Aleksejs, Aleksis, Alekss
Česlavs Volkovs un koncertmeistare Inguna Grīnvalde
Foto: no personīgā arhīva

Tukumnieks Česlavs Volkovs konkursā «Jaunais virtuozs»

Autors: Tukuma Mūzikas skolas direktore Ligita Zemniece
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 5. decembris 14:37

Trīs skanīgas dienas – no 25. līdz 27. novembrim – Rīgā, Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolā, aizvadīja Tukuma Mūzikas skolas izglītības programmas «Pūšaminstrumentu spēle – Eifonija spēle» 5. klases audzēknis Česlavs Volkovs, viņa skolotājs Māris Rozenbergs un koncertmeistare Inguna Grīnvalde, piedaloties Brāļu Jurjānu biedrības rīkotajā Kārļa Izarta IX Starptautiskajā konkursā «Jaunais virtuozs». Konkurss tiek rīkots par godu izcilākajam Latvijas trombonistam un metāla pūšamo instrumentu spēles skolotājam 20. gadsimta pirmajā pusē un vidū Kārlim Izartam. Konkurss notiek ik pa diviem gadiem un tas noteikti dod lielu ieguldījumu jauno mūziķu izaugsmē. Šajā konkursā piedalās metāla pūšaminstrumentu – trombona, eifonija un tubas spēles audzēkņi.

Uz konkursu bija ieradušies dalībnieki no Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas Rīgā, no Viļņas skolām – M. K. Čurļoņa Nacionālās mākslu skolas, no B. Jonuša mūzikas skolas, B. Dvarjoņa mūzikas skolas, no Kauņas, no Vīlandes (Igaunija) un Latvijas mūzikas skolām. Konkursantu vidū daudzi spilgti jaunie talanti ar pieredzi vairākos starptautiskos konkursos, piemēram, Itālijā, Francijā. Audzēkņu uzstāšanos divās konkursa kārtās vērtēja starptautiska žūrija.

Mūsu skolas audzēknis Česlavs Volkovs ar panākumiem ir piedalījies vairākos konkursos. Česlavs saka, ka katra uzstāšanās palīdz veidot skatuves pieredzi un gribas spēlēt arvien labāk. Skolotājs Māris Rozenbergs īpašu uzmanību velta eifonija skaistā skanējuma, instrumenta spēles toņa izkopšanai. Konkursa žūrija ļoti atzinīgi izteicās par Česlava atskaņoto Dž. Kačīni skaņdarbu «Ave Maria», arī R. Šūmaņa «Drošais jātnieks» skanējis izteiksmīgi un spilgti. Nākošajā konkursa dienā otrās kārtas programmas priekšnesums (N. Rimska-Korsakova Leļa dziesma no operas «Sniegbaltīte» un B. Asafjeva «Skerco») arī izdevies ļoti veiksmīgs. Pats priecīgākais brīdis konkursā – rezultātu paziņošana, kad Česlavs saņēma laureāta diplomu par 3. vietas iegūšanu!

Piedaloties konkursos, Česlavs no konkurentiem nebaidās, jo galvenais esot pašam labi nospēlēt. Audzēknim ļoti patīk uzstāties, kopā ar koncertmeistari Ingunu Grīnvaldi ir spēlēts gan skolas koncertos, gan dažādos pasākumos citās novada skolās un iestādēs. Kā vienmēr Ziemassvētku laikā Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi piedalīsies koncertos, arī Česlavs Volkovs un koncertmeistare Inguna Grīnvalde.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Vinnis teica:

    Par šo brīnišķīgo , jauko pedagoģi īpašs prieks. Česlavs baigais malacis . Turam īkšķus arī turpmāk.
    Inguna ir tik daudz labu darbu paveikusi 🙂

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool