Ramona, Ritma

Tukumnieki starptautiskajā Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkursā

Autors: Ligita Zemniece, Tukuma Mūzikas skolas direktore
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 22. marts 15:35

14. martā Siguldas Mūzikas un mākslas skolā notika V Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss, viņu vidū arī Tukuma Mūzikas skolas pedagoga Mārītes Zutes 7. klavieru klases audzēkne 2. vietas ieguvēja Eva Blumberga.

Iepriekšējā nedēļā skolēni baudīja pavasara brīvdienas, savukārt Tukuma Mūzikas skolas audzēkne Eva Blumberga skolotājas Mārītes Zutes vadībā ar lielu degsmi un aizrautību gatavojās piedalīties pianistu konkursā Siguldā.

Konkursā trijās vecuma grupās piedalījās 65 dalībnieki, E. Blumberga uzstājās vecākajā, tas ir C grupā, kurā piedalījās arī mūzikas vidusskolas audzēkne. Žūrijas piešķirtie punkti Evu ierindoja augstajā 2. vietā! Vakara noslēgumā Blumberga uzstājās laureātu koncertā skaistajā Siguldas koncertzālē «Baltais flīģelis».

Lai piedalītos šajā konkursā, bija jāsagatavo kāds no nolikumā noteiktajiem L. Garūtas klavierdarbiem, rūpīgi izvērtējot, kurš skaņdarbs būtu vispiemērotākais. E. Blumberga spēlēja Garūtas Etīdi fis moll un vēl no latviešu komponistiem tika izvēlēts G. Pelēča skaņdarbs Otrā svīta klavierēm I, II d.

Katrs konkurss ir liela pieredze gan audzēknim, gan pedagogam, to var iegūt tikai pašam piedaloties. Katra tāda uzstāšanās un vērtējuma saņemšana ir ierosme un stimuls tālākai audzēkņa muzikālajai attīstībai – tā par konkursiem saka skolotāja M. Zute.

Gandarīta par žūrijas augsto vērtējumu un priecīga par kolēģu saņemto atzinību Siguldā, skolotāja uzslavē savu audzēkni Evu par čaklumu un lielo uzņēmību, sakot, ka Eva ir īsts nemiera gariņš.

Eva Blumberga ieguva 3. vietu, piedaloties arī III Starptautiskajā jauno pianistu konkursā «Mūzikas Varavīksne», kas norisinājās 9. martā Jelgavas Mūzikas vidusskolā, pie tam, spēlējot citu programmu.

Veiksmīgi «Mūzikas varavīksnē» uzstājās arī skolotājas M. Zutes 2. klases audzēknis Haralds Apinis un skolotājas J. Bērziņas 7. klases audzēkne Reina Paula Kreicberga.

Liels paldies pedagogiem par ieguldīto darbu audzēkņu sagatavošanā un audzēkņu vecākiem par atbalstu Tukuma Mūzikas skolai!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Mārītes absolventa mamma teica:

    Apsveicu ar panākumiem.
    Skolotāja Mārīte ir izcils pedagogs, lielisks cilvēks un Skolotāja ar lielo burtu.

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool