Bernhards, Boriss, Rojs

Tukuma vijolnieki muzicē kopā ar Raimondu Tigulu

Autors: Dace Šplīte-Lisova
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 31. augusts 19:26

25. augustā sestdienas vakarā uz ūdens un dabas robežas Senās uguns nakts pasākumu ietvaros tika svinēta visu Baltijas valstu simtgades. Tajā varējām sajust vienotību, kā arī piederību savai zemei, tautai un Baltijas jūrai.

Arī mūs, Tukuma Mūzikas skolas vijolniekus, Ziemeļkurzemes kamerorķestris (I. Sproģes vadībā) uzaicināja piedalīties šajā skaistajā pasākumā Rojas pludmalē. Jūras šalkoņu pavadībā orķestris atskaņoja gan latviešu tautas dziesmas, latviešu komponistu (J. Mediņa, Ē. Ešenvalda, R. Tigula), gan citu tautību komponistu skaņdarbus. Kā pēdējā divas reizes izskanēja R. Tigula kompozīcija «Dod, Dieviņi», kuru komponists izpildīja kopā ar kamerorķestri. Laimīgo orķestrantu vidū bija arī Tukuma mūzikas skolas vijoles klases audzēkņi Irina Savčenko, Rūdolfs Ivans, Loreta Kitija Vičmane, Lilu Kola-Mertena, Marta Pētersone, Ulla Katrīna Dubra, Elza Mitenberga, sitamo instrumentu klases audzēknis Emīls Lisovs un pedagogi Ludmila Gorevalova un Dace Šplīte-Lisova.

Lai varētu piedalīties šajā burvīgajā pasākumā, mēs mācību gadu uzsākām krietni ātrāk. Bet rezultāts, protams, attaisnoja visas pūles, bērni ir sajūsmināti vēl joprojām. Šis mācību gads ir iesācies tiešām aktīvi, jo tepat jau nākamais starptautiska mēroga pasākums Pluņģē, kur 7. un 8. septembrī notiks mūsu mūzikas skolas koncerts un vijolnieku festivāls M. Oginska pilī. Tiks izveidots orķestris, kurā saspēlēsies 100 vijolnieki no visām Baltijas valstīm.

Ceru, ka mūsu vijolniekiem šie pasākumi būs brīnišķi iedvesmas avoti nākamajam mācību gadam!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Žagata teica:

    Tas bija lielisks koncerts.Paldies!

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool