Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs
Attēlam ir ilustratīva nozīme

Tukumā smird /papildināts/

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 20. jūlijs 11:33

Mēslu smaka, kuras dēļ šodien, 20. jūlija rīta pusē, daudzi bija spiesti aizvērt ēku logus, bija pārņēmusi teju vai visu Tukumu – sākot no Pavārkalna līdz pilsētas centram un pat vēl tālāk.

Kā noskaidrojām Valsts vides dienesta Tukuma daļā, informācija, ka pilsētā vai tās tuvumā būtu noticis kas ārkārtējs, nav saņemta, lūdz ar to vienīgā iespēja, kā pieņēma inspektors Jānis Pētersons, ka kāds no lauksaimniecības uzņēmumiem, kas atrodas tuvu pilsētai, ir uzsācis darbus, piemēram, mēslu lagūnas tīrīšanā vai mēslu izvešanā. Interesējoties, vai šajā laikā to var darīt, noskaidrojām, ka atbilstoši normatīvajiem aktiem, šajā laikā nav ierobežojumu mēslu izvešanai. Tā kā tuvu pilsētai ir SIA «Dzimtene» lopu komplekss «Pienupes», sazinājāmies ar SIA vadītāju Ainu Zvaigzni, kas skaidroja, ka šodien uzsākta mēslu izvešana no fermas lagūnas uz uzņēmumam  piederošajiem laukiem.

Tomēr – pilsētas kanalizācija?

14.00 ar redakciju sazinājās a/s «Dzimtene» pamatstruktūrvienības vadītājs Māris Vītiņš, kas kategoriski iebilda tam, ka smakas radītāja varētu būt šī Tumes pagasta saimniecība: ”Jā, mēs vedām un joprojām vedam mēslus, taču nekādas smakas vairs pilsētā nav! Un arī nevarēja būt, jo ir Austrumu vējš un smaka, ja tāda arī būtu, nevar izplatīties 3 km pret vēju. Cik nu mums izdevās noskaidrot, tā bija kanalizācijas smaka un acīmredzot kaut kādas darbi”bas ar kanalizācijas vadiem veiktas pašā Tukuma pilsētā.”

Smaku jūt, bet neko nezina

Sazinājāmies ar SIA «Tukuma ūdens» pārstāvi, kurš skaidroja, ka Meža ielā šobrīd notiek kanalizācijas attīrīšanas darbi, taču tai pat laikā apšaubīja iespējamību, ka šādas darbības smaka pārklātu lielu daļu Tukuma teritorijas.

Arī SIA «Tukuma nami» diennakts dispečers nebija informēts par smakas cēloņiem, un, kā skaidroja dispečere,  šīs notikums arī neesot viņu dienesta kompetencē. Vērsāmies arī pie Tukuma pašvaldības policijas priekšnieka Armanda Hohfelda, kurš atzina, ka arī policijas iecirknī, kas Pils ielā 18, ir jūtama smaka, taču smakas avots nav zināms. A. Hohfelds arī bija izbrīnīts, ka iedzīvotāji nav vērsušies pie atbildīgajiem dienestiem, bet gan pie laikrakstā…

Varam priecāties

Papildus sazinājāmies ar domes komunālā dienesta vadītāju Ģirtu Ruģeli, kurš arī nebija informēts par smakas izcelsmi un aicināja griezties pie Valsts Vides dienesta. Tātad mūsu skaidrošanas riņķadancis ir apmetis pilnu loku, un laikam pagaidām ir jāsamierinās ar Vides dienesta pārstāvja mierinājumu, kuru viņš izteicis kādai mūsu lasītājai no Pavārkalna puses: ”Varat priecāties, jo nekas indīgs tas acīmredzot nav.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Juris teica:

  Ģirtam Ruģilim pa pendeli par tādu piegājienu, un ārā no domes!

 2. Andris teica:

  Stulba vecene

 3. sasmējos teica:

  Nu smird un smird, kas par to, blakus lauki, tā mēdz gadīties.Vot problēma, tūlīt meklē dienestus, domi, utt.Visi tik sterili palikuši..

 4. tukumnieks teica:

  cilvēki dzīvo pilsētā, nevis kolhozā un negrib ostīt kūtssmakas!

 5. mestnijs teica:

  Tā mēslu smaka ir katru gadu!

 6. Uģis teica:

  Pētersonam vajadzētu kaunēties par tādiem izteicieniem. Tad, kad pašam tā smaka būtu jāosta, tad skrietu kā ap*irsies. Bet par citiem jau sen viņam nospļauties.

 7. iedzīvotājs teica:

  pēc iedzīvotāju sūdzībām, nupat apturēta arī Vangažu naftas darbība. Iedzīvotāju dzīves kvalitāte pašvaldībai ir uzdevums nr.1

 8. PANDA teica:

  Nu i ļautiņi 😀 Kopš kuriem laikiem smakas pilsētā risina pašvaldības policija??? 😀 Kad nākošreiz kainiņu ateja sāks piepildīties,zināšu pie kā vērsties 😀 😀 😀 Bet ja nopietni-vai tad kāds no tās smakas nomira,jebšu laužiem bail,ka nesākas nākošais pasaules karš?

 9. Ilze teica:

  Ak dies!
  Patreiz atrodos lielā piepilsētas ciematā Austrijā, kur katru nedēļu šeit smird pēc vircas ar mēsliem tā ka nevar iziet, bet šeit neviens par to neuztraucās, tāpēc, ka tas ir pats par sevi saprotams no kurienes tā smaka nāk. Starp citu ferma atrodās pašā centrā 200 m attālumā no baznīcas, restorāna un t.t.
  Kad es vaicāju kā viņi var izturēt, tad uz mani paskatījās tā dīvaini un pavaicāja no kurienes tad nāk piens, maize?
  Tā lūk! Ēst gribat ekoloğiski tīru barību, bet kad sāk smirdēt pēc mēsliem tā pretenzijas. Ja nepatīk smakas, tad vajag dzīvot Rīgā uz akmeņiem.

 10. Celotaja teica:

  Celojot pa Eiropu ari nacies saskarties ar lauksaimniecibas razosanas smakam. Protams ka nepatikami, bet tas tacu saprotams, kur lopi, tur s..i,bet labak lai meslo laukus ar dabigu meslojumu. Dazadu kimikaliju jau ta ir atliku likam.

 11. Hitrijs teica:

  Liellopu mēsli nesmird, bet smaržo! Ja tie būtu no kādas cūku fermas tad būtu par ko brēkt. Kāda tauta tāda valdība.

 12. Andri, teica:

  kāpēc tu Zvaigzni saukā par stulbu? Sievišķis ved mēslus uz lauka, bet tu apsaukājies!

 13. nesaprotu teica:

  kāpēc man jāosta kaut kādu kolhoznieku Dzimtenes sūdi, ja viņu peļņa uz mana rēķina?

 14. Guntis teica:

  a varbūt tie tomēr ir cilvēku mēsli, kas smird, nevis lopu? No domes? Ko tad?

 15. šausmas teica:

  Jaunbērzē cilvēki dzīvo blakus cūku fermai un neviens nav nomiris no smakām,Tukumā ir īpaši izcili īpatņi.Kaut kas smird…. Beigas klāt…Kad lielais dūmenis kūp,tad nekas.

  • Hitrijs teica:

   Par to Dauļrades skursteni visiem pie kājas. Labi ja tikai kūpētu bet tam visam līdzi nāk kaudzēm sodrēju. Bet pat NTZ par to nevēlas rakstīt. Daiļrade koks ar nesaprot,ka indē savus darbiniekus plus vēl bojā vesalību potenciāliem darbiniekiem kas vēl tikai aug.

 16. jā, kā tad teica:

  domes izkārnījumi smird, bet vainu nogrūž uz lopiņiem,
  Ruģelis izliekas, ka neko nejūt

 17. :))) teica:

  Ilze atrodas šobrīd Austrijā un uzmanīgi seko komentāriem NTZ portālā:))))) Austrijā šovakar garlaicīgi?:))))

 18. Par ko brīnīties teica:

  Es arī regulāri ceļoju un braucu komandējumos, bet vakaros, kuri nav aizņemti, cenšos noskatīties Panorāmu un ntz mājas lapā paskatīties, kas jauns Tukumā. Pilnīgi normāli.

 19. Cukurs-Zuckerman teica:

  Kaijas ķērc, auto skaļi brauc, bērnudārznieki skaļi spēlējas, pagalmā skaļi bumbu sit, vilciens klabina un nu vēl visām likstām klāt nākusi tā drausmīgā smaka.

  Ko lai saka , Tukumā viss ir slikti!

 20. Fui teica:

  Jā, ka palasa, tad Tukumā viss ir slikti.Ejiet tie klaigātāji uz domi un strādājiet!!!Nebūs sūdi, nebūs maize!

 21. radu un draugu pašvaldība teica:

  Ko tu te pļ..i,pamēgini tur iekšā tikt.Tur tikai savējiem ir vieta,ne jau kuram katram kas iedomāsies.Un vēl jārunā un jādomā pareizi,ka vilki kauc,ne jau kā tu domā.

 22. Cukuram Zuckermanam teica:

  jā, tur tev taisnība, ka Tukumā ir īpaši slikti, jo kamparino+šulca mafija īpaši dziļi saknes te ielaidusi

 23. no laukiem teica:

  Tad nu laukos smakas maz….visinteresantākais rakstā tas,ka viens dienests sūta pie otra,kā futbola bumbu…un neviens nav vainīgs!Visi gali ūdenī!

 24. Simona teica:

  Visur smird!
  Kaada nu kur taa smaka!:)

 25. > Par ko brīnīties teica:

  naktīs, kuras nav aizņemtas domē pl. 01:44 cenšos pabalstīt “ilzi”, kurai Austrijā brīvi vakari:))))))

 26. zinītis teica:

  Paga, tūdaļ dūmi smirdēs! Nu jau 1200ha deg!! dūmi ir līdz abavas laipām pie pūres..Drīz būs klāt!!

 27. Hitrijs teica:

  Par to Dauļrades skursteni visiem pie kājas. Labi ja tikai kūpētu bet tam visam līdzi nāk kaudzēm sodrēju. Bet pat NTZ par to nevēlas rakstīt. Daiļrade koks ar nesaprot,ka indē savus darbiniekus plus vēl bojā vesalību potenciāliem darbiniekiem kas vēl tikai aug.

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool