Otrdiena, 2019. gada 26. marts
Eiženija, Ženija

Tukuma slimnīcā slēgs dzemdību nodaļu

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 3. februāris 14:53

1. februārī notika SIA «Tukuma slimnīca» dibinātāju – Tukuma, Engures, Kandavas un Jaunpils novadu vadītāju – tikšanās, kurā pieņemts lēmums no 2017. gada 1. marta pārtraukt pakalpojumu sniegšanu Tukuma slimnīcas dzemdību nodaļā.

Slimnīcas direktore Dzintra Rabkeviča norāda, ka galvenais iemesls šādam lēmumam ir demogrāfiskie rādītāji. Lai gan Tukuma novadā kopējais dzimstības līmenis ir pieaudzis un pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2013. gadā bijušas 249 dzemdības, 2014. gadā – 346 un 2015. gadā – 357, taču tas esot nepietiekami, lai nodaļa spētu pastāvēt. Turklāt nepieciešams atjaunot materiāli tehnisko bāzi, lai nodrošinātu kvalitatīvu un normatīvajiem aktiem atbilstošu dzemdību palīdzības sniegšanu. Dati rāda, ka dienā piedzimst vidēji viens mazulis, taču, lai nodrošinātu kvalitatīvu dzemdību palīdzību, nepieciešama vairāku speciālistu klātbūtne visu diennakti. Atbilstoši normatīvo aktu prasībām dzemdību nodaļai, iestādei jānodrošina ginekologs – dzemdību speciālists; vecmāte; anesteziologs-reanimatologs, operāciju māsa un pediatrs vai neonatologs. Šīs prasības likušas slimnīcas vadībai kritiski paskatīties uz pašreizējo situāciju un pieņemt lēmumu nodaļu slēgt, jo šāda personāla uzturēšana tik mazam dzemdību skaitam ir ekonomiski neizdevīga un rada zaudējumus.

Lai nodrošinātu ginekoloģisko pakalpojumu pieejamību, Tukuma slimnīca saglabās ginekologu dežūras, strādās operāciju zāles, anesteziologi un ārkārtas gadījumā tiks nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Šobrīd tiek risināts arī jautājums par personāla nodarbinātību – ginekoloģijas nodaļas darbinieku sanāksmē nolemts, ka ginekologi darbu saglabās un strādās kā dežūrējošie ginekologi neatliekamajā palīdzībā. Tām vecmātēm, kuras ir māsu reģistrā, ir piedāvāts darbs, tāpat arī māsu palīgiem. Šobrīd bez darba pienākumiem palikušas divas vecmātes, taču arī šis jautājums tiek risināts.

Kopumā Tukuma slimnīca saglabā savu statusu un nodrošina neatliekamo stacionāro medicīnisko palīdzību ķirurģijā, traumatoloģijā, ginekoloģijā, pediatrijā, anestezioloģijā-reanimatoloģijā, neiroloģijā un iekšķīgajās slimībās. Tāpat tiek nodrošināta sekundārā ambulatorā veselības aprūpe un ārstniecība, diagnostika, liekot papildu uzsvaru uz profilaksi un rehabilitāciju.

Pašvaldības un slimnīcas vadība veic nepieciešamos pasākumus, lai iedzīvotāji saņemtu kvalitatīvu palīdzību un veselības aprūpi. Par lēmumu slēgt dzemdību nodaļu tiek informētas ginekologu prakses un atbildīgās iestādes, lai topošās māmiņas laikus konsultētos ar speciālistiem un izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko stacionāru. Dzemdību gadījumā grūtniecēm jādodas uz izvēlēto vai dzīvesvietai tuvāko stacionāru, kurā ir dzemdību nodaļa, vai arī jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam pa tālruni 113.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Cilvēkabērns teica:

  Un brīnās, kāpēc cilvēki pamet Latviju….

 2. Silvija teica:

  Principā pareizs lēmums, Tukuma slimnīcā un poliklīnikā atsevišķi mediķi, ja vispār ir šī vārda cienīgi, nevar (vai pareizāk, negrib un nav ieinteresēti) palīdzēt… Nav runa par atalgojumu, slodzi, utt., par to daudz varam diskutēt, bet elementāru attieksmi pret savu darbu… Kā var neatpazīt infarktu un citas dzīvībai nopietnas slimības?! Pēc tam nākas dzirdēt, ka citi šausminās, ko vietējie “dakterīši” ir izdarījuši.

 3. tukumnieks teica:

  mēslu izvešanu vairs Tukumā apmaksāt nevarēsim, bērni tagad dzims pirtiņās, ja sievietes būs tik drosmīgas, utt. un tā joprojām

 4. aaa teica:

  Cik nu dzirdētas atsauksmes, cik saprotams arī no šeit minētajiem trūkumiem, labi vien ir. Risks tomēr ir pārāk augsts, viena speciālista neesamība var izšķirt ļoti daudz.

  Labi, ka beidzot kādam ir radusies sirdsapziņa.

 5. Sintija teica:

  Profesionāla un kvalitātes palīdzība Tukuma dzemdību nodaļā??? Tur cilvēki bez sirdīm strādā. Prieks par to, jaunām māmiņām nebūs jācieš personāla bļaušana, viņu izsmieklu, rupjības vai jājūtas pamestam palāta kur neviens par tevi neinteresējas un neatbild uz zvaniem nakts laikā. Kā tādu dzemdību nodaļu vispār varēja uzturēt? Tur strādā neprofesionāli, slinki un bezrūpīgi darbinieki.

 6. Māmiņa teica:

  Ļoti, loti žēl! Savus divus bērniņus esmu laidusi pasaulē tepat, savās mājās Tukumā – šajā dzemdību nodaļā un nu jau varu justies priviliģēta.

 7. Una teica:

  Neviltots prieks, es tikai par!!! Varēja šādu lēmumu pieņent 2 mēnešus ātrāk, tad mans bērniņš būtu izdzīvojis!

  • Iiiii teica:

   Es, protams, izsaku Jums visdziļāko līdzjūtību, bet neviens taču Jūs nespieda tur dzemdēt.

  • Laila teica:

   Ja Jūs zinātu, cik tādu gadījumu ir Rīgas dzemdību namā, kur gadā dzims 7000 bērnu, nevis pāri pa 200.

  • !!! teica:

   Uzskatu, ka katra paša izvēle ir kur dzemdēt, tādēļ vainot kādu… varbūt ari Dobelē vai rdzn vareja ari ta but, ja jau zin ka tur vien mirst bērni dzemdības, tad kādēļ vispār vajadzēja doties uz so dzemdību namu.

   • Una teica:

    Taisnība, ir izvēle, kur dzemdēt. Un es izvēlējos Tukumu, neskatoties uz sliktajām atsauksm, jo negatīvās lietas visur notiek, Tukums maziņš, tāpēc to slikto arī vairāk dzirdam.
    Un vai varu kādu vainot- ne Jums spriest, klāt nebijāt. Protams vainoju arī sevi, par vietas izvēli, bet ejot dzemdēt es personālam uzticējos, nevis gāju ar domu uz negatīvu rezultātu.

    • to Unai teica:

     neseedi rokas kleepii salikusi, raksti iesniegumu tiesai, lai atbild tas kam jaaatbild, vnk. siiki apraksti visu no pashu dzemdiibu saakuma. Ir jaasoda vainiigie, Tu tur neesi vainiiga, ka izveeleejies Tukumu, medikjiem ir jaastraadaa ar pilnu sirdsapzinju, taa, ka uz priekshu

     • Unai teica:

      Labāk vajag sīki aprakstīt ieņemšanu!

     • Atbilde Unai teica:

      Ja uzskatāt, ka ārsts rīkojies nepareizi, Jums ir tiesības no Ārstniecības riska fonda saņemt atlīdzību par dzīvībai un veselībai nodarīto kaitējumu (arī morālo kaitējumu). Lai piprasītu atlīdzību, jums ar iesniegumu jāvēršas Nacionālajā veselības dienestā, Cēsu iela 31, k-13 (6.ieeja,4.stāvs), Rīgā.Iesniegumu var var iesniegt gan klātienē, gan pa pastu.

  • ...... teica:

   varētu padomat, ka kāds no personala to paveica … Pašai arī ir atbildība jauzņemas …. – ka pie veseligas bērna iznēsāšanas, ta arī pie lidzdalibas bērna dzemdēšanā ….

   • :( teica:

    ar kādam tiesībām tā runā!!!! Ne biji klāt, ne zini kas un kā notika

    • .... teica:

     12 darba gados – man bija iespēja redzēt – nu ļoti daudz … Ticiet man – mediķiem jav nav jābūt arī «burvju māksliniekiem«, ja dzemdētāja pati nesaprot – kāpēc ir tur ieradusies …

     • :( teica:

      protams- viegli jau novelt uz dzemdētāju visu

      • Zigfrīds Aanna Meireovics teica:

       Kā jūs domājat, kāpēc Remarks ir Ēriks Marija? Tāpēc, ka 100 gadus atpakaļ sieviešu mirstība dzemdībās bija 50/50, un par godu mātei, puikām deva otro vārdu. Izņēmums ir tas, ka izdzīvo, nevis tas, ka kāds nomirst.

     • ???? teica:

      Kā jūs uzdrošinaties tā runāt, šis šausmīgais notikums notiks tikai un vienīgi ārsta vainas dēļ, kād sākās serežģījumu vecmāte vienkārši aizgāja prom atstājot sievieti vienu cita ārsta uzraudzībā. Kā var vainot sievieti pie tā, ka viņa dzemdībās zaudēja bērnu. Un kā jūs varat apgalvot, ka šī sieviete nezina kur bija ieradudies un kas jādara. Būtu atvainojusies.

     • liga teica:

      loti nekorekts komentars no cilveka kas nostradajis 12gadus

      • Nbgg teica:

       Viss Tukums vienmer visu labāk zin . Blakus nebija, bet runā tā itkā klāt stāvējuši un vel nosoda citus. Te vispār nav nevienam nekādu tiesību kādu nosodīt, tadas tiesības ir tikai iestādei ko sauc par tiesu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 8. Wonder_Why teica:

  Tukums turpmāk arī būs lauki. Pat bērnus te negrib pieņemt. Esmu piedzīvojis ko nozīmē izsaukt ātros caur 113. Pusotra stunda kamēr atbrauc, stunda līdz Dobeles slimnīcai, kura ir vistuvāk. Gana daudzos gadījumos bērns būs piedzimis gaidot ātros vien.

 9. Caca teica:

  Man žēl.
  Es visus trīs bērnus dzemdēju Tukumā un pateikt varu tikai un vienīgi to labāko. Tiku pie trim dažādām vecmātēm un katra no viņām bija vienkārši super – iejūtīgas, laipnas, izpalīdzīgas. Kad dzemdēju otro bērniņu, vecmāte katru kontrakciju laikā, kamēr vīrs nebija blakus, izmasēja sāpi ar saviem pirkstiem.

  Man tiešām žēl. Tagad dzemdētājas varēs braukt uz glauno Bulduru konveijeru, kur nevienam nekas nerūp.

  • Tukumniece teica:

   Par Bulduriem pilnīgi pretēji varu apgalvot. Patīkama uzņemšana, gaišas, mūsdienīgas un aprīkotas, izremontētas telpas, mājīgi iekārtotas palātas, laipni visi dakterīši gan pret māmiņu, gan bērniņu. No manis tikai pozitīvas atsauksmes par Bulduriem! 🙂

  • Punktiņš teica:

   Glaunajā Bulduru konvejerā,kur nevienam nekas nerūp, arī Tukuma- mīļie un iejūtīgie dakterīši strādā, tā kā neķer krenķi.

  • lasītāja teica:

   Tad, lūdzu, pasakiet, kā sauc šīs vecmātes, kas ir izcilas sava darba veicējas. Vajadzētu viņas zināt mums visiem, tukumniekiem.

  • Mammucis teica:

   Tukumaa dzemdeeju savus tris bernus,pirmo gandriz dzemdibas zaudeju,jo daktere paskatijas mates pase,ka 3,5 nedelam jadzemde un neieklausijas,ka udeni nogajusi,veselu sutku nomarineja. Pec tam mani masina par cuku nosaukaja,jo nezinasanas del piecelos sedus,lai nomierinatu savu mazuli. Otrajas dzemdibas,kad sapes ievaidejos,man vecmate uzbreca(ka maceji likties gulta,ta maki aizverties un spied).Tresajas dzemdiba,kamer daktere atbrauca uz savu dezuru nakti,tikmer es jau gandriz biju dzemdejusi un vel burkskesana bija jaklausas. Savu ceturto berninu dzemdeju Bulduros,kaut nebiju pieteikusi tur dzemdibas,pret mani labi izturejas un bija patikama attieksme. Pat pirmas 2 naktis ienaca un pajautaja,ka jutamies ar mazo un vai nevajg ko.Jus tukuma noteikti gulejat privatajas istabinas,jaa pret tam mammam izturejas savadak.

 10. Solvita teica:

  Es neko sliktu nevaru pateikt,abus bērnus keizaroja Tukumā bērni sveiki un veseli,pati arī bez jebkādām komplikācijām! Tāpēc saku Paldies personālam,kas strādāja 22.11.2011 un 16.02.2016 Attieksme arī bija laba,reizēm pat likās pa daudz,nāca apvaicājās kā pašai kā mazulim Biju aprūpēta no visām pusēm.

 11. Vinnis teica:

  Nu redz ….cik cilvēku tik viedokļu.
  Ir laimīgie un nelaimīgie stāsti. No vienas puses žēl, bet cik klausos , ta Tukumā fēleru diemžēl vairāk nekă labuma. Nezinu kas no tā atkarīgs.
  Ir atbildīgi un gudri mediķi Tukumā, bet dažiem kadriem gribas pajautāt kā vispār spëj strādāt, ja smadzeņu vietā ir tikai pelēka masa un sirdī ciets akmens.

 12. Katrina teica:

  Loti skumji, ka sledz ciet!

 13. kristine teica:

  Lasot komentarus biju soka. Katra slimnica savi plusi un minusi tik nez kapec par to neviens neruna? Pec Tukuma Dzemdibu nodalas slegsanas bus vairak letalu iznakumu tas ari viss ko sobrid redzu, jo ne visas toposas maminas bez problemam staiga visu grutniecibu. Pec sevis saku ja nebutu Tukuma dzemdibu nodala tad sobrid gan es gan meitina butu gajusi boja. Par kadam sirdsapzinam te tiek runats nesaprotu tas ir tik bezadbildigi…. Skumji

 14. Anna teica:

  Pareizs lemums,labak lai toposas maminas dzemde kur citur, neka paklauj savu berninu arstiem, kuri nekvalativi pienem dzemdibas un vecmates kuras psihalogiski ietekme maminas,kuram dzemdibas gajis loti gruti un gandriz zaudejusas savu berninu, ja varetu pagriezt laiku atpakal nekad nedzemdetu tukuma!!!

  • Mamma teica:

   Dzemdēt kur citur? Bērni dzimst dažādi- viens kavējas, dzemdību process lēns, otrs ierodas milzīgā tempā. Vai visas māmiņas paspēs jebkuros laika apstākļos nokļūt līdz TĀLAJĀM slimnīcām? Man otrs bērns piedzima nepilnas stundas laikā. Dzīvoju no Tukuma vairāk kā 30 kilometrus. Nu ko dzims tie bērneļi mežmalās, jo pirtiņu jau arī vairs nav.

 15. Liene teica:

  Vai bērnu nodaļa arī nebūs vispār?

 16. Liene teica:

  Vai bērnu nodaļa arī nebūs vispār?

 17. Zeltene teica:

  Beidzot arī slēgs ciet to bezatbildīgo ūķi,viņu nolaidības dēl gulēju ar savu mazo pēc dzemdībām rīga! Viņi nedinficē instrumentus un galdu pēc dzemdībām,ja jau infekciju dabūjām tikko dzimušam bērnam. Jo kā var dabūt infekciju 24gadus atpakal un pagāšo gadu atkal,kauns!

 18. Ilona teica:

  Labak tacu brunoties pret neredzamu ienaidnieku, nekaa dzimstiibas pieaugums.
  Ne jau tikai augsas, arii pasvaldiibas nedomaa ar galvu, bet, kaa pasaam izdeviigaak.
  Cerams, ka pasvaldibu velesanaas cilveki vairs nebuus tik stulbi, kaa sos 25 gadus, un neveelees vecos Vienotiibas meljus pie teiksanas.Loti jacer uz veselo sapratu, jo viss jau ir tiktal iepelejis, ka saak smirdeet.

 19. Kaput teica:

  Tukuma slimnīcas beigu sākums, es teiktu!

 20. Greta teica:

  Kur te krenkis dzemdēsim kā senos laikos ,pie ozola. Kauns valdībai,jo dzemdību nodaļā strādaja burvīgs kolektīvs. mani 5 bērniņi nāca pasaulē šaja nodaļā un mūsu 2 mazberni. Visu cienu kolektīvam ,paldies par darbu.

 21. bebis teica:

  Cēsis gaida rindā uz slēgšanu-gan dzemdību nodaļu gan arī slimnīcu….

 22. mammite teica:

  Ļoti žēl,Es Tukuma dzemdību namā dzemdēju savus 3delukus,paldies vecmātem,masīnām un manai dakteri Kruzei.Visas bija laipnas un sirsnīgas,izpalīdzīgas.Cik cilvēki tik viedokli,jo visos dzemdibu namos kaut kas notiek.

 23. Rita teica:

  Lasot komentārus tā vien liekas, ka lielākie “rakstnieki” nemaz nezin ko nozīmē dzemdēt, bet kautko bezjēdzīgu komentē. Arī dzemdēt ir jāmāk, nevis vainot citus. Ir jāstrādā gan jaunajai māmiņai, gan medicīnas personālam, nevis jāguļ un jābļauj, un pēc tam visi vainīgi, ne tikai ” es”

  • Māmiņa teica:

   Ļoti precīzi pateikts

  • Rita! teica:

   Bet kā lai es iemācos dzemdēt,ja daru to 1. reizi un pēc 5 gadiem 2. reizi? Ja dzemdēšana būtu pankūku cepšana,tad,protams,ka es mājās pirms tam patrenētos,bet tagad? Varu tikai gulēt uz galda un vaidēt un lūgt neesošo Dievu,kaut ātrāk visas tās trakās sāpes beigtos un man pie krūts pieliktu manu veselīgo bērniņu!

   • ... teica:

    atbilde – Ritai !
    ja ir iespēja, tad pavērojiet – kā savus bērniņus dzemdē dzīvnieki -kas viņiem ko mācīja …
    Viens tak ir skaidrs – ka ja paredzetas dzemdības, tad vispirms pašai mātei IR tam bērnam jāpalidz piedzimt .. Un, ja vel mediķi ir uzņēmušies piepalidzēt, un topošā mamma ieklausās – un tik daudz nekoncentrejas uz to – kur sāp un cik stipri, kā pareizi elpot, un labāk «spiest«, nevis tikai aurot .. un vel visādus pigorus taisīt.., tad rezultats ir tāds – kā aprakstits «pozitivajos« komentaros ….

   • esssssssssssss teica:

    to var iemācīties arī no literatūras,ja jau negribi klausīt personālu.Pie taisīšanas gan padoms nevienam nebija jāprasa.

 24. Uhhh... teica:

  Drīz visu Latvijå slėgs ciet….viss lai cilvėkiem būtu labåk…jåsmejås…Jåmūk no šīs valstiñas…

 25. skoba teica:

  Galvenais ka būs lielais stāvlaukums:-) slimnīca brūk,bet stāvlaukums būs. Kāds izdevīgi to graustu pārdeva.

 26. . teica:

  Valstij un veselības inspekcijai sanăk pārāk dārgi- regulāri izmzksāt lielas sāpju naudas par māmiņām nodarīto slimnīcā.3

 27. . teica:

  Valstij un veselības inspekcijai sanăk pārāk dārgi- regulāri izmaksāt lielas sāpju naudas par māmiņām nodarīto slimnīcā.

 28. андрей teica:

  ох Докториньшь! вы помните тех кто не хотел делать свою работу? таксистов мёртвых, женщин на трассе, ну неужели вы думаете что вам срук сойдёт? убьют и сбережения не помогут!

 29. Velta teica:

  Te viss ir atkarīgs no partijām,kā teiks tā būs.Arī par dzemdību nodaļu.Lai veicās vēl vēlēšanās1

 30. Aldis teica:

  Tas saucās cīņa par demogrāfijas uzlabošanu . Kāda māmiņa var neaizvest bērnu uz Rīgu , Toties , paliks nauda deputātiem . Tūlīt pašvaldību vēlēšanas , un cik tur vajag ieguldīt ?

 31. Zeta teica:

  Paldies dzemdību nodaļai, jūs ļoti labi, cilvēcīgi strādājāt.
  Jautājums pašvaldībām – vai pašvaldības nejūtas vainīgas, ka dzemdību nodaļa veras ciet, varbūt vajadzēja naudu ieguldīt tur, nevis kaut kādās videonovērošanās, kas nekādu pienesumu patiesībā iedzīvotājiem nedod.

 32. domātājs teica:

  cien.Zeltene vispirms izārstē savas apakšgala infekcijas un tad sunī ārstus, par netīriem instrumentiem un galdiem. no tevis jau arī bērns to infekciju dabūja, kaunies vien pati,nav ko vainot visur ārstus.

 33. Senita teica:

  Var jau pie reizes slimniicu ar sleegt un skolas,-dziivosim kaa Āfrikaa,-analfabeeti buusim un mirsim nost.Ietaupiisim tak naudu,prieksh kam mums taadas ekstras??? Debiilisms.

 34. Snorke teica:

  eu,vaidētājas! Kas jums tiešām ir tik grūti līdz Bulduriem aizšaut un tur piedzemdēt? Pati tur dzemdēju – vislabākās atsauksmes!
  eh,Tukuma dzemdūzis – mana 1. darba vieta! Asiņaini autiņi,ko toreiz sievietes lika starp kājām (jo pamperi un hig. paketes vēl nebija),vēmekļi un kājstarpes skūšana – sanitāra darba specifika … eh,nostaļģija uznāca …

  • Pasmaidu teica:

   Cienītā, kad man bija dzemdības, es gribēju tikt tajos slavenajos Bulduros, Tukuma nodaļa bija ciet “remontā”. Ar ātrajiem aizbraucām un Bulduri pasūtīja mūs tālāk ar visu atvērumu, jo vietu nav. Tā ka nesanāca, lai kā arī negribētos. Braucām uz Jelgavu, kavējām laiku gan ĀP brigādei, gan bērniņam.

  • Wonder_Why teica:

   Pērkot caurlaidi bērns turpat piedzims.

 35. 3 bērni. teica:

  2008.2012.2016. Visi bērni dzima Tukumā. Perfekti un tepat uz vietas. Grūti būtu bijis paspēt uz citu slimnīcu.jāsāk apmācīt vīrus….

 36. janka teica:

  Neko nezinu,bet ar iekakāšu… Jā !!!! te vis ir slikti !!!

 37. Vienkāršais teica:

  Ja mums – vienam pret otru – tiešām ir tāds naids, kā komentāros, tad ko var gribēt? Tad ar tādu pašu naidu komentētāji arī paši veic savu darbu! Nu nevar normāls cilvēks kaut ko tādu ne pateikt, ne uzrakstīt. Palasu par filmēšanu Tukumā – atkal tāds naids! Kā var nepriecāties, ka Tukums ir izraudzīts par vietu, kur atkal tapt jaunai filmai! Mēs jau vairs nemāka priecāties par labām ziņām, jo visu laidu barojamies no negatīvā! Un tad paši brīnāmies, ka ļaunums apkārt. Paši jau vien esam tie ļaunuma radītāji. Viens bļauj, ka pie slimnīcās trūkst stāvvietas, otrs bļauj – atpirktais laukums – naudas atmazgāšana! Bet tiem, kas vēl šajā murgā ir spējuši sagabāt veselo saprātu un pozitīvu attieksmi pret apkārtējiem – nudien novēlu izturību!

 38. es teica:

  Vajag, vajag visu slēgt,,,apmierināto ir maz, tad kam tāds stacionārs TUMUMĀ, lai brauc uz citām pilsētām….

 39. Ome teica:

  Ko var te ņaudēt, blozgas.. Kādreiz strādājot lauka malā piedzemdēja un gāja strādāt atpakaļ.. Nevajag distrofiķēm nevarīgām un mazgadīgām dzemdēt, tad viss būs labi.

 40. DACE teica:

  NU ,TAD BEIDZOT TAS IR NOTICIS…..MAN PRIEKS,JO PAR SO NODALU VARU TEIKT TIKAI SLIKTUS VARDUS…TAPEC JAU ARI DZIMSTIBA TUKUMA DZEMEDIBU NODALA IR TIK MAZA,JO TUKUMS IR MAZA PILSETA,KUR NEKO NEVAR NOSLEPT…UN TAPEC DAUDZAS TOPOSAS MATES BRAUC DZEMDET ARPUS TUKUMA….PATI DZEMDEJU DOBELES SLIMNICA,SUPER…ATTIEKSME KOLOSALA,RUPES,UN PERSONALS LIELISKS.

  • Lelde teica:

   Katram savs vārds sakāms. Tukumā viss ļoti labi, bet DOBELĒ DZEMDĒT NEVIENAI NENOVĒLU.

  • Ieva teica:

   Ko nu muldi,ka daudzas brauc dzemdēt ārpus Tukuma /lauka vai meža malā/kā tu uz Dobeli,kur pilnīgi nekas nav labāks kā Tukumā,bet personāls jau nu noteikti ne un pret dzemdētājām no citiem rajoniem vēl jo vairāk.Izskatās,ka esi bosenes fane,kura pati “plaukst un zeļ”,bet slimnīca gan ne,tāpēc labāk slēgt dzemdību nodaļu,nevis strādāt,lai tā būtu tāda,kā slimnīcās,kas rekonstruētas un modernizētas.

 41. pp teica:

  Paldies dievam, kad varu atļauties veselibu parbaudit Rigā. Tukumā tikai apmekleju ģimenes ārstu, lai dabutu nosūtījumu un veiktu primitīvas analīzes. Nekam nopietnākam vairs Tukumā neuzticos.

 42. mamma teica:

  ļoti žēl esmu dzemdējusi veselus 5 jaukus bērniņus Tukuma dzemdību namā

 43. ja nav teica:

  PP taisniiba.Vareetu sleegt ar 4.staavu saakot liidz 1. staavam.Pat dakteru vairs iisti nav.Tie pashi prom.

 44. stirna teica:

  dzīvnieciņi dzemdē … Nu tad es būtu 1. stirna,kas būtu izlēkusi no 3. stāva – ak,kungs ,kā man sāpēja,pilnīgi melns gar acīm …arī rociņu turošais stirnu buks neko nelīdzēja :))
  bļāvu,lai taisa ķeizaru,ka vairs nevaru izturēt,bet šie man uztaisīja epidurālo un piedzemdēju smaidīdama! Nē,nē,labāk ir būt cilvēkam! 🙂

 45. Doch teica:

  Sen to slimnīcu vajadzēja slēgt, ne tikai dzemdību nodaļu, bet visu. Nav tur ārstu normālu. Ja cilvēkam diagnozi spēj noteikt tikai pēc nāves… tad kam tādu slimnīca vajag.

  • Liene teica:

   Pilnībā piekrītu slēgšanai, pati esmu dzemdējusi Tukumā, darbinieku attieksme ļoti slikta un ne jau velti cilvēki izvēlas dzemdēt citur, tikai ne Tukumā, tāpēc jau arī ir tik maz jaundzīmušie

 46. Eriks teica:

  Saads lemums bija sen gaidaam, kaads bardaks tai dzemdibu namaa valdija! Labaak brauc mana sieva Dzemdeet uz Kuldiigu nekaa Tukumu, un dzimstiba tukumaa nav maza. Nebrinisos ja arii slimniicu sleegs. Tur vajag tai slimnicai parmainas, kameer taas nebuus, vina vainu ies zudumaa vai bankrotees.

 47. Tukuma ome teica:

  2 meitas pēdējos mazbērnus dzemdēja Tukumā.Stāvot koridorā dzirdēju,ka viņas ir debilas, stulbas, māk tikai apakšā gulēt, govis u.t.t.Necenzētie vārdi no vecmātes un bērnu māsas ( vēlāk noskaidrojām )netika taupīti visu dzemdību laiku.Mīļās baltā halāta nesējas -NAV JUMS TĀDU TIESĪBU!!!!!!
  Un tāpēc nav par ko brīnīties- pilsēta ir maza,runas daudz…
  Un tieši dēļ šādas personāla attieksmes daudzas mūk pa gabalu citur.
  Personāla vaina un atbildība šeit netiek izskatīta ?

  • Lonija teica:

   Vai tad tās dzemdējošās meitas bija no tām nepilgadīgajām,ka koridorā vajadzēja stāvēt,bet visticamāk,ka melo par visiem 100%,jo ļoti maz ticami ir tavi apgalvojumi,bet zemiski ir tas,ka apmelo ārstus un vecmātes,kas nu noteikti nav to pelnījušas,jo strādā nolaistajā slimnīcā par smieklīgu algu un dara savu darbu absolūti lielākajā daļā gadījumu godprātīgi.

 48. klau teica:

  varbūt tomēr jūs pašas esat vainīgas ka ķengājat Tukuma dzemdību nodaļu.man šeit piedzima 2 bērni un bez problēmām,arī attieksme ļoti normāla.

 49. katrina teica:

  teiksu ta kad gaidiju otro bernu 2005 gad, man ta atieksme un arstesana nemaz nepatika ka man katru nedelu bija sapec uz dzemdibam nevien neko neparbaudija kapec un ka. tik pedejais apmeklejums nodala dzemdiba iskaneja ta .. tev majas nav ko est ka brauc uz seienes.. kad daktere izgaja sagerbos un aizgaju prom no slimnicas. vakara mani aizved uz jurmalu dzimdibu namu, tur ustaisa pilnu izmeklejumu un izradas ka manai meitinai bija skabekla trukums tapec bija sapec. ustaisija uzreiz kezergriezienu un knapi izglaba bernu… ja es kadreiz dzemdesu vel kadu bernu tad tik bulduros

 50. uiuiui teica:

  Uznjemshanas nodaljaa sabrickaas jau pie lodzinja, tad nevar zinaat kaadaa garastaavoklii buus paareejie tur iekshaa, polikliinikas rengenaa tev pasham jaazin kaadaa lenkjii roka, kaaja jaaliek utt. Lai taisa kaut visu ciet , nebuus liela beeda.Un ja ir kas labs, gan jau ka ir, tad shinii bardakaa to pat nemana.

 51. es teica:

  Vislabākos vārdus varu teikt par Tukuma dzemdību nodaļu- gan par ārstiem, gan vecmātēm, gan bērnu māsām. Man bija ļoti smagas dzemdības, bez viņu pareizas rīcības bērns būtu nomiris.Vislielākā pateicība.Varbūt tikai man tā gadījās, tādā gadījumā jūtu līdzi tiem lieliskajiem cilvēkiem, kam arī jālasa šie drausmīgie komentāri.

 52. essssssssssssss teica:

  nu ja,personāla uzturēšana ir ekonomiski neizdevīga/pie viņu “lielajām algām”,bet jaunu automašīnu direktorei iegādāties gan ir ekonomiski!!!!Varbūt ar šo jauno automašīnu dzemdētājas tiks nogādātas uz attiecīgo dzemdību iestādi?????????????????

 53. ilze teica:

  nesaskatu kautko sliktu man tur loti patika tiesam.intresanti zinat par ko tad ta dzemdibu nodala parvertisies ?Kandava ari bija kadreiz slimnica un dzemdibu nodala .tagat tur ir lielaka dzertuve nevis gimenes nams ka Dainis R .ir izlicis izkartni tur ir gatavais pritons.Vai Tukuma iedzivotaiem ari tadu gribas ?

 54. Luīze teica:

  Ginogoloģe Birkeištena ir zvērs , neārste bez sirds, kur tāda vēl strādāja par nodaļas vadītāju pie bērniem dzemdību nodaļā!!!Es gandrīz aizgāju pie dieviem par viņas darbiem!!!!Paldies Dieviņam,ka paliku dzīva!!!

Pasākumu kalendārs

2019.03.26 | 10:00

Kino Zemītē 

2019.03.26 | 10:00

Izrāde bērniem Kandavā 

2019.03.26 | 11:00

Zumba senioriem Kandavā 

2019.03.26 | 15:00

«Digitālo prasmju nedēļa» Jaunpilī 

2019.03.26 | 16:00

Konsultatīvās padomes sēde Matkulē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Marts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool