Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs

Tukumā rosina domes izpilddirektora atcelšanu

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 9. jūnijs 13:00

Nedēļas sākumā redakcijai kļuva zināms, ka domē izveidotās «TRĪS partiju apvienības» (Latvijas Zaļā partija, Nacionālā apvienība un No sirds Latvijai) septiņi deputāti gatavojas iesniegt iesniegumu, lai sasauktu ārkārtas sēdi, kurā prasītu Tukuma novada domes izpilddirektors Māra Rudaus-Rudovska atcelšanu. Pēc mūsu rīcībā esošas informācijas, viens no iemesliem pašvaldības izsludinātais iepirkums «Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaciņa» pārbūve», kur bija bažas par sadārdzinājumu turpat 300 000 eiro apmērā un, iespējams, iepirkuma nosacījumu pielāgošanu kādam konkrētam pretendentam.

Apšauba pašvaldības naudas tēriņus

Kā skaidroja deputāte Daiga Reča (NSL), deputāti izlēmuši risināt problēmu, kas ir milzusi gadiem: “Mēs, «TRĪS partiju apvienības» deputāti, uzskatām, ka domes izpilddirektors ir zaudējis daļas deputātu uzticamību: “Mēs neuzticamies iepirkumu dēļ – mēs uzskatām, ka būtu jāpārskata visi iepirkumi, kas ir gājuši ar stipriem sadārdzinājumiem par vairākiem simtiem tūkstošiem eiro vai vairākiem desmitiem tūkstošu. Bet it īpaši tas iepirkumos, kas attiecas uz ielu apgaismojuma uzturēšanu, kam līdzekļi pašvaldības budžetā nemaz nav plānoti. Kaut arī balsojot bijām pret budžetu, jo mūs neapmierināja finansējums ceļiem, tomēr jebkurā gadījumā esam pret šādu naudas izsaimniekošanu un, otrkārt, ja nauda budžetā nav plānota, tad vispirms šī nauda ir jāatrod, lai kaut ko tādu varētu darīt. Treškārt, šis sadārdzinājums ir daudz lielāks nekā to var piedāvāt citi. Un pēdējais – tie ir līgumi par uzturēšanu, kas ir noslēgti uz pieciem gadiem un kas ir ilgāk nekā mūsu sasaukums. Un tas, manuprāt, nav korekti, jo līdz ar to nākamajam sasaukuma tiek uzlikts pamatīgs slogs, nemaz nesaprotot, kas viņus sagaida [..]”

P.S. Ārkārtas Tukuma novada domes sēdē paredzēta pirmdien, 11. jūnijā, 18.00. 

 

Vairāk lasiet piektdienas, 8. jūnija, laikraksta numurā ŠEIT.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Vāks teica:

  Protams, tuvojās velēšanas. Ko tad citu var sagaidit ka savu spalvu spodrināšanu.
  Tas nozīmē, ka PAsacinas renovācija nesaaksies tik drīz? Bet te veel ir iesaistiiti citi beernudārzi, kas ar septembri pakaarto savu darbu šim projektam. Vecāki un beerni. Atkal nezoņa? Tad ko? Cilvēki atkal pedeejā vietā?

 2. nost ar Rudovski teica:

  sen bija laiks. par pārupes ielas lietu, kuru dienā varbūt 5 cilvēki izmanto, vien bija jāatlaiž. tagad tiešām tas izskatās vairāk par pirmsvēlēšanu mandrāžu.

 3. MMM teica:

  Te sen bija laiks ļaut pastradat KNABAM

 4. Nu re teica:

  Nu tad beidzot to ž..ku izmetīs uz ielas, tik žēl ka jau pietiekami daudz paspējis iešņaukt

 5. Re nu teica:

  Tūlīt drudžaini sāks savus īpašumus grūst nost!!!

 6. Kaspars teica:

  To, ka Rudais sen jau strádá Telma labá, zin visi, bet kamér bijusais mérs vinu seks tikmer nenometis un pasvaldibas naudina aizies citu cilvéku kabatás. Skumji ka mérs jau sen to nav pamaníjis.

  • Nenus teica:

   Tieši otrādi Telms iet godīgu ceļu. Viņš strādā Žižņevska labā. Mājas siltina Žižņevskis, bēnudārzu novinēja Žižņevskis ,kur skaties Tukumà Žižņevskis. Un algas maksā aploksnē ,vajadzēs uzsūtīt virsū Ieņēmumu dienestu

 7. vēl teica:

  jau arī čoms Kamparello

 8. Lala teica:

  Nu kur tad ātrāk visi skatījās,ka nepamanīja? Tagat tā pēkšņi pirms vēlēšanām pamodās? Smieklīgi

 9. Margarita teica:

  Varbūt kādam no partiju pārstāvjiem izdevīgi pamosties TIEŠI PIRMS VĒLĒŠANĀM?
  Nekas nenotiek nejauši…

 10. ... teica:

  Reča nebalsoja PRET budžetu 🙂 Viņa , kā īstā glumiķe, ATTURĒJĀS.

 11. Guntars teica:

  Par kādām vēlēšanām te murgojat? Šogad vēlam Saeimu…

  • Uzminu teica:

   Uzmini nu kuri kandidēs uz Saeimu?
   PS. Pateikšu priekšā “TRĪS partiju apvienības” deputāteļi no Tukuma ar Reču priekšgalā 😀

 12. Vēlētājs teica:

  Nav jāskatās kalendārā , lai pateiktu vai drīzumā ir vēlēšanas, ja deputāti pēkšņi nav mierā ar līdz tam esošo kārtību, tad gaidāmas vēlēšanas.
  Rudenī ir Saeimas vēlēšanas un kas gan ir seklais Tukuma dīķelis salīdzinājumā ar Rīgas lielajiem ūdeņiem , kur ”tumbočkām” izmēri daudzkārt lielāki par Tukuma ”sīktumbočkām”.

 13. a tu teica:

  sudi jau tadi katalak parierosinasanu un solisanu netik nabaga daputati,ka viniem neiet neveicas….

 14. Kaspars teica:

  Nenus- paskaties iepirkumus ja telmam nebūtu tik lielas tāmes var būt arī redzētu, kad Tukumā ko tais, vienīgi kā vēl var vinēt ar Rudo palīdzību nolikumus taisīt.

 15. kārpa teica:

  īsti nesaprotu cepšanos , viss tiek kencelēts, jo nolikums nebija uztausīts Amatniekam? vai Amatnieka vadība nav tieši saistīta ar Valdošo partiju? vai vispār ir likumiski iejaukties iepirkuma komisjas darbā pirms nav pieņemts lēmums?Acīmredzami ir tas , ka esošā vadošā blice ir nogurusi.

 16. Kaspars teica:

  Nolikumi ir uzrakstīti, lai spētu piedalīties viena firma, bet ne esot gribētāji un varētāji! Šinī momentā vajadzēja citām struktūrām reaģēt, bet ja viņas to nedar vai negrib darīt ir jaceļ gaismā publiski un neapstājotie ar vietējo presi, tad patiesība būs redzama, par pēdējie gadie.

 17. No kurienes nepubliskota informācija? teica:

  “Pēc mūsu rīcībā esošas informācijas, viens no iemesliem pašvaldības izsludinātais iepirkums «Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes «Pasaciņa» pārbūve», kur bija bažas par sadārdzinājumu turpat 300 000 eiro apmērā un, iespējams, iepirkuma nosacījumu pielāgošanu kādam konkrētam pretendentam” – no kurienes šāda informācija, ja ne lēmums, ne finanšu piedāvājumi nav publiskoti? Pret ko tiek noteikts sadārdzinājums? Pret Pasūtītāja plānotajām izmaksām vai pret iesniegtajiem piedāvājumiem? Lūdzu faktus un atsauces uz iegūto informāciju, citādāk tāds baumu līmeņa raksts vien sanāk.

 18. Kaspars teica:

  Bet no kurienes jums informācij par 300 tūkstošie, vajag pajautāt arī par visu pārējo, lai klāj vaļā.

 19. Kaspars teica:

  Ne tikai mazu daļiņu no visas kopējās problēmas.

 20. Kaspars teica:

  Uzvaniet Sprģim Arvim viņš vēl daudzas lietas var izkomentēt par šo cilvēku un citie!:))

 21. Kaspars teica:

  Un ar visiem faktiem!

 22. Yo teica:

  Jā pieci cilvēki. ka tik ne tā! Kam tad tās mašīnas tur katru dienu stāv saliktas visas ielas garumā?

 23. Hahaha teica:

  Hahaha…Pamodās:DDDD Šis raksts make my day:DDD Ei nost, no letarģiskā miega kāds atnāca vaļā!!!:DDDDD

 24. Opis teica:

  Sproģis lai dzer zāles. Viszinis. Lai sāk maksāt nodokļus, lubraks.

 25. auto teica:

  Paskatieties domes majas lapa iepirkumu par auto remontu un jums bus skaidrs ka jaraksta lai gadiem uzvaretu viena firma,ar itka letako cenu

 26. jānis teica:

  nu rečene jau nu ir īstā tautas pārstāve-karikatūra…

 27. ? teica:

  Kādas vēlēšanas?! Rudais ar Nikolajevu taisās uz Saeimu? Diez vai. Bet naudu jau gan Vienotībai abi ģenerē, tas fakts.

 28. Es teica:

  Kā lai nesedz, jau naudu vēlēšanām šitādā ceļa gādā? Ar uzpūstiem un garantētiem iepirkumiem. Paši taisa noteikumus, paši pieteikumus, un ja kas nesanāk, tad sūdzās IUB, vot ku godīgi! Māris, Raivis, Ilzīte un Zanīte-godīgākie projektierētāji un būvētāji visā universumā.

 29. kārpa teica:

  kāpēc iepirkums netika sludināts e vidē?

 30. Kaspars teica:

  Hvz,pilsētas mēram vienreiz vajag parādīt, kurš ir saimnieks, Rudais,Ruģelis,Zane vai viņš!

 31. Toms teica:

  jā Kamparello čoms

 32. Anete teica:

  Nu tad taisam to bodi ciet!

 33. Anete teica:

  Lai svētā trijotne iet strādā tautsaimniecībā un domē auditu, tad būs interesanti!

 34. user teica:

  Kā tur bija ar parka izbūvi un lētāko piedāvājumu? Beigās uzblīda x reizes? Gan jau amatnieks līdzīgi plāno ar papildus izmaksām. Uzvar lētakais, bet rezultāts dārgāks par dārgāko pretendentu.

 35. Andris teica:

  Nezinu par amatnieku, bet zinu kuri piedāvā pirms konkursiem Tukumā, lai sartētu, bet izpildītājs paliktu viens un tas pats, izskatās,ka amatniekam vienkārši piegriezās, paprasot lai izskaidro iepirkuma nolikumus, jo piedalīties gribētu vairāk firmas ne kā vienai un pa tādiem ciparie, es arī vēlētos, lai varu tikai viens startēt ar tādu praisu.

 36. Es teica:

  Žizikam kranti, agonija…. Šulca biedri vairs neatbalsta… Telmam karanti, kampars stāv pie ratiem ! Lai būvē citi, bet tukumnieki par pakalpiņiem… Triju partiju loģika.

 37. megija teica:

  Nu tad beidzot viens pie dziesmas paņemts…laikam negribēja dalīties!!!!!

 38. Ilze teica:

  Paskatieties uz darbinieku algām Telmā un Amatniekā!!! Paskatieties uz darbinieku vidējo vecumu, darbaspejām, kvalitāti! Varbūt arī tāpēc iepirkums dārgājs, ka Telmā labas algas! Visi tak tepat tukumnieki !

 39. Pasaciņa teica:

  Ja par visām šīm lietām vēlētājs uzzina no pāris rindām ntz un histērijām feisbukā, kļūst skumji. Kaut kas nav kārtībā.

 40. Andris teica:

  Smieklīgi un skumji līdz asarām, vajag vienotību nost un varbūt kas mainītos!

 41. Vilnis teica:

  Lai nu kas Tukumu ir uzstutejis , tie ir Zunde Sulcs Rudovskis, kapec tada rivesanas vajadziga , vai Tukumnieki sapratis ka atcels izpiddirektoru vis mainisies tikai uz kuru pusi, labo vai kreiso.

 42. so teica:

  Nez no bezdarbnieka pabalsta alkoholam pietiks? Pierasts tak dzert katru dienu….

 43. vecene no durbes teica:

  Agri neroc bedri citam, ka pats neiekrīti, jo pats arī neesi bez vainas. Pastāsti arī par sevi( par algu???, par pilsētas svētku naudas tērēšanu un netērēšanu nu tā godīgi),ja gribi lai Tavs ceļš būtu rožains un visi vēlētu par tevi, tad esi pats godīgs . Sāc ar sevi

Pasākumu kalendārs
Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool