Linda, Janīna
1. rindā no kreisās: direktore Sigita Kūla, Helēna Anna Dzērvāne, skolotājas Henrike Šrodere, Estere Vollmera-Eikena, Gita Rācenāja, Inguna Silineviča, Erika Johanesa 2. rindā: Laura Sprenne, Sandra Zukule, Alise Ritene, Elza Jomerte, Ieva Busenberga, Birte Šrodere (Birte Schroder), Madje Ābele (Maadje Abele), Johanna Buhtenkirha (Joana Buchtenkirch), Jūlija Meijere (Julia Meyer), Katarina Brunkhorsta (Katharina Brunkhorst), Sāra Marija Finnere (Sara Marie Finner), Bens Hebebrands (Ben Hebebrand) 3. rindā: Ansis Valdmanis, Edvards Mazprecnieks, Mārtiņš Skraucis, Jākobs Šliva (Jakob Schliva), skolotāja Ieva Zariņa, Saša Brunkhorsts (Sascha Brunckhorst), Rūdolfs Sebastians Zanders
Foto: Agris Jansons

Tukuma Raiņa ģimnāzijā viesojās Šēseles Eihes skolas audzēkņi un skolotāji /FOTO/

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 2. oktobris 08:29

Šīs nedēļas saulainās dienas tiekot izmantotas gan ekskursijām, gan dažādiem projektiem, tai skaitā – starptautiskiem. Starptautiskiem!? Tieši tas taču ir viens no šos svētkus raksturojošajiem vārdiem! Tāpēc devāmies uz Tukuma Raiņa ģimnāziju, kur šī nedēļa ir aizvadīta draudzīga radošuma un jaunu iespaidu gaisotnē, jo skolā tika uzņemta Šēseles Eihes skolas (Vācijā) audzēkņu un arī skolotāju delegācija.

Draudzība ar skolu Šēselē aizsākusies 1992. gadā, kad pirmo reizi pašvaldību organizētā pasākumā satikušies abu skolu direktori. Tad arī nolēmuši, ka skolu sadraudzība, apmaiņas programmu realizēšana ir labākais veids, kā paplašināt abu skolu audzēkņu redzesloku, uzlabot viņu valodas zināšanas, vienlaikus daloties ar abu tautu kultūras un sadzīviskajām tradīcijām, iepazīstot tās gan neklātienē, gan vislabāk – dodoties vienam pie otra ciemos, mācoties un darbojoties kopā. Sākotnēji pieredzes apmaiņas braucieni tika organizēti katru gadu. Bet līdz ar Eihes skolas direktoru maiņu sadarbība nedaudz pieklusa. Tomēr 2016./2017. mācību gadā draudzība starp ģimnāzijām atjaunojās, un šajā gadā kopīgi īstenojam e-Twinning starptautisko projektu «Mūzikas tradīcijas manā valstī», kurā kopā ar mūsu jauniešiem un skolotājiem piedalās 10 vācu skolēni un divas skolotājas.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 29. augusta, numurā ŠEIT!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool