Agris Jansons

Tukuma pilsēta paplašināsies uz Tumes pagasta rēķina

Tukuma pievārtes iedzīvotājiem, kas dzīvo Tumes pagastā – Līdumā, Pārupē, Jumpravas ielas rajonā, «Liepkalnos», kā arī Tumes un Robežu ielas rajonā, izsūtītas vēstules ar ziņu par iespējamo Tumes ciema un Tukuma pilsētas robežu maiņu.

Otrdien, 3. februārī, Tukuma novada domes zāle bija ļaužu tik pilna, kā reti kad. Iemesls – Tukuma pievārtes iedzīvotājiem, kas dzīvo Tumes pagastā – Līdumā, Pārupē, Jumpravas ielas rajonā, «Liepkalnos», kā arī Tumes un Robežu ielas rajonā, izsūtītas vēstules ar ziņu par iespējamo Tumes ciema un Tukuma pilsētas robežu maiņu. Ja iecere īstenosies, Tukuma robeža četrās vietās tiks pārcelta un pagasta iedzīvotāji nu dzīvos pilsētā. Varētu šādas bīdīšanas un papīra pat neņemt vēra, ja vien… Ja vien tas cita starpā nozīmētu, ka vietām tagadējiem pierobežas īpašumiem zemes nodoklis var pieaugt pat 15 reizes…

Robežu maiņa plānota arī novada pagastos un ciemos – Ozolniekos, Pūrē, Tumē, Sēmē, Vaskos, Dzintarā, Lamiņos, Slampē un Džūkstē, tikai tur robežu plānots samazināt tāpēc, lai izslēgtu no ciema lielas lauksaimniecības platības. Tas savukārt rada apgrūtinājumu zemi dalīt un ceļu tuvumā – arī apbūvēt.

Par to, kas pagastu iedzīvotājus sagaida, runājām ar Tukuma novada domes arhitektūras nodaļas vadītāju un teritorijas plānotāju Zani Koroļu. Viņa arī vadīja 3. februāra iedzīvotāju sapulci.

– Kādas pārmaiņas iedzīvotājiem var radīt iecerētās robežu izmaiņas?

– Vispirms jau nekustamā īpašuma nodokļa pieaugums, kas pilsētā noteikti ir lielāks nekā pagastos. Otrkārt, ir atšķirības minimālās zemes vienības apmērā – pilsētā (vai ciemā) zemi var dalīt līdz 1200 lielos zemes gabalos, bet ārpus ciema vai pilsētas minimālais dalījums ir 2 hektāri. Pilsētā un ciemos ir mazākas aizsargjoslas autoceļiem nekā lauku teritorijās, kur tās ir no 30 metriem vietējiem un pašvaldību autoceļiem līdz 100 metriem valsts galvenajiem autoceļiem, tāpat pilsētā ir arī mazākas gaisvadu līniju aizsargjoslas…

Tālāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 5. februāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. kas tur ko brīnīties – esošā infrastruktūra uzbūvēta par privātiem līdzekļiem un tagad par to pašu jāpaaugstina nodokļi.
    viegli un bez lielas piepūles.

  2. Sanāk traki, cilvēks nopircis īpašumu laukus un nu būs jāmaksā kā pilsētā.
    Pilsētā zemes gabals 1200m2,bet laukos 2ha(20’000m2).
    Tātad jaunizceptajam pilsētniekam būs jāmaksā ~17 lielāks nodoklis nekā parastajam pilsētniekam.
    Šeit jau velk uz Satversmes Tiesu.

    1. ja kas tad tos gabalus daliija iedziivotaajiem kaa mazdaarzinjus nevis privaatmaaju buuvnieciibai.taa kaa kas tev par satversmes tiesu

      1. Ja tas ir mazdārziņš ,tad runa īsa,pabrīdina, paiet noteiktais laiks un mazdārziņa statuss ir beidzies un ar savu zvirbuļbūdu vari kratīties uz visām debess pusēm.
        Bet ja īpašums ir Zemesgrāmatā un esi likumīgais zemes īpašnieks,tad tik vienkārši nebūs.

    2. ko niekus mels, 1,88 ha lauksaimniecība, 0,12 ha dzīvojamā apbūve un viss ir ok. lauksaimniecībai kad vērtība daudz reizes zemāka par apbūves zemi.

      1. Gribi teikt ,ka savas 2,0ha lauku zemes pārformēšana uz 1,88ha lauksaimniecības zeme un 0,12ha apbūves zeme ar visu mērīšanu, topogrāfiju,inventerizāciju un ierakstu Zemesgrāmatā notiks par velti!
        Komentāros par velti vari deklarēt -man 1,88ha lauksaimniecības zeme un 0,12ha apbūves zeme, līdz ko sāksi formēt visus oficiālos papīrus ,tā spēsi tik skaitīt naudu.

        1. lai mainītu zemes lietošanas mērķi instrumentālā uzmērīšana nav nepieciešama. iesniegums domē gan. laikam ka nesaproti cienītais par ko ir runa, nekādas zemesgrāmatas, topogrāfijas nav nepieciešamas, kad vērtību nosaka pēc lietošanas mērķa, ja apbūve tad tāda kad vērtība, ja lauksaimniecība tad tāda, no kā arī aprēķina NI nodokli.

          1. Kaut nu Jums būtu taisnība un viss būtu tik vienkārši!
            Gan jau dzirdēsim pēc laika kā viss ir noritējis.
            Atceros kā pašam bija ar zemes nodokli laukos ,kad pārgāja no pagastiem uz novadiem,kad bankas ieskaitītā nauda pagastā pēkšņi bija pazudusi ,pagastam ieejot novadā, un gribēja ,lai maksāju otreiz un piedzīt kavējuma naudu.

  3. Ar kaadaam tiesibam. Vispar bardaks. Pie ieņemuma dienesta vasaraa mainija apkures trubas-.paskataties tagad,tur viss zalš. Kas par to atbild?Pie ieņemuma dienesta nav kur auto nolikt,jo redz Veidembauma 1 joprojam zimes netiek aizklatas,ka solija. Nu baigais sniegs…..

  4. nu savā ziņa’jau taisnība ir, dzīvo praktiski pilsētā, izmanto pilsētas infrastruktūru , bet par to nemaksā, tiem laikiem kad tā bija jau tā kā vaidzēja sen beigties.

    1. TĀ INFRASTRUKTŪRA savā laikā ir par īpašnieku naudiņu uzbūvēta … tas kas tiek izmantots?!

      1. šaubos vai pilsētas infrastruktūru kāds no viņiem ir izbūvējis, tā pat arī visas priekšrocības ko sniedz dzīvošana pilsētā.

        1. ev,papu,tu runaa taa,ka apmeeram buutu ar laapstu izracis transheju veselas ielas garumaa,salicis trubas,uudensvadu,ieracis elektriibas vadus,savilcis kabeljus un tagad kaads grib tam pievienoties un neparko nemaksaat.kautkaa taa no tavas puses izklausaas..

          1. Jā, tieši tā arī notika. Paši ielu izbūvēja, paši grāvjus gar malām salika. Ja runa par komunikācijām- tikai pilsētā dzīvojošiem uz tām privilēģijas?

      1. par kādu kanalizāciju tu runā – izrakta bedre, kur viss aiziet gruntī – tā nav kanalizācija bet gan gruntsūdeņu piesārņošana par ko draud liels sods….

  5. Man Ozoliņos kaimiņos (privātmāju rajons ap Jumpravas ielu) bērnībā bija čoms un es parasti biju šokā, ka šamais dzīvo Tumes pagastā, bet es Tukumā. 😀 Prieks par šī nevajadzīgā pārpratuma labošanu. Tagad abi būsim Tukumnieki. :))

  6. Kuram Pārupē vai Līdumā ir pilsētas kanalizācija vai elektrība? To, ko cilvēki paši par saviem līdzekļiem sakārtojuši, uz to tagad pilsēta gatava pievākt.

      1. nē , nē ne jau atņes, bet par to paprasīs lielo nodokli kā par ītkā pilsētas sakārtoto infrastruiktūru.

  7. Tas viss noteikti tāpēc lai palielinātu Tukuma pilsētas iedzīvotāju skaitu. Vēlāk Tukums atdalīsies no novada, jo būs atbilstošs iedzīvotāju skaits. Tāpat kā, lielās pilsētas, vēl tikai atliek pievienot Milzkalni kautkādā mistiskā veidā, un noteikti viss atbildīs prasībām.

    1. tas veids būtu pārāk mistisks, jo neredzu ne mazāko iemeslu, kāpēc, lai engures novads atteiktos no milzkalnes

  8. Juhū, tas gan būtu forši, ja pilsēta beidzot atkratītos no novada! Citādi stutē tos laukus un jēgas vienalga nekādas, bļauj tāpat kā bauri. Pilsētā attīstība apstājusies dēļ nabadzīgajiem pagastiem, kas māk tikai naudu paprasīt.

  9. Nav pirmā reize, kad Zane Koroļa grib paplašināt pilsētas teritoriju bez jebkāda objektīva iemesla. Pilsētai zemju trūkst? Lai tikai sakārto tās pašas.

    Ja cilvēks ir izdarījis izvēli dzīvot laukos, tad ar to rēķinājies. Daudziem pierobežniekiem ir pat zemnieku saimniecības, audzē lauksaimniecības produkciju. Uzskatu, ka tiek pārkāpta Satversme attiecībā pret privātīpašumu.

    Tumes pagasta iedzīvotāji, neļaujieties nelikumīgam spiedienam! Vāciet pret parakstus un pretojieties visiem likumīgiem līdzekļiem.
    Kad iepriekšējo reizi apsprieda teritorijas plānojumu, tā pati Zane gribēja iemuhļīt krematoriju netālu no Sekļa ezera. Un pie apspriešanas par šo dāvanu neteica ne vārda.
    Labi, ka iedzīvotāji pamanīja un noprotestēja.
    Tagad jārīkojas līdzīgi.
    Dome nav pār visu, ko grib, to dara.

  10. Paplašinās jau notiek bez iedzīvotāju veiktās aptaujas domē,pabrauciet pa Jumpravas ielu un paskatieties ko dara kreisajā pusē ekskvatori.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *