Agris Jansons

«Tukuma piens» samazina pārdošanas cenas par 10 līdz 15%

Ir pagājis laiks, kopš Krievija izsludināja embargo Eiropas Savienībā (ES) ražotajiem piena produktiem. Pamazām kļūst zināmas aprises, ko šis embargo nozīmē piena ražotājiem un pārstrādātājiem. Par tām nelielā sarunā lūdzām pastāstīt a/s «Tukuma piens» direktoram Intam Poškum.

Ir pagājis laiks, kopš Krievija izsludināja embargo Eiropas Savienībā (ES) ražotajiem piena produktiem. Pamazām kļūst zināmas aprises, ko šis embargo nozīmē piena ražotājiem un pārstrādātājiem. Par tām nelielā sarunā lūdzām pastāstīt a/s «Tukuma piens» direktoram Intam Poškum.

– Kā sankcijas ietekmē jūsu vadīto uzņēmumu?

– Jūtami. Mums gan eksports uz Krieviju ir tikai 6%, kas uzņēmumam nebūt nav nāvējoši, bet visnepatīkamākais ir tas, ka embargo rezultātā sākušies cenu kari.

– «Food Union» jeb bijušais Rīgas piena kombināts jau pirmais paziņoja, ka piedāvās ražojumus par pazeminātam cenām…

– Viņi to iesāka, kaut gan es domāju, ka viņi to darīja pāragri. Mums nekas cits neatlika kā piedalīties šajā pasākumā, un mūsu produktu pārdošanas cenas ir par 10 līdz 15% lejā. Līdz ar to būs jāmazina arī piena iepirkuma cena.

– Vai veikalos arī attiecīgi piena produktu cenas ir samazinājušās par 10 līdz 15 %?

– Jā, tā kā bija runāts ar visiem tirdzniecības tīkliem. Par tik, cik mēs samazinājām cenas, par tik arī viņi veikalos proporcionāli samazināja piena produktu cenas.

– Vai ir cerības arī kādus valsts atbalstus saņemt?

– Pagaidām vēl nekas nav skaidrs. Es domāju, ka atbalstu saņems tie piena pārstrādātāji, kuriem eksports uz Krieviju ir lielāks par 10% no saražotā. Mēs tajā sarakstā neesam. Galveno atbalstu, un tas, manuprāt, ir pilnīgi pamatoti, saņems zemnieki, jo piena iepirkuma cenas ies uz leju. Bet vēl jau pagaidām nekas oficiāli noteikts nav…

– Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes Piensaimnieku grupa rosina samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN). Kā jūs šo ieteikumu vērtējat?

– Grūti pateikt. Iespējams, tas produkcijas patēriņu celtu, iespējams, sāktu vairāk pārtikā lietot piena produktus.  PVN samazināšana ir normāla pasaules prakse attīstītajās valstīs. Eiropas valstīs pārtikai tomēr ir zemāks PVN. Ja būtu iespējams PVN samazināt tikai vietējai produkcijai, tad  tas droši vien ko dotu. Bet, ja ir jāsamazina visiem, tai skaitā arī ievestajai produkcijai, tad grūti pateikt…

– Jūs, protams, esat ieinteresēti saglabāt savus piena piegādātājus – ražotājus, bet jums tomēr būs jāpaziņo, par cik samazināsiet piena iepirkuma cenas…

– Paziņojam to šīs nedēļas sākumā. Piena iepirkuma cena no 1. septembra samazinājās par 10 līdz 15%.

– Uzņēmumā ir eko produktu līnija. Vai arī uz tiem attiecas cenu pazemināšana?

– Esam samazinājuši pārdošanas cenas visai produkcijai, arī eko produkcijai. Bez šaubām, ka mainīsies arī piena iepirkuma cenas.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 2. septembra, numurā ŠEIT!

 

Komentāri

  1. Protams ka viņiem nekas neskādēs..Kā n-tās štukas saņēma tā saņems..Bet par to iestādi kā tādu..Mīļie Tukumnieki turaties pa gabalu..Priekšniecība ir visai normāla..bet viņu vietnieki “meistari”nav cilvēki..Tādus tirānus var sameklēt kkur tajās valstīs kur ir vergturība..

    1. Man arī nav saprotams kāpēc mūsu valsts tā atbalsta ārzemju uzņēmējus, kamēr savējie mirst lēnā nāve.

      1. vai ta vēl visi nav atmetuši pleznas???? kas ta vēl ir palicis? No piena kombinātiem man rādās, ka neviens..

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *