Vera, Vaira, Vairis
Melnezerā nepilngadīgie bez vecāku klātbūtnes peldēties nedrīkstēs

Tukuma novadā pārbaudītas 16 neoficiālas peldvietas

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 10. jūlijs 12:11

Kā informē Tukuma novada dome, Veselības inspekcija sadarbībā ar uzņēmumu «Bior» ir pārbaudījusi 16 Tukuma novada ūdenskrātuves un noņēmusi ūdens analīzes Sēmes pagastā: Sēmes ezerā, Sēmes centra dīķī un Vaskara ezerā, Tukumā: Veļķu dīķī, Pauzera pļavu dīķī un Čigānu ezerā, Pauzeru pļavas dīķī, Tumes pagastā: Jumpravas ezerā un Sekļa ezerā, Pūres pagastā: Abavas upes centra peldvietā, Jaunsātos: Jaunsātu karjerā, Irlavā: Abavas upē pie Irlavas vidusskolas, Degolē: Praviņu grants karjerā, Putnu dārza ūdenskrātuvē, Slampē: centra dīķa peldvietā, Džūkstē un Lestenē: Kliģu ezera peldvietās. Visās šais vietās peldēties ir atļauts – to apstiprina noņemtās analīzes, taču, kā norādījusi Veselības inspekcija, tās ir neoficiālas peldvietas, kurās pašvaldība ir organizējusi un finansējumi ūdens paraugu noņemšanu.

Kā skaidroja Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis, analīzes ir veiktas, lai apzinātu ūdens kvalitāti, taču tas nenozīmē, ka visās šai vietās var peldēties, jo šis nav oficiālas peldvietas. Tāpēc pašvaldība neuzņemas atbildību par peldēšanos – par to arī tiks uzliktas īpašas brīdinājuma zīmes.

Vaicāts, kāpēc šai sarakstā nav iekļauts Melnezers, kas gan atrodas citā pašvaldībā, taču tajā peldas Tukuma iedzīvotāji, Ģ. Ruģelis skaidroja, ka Melnezeram noteikti vajadzējis būt šajā sarakstā, jo bijusi vienošanās, ka analīzes šajā ūdenskrātuvē noņems divas reizes mēnesī.

Sazinoties ar laboratoriju «Bior», noskaidrojām, ka analīzes Melnezerā ir noņemtas, taču rezultāti aizsūtīti vēlāk. Tiklīdz dome būs tos saņēmusi, iedzīvotājus informēsim, jo laboratorija pati šo informāciju sniegt nevar.

 Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Bērniem nedroši!!! teica:

  Ja Melnezerā, kurā ir glābēji, vairs nepilngadīgie nedrīkstēs peldēt bez vecāku klātbūtnes, tad tā Tukumā tiek domāts par bērniem un viņu drošību??? Bērni ies uz Jumpravas ezeru, Sekli un Milzkalni, kuros nav glābēju!!! Vai tiešām ar šādiem aizliegumiem Tukuma deputāti domā par bērnu drošību??? Tas ir absurds! Būs ļoti daudz bērnu, kuri gribēs peldēt bez vecāku klātbūtnes un to arī darīs, jo vecāki strādā! Varbūt būs glābēji arī citās apkārtnes peldvietās??? Pirms uzliek aizliegumus, ir jādomā!

 2. Es teica:

  Tad jau drīkst slocenē un sivēnezerā , tie nav pieminēti 😀

 3. ragatka teica:

  Kas ta pa hujnnu tgd pat wairs newar peldeties kur grib ? Lai tak winni wisi iet nahy ….. nu jaw pat sak  pa dauddz tie likumi palikt

 4. ... teica:

  Jaunsātu karjerā tiešām ir laba peldvieta.Neviens neliek iet dziļumā.Ar galvu kādreiz jāpadomā,pirms lien pie ūdens! 🙂

Pasākumu kalendārs

2019.09.17 | 10:00

Jauno uzņēmēju skola Slampē 

2019.09.18 | 18:00

Runās par Vecupes projektu Engurē 

2019.09.20 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool