Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Foto: Agris Jansons

Tukuma lidostai anulēts lidlauka sertifikāts, drošības iestādēm bažas par tās īpašniekiem

Autors: BNS
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 18. augusts 22:31

Civilās aviācijas aģentūra ir anulējusi Tukuma lidostas («Jurmala Airport») operatoram «Tukums Airport» izsniegto lidlauka sertifikātu, aģentūrai BNS pastāstīja Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.
Viņš norādīja, ka sākumā lidlauka sertifikāts tika apturēts un pēc tam anulēts, jo no drošības iestādēm saņemti atzinumi, ka daži lidostas īpašnieki vai patiesā labuma guvēji, vai vadošie darbinieki neatbilst likumam par aviāciju, kas nosaka – attiecīgās personas var būt tikai tādas, kas ar savu uzvedību vai darbībām nerada draudus Latvijas valsts un sabiedrības drošībai, valsts demokrātiskajai konstitucionālajai iekārtai, valsts neatkarībai un teritoriālajai neaizskaramībai.

Gorodcovs minēja, ka gan lēmums par sertifikāta apturēšana, gan lēmums par tā anulēšanu tika pārsūdzēts Ģenerālprokuratūrā, kas lēmumus atstāja negrozītus.
Pēc viņa teiktā, patlaban uz Tukuma lidosta nedrīkst veikt starptautiskos lidojumus. “Visi lidojumi ne no Latvijas tiek novirzīti uz starptautisko lidostu «Rīga», kur var tikt veikta pārbaude un tālāk var pārlidot uz Tukumu,” sacīja Gorodcovs. Savukārt vispārējās nozīmes aviācijas lidojumi savām vajadzībām lidostā nav aizliegti. Attiecīgā sertifikācija ir nepieciešama, ja ir vēlme nodarboties ar komercaviācijas lidojumu apkalpošanu Eiropas Savienībā.

Runājot par iespējām iegūt lidlauka sertifikātu, Gorodcovs atzīmēja – ņemot vērā, ka sertifikāts ir anulēts un patlaban ES ir stājusies spēkā speciāla regula, kas regulē civilo lidlauku sertifikāciju, tad atbilstoši tai, iesniegums sertifikācijai ir jāiesniedz par jaunu.

Civilās aviācijas aģentūra lidlauka sertifikātu Tukuma lidostai anulēja šā gada 29. aprīlī.

2014. gadā «Tukums Airport» strādāja ar 51,7 tūkstošu eiro apgrozījumu un cieta 1,634 miljonu eiro zaudējumus.

«Tukums Airport» dibināts 2005. gadā. Pēc «Lursoft» datubāzes informācijas, kompānija pieder Engures novada domei (4,25%) un uzņēmumam «K.S.AVIA» (95,75%), kas savukārt pieder privātpersonām Sergejam Ščukinam (48,75%), Konstantīnam Soloduham (25%), Artjomam Soloduham (25%) un Irinai Ščukinai (1,25%).Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. mierpilsoniitis teica:

  kruts uznjeemums ar 104,25%

 2. Ooo teica:

  Tagad daži bļāvēji,kuri vārdos pārstāv it kā visus Tukumniekus,no priekiem ka tik neapčurājas.

 3. Alex teica:

  Apsveicu/200 darba vietu tīkotājus/.Beidzot.Tam jau sen bija jā notiek.

  • ES teica:

   Nemanipulē ar tekstu par 200 darba vietām. Tas ir blefs. Turklāt normāls vecis ar rokām, kuras aug no īstās vietas un galvu, kura domāta ne tikai ausu pielikšanai, var Tukumā atrast normālu un sakarīgu darbu. Tiesa pļēguriem un tukšu salmu kūlējiem ir grūti.

 4. uuu teica:

  Tas no pasa sakuma jau izskatijas pec tada pusbanditu pasakuma

 5. durbes iedzīvotājs teica:

  Viss notiek kā bija plānots un cerēts , es tak teicu , ka virs Tukuma un tieši virs mūsu durbes mikrorajona nekad lidmašīnas vairs nelidos , un kur nu vēl izdomājuši , ka starptautisku lidostu izbūvēt , nu kā tā var . Mūsu bērni un arī mēs seniori gribam dzīvot tīrā un klusā vidē . Bet ja kāds grib kkur lidot var tak arī aizbraukt līdz Rīgas lidostai , kas jau pilda sen savus pienākumus . Ja runa iet par papildus darba vietām, tad nebūsim naivi , varbūt tur arī jau kadi pāris tukumnieki strādā , un tas arī viss.

 6. Jpp teica:

  Durbes iedzivotajai! Ja gribi dzivot klusi un zali,tad nedzivo pilseta! Brauc uz laukiem dzivot, tur vietu daudz! Pilseta dzivo tie, kuri strada un kuriem vajag darbu savas gimenes uzturesanai!

 7. pp teica:

  Lidosta Jurmala varetu iekartot Jauna vilna muzeju ar visu to dalibnieku vaska figuram

 8. lai lido teica:

  Nekur nepaliks ta lidosta, un gan jau lidos.Lai lido.Kam traucee lai dziivo mezhinjaa taa taalaak un brauc ar zirgu.

 9. cerība teica:

  Kā tad tā!Es biju cerējis dabūt tur darbu.Gaidu jau vairāk kā gadu,no citiem piedāvājumiem atteicos.Ai,ai,ai!Iešu laikam prasīt pabalstu vai kompensāciju Tukuma domei!

 10. is teica:

  Tas tapec ka neatbalsta ukrainus.

 11. tukumnieks teica:

  Vai tiešām, tukumnieki, vēl joprojām nesaprotat, ka šīs lidostas pastāvēšana bija baltiem diegiem šūta. Ja jau nopietna kompānija nespēj četros gados sakārtot pareizi dokumentus, tad kas notiktu, ja sāktos nopietni lidojumi, beidzot to ir aptvērusi arī civilās attīstības aģentūra. Šo nenopietno darboņu dēļ pagaidām esam drošākā situācijā, jo viņu galvenais mērķis bija nelikumīgas darbības.

  • protams teica:

   un Šulciņš to nedarbibu atļava,nauda kabata,pats kaifo saeima

  • ES teica:

   Tieši tā un apšaubāmas darbības visu laiku notiek. Ne pa velti pa naktīm pa kādai ličenei nolaižas. Tiesa pēdējos trīs mēnešos nav bijušas. Un nevajag makaronus kārt ausīs, ka tie bijuši tehniskie lidojumi.

 12. Alex teica:

  Tad jau atkal noteikti konkurenti sāk” nomelnošanas” kampaņu!Neļauj godīgajam uzņēmumam,uzsveru”firmas vadībai” attīstīties!Tukumā nebūtu bezdarbs,ja būtu sanācis!Vienīgi ko tagad- varētu audzēt ne-lauksaimniecības kultūras,sākums jau bija,bet tur arī “nesanāca”.Neļāva.Telpas jau pietiek,vienīgi elektrības patēriņš baigais.Bet dārgāk par “bišu” treniņa lidojumiem jau nebūtu.
  Gan pilsētas,gan pagasta vadībai!Varbūt Jūs kungu-kungi tagad sapratīsiet,varēsiet kaut ko iebilst-pret lidostas vadoņu afēru!

 13. Need 4 speed teica:

  Lūk tas ir ātrums, anulēja aprīlī, un kamēr delfos nebija rakstiņa, šeit protams ka ziņu neredzēt, bravo, tikai 4 mēneši pagājuši :DDDD

 14. durbes iedzīvotājam teica:

  saki ka arī dzelzceļš un autotransports nekursēs Tukumā

 15. mmm teica:

  Nu tas ir piz*ets!!! Iedomājaties ja strādātu, kādas iespējams citām firmām vai mazajiem biznesiem, piemēram, izbrauc no lidostas un uzreiz atduries pret kafejnīcu, vai turpat atrodās maza klusa pilsēta, kur var viesnīcā pārnakšnot(droši varētu tad uzbūvēt vēl kādu hoteli). Cilvēkiem nav jābrauc uz Rīgu, jo viss daudz tuvāk. Tie stūlbie īgnētāji jau nesaprot kādas iespējas paplašinās mazā pilsētā, kura tā jau ir liels caurums kartē!!!!!!!!!

 16. brrrr... teica:

  vai cik stulbi,es tā cerēju….tā lepojos pa sav pilsētu un domaj ka mēs nākotnē gribam ko attīstīt,lai būt fein….
  ooooooooooooo esu ļot skumīgs 🙁

 17. Lidija teica:

  es,teikš ka tās sliedes man ar traucē kas dudin vislaik gar Durbi…..jāgriež tās sliedes pušu!!!!!! piesārņo takš apkārtni…

 18. lidijai teica:

  un ceļi jāpārrok-tās smagās a/m.dddddddd

 19. URĀĀĀ!!! teica:

  Beidzot tai bandītiskajai struktūrai piegriezts skābeklis!!!

 20. nodokļu maksātājs teica:

  Gribētos zināt kāpēc Engures novads iesaistās apšaubāmos darījumos un neko nezina, bet nodokļa atvieglojumus katru gadu dod šai firmai, kaut nekāda atdeve nav. Vai ar nodokļu maksātāju naudu var atbalstīt apšaubāmas firmas?

 21. durbes iedzīvotājs teica:

  Nu kam tas dzelzceļš traucē ? Tak nevienam nekur un nekad nav dzelzceļš traucējis , un vēl pateikt , ka autobusi arī varbūt traucē var tikai pilnīgs tirliņš.
  Bet lidmašīnas es tak jau sen teicu , ka virs Tukuma nekad nelidos , un punkts. Nekādu lidlauku mums tukumniekiem nevajag . Ja kāds cerēja uz to , ka tur kkad būs darbs , un kad no tā sasodītā lidlauka mums Tukumā saimnieciskā darbība paplašīnāsies , tas vispār ir slima zirga murgs kkāds . Kā var tik sekli un neloģiski vispār domāt .

  • AR teica:

   Tukuma lidlauks – tā ir attīstība.
   Tu iestājies par degradāciju, par bezdarbu, par nabadzību un problēmām.
   Ja gribi mieru un klusumu, brauc un iestājies kādā pansionātā. Būs mierīgas un skaistas vecumdienas!

   • Ha teica:

    Mīļais, ja esi izglītos un mācīties gribošs, tad bezdarbs un nabadzība Tev nedraud un darbu pat Tukumā atradīsi. Bet ja tikko pēc skolas sola gribi saņemt uzreiz lielu piķi, tad tiešām plančiks aplauzīsies. Sliņķiem, slaistiem un stumdāmiem tiešām nav darba.

   • eee teica:

    lidostai nepieciešams elektriķis – katra diena kā viens neatkārtojams piedzīvojums – nopietna kantora darba sludinājums

 22. d-iedzīvotājam teica:

  d-iedzīvotājs;karalis,karalis-es teicu nelidos un viss.mudaks tu ne iedzīvot
  ājs

 23. Tehnologs teica:

  Visi nu cepas ka būs klusums, nekas aizejiet uz Raudas ielas mēbeļu fabriku un paelpojiet lakas ”smārdu ” cauru diennakti un indējiet iekās!!!

 24. salavecis teica:

  Izklausās, daļa no gudrajiem komentētājiem nemaz nekad nav lidojusi ar pasažieru lidmašīnu 😀 Boings ir visas trīs četras reizes klusāks par biti, boingu lidojot praktiski nedzird. Aizbrauciet uz lidostu vismaz reizi dzīvē un paskatieties, pakalusietes 😀

 25. pilsonis teica:

  Vai tad tiešām vēl Jūs nesaprotat, ka šai kompānijai nebija vēlēšanās organizēt pasažieru pārvadāšana, bet gan nelegāli darījumi par ko varēja pārliecināties jau 2013.gadā kad vairākas reizes nolaidās un pacēlās apšaubāmas graujošas lidmašīnas, kāpēc drošības policija iejaucās šo darboņu darbībās. Beidziet vienreiz dziedāt par darba vietām un nodokļiem, tās ir pilnīgas muļķības, līdz šim brīdim pašvaldība visu laiku dod nodokļu atlaides, tikai nav zināms par ko.

  • aviators teica:

   Plaude atkal saviem rakstiem raksta komentārus… Kur loģika prasīt no uzņēmēja nodokļus, ja lidlauks vēl nav sācis reālu saimniecisko darbību? Zaudējumi – miljons. Labāk būtu, ka nekas tur nenotiktu un nebūtu vispār, kam piestādīt nodokli? 😀

   Salavecim taisnība – boings vispār nevienu normālu cilvēku nespētu traucēt Tukuma pusē.

   • soloduhs teica:

    Pats raksta, nomaina niku un pats sevi komentē, liekot tos stulbos smaidiņus.. Atslābinies, soloduhi jau sevi pierādīja (ar Tukuma Domes atbalstu), tagad atliek klausīt DP onkuļiem.

 26. Ak teica:

  Ak tukumnieki ,tukumnieki būtu vismaz ar ko lepoties ,būtu lidosta būtu gan attīstība pilsētai gan darba vietas.
  Ko tad nebrēcāt ka tur bija kara lidosta -iekšas nebija vai bikses pilnas.

 27. murdpis teica:

  dibināti manīts droši lidlauks no kura gerhards nevarētu ar matīsu pasmelt otkatu ir zaļo vīriņu midzenis gaitā …

 28. murdpis teica:

  dibināti manīts droši lidlauks no kura gerhards nevarētu ar matīsu pasmelt otkatu ir zaļo vīriņu midzenis gaitā … .

 29. murdpis teica:

  dibināti manīts droši lidlauks no kura gerhards nevarētu ar matīsu pasmelt otkatu ir zaļo vīriņu midzenis gaitā … ..

 30. murdpis teica:

  dibināti manīts droši lidlauks no kura gerhards nevarētu ar matīsu pasmelt otkatu ir zaļo vīriņu midzenis gaitā … …

 31. aivars teica:

  tukuma lidosta nakotne buss visskaistaka

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 14:00

Radošā nodarbība Tukuma bibliotēkā 

2019.04.23 | 16:00

Ilustrāciju zīmēšanas Kandavā 

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.23 | 19:45

Hokejs Tukumā 

2019.04.23 | 20:00

Basketbols Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool