Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Šai mājiņai gan lidmašīnas netraucē, bet tepat pārsimt metru attālumā atrodas «Dārznieki» un vēl daži citi īpašumi, kuriem zemu pāri lido lidmašīnas. Tomēr Engures novada izpilddirektors Imants Valers, kā arī atbilstošā likumdošana uzskata, ka trokšņu limiti nav pārsniegti un saimniekiem kompensācijas par šo īpašumu – nepienākas
Foto: Agris Jansons

Tukuma lidlaukā drīkst nosēsties līdz pat 120 tonnas smaga lidmašīna

Autors: R. Fjodorova, Z. Vimbule
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 22. janvāris 16:04

13. janvārī Tukumā un 18. janvārī Smārdē notika sabiedriskās apspriešanas sapulces, kurās tika vērtēta SIA «Sky Port» (līdz 22.10.2015 – SIA «Tukums Airport») ietekme uz vidi, ko varētu radīt lidlauka SIA «Sky Port» vēlme paplašināt darbību. Lidlauka ietekmi uz vidi vērtējusi SIA «Eirokonsultants». Ar novērtējumu klātesošos iepazīstināja šī uzņēmuma pārstāvis, kādreizējais ministru prezidents Indulis Emsis.

Plānotā lidlauka darbība paredz, ka 89% no lidojumiem atļauti dienā no 7.00 līdz 19.00, 7% vakarā – no 19.00 līdz 23.00, 4% – no 23.00 līdz 24.00. No 24.00 līdz 6.00 lidojumi netiek plānoti (rosināts laiku pagarināt no 23.00 līdz 7.00). Dienā vienas stundas laikā drīkst būt viena pacelšanās vai nolaišanās. Lidlaukam atļauti ne vairāk kā 2200 lidojumi gadā (ne vairāk kā 1100 lidmašīnu) iepriekšējo 5000 vietā.

Smagākās lidmašīnas, kādu drīkst uzņemt Tukuma lidlauks, svars nedrīkst pārsniegt 120 tonnas.

Atgādinām, ka 2015. gada vasarā lidostai anulēja sertifikātu, kas nozīmē to, ka starptautiski lidojumi uz šo lidostu ir aizliegti. Tukuma lidosta drīkst apkalpot lidojums, kas ir privāti, pašu vajadzībām. Visi starptautiskie lidojumi pa tiešo uz Tukumu nedrīkst tikt veikti. Lidmašīnām jānolaižas lidostā «Rīga», jāiziet visas formalitātes, kas saistītas ar muitu un robežsardzi, un tikai pēc tam drīkst veikt pārlidojumu uz Tukumu.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 22. janvara, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Alex teica:

  Nomaina firmas nosaukumu un rullē tālāk?Un būs mums/tukumniekiem atkal 200 darba vietas/!Interesanti kas tad tagad sēž tajos mīkstajos «Sky Port» krēslos,vai tie paši aloduhi,eofano,ščuki,očmeļi…??

 2. ieddzīvotāja teica:

  Pirmkārt,lidlaukam ir atņemta licence un ne nolaisties, ne pacelties nedrīkst nekādas masas lidmašīnas, tāpēc nevajag būt tik pārliecinātiem vai tā notiks. Ja šie cilvēki būtu godprātīgi un izpildītu visas prasības, tad piecu gadu būtu sagatavojuši precīzus dokumentus, lai iegūtu lēmumu par ietekmi uz vidi, bet nekā. Laikam jau tomēr vides pārvalde izvērtē nopietni nevis kā gribēji šie iedomīgie īpašnieki.

  • edis teica:

   jajau piedalas Emsis tatad piesledzas Ventspils zeni tie safires visu,papiri un atbalsts nodrosinats

   • Vārds teica:

    Emsis nevarēja pateikt NEVIENU sakarīgu teikumu par konkrēto tēmu- kaut ko par Frankfurtes lidostu, pabaida ar NATO lidmašīnām… Ceru,ka netiks izmantots Emša portfelis lēmumu pieņemšanā…

 3. sss teica:

  Lai sapratu, kā tas ietekmēs mūs, piedāvāju sešos no rīta, lai viens boings nolaižas, un viens paceļas. Tad mēs visi varēsim saprast vai mēs to gribam.

  • MIKIS teica:

   Es dziivoju blakus lidostai Dublin,mani vinas netraucee,ja pa skalu aiztaisu logu un nekaadu probleemu,lidmasiinas pacelas un nolaizas ik pa 90 sekundeem.

   • sss teica:

    Tik pat veiksmīgi tu varēji uzrakstīt, ka dzīvoju miskastē, ja smird aizstaisu logu, man tas netraucē.

   • Vilx teica:

    Atkal jau tukumnieki visam turpina likt šķēršļus. Skaidrs, ka mūsdienās pasažieru lidmašīnu radītie trokšņi vairs nav ne tuvu salīdzināmi ar armijas iznīcinātāju radīto trokšņu līmeni, kad logi drebēja pat mājām, kas neatrodas gluži zem pacelšanās vai nosēšanās joslas. Piekrītu, ka pasažieru lidmašīnas īpaši netraucēs lidostas tuvumā dzīvojošos. Turklāt, ja tā ir viena lidmašīna stundā un nakts laikā lidojumi vispār nenotiek. Kur ir problēma? Vai tiešām vēlaties, lai Tukuma un apkārtējie novadi neattīstās? Bezdarba rādītāji Tukuma novadā nav spoži — bez darba vidēji ir vairāk nekā 1000 darbspējīgā vecumā esošu novada iedzīvotāju. Lidostas attīstība dotu jaunas darba vietas gan tieši, gan arī pastarpināti, attīstoties tūrisma nozarei un transporta pakalpojumiem, kas būs nepieciešami, ja Jūrmalas (Ozolpils) lidostā dienā nosēdīsies vismaz vairākas pasažieru lidmašīnas.

    • krraaā teica:

     Aizej dziļāk mežā zem egles pa…st.Kur Tu saskati bezdarbu?Apjautājies pie uzņēmējiem…brīvu vakanču ir tik daudz,ka grūti atrast normālu darbinieku.Ne jau sētniekus lidostā vajag,bet plaša profila speciālistus,ja vajag…

     • Ance teica:

      Te jau neiet runa tikai par lidostu. Un gan arī tur bija vajadzīgi darbinieki.Vai tad Tukuma apkārtnē nav daudz uzņēmumu ne tikai privātiem?

 4. ha teica:

  idioti jus visi esat

 5. Cukurs-Zuckerman teica:

  Kad īpaši sensitīvie protestēs pret skaļo dzelzceļu, jo tas atstāj īpaši graujošu iespaidu uz īpaši jutīgiem ļaudīm?

 6. esss teica:

  Interesanti,kādēļ Mārupes un Imantas iedzīvotāji netaisa protestus???

  • Vilx teica:

   Tieši tā, neesmu dzirdējis skaļus protestus no Lielupes, Babītes, Zolitūdes, Imantas vai Mārupes iedzīvotājiem, kaut gan šeit gaisa satiksme ir intensīva un vienā stundā var pacelties/nosēsties pat pārdesmit lidmašīnu.

 7. Im teica:

  Dzivoju Imanta, lidmasinas dzirdu tikai vasara, kad viss majas ir izslegts un visi logi valja.

 8. ņerga teica:

  pareizi, ļautiņi klapējam visu ciet, likvidējam darba vietas un braucam prom, lai mūsu mīļā Latvija paliek tukša. būs kur bēgļiem likties.
  P.S. Kādēļ jūs krievu laikā neprotestējāt, kad tur bija armijas lidlauks, ak tā tās bija bez skaņas – ha ha

 9. ļotene teica:

  Kādas lidmašīnas,ja laukos pat traktoriem liegts braukt.Paskataties,kas notiek Džūkstē,Ozolniekos? Pagastu pārvalde saliek zīmes lai nebrauc traktori,kuri laukos ir galvenais ražošanas instruments.Tā kā viss atkarīgs no pašvaldības un tādi bezsmadzeņu rīkļu rāvēji,kas tos atbalsta.Laukos bulvāri,dievs nogrābsti,kur griežas zemeslode?

  • hmm teica:

   Neesmu redzējusi tādas zīmes , kas traktoriem aizliegtu braukt.gluži otrādi-ar”nepacietību”gaidu atkusni,jo tad traktoriem un forvarderiem tieši rodas akūta nepieciešamība braukt,aiz sevis atstājot pilnīgi neizbraucamas renes.
   Un pašvaldībām ir pilnīgi vienalga..

   • hahammjāā teica:

    A kur tu dzīvo,izskatās,ka tikai netā,ja nevari aizbraukt un apmierināt savas ziņkārīgās intereses.Nesēdi un neraksti,bet dari arī kaut ko.

  • Ance teica:

   Tas nu gan ir absurds!!! Kā tad zemīti apstrādāt?!

 10. Iluta teica:

  Lidostai Tukumā jābūt!
  Tā dos darba vietas, attīstīs infrastruktūru!!!
  Lai ienāk Rynair!
  Turam īkšķus!

 11. S teica:

  TAGAD DURBES IEDZIVOTAJI VAR IESAISTITIES DISKUSIJA ARI PAR LIDLAUKU, PAR KRUSTOJUMU VISU NEDELU JAU PASPEJAT PARUNAT…!

 12. dr teica:

  Beidziet runat un laujat attistities Tukumam…!
  Lidostai jabut un te nav ko diskutet…! Neklausaties to stagnatus Pogu, Frisfeldu un co, bet domajat reali ko musu Tukuma var atnest lidosta.

  • Hm teica:

   Kāda attīstība, kādas darba vietas. No Tukuma labākajā gadījumā tur būs vajadzīgi slotaskāta operatori, visus pārējos atvedīs. Kur mums te Tukumā radīsies augstas klases inženieri, aviācijas speciālisti? Beidz sapņot.

 13. lasītājs teica:

  Ko tad tā lidosta ir labu atnesusi, vai to, ka kas tur strādāja vēl šobrīd nav saņēmuši algu, vai tiešām domājat, ka 10 apkopējas vietas nesīs labumus,tāpat padomājiet, ko deva padomija, ja tie tur iemitināsies, tad krāpšana neizbēgama un lidos ne rinair bet padomijas transportenes ar nezināmas izcelsmes kravām.

 14. Ilze teica:

  Kāda starpība kādā Savienībā dzīvojam !
  galvenais lai cilvēkiem ir darba vietas, par to maksā algu un paliek LATVIJĀ!!!!
  LATVIJA vienmēr ir bijusi un būs Krievijas interešu zona ! ar to mums jārēķinās. Latvija nav vajadzīga Eiropas lielvalstīm. ! mēs viņiem traucējam dzīvot ! ne jau velti Latvijā visa lielā ražošana ir izpārdota, lai latvieši pirktu Eiropas valstīs ražoto produkciju !

 15. peipa teica:

  debiiliiba kaarteejaa delj paaris stagnaatiem.

 16. Tarass teica:

  Kas tur būtu ārkārts,ja lidlaukā nosēžas un paceļas lidmašīnas.Priekš tam jau lidlauki domāti.Ja tur saceltas apkārt jaunbūves,tad īpašniekiem bija jāizvērtē,kur grib dzīvot.

 17. Valters teica:

  Klauni ir tie kuri neatbalsta lidlauku.

 18. tērauds teica:

  šaurpierītes ir tie, kas atbalsta lidlauku (teorētiski sapņotāji bez dzīves pieredzes, bet ar ļoti lielu pārgudrību). Ieskaties vēsturē, analizē to, noskaidro lidlauka īpašniekus, noņem rozā brilles, ieslēdz loģisko domāšanu, izvērtē sekas, atmet bērnišķīgās emocijas un tikai tad izsaki savu mazgadīgo viedokli

  • ES teica:

   Interesanti!!! Tukumā sabiedriskajā apspriešanā nevienu vārdu par šāda izmēra lidmašīnām neminēja!!!!???? Vai Engurniekiem bija īpaša programma???

 19. Alex teica:

  Piekrītu “tēraudam”!Tātad,atbalstītāji, lidosta neattīstās /Pogas,Frišfelda un co/vainas dēl??
  Protams, ka būtu ļoti labi,ka lidosta attīstītos,bet ne jau šo “fīrmaņu” vadībā!

 20. Fui! teica:

  Šis ir visīstākais pusbandītiskā grupējuma pasākums ar ielikteni Valeru, Tautas zagļu partijas pakalpiņu. Un tagad vēl caurkritušais Emsis no ZZS tur pielīmējies! Kādi te pie mums tikai nav ievākušies!

 21. skoba teica:

  Bet droni tur vares nosesties?

 22. kika teica:

  Pilnigi riebjas visu śito jau ento laiku lasit,vienai mazai cilveku grupai interese tikai savas ambicijas -bez tam japiebilst ka jau kopś padomju laikiem tur lidoja lidmashinas visada kalibra un ka redzam ekas jauntukuma un ta apkartne dzivo pilnas ar cilvekiem vel jorojam. Vai tad pilsetai darba vietas nav vajadzigs? .

 23. paragrāfs teica:

  Lidlauks- OK.
  Bet nesapratne par trokšņa mērīšanas metodiku : kaut kāds izlīdzinātais troksmis laika vienībā! Tad ja man pie auss izšaus lielgabals reizi divās stundās, tas neskaitās?! Vidējais līmenis šais stundās (vilciens, putekļsūcējs, automobilis kaimiņu strīdi utt.) būs normā ietilpstošs? Tas man škiet stulbi. No lielgabala blīkšķa sen būšu bez dzirdes.

Pasākumu kalendārs

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool