Marija, Marika, Marina
Celtnieku iela 3, Tukums
Foto: GoogleMaps

Tukumā iedzīvotāji pieprasa atmaksu par nebijušu apkuri

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 7. oktobris 17:10

Vēl septembrī saņēmām vēstuli (prasību) no sociālās mājas Celtnieku ielā 3 iedzīvotājiem ar 45 parakstiem, kurā viņi lūdz atmaksāt neiztērētos līdzekļus par apkuri šī gada aprīlī – laikā no 7. aprīļa līdz 30. aprīlim.

Iedzīvotāji uzskata, ka par nekrietno saldēšanu viņi vairs nav gatavi piemaksāt: “Mēs visu cauru gadu, tas ir 12 mēnešus, par apkuri maksājam 15 eiro mēnesī. Par šiem jautājumiem nekad nav bijis nekādu strīdu un domstarpību. Bet šī gada aprīlī, tāpat kā citos mēnešos, par apkuri bija jāmaksā 15 eiro, taču patiesā situācija bija šāda – no 1. līdz 6. aprīlim kaut cik jaušams siltums bija, bet no 7. aprīļa radiatori bija ledaini auksti. Apkures nebija, kaut arī pilsētā apkure turpinājās līdz 18. aprīlim. Atsūtītais darbinieks no siltuma mezgliem (uzvārdu diemžēl nepajautājām) 7. aprīlī ieradās Celtnieku ielā 3 un konstatējam ka radiatori ir auksti un apkures nav. «Tukuma namu» direktors Uldis Eglītis presei (publikācijā «Neatkarīgajās Tukuma Ziņās» 15. maijā) meloja, ka Celtnieku ielai 3 apkures atslēgta tad pat, kad pilsētā – 18. aprīlī, tā nav taisnība, jo no 7. aprīļa pensionāri nenormāli sala. Tāpēc jautājam Šulca kungam, kur paliek pensionāru iemaksātie naudas līdzekļi par apkuri no 7. līdz 30. aprīlim? Kādēļ tie netika atrēķināti no vasaras mēnešiem, kā to solīja Eglīša kungs publikācijā? Uz šo jautājumu rakstiski Šulca kungs vienkārši neatbild, varbūt žurnālisti no viņa atbildi tomēr izdabūs. Rakstisku atbildi ir uzrakstījis domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis, taču šī atbilde mūs neapmierina, jo nav loģiska. Mūsuprāt,  tiek jaukti divi jēdzieni “atlaide” un “pārmaksa”. Nekādas atlaides mēs neprasām, savas sociālās atlaides mēs zinām jau sen, taču šī gada aprīlī mēs pārmaksājām, tāpēc vēlamies šo pārmaksu saņemt atpakaļ. Dzīvojot pieticīgi, Celtnieku ielā 3 komunālo maksājumu kopsumma sanāk vairāk nekā 50 eiro, vēl nāk klāt telefons, kabelis utt. Ir īrnieki, kas to nevar samaksāt, tāpēc mājai ir parāds. Saklausījām runas, ka mēs esam saldēti parādu dēļ – veci, slimi, invalīdi… Vai visi var nopirkt sildinātājus? Tādu daudziem nemaz nav. Un ieslēgt sildītāju un maksāt divkārt – par apkuri un elektrību?

Labākā pašvaldība? Liekam klāt treknu jautājuma zīmi. Un vēl ne jau par dažiem eiro strīdamies. Aizvaino, ka mūs tur par muļķiem, ar kuriem var darīt visu, kas ienāk prātā. Esam veci, bet ne muļķi.”

Tukuma pašvaldības iestāžu atbildes lasiet laikraksta otrdienas, 7. oktobra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. pensionārs teica:

  Tukuma siltums ir lielos parādos tie ir miljoni,tāpēc spiež no mums cik vien var.

 2. Seniors teica:

  parādos, jo no mums nevar izspiest.

 3. to pensionāram teica:

  Ko tu tur muldi.Ja nezini,tad nežvadzi.Ja negribi vai nevari maksāt par ērtībām,tad atsakies un ieliec buržuiku.

 4. no pensionāra teica:

  Ja nebūtu pierādījumu tad nemuldētu,bet tādi ir un senioram,ko no tevis var izspiest ja dzīvē neesi strādājis.

  • pensionārs Guntars Ķirķis teica:

   Lai saņemtu visu savu pensiju bija jāgriežas Rīgā VSAA ,lai beidzot saņemtu ,ko esi nopelnījis,bet par siltumu no 1.oktobra man radiatori tikai vienu dienu ir bijuši silti.

 5. Jānis teica:

  Vai Tukumā kādai amatpersonai interesē – kā dzīvo Cilvēki viņu novadā??? Protams, ka nē!!! Galvenā ir nauda!!!

 6. pensionāram teica:

  Lielais darba rūķi,ja nemaldos savienības laikā visa izglītība bija par velti.Neviens nav vainīgs,ka pabeidzi profeni un gāji strādāt par atslēdznieku un pelniji 300rbl.muļķi laižot.Un tagad raudi.Pārdod dzīvokli Tukumā,nopērc dzīvokli Vānē,paliks vēl nauda pāri un varēsi rušināties pa mazdārziņu,veselība uzlabosies un savi dārzeņi būs

  • jāsāk teica:

   Nu jāsāk man aizstāvēt tas pensionārs. Tu, junior, par kādu naudu skolojies TU, kaut vai vidējo izglītību? Un ja Tev augstskola bija pa maksu, tātad slikti mācījies! Vajadzēja pacensties un iekļūt budžetā.
   Starp citu daudzi uz pensijas robežas esošie vēl tagad pa maksu iegūst otru augstāko izglītību. Tātad viņiem ir pieredze + 2 izglītības, un daudzi ir tādi.
   Uz Vāni brauc pats!
   Un domi aizstāvēt nevajag, ja pats neesi no viņiem. Tukumā visi maksājumi ir visdārgākie. Redz, ka apkure ir dārgāka par citiem, pat regulators vēl vairāk samazina, nekā Tukums iesniedza. Vajadzēja apskatīties regulatora mājas lapā iepriekšējo apkures pacēluma aprēķinu. Tie bija treknie gadi, bet aprēķinā Siltuma darbiniekiem algas pieaugums bija ierēķināts ne mazais!

  • eseris teica:

   jaunais, zaļais biznesmenis sāk taustiņus grabināt… samācījies “pērc – pārdot” biznesiņu.
   Arī seniori izglītojās un vairāk “na haļavu” nemeksās – bija pakalpojums samaksāja, nebija – maksā atpakaļ naudiņu un vēl piemaksā par kaitējumu ka nesniedzi pakjalpojumu.

 7. eseri un jāsāk teica:

  Tu luni,neiet runa par parādu,iet runa par gudru pļ-anu,ka man nekā nav,esmu pensionārs,man visu par velti.Sociālisms.Un ja kas,es,nodokļos nomaksāju tik daudz,ka pensijas sanāk 5 pensionāriem un bērnudārza audzinātājai(sarēķināju),a man kaut kādas atlaides dod,es kunkstu,ka ir slikti.Man ir divas augstākās un abas budžetā,apskaužat.

  • ja teica:

   Ja zini, cik ir 2×2, tad arī vairāk neko…..

  • AS teica:

   Neviens Tev neprasa, cik pensionārus “Tu nodrošini” (starp citu, ir pamats aizdomām, ka ir kļūda Tavos aprēķinos). Vienkārši uzmet uz kalkulatora vidējo pensiju, atskaiti komunālos, pārtiku, ikdienas preces un tad paskaiti, cik cipari paliek aiz mīnusa.

 8. ha teica:

  Ja tu saki,ka Tukumā visi maksājumi ir visdārgākie,tad vai nu nekur neesi bijusi,vai esi pilnīgi kukū.Aizbrauc kaut uz Liepāju.

 9. z teica:

  Pa skaisto pensionari utt samaksa par pakalpojumu un to nesannemot veel sannem no visadiem “gudriniekiem ” parmetumus , kur jums prats… TADA SAJUTA KA TIEM “GUDRINIEKIEM” IR IEAUDZINATS – NEKRAPSIES NEIZDZIVOSI….

 10. A85 teica:

  Pa skaisto pensionari utt samaksa par pakalpojumu un to nesannemot veel sannem no visadiem “gudriniekiem ” parmetumus , kur jums prats… TADA SAJUTA KA TIEM “GUDRINIEKIEM” IR IEAUDZINATS – NEKRAPSIES NEIZDZIVOSI….

 11. pensionārs Guntars Ķirķis teica:

  Man ,kad Tukuma novada dome piedalījās jaunu tarifu apstiprināšanā biju griezies kā sab org.vadītājs;Tukuma Dzīvokļu īpašnieku un īrnieku biedrība;pie sabiedriskā regulatora,kuri man atsūtīja visus aprēķinus un kādas algas saņem,kāds procents par aizņemtajiem miljoniem katru gadu jāmaksā,būs jāgriežas kādā lielākā laikrakstā vai televīzijā ar visiem dokumentiem un japarāda kāda Tukumā mēs dzīvojam un cik daudz mums darba vietu ir lieveikalus ieskaitot ,kur manai sevai tagd mēnešiem pie ārstiem jāstaigā un visa nopelnītā nauda aiziet.

 12. celtnieku iela teica:

  nu pie 8 un 10. nama bijusī katlumāja tika demontēta beidzot – gruvešus jau mēnesi vāc – nekādi nevar aizvākt – vadoņi aizņemti ar mēra krēsla dalīšanu…. divos piegājienos šo ēku demontēja – pirmā reizē demontāžu atlika, jo kā izrādās cauri katlenei iet karstā caurule, kurai nebija ne siltinājuma nekā – te nu parādās attieksme pret iedzīvotājiem…silda gaisu bet maksājam mēs

  • gan jau teica:

   Gan jau vēl arī citur Tukumā ir tāpat. Jo nekad neviens neko nezina. Kad kaut kas notiek, tad visi plāta rokas, bet maksu prasīt par visu ko, to gan mūsu pilsētas vadība ir iemācījusies ļoti labi. Tagad mūsu mērs šo pieredzi varēs izplatīt visā latvijā.

 13. Kurzemes iela 3...? teica:

  Kurzemes ielā 3—gadu no gada tik dārga apkure ????
  Kāpēc salīdzinot tādas pašas mājs blakus ???

Pasākumu kalendārs

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool