Hermīne, Estere
Foto: Rūta Fjodorova

«Tukuma gaļas kombināts» pārtraucis darbu /papildināts/

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 16. janvāris 18:34

– Kas notiek ar «Tukuma gaļas kombinātu»? Veikalā vairs nav tā ražojumu, arī ēkas logos gaisma nespīd. Vai uzņēmums ir slēgts?

Uzklausījuši šo vairāku lasītāju jautājumu, braucām lūkot uz SIA «Tukuma gaļas kombināts Lat.» ražotni. Nekas neliecināja, ka šeit notiktu kāda darbība. Vārti aizsniguši, uz sarga māju sniegā iemītas pēdas. Devāmies pa tām, bet sarga mājiņu neviens mums neatvēra, šķiet, tur tomēr neviena nebija.

Vēlāk izdevās sazināties ar kombināta valdes pārstāvi (spriežot pēc telefona, valdes locekli Inesi Baldzēnu), kura nevēlējās nosaukt savu vārdu. Tika paskaidrots, ka gaļas kombināts nestrādā kopš janvāra. (Produkcija no veikalu plauktiem gan pazudusi jau ilgāku laiku. – Red.) Kombināta darbinieki pašlaik esot bezdarbnieki. Taču uzņēmumam tiekot meklēts investors, pašlaik notiekot sarunas, un lēmums tikšot pieņemts tuvākajās dienās. Katrā ziņā, esot cerība, ka uzņēmums savu darbību varētu atsākt. Tad arī darbā tikšot aicināti bijušie strādnieki, kuri tagad ir bezdarbnieki. Mums tika solīts, ka, tikko darbība uzņēmumā atsāksies, tikšot ziņots arī redakcijai.

Lai iegūtu vairāk informācijas, ielūkojāmies LURSOFT datu bāzē. Šeit atrodamas ziņas, ka 45% no uzņēmuma pieder Jurim Kruglovam, 10% Inārai Kokinai, 22,5% Intai Leibai un 22,5% – Inesei Baldzēnai. Uzņēmuma valdes priekšsēdētāja ir Inta Leiba, valdes locekle – Inese Baldzēna. 2011. gadā uzņēmuma apgrozījums bijis Ls 3 157 497, kas gan ir bijis mazāks salīdzinājumā ar 2010. gadu, bet nedaudz lielāks salīdzinājumā ar 2009. gadu. Taču peļņas rādītāji uzņēmumam gan 2011., 2010., gan 2009. gadā bijuši ar mīnus zīmi. Ja atceramies produkcijas kvalitāti, tad tā patiesi nebija slikta, un tiem, kuri bija iecienījuši vienu vai otru produktu, tagad to veikalu plauktos pietrūkst. «Lursoft» dati rāda arī to, ka uzņēmumā strādājuši 112 darbinieki. Pēdējās izmaiņas uzņēmumu reģistrā veiktas 2011. gada 19. aprīlī.

Strādniekiem jāvēršas tiesā

Pie mums vērsās Zemgales reģionālās Valsts Darba inspekcijas vadītājs, galvenais valsts inspektors Valdis Dūms. Viņš sniedza informāciju, ka Tukuma Gaļas kombinātā ir liela, smaga problēma – lielai daļai cilvēku, kas kombinātā strādāja, nav izmaksātas algas. V. Dūms teica, ka šajā lietā pašlaik nevarot cilvēkiem palīdzēt. Uzņēmumam ir uzlikts administratīvais sods par algu neizmaksāšanu. Kā norādīja V. Dūms, šobrīd vienīgais risinājums ir pašiem darbiniekiem steidzami vērsties tiesā, lai tiesa atzīst Tukuma gaļas kombināta maksātnespēju. Tikai tāda gadījumā, ja tiesa atzīst uzņēmuma maksātnespēju, maksātnespējas administrators var vērsties Maksātnespējas administrācijā un tad cilvēku godīgi nopelnīto naudiņu varētu izmaksāt no Maksātnespējas Administrācijas Garantiju fonda. V. Dūms: ”Tajā situācijā, ko mēs redzam, uzņēmumam naudas nav, līdz ar to citādā ceļā algu izmaksas panākt ir neiespējami.”

Jautājam V. Dūmam, vai šī nav mācība strādājošajiem, ka ir jābūt uzmanīgiem jau pirmajā mēnesī, kad neizmaksā algu. Ka jāvēršas inspekcijā, jāpārtrauc darba attiecības, kaut arī uzņēmējs sola, ka maksās, jo līdzīgi gadījumi ir ne viens vien. Tam V. Dūms pilnībā piekrita, jo to paliecinot arī viņa 20 darba gadu pieredze inspekcijā – viņš iesaka negaidīt, uzreiz vērsties Darba inspekcija, jo nereti problēmas sākumā vēl ir iespējams atrast kaut kādu risinājumu. Bet, ja algas nav maksātas trīs, četrus un pat piecus mēnešus, tad nereti ir tā, ka nav jau vairs no kā un ko prasīt. Inspekcijai pat esot tāda pieredze, ka kāds uzņēmējs, kurš algas nav maksājis, šādu parādos slīkstošu uzņēmumu ir pārdevis kādai personai Baltkrievijā, kas Latvijā ne reiz nav bijusi un pat netaisās uz šo pusi braukt. Ar negodprātīgiem uzņēmumiem ES valstīs vēl kaut ko var darīt, bet, ja uzņēmējs dzīvo Krievijā, Baltkrievijā, Ukrainā, tad diemžēl tas nav iespējams. “Diemžēl negodīgi uzņēmēji ļoti labi prot atrast mūsu likumdošanas caurumus un tos izmanto,” uzsver V. Dūms.

 

Birkas:


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. !!!! teica:

  Cūkas….savācās sev naudu,un bankrotēja.
  Nu nezinu cik % vecos darbiniekus dabūs atpakaļ,ja citiem pat algas neizmaksāja 900 Ls vērtība.

 2. Akurāts teica:

  Vecais padomju titāniks aizgāja pa burbuli =/

 3. Rita teica:

  Par neizmaksātajām algām jāvēršas valsts darba inspekcijā.

 4. titānika darbinieks teica:

  Ko tad tie cilvēki saņems bezdarbniekos,ja algas maksāja aploksnēs.par svētku dienām,virsstundām,nakts stundām nemaksāja vispār. Sava nopelnītā nauda no Leibas bija jāizlūdzās piektdienās pa 20ls un jāpacieš Baldzēnas ciniskā attieksme.

 5. Redz! teica:

  Redz, Baldzēna jau tikusi pie vadības caur gultu!
  Priekšniece (grāmatvede) Leiba vilka no kabatas “aploksnes” naudu un dalīja “pēc degunuiem. Darbinieks pat nesaprata ne cik nopelnījis, ne par ko viņam maksā.
  Nu kāda darba inspekcija! Bija neskaitāmas reizes, bet izrādās, ka viss OK. Tad kāda ticība (uzticība) tādai inspekcijai.

  • naudiņa teica:

   Seks ir labs, seks ir labs, kā to mūsu dāmas dar…
   “redz”, kāda tur starpība vai ar šoferi to dara mašinā vai ar priekšnieku ofisā, vai pa pliko iesēž pirts baļļā – metodes visdažādākās.
   Tā sacīt, Ģimenes bizness – kam ragi, tam arī labi, ka tik naudiņa cūciņas caurumotajā krājkasītē.
   Neskaudiet.

 6. žēl... teica:

  Žēl tos,kuri palika bez naudas jau atkārtoti(pie tās pašas grāmatvedes-valdes priekšsēdētājas).Daudzi no darbiniekiem tur nostrādājuši visu savu darba mūžu,daudzus citur nemaz neņems.Daudzus vadiba uzskatīja par vientiesīšiem un muļķiem,bet tie bija uzticamākie darbinieki. Ģimene,kura strādāja kombinātā, ziemassvētkos pirka tirgū cūku ādiņas, lai izvārītu zupu. tikmēr vadības dāmas sēdēja pie klātiem galdiem un dāvināja/saņēma dārgas dāvanas.

 7. Jā.... teica:

  Labs Titāniks!

  Tiešām nožēlojami! Žēl darbiniekus, Baldzēniete staigā pa Tukumu un meklē “investorus”(muļķus), lai turpinātu darbu un pazemotu darbiniekus.
  Neejiet strādāt uz to kombinātu, mēģiniet MAXIMā vai kur citur.
  Lai Jums izdodas!

 8. ??? teica:

  Pilnīgi piekrītu “Redz!” teiktajam,tām m***** jau sen aiz restēm vajadzēja sēdēt.

 9. g teica:

  kads sakars ar padomju titāniku??? rupnicu jau paši saimnieki nolaida, ja neviens nevelas veicinat biznesu ,tik naudu uzvarit,kaut ko ražojot tad luk rezultāts,

  • Tukuma GPS teica:

   Sakars tāds, ka ražošana bija ļoti neefektīva atpakaļ 90′ pārmantota no padomju laikiem, kad mazuts un saļerka tecēja par brīvu grāvjos. Protams, daudz tika modernizēts.
   Piemērs: kaut vai orginal katlumāja, kurā tika svilināts mazuts. Vēlāk pārgāja uz efektīvāku utt daudzas citas lietas……

 10. Vietējā teica:

  Elementāri! Atgrieziet Jurim Kruglovam vadību. Tas dāmas lai sedz savuus nodarītos zaudējumus ko izzaga.
  Un vispār kā nav kauns staigāt pa Tukumu un meklēt investorus.
  Būtu tirgojušas savus īpašumus nost,lai var nu jau bezdarniekiem naudu izmaksāt.

 11. Snorke teica:

  nu atvainojiet,bet paši vainīgi!Ko jūs ļāvāt sev kāpt uz galvas!Ko pieļāvāt aplokšņu algu?Būtu raxtījuši sūdzības visām iespējamām instancēm,tad nekas tāds nebūtu noticis!

 12. fgv teica:

  no ārpuses izskatās kad gombinatā nav ne santīma ieguldīts,kā padomju laikā uzcēla tā vēl turās..

  • xxx teica:

   Redzi nu, tas “gombināts” nu ir nolaists līdz klinķim!
   Tie santīmi (lasi lati), kurus neizmaksāja darbiniekiem, grāmatvedei pa kabatu mētājās. Tagad jau nolikti drošā vietā, vabūt zeķē.

  • atbilde "fgv" teica:

   Tie santīmi (lasi lati), kurus neizmaksāja darbiniekim, grāmatvedītei Leibai pa kabatu mētājās.
   Tagad noguldīti drošā vietā!

 13. fans teica:

  Mūsu ciema meitiņām(i)
  Triju taku vēderiņi.

  Pa pirmo žīdi brauca,
  Pa otro čigāniņi.

  Pa trešo ciema puiši
  Žagariņus vizināja.

  Jauns ar jaunu tā gulēja,
  Ūdens cauri netecēja.

  Vecs ar vecu tā gulēja,
  Žīds ar kuili cauri skrēja.

  Un viss par naudu, lielu naudu, kā kompensāciju par to pašu
  Kura prostitūta pelna 1500 vai 1300 mēn, nabagi var tik siekaloties
  Bankrots iepriekš plānots un muļķis tik meklē labo cara tētiņu, kurš darīs to pašu, kā vilks nemet tikumu.
  Bet tā jau Latvijas valsts ar savu tipisko ierēdņu baru, ļaujot vieniem no obščaka grābt tūkstošus bet no otriem vēl ziedojumus paprasīt
  Balsojiet par vienotību !

 14. bijusī darbiniece teica:

  Tas jau sen bija gaidāms,jo ne Leiba ne Baldzēna nav kas rūpētos par strādniekiem vai par produkciju,ražošanu,šīm zosīm tikai un vienīgi sava kabata.Kur gan prāts bija Leibas iecelt tādā amatā?Sen gaidīju šādu rezultātu un varu vienīgi izteikt”līdzjūtību”.KAUNS!!!

 15. desa teica:

  Tāpēc jau Leibas k-dzei ar steigu vajag šādas darbības darīt
  3. Līgums: 1012563
  Sieva: INTA LEIBA
  Vīrs: IMANTS LEIBA
  Reģistrēts: Lēmums par ierakstiem laulāto mantisko attiecību reģistrā
  Reģistrācija: 04.01.2013
  Nu ,ko …………..

 16. fans teica:

  Ir gan tas TUKUMS viens liels kolhozs, ka pat pašvaldība nezin, vai negrib zināt kas kur notiek, ka tik kabatas kāds varētu piestūķet.
  Neviena instance neko nav ierosinājusi, ne aprakstījusi, ka kungi paspējuši visu metālu pat izgriest un vēl pļurkst par investoriem.
  Kā smejies, jāsmejas pat Ķencim, lai vai kārtējo reizi kredītus ņemtu un naudu atmazgātu, lai ar uzpūstajām algām sev lielos pabalstus nodošinātu no Dombrova augšupejošās Latvijas?

  • fanam teica:

   Tukuma pilsētas galva dzīvo vienā mājā ar Baldzēnas kundzi. Sen varēja pajautāt, kas notiek uzņēmumā, jo sliktas runas pilsētā klīda jau sen. Varbūt tagad pajautās, lai gan tas nav viņa kompetencē.
   Tomēr viņa ziņā būs maksāt pabalstus atbrīvoto darbinieku ģimenēm, jo bezdarbnieku pabalsts būs niecīgs.

 17. Desai u.c. teica:

  Nu re, kā notiek valstī “Veiksmes stāsts! Tā tik var notikt valstī, kur ekonomika ir “augšupejoša”.
  Intiņai nekas nepieder, visa manta pieder vīram.

 18. zinitais teica:

  Ja komb pa burbuli ,bet kad strādnieki gribēja iet prom ,vienkārši nelaida papirus nedeva ,dažiem .citiem pat pāri pa tūkstoti palika parada ,bet Rīga tirgus točkas, vel tirgo preci ,tikai iepērk no citam fīrmām ,tad rodas jāutājums kāds var būt maksātnēspeigs ,ja nauda iet ,un tirgojas Rīga .,Un vispār līguma par darba atiēcibam ir parākstijis Jurijs Kruglovs ,lai ari maksa ,bet ne jau ta simts tūkstošus aiznēmties un iet pa burbuli ,uzreiz var saprast ka laikam ne jau gaļas kombināts bijis ,bet nauda atmāzgāšana .akcīonieriem

 19. Salami teica:

  GAN LEIBAI UN BALDZĒNAI VIETA IR TIKAI CIETUMĀ UN AR MANTAS KONFISKĀCIJU.STRĀDĀJOŠOS APKRĀPA NAUDU SABĀZA SEV KABATĀS NO SEVĪM TĒLOJOT NEVAINĪGĀS JUMPRĀVAS.LAIKS BEIDZOT SĀKT ARĪ PAR KAUTKO ATBILDĒT UN ATMAKSĀT MŪSU NAUDIŅU.NOVĒLU ARĪ KĀDREIZ VIŅĀM PABŪT BEZDARBNIEKOS/pēc pasēdēšanas cietumā/.

  • servilāde teica:

   Piekrītu par visiem 100%.Cik badīgam ir jābūt cilvēkam,lai jau otro gaļas pārstrādes uzņēmumu nolaistu līdz bankrotam,bet pašas staigātu nesodītas un tik raustu un raustu.

 20. neatkarīgā teica:

  Visvieglāk vainot citus. Katram pašam jāizvērtē – kur un ar ko strādā. Visi labi zināja kas ir kombināta vadībā, zināja ka viens gaļas kombināts jau nolaists uz grunti … Ja man neizmaksā algu vienu mēnesi, es nevaru atļauties tālāk strādāt un eju meklēt citu darba vietu ar regulāru algu. Lasot komentārus rodas sajūta, ka darbinieki bijuši pieķēdēti pie darba vietas un nav laisti ārā no kombināta vairākus mēnešus, nav zinājuši lietu patieso stāvokli. Piedodiet- bet nevaru pat just līdzi,

  • zinitaijs teica:

   a ko tu gribi katru menesi skraidit un meklet jaunu darbu ,lekat ka blusa apkart ,ja cilveks strada ,ta strada ,bet kas zinaja ka ta saucama priekšnieki izdaris ,solot visu laiku bus labi ,bus labi ,lidz ar to cilveki ticeja ,un ja runajot pa instancem ,tad ziniet kamer cilveki runajas ar darbu inspekciju ,tad jau Inta Leiba zinaja ka neko stradnieki ne panaks ,jo vis ir uspirkts ,un sutija visus kur nu kuru ,pat tiesas iestade neielaida jo nebija ne jurista ne tiesnesi kas varetu ar šo lietu nodarboties ,ta ka cilvekiem otvarot ,pavarot ,deva saprast skraidiet vien ,vienalga neko ne panaks ,bet vienalga cilveki pa savu naudu cinisies ,tie nau 10.vai 50 LS bet lidz tukstotim un vairak ,redzesim ka kombinats atsaks februari stradat ka pati Leiba saka.

  • vienkarš teica:

   a ko tu gribi katru menesi skraidit un meklet jaunu darbu ,lekat ka blusa apkart ,ja cilveks strada ,ta strada ,bet kas zinaja ka ta saucama priekšnieki izdaris ,solot visu laiku bus labi ,bus labi ,lidz ar to cilveki ticeja ,un ja runajot pa instancem ,tad ziniet kamer cilveki runajas ar darbu inspekciju ,tad jau Inta Leiba zinaja ka neko stradnieki ne panaks ,jo vis ir uspirkts ,un sutija visus kur nu kuru ,pat tiesas iestade neielaida jo nebija ne jurista ne tiesnesi kas varetu ar šo lietu nodarboties ,ta ka cilvekiem otvarot ,pavarot ,deva saprast skraidiet vien ,vienalga neko ne panaks ,bet vienalga cilveki pa savu naudu cinisies ,tie nau 10.vai 50 LS bet lidz tukstotim un vairak ,redzesim ka kombinats atsaks februari stradat ka pati Leiba saka.

 21. bumbumbumerangs teica:

  Piedz.
  Bet ne, ak ne, vai iespejams tas butu,
  Ka gutu tevi apkartstaigulis,
  Es nezinadams vienmer talu klistu
  Un sirds man sap, ka esmu klaidonis.

  Es klistot vienu parliecibu guvu,
  Ka mainas iedomas pret sajutam,
  Ka milestiba parversh bagatibu,
  Un milas ziedos iedomiba irst…..
  (no BUMERANGA)
  Piedod, neatkarīgā vientiesīte, kādā pasaulē Tu dzīvo?
  Nu, cik tad tā var apkārt staigāt, ideālu meklēt vai sapņu pasaulē neatkarīgi dzīvot. Viens piečakarē, otrs, trešais un es kā neatkarīgā tikai tālāk eju. Kāds naivums!
  Reāli, kurš gaišreģis ko zina, ko nezina, bet apkrāpti gan tiek ar solījumiem un bez ķēdēm.

  • neatkarīgā teica:

   Kamēr ir aitas ko cirpt vienmēr būs arī cirpēji. Ja cilvēks nesaņem algu vai nu viņam jāiet zagt vai jāmeklē bagāts sponsors. Mūsu valstī lielākā daļa dzīvo no algas llīdz algai. Viselementārākais – ir kautkas jāēd un nezinu tādu vietu kur kautko dod par velti.

 22. SENCIS teica:

  KAMER PIE VADISANAS BUS INTA UN INESE NEKAS NEMAINISIES KOMBINATA JO NEMAK VALDIT TIKAI DOMA PA SAVU MAKU PIEPILDISANU LAI ATDO STRADNIEKIEM NAUDU DIVAS KAZAS KOMBINATA

 23. Salami teica:

  Leibas kundzīt,tūlīt begsies februāris,bet kombināts darbu tā arī nedomā uzsākt,kā jūs stāstījat./varbūt jau sēž cietumā,bet kur mana naudiņāāāāā’…..

 24. X teica:

  Tad beidzot kombināts atsāks darbu vai nē? Kas tad tur īsti ir?

 25. X teica:

  Jebkurš tak kas būtu pie šprices kombinātā domātu tik par savu maku. tāda būtu pat lielākā daļa šo komentētāju. ;D

 26. Voldemārs teica:

  Aizdevums Jūsu biznesa izaugsmei, sākot no EUR 30 000 līdz EUR 200 000 Cityfinances palīdzes piesaistīt naudu! http://www.cityfinances.lv

 27. Finansējuma piesaiste teica:

  Finansējuma piesaiste Jūsu uzņēmuma attīstībai. Piesaisti naudu jau tūlīt un sāc augt kopā ar Cityfinances! http://www.cityfinances.lv

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool