Rozālija, Roze
Foto: Jānis Vītols

Pašvaldībām jāvienojas ar «Latvijas valsts mežiem» par Melnezera labiekārtošanu

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 23. oktobris 10:47

Piektdien, 18. oktobrī, Tukumā, pie Melnezera satikās gandrīz visas ieinteresētās puses, kas ir vai nu atbildīgas par ezera apkārtni, vai arī vēlas tās apkārtnē iesākt ko noderīgu. Tieši ar tādu mērķi uz šo tikšanos bija nākusi jaunizveidotā biedrība «Dabas atmoda», kas plāno izstrādāt projektu ezera apkārtnes labiekārtošanai. Savs  nolūks ir arī velobraucējiem, kam te notiek sacensības un treniņi, tūristiem, kā arī Engures novadam, kura teritorijā Melnezers atrodas, un, pats galvenais, VAS «Latvijas valsts meži» (LVM), kam šī teritorija pieder. Diemžēl šajā sarunā nepiedalījās Tukuma domes pārstāvji, lai gan tieši tukumnieki ir aktīvākie Melnezera apkārtnes rekreatīvo iespēju izmantotāji. Lai šādas iespējas saglabātu, Tukuma novada dome 2009. gadā pēc salīdzinoši plašiem iedzīvotāju protestiem pret meža izciršanu noslēdza trīspusējo sadarbības līgumu ar LVM un Engures novada domi par to, ka pilsēta apņemas vietu ap ezeru sakopt, savukārt LVM sola 100 metru plašā joslā ap ezeru kokus necirst.

Kā atzina LVM speciāliste Sandra Galiņa, visi sarunas dalībnieki uz šejieni aicināti, lai apjaustu gan katra plānus, gan to, kā katrs interesētais šo vietu redz. Biedrības «Dabas atmoda» pārstāvji Sergejs Larins un Māris Bērziņš pastāstīja, ka ir sagatavots skiču projekts Melnezera apkārtnes labiekārtošanai. Biedrība plāno attīstīt sportošanas piedāvājumu, un, tāpat kā līdz šim, paredzēt drošības pasākumus atpūtai uz ūdens. Iecerēts uzcelt tramplīnu, kāds te kādreiz jau ir bijis, ierīkot vietu sporta aktivitātēm, tualetes, tiltiņus, vietas makšķerniekiem; būs arī tūrisma inventāra noma, lai cilvēki varētu interesanti pavadīt laiku. Velonoma jau ir, un, pilsētas centrā iznomājot velosipēdu, var aizbraukt arī uz Melnezeru. S. Galiņa interesējās, vai biedrība iecerējusi arī kādas darbības mežā, kuru dēļ būtu jāizcērt koki, un cik lielā platībā tā vispār iecerējusi darboties. M. Bērziņš skaidroja, ka ar mežu vienīgā saistība varētu būt tāda, ka iecerēts ierīkot trošu ceļu piekalnītē, kas atrodas blakus ezeram, taču kokus cirst tāpēc nav paredzēts. Viņaprāt, jebkāda koku ciršana šo vietu sabojātu neatgriezeniski, tāpēc par to nevarot būt ne runas. Turklāt šis ir vienīgais apkārtnes ezers, kas nav atdots privātīpašniekiem, tāpēc tas pēc iespējas vairāk jāsaudzē. S. Galiņa skaidroja, ka šo jautājumu uzdevusi, lai paredzētās darbības un aktivitātes varētu vērtēt kompleksi: “Jo vairāk apkārtni labiekārtos, jo nāks arvien vairāk cilvēku uz šejieni atpūsties, tāpat cilvēki iet uz avotiem, tāpēc jātiek skaidrībā, pa kurieni šīs gājēju un velobraucēju kustības virzīt. Plānojot ciršanu, ir jāsaprot, kā labāk visu sabalansēt…”

Vairāk lasiet otrdienas, 22. oktobra, laikrakstā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Evija teica:

  Viss jau skan loti jauki un skaisti..tikai lasot so rakstu es pamaniju ka runa iet TIKAI PAR MELNEZERA APKARTNI nevis pasu ezeru..apkartni var uztaisit nezin cik skaistu,bet ko tas maina ja ezers ir NENORMALI DZILS un dulkains???Cik cilveki nav aizgajusi jau tur boja..vajag domat par to ka ezeru padarit seklaku un cilvekiem ne tik bistamu…man pienemsim ir bail tur iet peldet..es varu baudit apkartni,bet ieksa ezera es neeju..tad kada jega no sada pasakuma?un neesmu vieniga Tukumniece kura ta uzskata..Un uztaisot trampelinu kads agrak jau tur bija paversies vel vienas durvis uz cilveku navi!!!Domajiet par ezera iekspusi ne to ka vinu padarit skaistu no arpuses!!!!!!

 2. juris teica:

  Vina vispar saprot ko runa? Dzils nenormali:Dmajas vanna ar var noslikt ja nemak peldet tie kas noslika lielaka dala bija dzeruma

 3. Gregs teica:

  Ja kāds grasās ierīkot tiltiņus, tualetes un trošu ceļus, tad tas ir pirmais solis uz privatizāciju. Tas nu, mīlīši, ir skaidrāks par skaidru:)

 4. Interesanti, teica:

  ko tur Engures novada dome plāno darīt? Redzējām Valeru snaikstāmies. Šim ar kādi mīlīgi, dabu saudzējoši priekšlikumi?:))))

 5. Karpa teica:

  Vai tas dabas draugs – Sergejs Larins ir tas pats Žižņevska puika, tā saucamais sporta instruktors? Kandidējis savulaik uz Tukuma novada domi no Tautas partijas? Tad jau gan..

 6. lauris teica:

  Vaidzetu iekartot skaistu ezeru lai var iet zvejot

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool