Ceturtdiena, 2019. gada 25. aprīlis
Līksma, Bārbala
Šajā zemes gabalā Melnezera ielā vēl tikai ieplānotais šūšanas uzņēmums radījis lielas diskusijas – gan par darba spēku, gan – attīstības plānošanu
Foto: Agris Jansons

Tukumā būvēs jaunu šūšanas rūpnīcu, bet darbiniekus nevar atrast mūsu pašu «Sakta»

Twitter
FaceBook
print
2016. gada 27. februāris 10:06

Melnezera ielā Tukumā uzņēmums SIA «Lindstrom Prodem» veidos jaunu šūšanas ražotni un līdz ar to būs vismaz 30 jaunas darba vietas, bet vienlaikus – arī liela konkurence. 19. februāra Tukuma ledus hallē notiekošajā Uzņēmēju kluba dalībnieku un priekšsēdētāja Ērika Lukmana tikšanās reizē tieši jautājums par darba vietām, potenciālajiem darbiniekiem un pilsētas attīstību izraisījis vislielākās diskusijas – vai pašvaldība zina, ko tai vajag, uz ko tā iet un ko vēlas sasniegt?

Dzintra Kļaviņa, SIA «Sakta»:

– Jūs teicāt, ka palielināsies darba vietas. Kādā veidā? Arī mēs kā šūšanas uzņēmums varētu palielināt darba vietas par 30, bet ko darīt, ja nav šo cilvēku?! Mēs nevaram atrast ne vienu, ne divus. Mūsu uzņēmumam 18. martā būs 23 gadi un no tiem 15 vai 16 gadus meklējam darbiniekus.

Ē. Lukmans:

– SIA «Lindstrom Prodem» pamatā nodarbinās tos 80 darbiniekus, kuri uzņēmumā strādā šobrīd, un sola nodarbināt vēl 30 cilvēku. Jūsu teiktais par darbinieku trūkumu apliecina, ka pašvaldībai ir jābūvē mājokļi. Cilvēkiem vajag, kur dzīvot, un tad arī būs darbavietas.

Vairāk lasiet ceturtdienas, 25. februāra, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. šuvējs teica:

  jā, jā. strādā no rīta līdz vēlam vakaram, un saņem minimālo, tas par saktu.
  Saktai jāsāk uztraukties, jo darbinieki pārbēgs uz jauno šūšanas cehu, kur noteikti algas sola labākas.

 2. ha teica:

  pārāk zems atalgojums..

 3. MMM teica:

  Solit jau var nez ko bet ka bus pa istam to neviens pat prognozet NEVAR.

 4. Skarbā realitāte teica:

  Jau gaidīju, kad sāks brēkt par zemu atalgojumu!

  Ne tikai zemajā atalgojumā ir problēma! Pirmkārt problēma jau ir darba ņēmēju attieksmē. Nav iemācījušies, ka bez izglītības atalgojums nebūs augstāks par minimālo, ir jābūt segumam, lai maksātu vairāk. Otra lieta ir vēlme vispār strādāt, un uzņemties atbildību par savu padarīto darbu.
  Trešā lieta ir ambīcijas, vajadzētu saprast savu vietu un patieso vērtību. Ja cilvēks ar vidusskolas diplomu kabatā cer uz vadošu darbu, tad kas tas vispār ir? Labāk staigā cigaretes bičodams un vadošu amatu meklēdams, nekā padomā par savas kompetences celšanu, vai izglītībai atbilstoša darba darīšanu!
  Jāpiekrīt, ka Tukumā darbaspēka resurs ir izsmelts! Brīnīšos, ja tos 30 cilvēkus šis uzņēmums atradīs!

  • eseris teica:

   “Rungai divi gali”
   Par minimumu augstu atbildību prasīt – tā jau ir utopija.

   • andris teica:

    Nesaprotu… kur tekstā salasīji par “augstu” atbildību? Redzu tikai atbildību… Darbinieki tak ir dažādi, par nekvalitatīvu darbu nevar maksāt tik pat, cik par kvalitatīvu… 🙂

  • boļševiks teica:

   Visas iespējas bez ziepēm ielīst aizokeāna saimnieku pakaļās un plānoto 500 bēgļu vietā uzņemt vismaz 5000. Varēs nokomplektēt ne tikai nieka šūšanas ceha personālu, bet atradīsies papilnam darbinieku arī pašvaldību nesamērīgi uzpūsto štatu aizpildīšanai.

  • 888 teica:

   ŠEIT runa iet par 30 šuvējām….ko nevar ne ar uguni sameklēt…30 direktorus būtu vieglāk atrast

  • dumi;kis teica:

   brauks tak iekšā bēgļi darba spēks būs

  • ES teica:

   Paldies par saprātīgu komentāru, jo taisnība vien ir.

  • :(((( teica:

   Skarbā ealitāte ir tāda, ka Vācijā minimālā alga ir 1500 Eu, bet šeit….:((((Cenas Vācijā tādas pašas, vai zemākas kā Latvijā. Latvijā uzņēmma īpašnieks sev sagrābj 80 procentus,20 atmet strādājošajiem. Un nevajag melot un fantazēt, ka šeit cilvēkiem nav izglītības. Latvijā ir ļoti izglītoti cilvēki. Latvijā ir strādīgi cilvēki.

   • dx teica:

    Vācijā minimālā alga nav 1500 eiro mēnesī! Tur ir noteikta minimālā stundas likme, kas bruto izteiksmē ir nedaudz virs 8 eiro. Šis fakts ļauj darba devējiem manipulēt tikpat diži, kā to dara citviet, jo darba līgumu formu ir daudz un tās ir atšķirīgas. Liela daļa Vācijā strādā par tā saukto minijob likmi, kas ir ap 450 eiro mēnesī. Lai nopelnītu pieminētos 1500 eiro, ir jāraujas melnās miesās vismaz 48 – 50 stundas nedēļā. Protams, ir izņēmumi, bet vairumā gadījumu, ja ir parastais algotais darbs. ir tā. To visu var izlasīt normālajā vācu valodā rakstošajā presē, ne jau DW vai Die Spiegel, piemēram, kas pūš valdībai vajadzīgajā stabulē.

 5. Cukurs-Zuckerman teica:

  Vispirms pierādi savas pozitīvās spējas un tikai tad drīksti sprēgāt par atalgojumu.
  Pie mums viss ir otrādi, lumpenis pa priekšu grib atalgojumu un tikai parādīt savas spējas, kuru tā arī nemaz nav.

  • Palasi teica:

   Palasi “Jāsmejas” komentāru un tad runā, Cukermanīt! Tu esi tik viszinošs, bet nedaudz iedziļinies problēmās, lai gan reizēm tava doma ir laba. Šoreiz, nē!

  • sāls teica:

   Kaut kā dīvaini, aizbrauc uz citu valsti strādāt, tur gan nekas nav jāpierāda, strādā un saņem cilvēka cienīgu atalgojumu. Ļoti aizvainojoši, ka pie mums tik daudz lumpeņu… Šķiet cukuram galviņā kaut kas sagājis greizi.

 6. e.s. teica:

  Saktas vadībai vajadzēja paklusēt. Ja atklāti sāktu runāt no tā “vergturu kantora” aizgājušie darbinieki, tad būtu reāls skandāls. Augstāku algu par minimālo tur var saņem tikai cehu vadība un draudzenes. Citām nespīd – kaut strādā no rīta līdz vakaram, ar pieredzi un attiecīgu izglītību. Nav runa par sliņķēm un praktikantēm bez pieredzes…

 7. Kas teica:

  Ātrast jau var,viss slēpjas darba alga…!!!
  Uzņēmējs jau varētu uzsaukt labu atalgojumu, kas rastu interesi strādāt gribētājiem…
  Bet kā nav tā pat kā ar Kass Steel, kur sākumā bija ļoti labs atalgojums priekš Tukuma, bet beigās pēc Tukuma domes lūguma tas tika pielīdzināts vidējam atalgojumam Tukuma, un darbinieki saka meklēt darbus citur…

 8. ss teica:

  Es arī nevaru nopirkt jaunu BMW par 1000 eiro. Diez problēma ir manī vai BMW.

 9. vecītis teica:

  Mums jau valstī vidējā alga esot nedaudz pāri 800EU ,tās droši tām daudzajām ministrijās sēdošajiem un protams saeimas deputātiem.

 10. Jāsmejas.... teica:

  Kāda speciāla izglītība nepieciešama šuvējai pie konveijera? Jābūt labām prasmēm, izturībai un zirga veselībai. Vai Jūs spriedelētāji kaut ko ziniet par šuvēja darba specifiku, vai ziniet, ka pēc 10-15 nosēdētiem gadiem pie šujmašīnas cilvēks ir invalīds? Vai ziniet cik sievas Tukumā no šūšanas cehiem ir kļuvušas profesionālas invalīdes?
  Vai ir izvērtēti riski šūšanas cehos un tiek ievēroti ieteikumi?
  Jūs par izglītībām un darba spēka resursiem…
  Neviens uzņēmējs tikšanās reizē neatbildēja par darbinieku algām, neviens! Pareizi teica Ivonna, ka uzņēmēji grib dzīvot kapitālismā, bet darbiniekus nodarbināt kā vergus!

  • boļševiks teica:

   2017. gads nav vairs tālu!

  • ne līdz smiekliem teica:

   Zini, tagad gandrīz 90% profesiju ir tādas, ka pēc gadiem esi gandrīz vai invalīds, neskatoties uz papīriem, pfu pfu pfu….Problēma ir darba devēja un ņēmēja savstarpējā līgumā… Nav atšķirības vai visu dienu sēdi pie šujmašīnas vai datora, nu ja neskaita šuvējam vēlamo resperātoru…

 11. hi teica:

  Pie mums biznes ir tikai tad ja saimnieks pēc gada jau brauc ar X5 un uzceļ sev pili, bet srādieks knapi savelk galus. Tas ir biznes Latvijā!

  • Jā, ja teica:

   …..un vēl sievai kādu “krutu” auto, un 2x gadā uz siltajām zemēm. Tas nekas , ka darbinieki vergo. Un brīnās, kāpēc mainās darbinieki un nevar dabūt speciālistus.
   Jā, varbūt kāds zina, kāpēc “Formulas” servisā un kancelejas veikalā nepārtraukti mainās darbinieki, bet citos autoservisos strādā n-tos gadus un mainība nekāda?

 12. Pics teica:

  Valstī vidējā alga esot pacēlusies uz 818 eiro,maksājot šādu VIDĒJO gan jau strādnieki atrastos

 13. Gundega teica:

  ES gan vēlētos pieteikties darbā,jo manā tagadējā darbā arī ir minimālā alga un arī nav viegls darbs.Vēlos kaut ko mainīt.

 14. ... teica:

  Lai sakta pakluse tur ir briesmiga attieksme un grib lai strada šuvejas pa velti,pati tur agrak stradaju,un nedod dievs ja pati vai berni slimo,tu vairs neesi derigs stradnieks.un vel Kristina oi oi

 15. linda teica:

  man ljoti pazistams akcionars
  teica ka suvejam standarta par nostradatajam pamatstundam alga uz rokas tiek planota no 1200 – 1500 eiro
  100% informacijas ticamiba
  interesanti kas mani spees atturet no lemuma
  Sakta uzneredzesanos….

 16. Dzintra teica:

  Jeb kurā šušanas firmā ar mīlestību stādājot,dienas normu izpildīt nevar bez virstundām, tas beidzas ar āroda saslimšanu ir pieredze.

 17. Tikai_nevajag! teica:

  Ir pieredze ar SAKTU. Atalgojums ir smieklīgs,pat minimālā nesanāk. Sanāk,ka strādā no rīta līdz vakaram un tikai,lai varētu nopirkt pārtiku,nemaz nerunāsim par dzīvokļa īri,komunālajiem un pārējiem rēķiniem,kas jāmakā.
  Un tas nu nemaz nav atkarīgs no diploma kabatā,ja cilvēks grib un tas patīk,tad visu var iemācīties.
  Un varbūt vajadzētu padomāt par atalgojuma paaugstināšanu. Nevis strādā vaigi sviedros,bet labuma nav!

 18. zane teica:

  Nevajag likt sludinajumus in mekleet darbiniekus,ja bonus pat nesauc uz parunaam.tad suudzaas ka neviiens neiet straadaat.

 19. kā man gāja - teica:

  Atsaucos uz sludinājumu, ka meklē darbiniekus, aizgāju, bez pieredzes neņemot. A kur man tā pieredze radīsies?… Ja jau meklē tikai profiņus, nu tad lai turpina meklēt nākamos 15 gadus.

 20. Secinājums teica:

  Palasot visus komentārus, var secināt, ka “Saktai” no 2017. gada klāsies plāni! Vadībai jāmaina attieksme un visi pārējie aprēķini.

 21. Bite teica:

  Strādniekus nevar atrast, jo saskata tos kā vergus, kam tik vien dzīvē grib atvēlēt kā pašvaldības būvētu mazu mājoklīti ar mazu istabiņu un virtuvīti nu jā vēl mazu algu, ja savādāk nevar. Patiesībā jau konkurence arī par darbaspēku ir ļoti vajadzīga. Un tā ir liela iedomība, norādīt kurš uzņēmums var un kurš nevar ienākt pilsētā. Pilsēta ir nepieciešama attīstība.

 22. Yui teica:

  Cik naiviem jābūt, lai ticētu ka ārzemju “labie” onkuļi un tantes atvērs ražotni, lai “čaklajam” letiņam maksātu lielu algu un liktu mazak strādāt. Uzņēmumu ver vaļa, jo šeit ir kaut kas lētāks un tās ir dabaspēks. Naivi cerat, ka nu būs lielās algas. Parēķinat, ka tam šķunim arī ir jāatmaksājas ko būvē un tā naudiņa jau nāks tikai no tā ko sašūs.
  Bet, ja bvisi tādi čakli, tak dibinat savus uzņēmumus un ražojat, tirgojat utt, nevis tikai gaidat, ka kādam pienākums ir maksāt Jums

 23. nezinams teica:

  ko jus tur murgojat pa kaukadiem susanas cehiem padomajat pa berniem uzbuvejat vel kadu bernudarzu lai berniem no dzimsanas nav jastav rinda rinda pinak tikai tad kad jaiet skola.

 24. Eriks teica:

  Tas ka truuks darbinieki ir propaganda. Ja taa truktu darbinieki tad maksatu kartiigi un sludinajumi buutu visos darbamekletaaju portalos.

 25. engures meitene teica:

  …es būšu pārlaimīga,ja visām meitenēm no Engures,kuras braukā uz Tukuma Saktu,uznāktu apskaidrība,ka tā nevar turpināties…Šis nenormālais darba laiks,neadekvātā samaksa un tad vēl tevi noliek kā pēdējo…It sevišķi esmu sarūgtināta par divām manām bijušajām kolēģēm-sievietēm,kurām,ja tā var teikt,šūšana ir talants

Pasākumu kalendārs

2019.04.25 | 12:00

Skolu deju kolektīvu koncerts Tukumā 

2019.04.25 | 13:30

Atvērto durvju dienas Kandavā 

2019.04.25 | 16:00

Auduma apgleznošanas Kandavā 

2019.04.25 | 18:30

Skriešana Milzkalnē 

2019.04.25 | 19:00

«Māsa Kerija» Tukuma kultūras namā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool