Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Tukuma 2. vidusskolā noticis erudīcijas konkurss /FOTO/

Autors: Kristīne Gereiša
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 5. decembris 18:52

Izskanot valsts svētku pasākumiem, Tukuma novada 10. klašu audzēkņi tika aicināti piedalīties erudīcijas konkursā «Kur ir tā iela? Kur ir tas nams?» Tukuma 2. vidusskolā. Konkursa tēma – mūsu pilsēta Tukums, jo, runājot par dzimteni, katrs vispirms domājam par savu ielu, pagalmu vai bērnības stūrīti.

Konkursa pirmajā kārtā jaunieši atpazina Tukuma ielas pēc to vēsturiskā apraksta. Varēja just, ka visas komandas bija iepriekš gatavojušās, tādēļ ne Elizabetes, ne Lielā, ne Talsu, ne citas vēsturiskā centra ēkas skolēniem grūtības nesagādāja. Laikam visi tukumnieki pazīst Pils torni, evaņģēliski luteriskās baznīcas torni vai Ugunsdzēsēju depo torni, taču ne katrs varētu tikt galā ar uzdevumiem par citiem mazākiem tornīšiem, kas rotā dažādus Tukuma namus. Konkursa otrajā kārtā komandas saņēma darba lapas ne tikai ar dažādu tornīšu attēliem, bet arī ar balkonu, durvju un citu ēku detaļu fotogrāfijām, kurām bija jānosaka atrašanās vieta, celtniecības periods un izmantotās arhitektoniskās detaļas.

Konkursa 3. kārta bija pavisam praktiska – konkursa dalībnieki atbildēja uz jautājumiem, kur atrodas dažādas Tukuma iestādes, kā, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras Tukuma filiāle, Tukuma novada sociālais dienests vai VSAA Tukuma reģionālā filiāle.

Tālāk sekoja radošs uzdevums – tika ilustrēts novadnieka, dzejnieka Aivja Briesmas dzejolis «Mirkļu impresijas Tukumam». Līdztekus šim uzdevumam, pārējie komandu dalībnieki apliecināja savas zināšanas par cilvēkiem, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu Tukuma pilsētas attīstībā, kultūras, izglītības, zinātnes, sporta un saimnieciskajā jomā vai Tukuma vārdu nesuši pasaulē.

Konkursa sestajā kārtā tika saņemta improvizēta Tukuma pasaka, kuras tekstā bija jāatrod vairāk nekā simts Tukuma ielu nosaukumu. Jāatzīst, ka šis uzdevums izrādījās ne tik viegls – neviena no komandām neatrada vairāk kā pusi no ielu nosaukumiem. Visi, protams, zināja Pasta, Baznīcas un Pils ielu, taču Sējas, Purva vai Vārpu iela ir mazāk zināmas.

Nākamais pārbaudījums – komandām jānodzied viens pantiņš no jebkādas dziesmas, kurā ir kādas Tukuma ielas nosaukums. Sākumā bija neliels satraukums un cenšanās atcerēties visas zināmās dziesmas, taču jau pēc mirkļa melodijas skanēja droši un skanīgi. Visvairāk dziesmu tika veltīts Kurzemes ielai.

Noslēguma kārtā vārds tika dots sadarbības partneriem, kuri bija sarūpējuši gan jautājumus, gan balvas dalībniekiem. Tā, piemēram, Tukuma novada domes pārstāve, sabiedrisko attiecību speciāliste Gundega Rugāja jautāja par Tukuma sadraudzības pilsētu vārdā nosauktajām ielām, bet Tukuma Tūrisma informācijas centrs bija iesūtījis jautājumu par to, kurā gadā Tukumā sāka asfaltēt ielas.

Summējot visās kārtās iegūtos punktus, žūrija paziņoja konkursa uzvarētājus. Ar vienādu punktu skaitu 1. vietu ieguva Tukuma Raiņa ģimnāzijas 10.c klase un Tukuma 2. vidusskolas 10.a klase. Otrajā vietā – Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas 10.a klase, 3. – Tukuma 2. vidusskolas 10.b klase.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. jautājums? teica:

    Jautājums: kurš ir sarakstījis Kārļa Marksa grāmatu “Kapitāls”?
    Atbilde: nevaru atbildēt, jo neesmu lasījis.

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool