Rozālija, Roze

Tēvu dienas nedēļas nogale Tukuma pusē

Autors: Aija Neilande, Tukuma TIC ceļojumu organizatore
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 10. septembris 11:27

Saka, rudentiņš bagāts vīrs, bet septembris ir skaistākais rudens mēnesis Latvijā. Šajā laikā neviens joprojām negrib atvadīties no vasaras. Laikam tādēļ septembra otrajā nedēļā joprojām ir milzīgi daudz pasākumu, kurus apmeklēt. Tukuma pusē būs interesanti tiem, kam patīk klasiskā mūzika un mīl ceļot, iepazīstot Latvijas kultūras mantojumu. Šonedēļ ir kurp doties arī tiem, kam patīk gan pašiem piedalīties, gan vienkārši vērot sporta sacensības. Īpaši ciemos aicina arī vairākas zvejnieku ģimenes piekrastē. Piedāvājām šīs nedēļas nogales ceļojuma tēmu – aizved tēti uz Tukumu pēc smukuma!

«Sirds uz perona», koncerti un kultūras mantojuma dienu pasākumi

Jau piektdienas, 11. septembra, vakarā no 19.00 dzelzceļa stacijā «Tukums I» notiks ikgadējais dzejas lasījumu pasākums «Sirds uz perona». Tajā dzeju lasīs gan dzejnieki „ar vārdu”, gan jaunie – topošie un pavisam „zaļie”. Te dzeju lasīt var ikkatrs, tik jāpaņem no savām mājām dzejoļu krājums ar mīļāko dzejoli un jāsaņemas drosme to nolasīt publiski. Šī gada atslēgas vārds ir „mājas”. Kādas tas asociējas ar mammas cepto pankūku smaržu, citam ar vietu, kur var pabūt viens pat tad, kad māja pilna cilvēku, citam ar savu mīluli – kaķi vai suni, ar bērnības mājām, kuru vairs nav, ar Latviju. Viens vārds, bet tik daudz dažādu emociju.

Savukārt sestdien, 12. septembrī, Tukumā aizsāksies dzejnieces Ritas Gāles 90 gadu jubilejas svinības. 14.00 Tukuma bibliotēkā atklās izstādi, veltītu dzejniecei, bet 16.00 Durbes pilī tiks demonstrēta filmu studijas «Deviņi» filma par «Elles ķēķa» Ņujorkas latviešu dzejnieku grupu «Pasaules Nepasaule» (režisore – Ināra Kolmane), literatūrzinātniece Ingūna Daukste-Silasproģe stāstīs par dzejnieces Ritas Gāles radošo pasauli un, protams, neizpaliks sarunas ar pašu dzejnieci. Adrese: Durbes pils, M.Parka iela 7, Tukums.

Sestdien, 12. septembrī, aizsākas arī Eiropas kultūras mantojuma dienas, kuru laikā pie sevis ciemos aicina Jaunmoku pils. No 11.00 tajā būs dažādas vēsturiskas ekskursijas pa pili, 14.00 arhitekts Andis Špaks stāstīs par nezināmo Jaunmoku pilī, 15.00 neliels instrumentālā trio «Noskaņa» koncerts, bet pēc koncerta – vēl filmas skatījums par Jaunmoku pili. Vēsturiskās ekskursijas pa pili tiks piedāvātas arī svētdien (sākums 11.00 un 14.00). Visas aktivitātes bez maksas. Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Ar Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu kora koncertu Sātu baznīcā sestdien, 12. septembrī, aizsāksies Irlavas puses Dziesmu un deju diena, kas veltīta I un II Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku virsdiriģentam, Irlavas skolotāju semināra skolotājam un ērģelniekam Jāņa Bētiņa 185 gadu jubilejai. Koncerta sākums 12.00. Pēc koncerta 16.00 Irlavā svētku gājiens un piemiņas brīdis pie J. Bētiņa pieminekļa, bet 17.00 – svētku koncerts Studentkalna estrādē. Adrese: Sātu baznīca Sātos un Studentkalna estrāde Irlavā, Irlavas pagasts, Tukuma novads.

Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros svētdien, 13. septembrī, no 13.00 līdz 16.00 arī Lestenes baznīcā notiks pasākums, kas sāksies ar svētbrīdi, kurā uzrunu teiks bīskaps Pāvils Brūvers un mācītājs Jānis Saulītis. Pēc tam ar muzikālu sveicienu uzstāsies solistes Marika Gavrona, Inguna Grīnvalde, bet dzejas mirklī piedalīsies Rita Gāle un Jānis Peters. Savukārt rakstnieks Anris Šablovskis dalīsies stāstos par to, kā top grāmata par Lestenes pagastu, bet Tukuma muzeja direktores vietniece zinātniskajā darbā Silva Silava – par Lestenes baznīcas kokgriezumiem un citām vērtībām, kas vēl atgriezīsies baznīcā. Pasākums noslēgsies ar nelielu koncertu un tēju lapenē pie baznīcas. Adrese: Lestenes baznīca, Lestene, Tukuma novads.

Arī Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā svētdien, 13. septembrī, notiks izcils mūzikas dzīves notikums, jo uzstāsies vijolniece Aija Reķe un pianiste Elīna Gaile. Koncerta sākums 15.00. Adrese: Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums.

Eiropas sporta nedēļa, Filter kauss un orientēšanās

Eiropas sporta nedēļas ietvaros Tukumā piektdien, 11. septembrī, notiks Fitnesa diena, kad interesentiem savas durvis vērs Tukuma Ledus halle (Stadiona ielā 3), Sporta klubs «Centrs» (Brīvības laukumā 10) un Sporta klubs «Baltijas puķe», Tukuma karatē klubs un deju fitnesa nodarbības «Zumba ar Amandu» (Brīvības laukumā 4, 3. stāva zālītē). Tā būs iespēja izpētīt, kādas nodarbības notiek, kā šīs nodarbības notiek, vai tās atbilst katra individuālām spējām un vajadzībām. Savukārt sestdiena, 12. septembris, ir Valsts Spēka diena, kad ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts apliecināt savu fizisko aktivitāti ar pievilkšanos pie stieņa. Pagājušajā gadā tika sasniegti jauni rekordi – seši tūkstoši cilvēku pievilkās 68 000 reižu, kas bija par 12 000 reižu vairāk nekā iepriekšējā gadā. Tukuma spēka punkts atradīsies pie Tukuma Ledus halles, kurp aicināts ikviens izrādīt savu spēku un piedalīties rekordu veidošanā. Adrese: Tukuma Ledus halle, Stadiona iela 3, Tukums.

Svētdiena, 13. septembris, ir Diena pie dabas. Šajā dienā kopā ar Tukuma entuziastiem skriešanā varēs kopā noskriet trīs iezīmētas trases Melnezera tuvumā esošajos mežos – 3,7 un 15 km garumā. Savukārt nu jau populārā Āža kalna apkārtnē orientēšanās kluba «Silva» orientēšanās sacensību «Tukuma kauss» laikā būs lieliska iespēja iepazīt Tukuma apkārtni. Reģistrācija no 9.30 līdz 11.00, starts no 12.00.

Šovasar pirmo reizi Latvijā īsteno adaptīvā golfa pilotprojektu ar sociāli integrējošu mērķi iesaistīt spēlē cilvēkus, kam kustību traucējumu dēļ nepieciešamas pielāgotas fiziskās aktivitātes. Atzīmējot adaptīvā golfa Latvijā dzimšanas dienu, sestdien, 12. septembrī, 11.00 Tukuma golfa kluba laukumā «Odiņi» notiks turnīrs «Golfs bez robežām». Adrese: «Odiņi», Vilkāja, Tumes pagasts, Tukuma novads.

Savukārt svētdien, 13. septembrī, 9.30 sāksies velosacensību Filter kauss lielais fināls Tukumā. Kauss ir jebkura līmeņa dalībniekiem – jauniem, elites, senioru grupas braucējiem, kurus riteņbraukšana saista gan profesionāli, gan amatieru vai hobija līmenī. Finiša un starta vieta – Brīvības laukums, Tukums.

Medus, sēņu un zivju diena

Sestdien, 12. septembrī, lauku tūrisma uzņēmēji aicina ciemos pie sevis. Zemnieku saimniecības «Mauri» saimnieks Visvaldis Auseklis jau no 10.00 aicina uz Medus dienu. Tajā piedāvās degustēt dažādus bišu produktus, piedāvās ekskursiju pa bišu dravu, izrādīs arī savu bišu dziedinātāju. Te, ja būs labs laiks un vēlme, un līdzi paņemtas sviestmaizes, būs iespēja pļavā arī papiknikot. Adrese: «Mauri», Rideļi, Zentenes pagasts, Tukuma novads.

Septembris Latvijā ir sēņu laiks, tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina sestdien, 12. septembrī, no 11.00 uz Sēņu dienu iepazīt sēņu pasaules daudzveidību Ķemeru Nacionālajā parkā. Pasākuma laikā plānota 2-3 stundu gara sēņošanas pastaiga Lustūžkalna apkārtnē un dažādas radošas aktivitātes visai ģimenei. Latvijas Dabas muzeja sēņu speciāliste Inita Dāniele pastāstīs par Latvijā sastopamajām sēnēm un atbildēs uz viesu jautājumiem par tām. Pēc sēņošanas dalībnieki varēs cienāties ar siltu tēju, bet uzkodas jāņem līdzi katram pēc savas gaumes. Dalībnieki aicināti izvēlēties ērtu, laika apstākļiem un iešanai mežā atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī ņemt līdzi kādu groziņu un nazīti sēņošanai. Īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem, jo viens no Sēņu dienas mērķiem ir dažādu paaudžu saliedēšana. Dalība pasākumā ir bezmaksas, taču cilvēku skaita precizēšanai vēlams pieteikties pa tālruni 26577265 līdz 11. septembrim. Tikšanās vietas adrese: «Ezermalas», Smārdes pagasts, Engures novads. Vairāk informācijas www.kemerunacionalaisparks.lv.

Savukārt četru Tukuma piekrastes zvejnieku ģimenes sestdien, 12. septembrī, atvērs savas durvis viesiem, solot īpašus piedāvājumus ar degustācijām, ekskursijām un izklaidēm. Tāda sava veida Zivju jeb Piekrastes diena. Visi zina, ka ar zvejniekiem ir kā ar bitēm – neko nevar zināt. Piekrastes ļaudis ir klusētāji un ar svešiniekiem nav uzreiz uz Tu, īpaši jau Kurzemes jūrmalā. Tad nu šī sestdiena būs tāda, kad Lapmežciemā, Ķesterciemā un Bērzciemā laikā no 11.00 līdz 16.00 ikviens būs aicināts sētā, lai iepazīstinātu ar piekrastes dzīvi un jūras sniegtajiem labumiem.

Atbrauc uz Tukumu pēc smukuma un atved līdzi tēti!Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool