Stacijas ielā uziet naftu

Vakar, 17. jūlijā, Stacijas ielā turpinājās rakšanas darbi, kuru laikā tika uzieta naftas produktu tekne – viens no iespējamajiem piesārņojuma avotiem, no kura lielajā grāvī ieplūda naftas produkti.

Vakar, 17. jūlijā, Stacijas ielā turpinājās rakšanas darbi, kuru laikā tika uzieta naftas produktu tekne – viens no iespējamajiem piesārņojuma avotiem, no kura lielajā grāvī ieplūda naftas produkti.

Piesārņojums krāsies bedrē

Jau rakstījām, ka 3. jūlija vakarā Stacijas ielas grāvī tika konstatēti smagie naftas produkti. Lai tie nenonāktu Slocenē, to uzkrāšanai un savākšanai tika ierīkotas bonas un aizsprosti – pārplūdes sifoni. Tajos divu nedēļu laikā savākti turpat 200 litri naftas produktu. Taču tā kā to tecēšana no grāvja malas tā arī neapstājās, pēc Valsts Vides dienesta ierosinājuma ceturtdien SIA «Meliorceltnieks» uzsāka rakšanas darbus grāvim piegulošajā un uzņēmējam Andrejam Jokstam piederošajā īpašumā. Īsi pirms pusdienas iežogotajā laukumā tika uzlauzts asfalts un vietā, no kurienes naftas produkti varētu ieplūst grāvī, tika izrakta bedre. To rokot, tad arī tika uzieta lietus ūdens un naftas produktu tekne. Tā bija gatavota no koka, un no tās bedrē ieplūda ūdens un naftas produkti.

Kā pastāstīja SIA «VentEko» Operatīvā un tehniskā atbalsta dienesta vadītājs Jānis Klimovičs, bedri izraka, lai atslogotu drenāžas sistēmu un lai naftas produkti vairs nenonāktu grāvī, bet gan šajā bedrē. Tas novērsīs arī piesārņojuma risku Slocenei. Šo vietu regulāri pārbaudīs un uzkrātos naftas produktus savāks.

Nafta vecajā drenāžā

J. Klimovičs  un SIA «Meliorceltnieks» speciālists Normunds Kroņkalns skaidroja, ka šī noteikti nav vienīgā drenāžas tekne; tādas varētu būt ierīkotas ik pēc 15 līdz 20 metriem vai tuvāk, lai no šīs vietas aizvadītu notekūdeņus un, iespējams, arī šos naftas produktus. Iespējams, kādreiz bija izveidots arī savācējkolektors šiem ūdeņiem, taču to tagad var tikai minēt. Taču grāvī var redzēt koka tekni, kas ierīkota perpendikulāri šai un varēja kalpot ūdens savākšanai. Ja traktors grāvi būtu racis pārdesmit centimetru uz žoga pusi, iespējams tiktu atklātas visas teknes. Vaicāts, vai varētu būt, ka tās ir savienotas ar kādu rezervuāru vai ko tamlīdzīgu, J. Klimovičs atzina, ka tāda rezervuāra varētu arī nebūt: “Kad šajā vietā notika saimnieciskā darbība, šīs teknes piesārņoja ar naftas produktiem, un tā tas arī palika, taču tagad, rokot grāvi, tās tika atvērtas. Ar laiku, piemēram, līdz rudenim, šī tekne varētu izskaloties, taču naftas produktu patieso apjomu varēs redzēt nākamajā pavasarī – vai arī tad vēl kaut kas tecēs, vai netecēs. Jebkurā gadījumā šai vietā grunts ir piesārņota, tikai daudzviet tā ir akumulējusi naftas produktus.”

Komentāri

  1. Yes, Tukums būs beidzot bagāts! Varēs tā kā Dubajā policisti ar Lambordžīni braukāt 😀

  2. Nav ko priecāties. Esmu piedalījies problēmas risināšanā, kad atklājās,ka pa ūdens krānu tekošais ūdens smaržoja pēc naftas. Izrādījās, ka pēc krievu armijas aiziešanas, neviens neapsekoja teritoriju un nekonstatēja, ka grunts ir tā piecūkota ar naftas produktiem,ka tie spēja iesūkties pat caur vecām ūdens padeves caurulēm. Nemaz nerunājot par grunts ūdens stāvokli.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *