Magda, Magone, Mērija, Magdalēna

Skolotāju meistarklase Tukumā

Autors: Nora Vanaga
Twitter
FaceBook
print
2017. gada 9. februāris 14:52

Šogad Mārupes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Siguldas Mākslu skolu Baltais flīģelis rīko IV Latvijas Mūzikas skolotāju festivālu «Skolotāju meistarklase». Tā koncertu sērija notiek no 1. līdz 26. februārim dažādās Latvijas Mūzikas skolās. Festivāla dalībnieki ir mūzikas pedagogi, kas muzicē gan solo, gan ansamblī. Kā atzīst organizatori Arnolds Dimants un Silvija Notte, festivāla galvenais mērķis ir iespēja mūzikas skolu audzēkņiem klausīties savu skolotāju priekšnesumus, tādējādi iedvesmojoties un saņemot motivāciju savam turpmākajam ceļam mūzikā. Festivāls visnotaļ ir izaicinājums arī skolotājiem, jo uzstāšanās šādā forumā nereti ļauj iejusties skolēna ādā.

Sestdien, 4. februārī, festivāls «Skolotāju meistarklase» norisinājās arī Tukuma Mūzikas skolā. Te koncertu ieskandināja mūsu pašu pedagogi – pianiste Inguna Grīnvalde un klarnetes pasniedzējs – Normunds Krūmiņš. Klavieru duetā vienojās Tukuma Mūzikas skolas klavieru klases skolotājas Daina Dzene un Natālija Župerka, izpildot Jāņa Ivanova darbu «Novella brevis» Normunda Krūmiņa pārlikumā. Karstasinīgu temperamentu atklāja instrumentālais trio «Noskaņa», kurā muzicē skolotājas Dace Šplīte-Lisova, Daiga Akmane-Morica-Okmane un Ināra Vičmane, atskaņojot divus tango akordeona, vijoles un klavieru saskaņās.

Šī festivāla iedvesmotas, Tukuma Mūzikas skolas klavieru klases skolotājas Mārīte Zute un Mārīte Folkberga, teorētisko priekšmetu skolotājas Velga Žvirble un Gita Vanaga, kā arī skolas direktore Ligita Zemniece vienojās kopīgās mūzikas skaņās un balsīs, vokālajā ansamblī dziedot divas latviešu tautas dziesmu apdares. Ansambli pavadīja kokles spēles skolotāja Dace Bleikša.

Vēl festivālā uzstājās skolotāji no Ventspils, Piltenes, Mārupes, Ķekavas un Siguldas. Tukuma Mūzikas skolā šāds festivāla koncerts notika pirmo reizi, bet skolas skolotāji ir muzicējuši arī iepriekšējos festivāla organizētajos koncertos.

Taču ar šo koncertu festivāls nebūt nebeidzas, jo koncertu sērija turpinās Madonas un Ogres Mūzikas skolā, kā arī Lazdonas un Ogres baznīcā. Festivāla noslēguma koncerts notiks Siguldas Mākslu skolā Baltais flīģelis 25. februārī un tajā piedalīsies arī Tukuma Mūzikas skolas instrumentālais trio «Noskaņa».

Laipni gaidīti turpmākajos koncertos!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Raita teica:

    Forša ideja un pasākums. Lai skolotāji rāda savu meistarību un muzicēšanas prieku arī turpmāk! Tas vislabāk iedvesmo audzēkņus.

Pasākumu kalendārs

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool