Sestdiena, 2019. gada 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Skolas dara pēdējos darbus pirms jaunā mācību gada

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 28. augusts 15:00

Otrdien un trešdien Tukuma domes pārstāvji – priekšsēdētājs Juris Šulcs, izpilddirektors Ēriks Lukmans, izglītības, kultūras un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Smirnova, budžeta ekonomiste Inta Kristberga, kā arī Izglītības pārvaldes vadītāja Velta Lekse – iepazinās ar pilsētas skolām un novērtēja to gatavību jaunajam mācību gadam.

Ilgojas pēc lielākām telpām

Tukuma Mūzikas skola apskates sarakstā ir pirmā. Šajā mācību gadā skolas profesionālās ievirzes programmā mācīsies 228 skolēni, bet interešu izglītības programmā – 60. Kā atzīst skolas direktore Ligita Zemniece, skolēnu skaits profesionālajā ievirzē sarūk. Iemesls – bērniem lielās slodzes dēļ arvien grūtāk ir savienot mācības Mūzikas un parastajā skolā, kur daudziem nepieciešamas privātstundas. Vairāk bērnu ir četrgadīgo līdz sešgadīgo programmā «Picolo».

Vasarā skolā izremontēti 10 kabineti un gaitenis, šajās telpās ierīkota jauna elektroinstalācija; kuru katru dienu būs jaunas mēbeles.

Komisija izteica iebildumus par to, kā sakārtotas kāpnes uz otro stāvu – flīzēto pakāpienu savienojumu vietas nosegtas ar metāla līsti, kas pieskrūvēta ar skrūvēm. Bet skrūvju galviņas izslējušās uz āru, it kā gaidot, lai bērniem aiz tām ķertos kājas. J. Šulcs pieteica šo vietu izlabot.

Vaicāta par problēmām un vajadzībām, direktore atzina, ka skolai nepieciešami jauni mūzikas instrumenti, īpaši – klavieres, taču pati lielākā problēma – telpas ir šauras, un to ir pat maz. Šī iemesla dēļ jāstrādā arī sestdienās, lai gan to nevēlas ne bērni, ne skolotāji.

Septembris tuvojas, bet celtnieki nesteidzas

Tukuma 2. vidusskolas direktore Ināra Kravale pārbaudītājus sagaida mazās skoliņas pagalmā, Raudas ielā, un kā pirmo rāda šovasar nobruģēto pagalmu. Beidzot ir vieta svinīgiem pasākumiem, bērnu atpūtai svaigā gaisā. Tiesa, nepieciešams sakārtot atbalsta sienu un padomāt par kārtīgu žogu, lai skolas pagalms netiktu izmantots caurstaigāšanai. Direktore saka paldies par nule kā ierīkoto ietvi, piebilstot, ka vajadzētu pasteigties ar labiekārtošanu. Vēl viena problēma, – jādomā par bērnu drošību, šķērsojot Raudas ielu. Šobrīd, nākot no Smilšu ielas mikrorajona pa Asteru ielu, pāriet Raudas ielu ir problēmas – izveicīgākie ielu pārskrien, lēnākie gaida, kamēr beidzas automašīnu plūsma. J. Šulcs solīja, ka uzkrāsos gājēju pāreju, kā arī uzliks ceļazīmi. Pāreju atjaunos arī Spartaka ielā.

Izremontēti četri kabineti (remonts vienai telpai izmaksājis Ls 12 000), atbilstoši nosacījumiem iekārtoti dabaszinātņu projekta kabineti – pēdējais jaunu elpu, interaktīvo tāfeli un citas iekārtas ieguvis matemātikas kabinets. Savienojot bibliotēku un kādreizējo mūzikas kabinetu, izveidota ērta un plaša bibliotēka ar lasītavu un datortelpu. Neremontētas skolā vēl 13 mācību telpas un gaiteņi, protams, tiek gaidīta arī stadiona rekonstrukcija.

Lielākās problēmas šobrīd rada celtnieki no uzņēmuma «Latvijas būvnieks», kas nav pabeiguši remontēt kabinetus, lai gan termiņš bijis 25. augusts; arī kvalitāte padarītajam šur tur klibo. Skolas direktore norāda, ka neesot skaidrības, kurš maksā par remonta laikā celtnieku patērēto ūdeni, elektrību, vai viņiem jānodrošina gulēšana. J. Šulcs atzina, ka par šiem jautājumiem jādomā un visdrīzāk tas jāparedz līgumā.

2008./2009. mācību gadā skolā mācīsies 850 skolēnu: 1. klasēs – 60, 10. – 80, 12. – 67. Divās maiņas mācīsies viena 3. un divas 4. klases mazajā skolā, lielajā skolā mācību darbs organizēts vienā maiņā.

Beidzot būs stadions

Tukuma Raiņa ģimnāzijā pienācis brīdis, kad izremontētas pilnīgi visas telpas. Šovasar pagrabstāvā tapusi dāvana skolotājiem – par Ls 15 808 ierīkota atpūtas telpa, kurā būs gan plīts, gan duša; ir arī automātiskā ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēma, kā arī automātiskā durvju atbloķēšanas un aizvēršanas sistēma – kopā par Ls 4 244; pārbūvētas gaismas sporta zālē – Ls 6 880; par Ls 5 784 nopirkts inventārs. Patlaban top ilgi gaidītais stadions, tādēļ jādomā par tā uzturēšanu un kopšanu; remontu gaida sporta zāle, vajadzētu atjaunot ēkas ārsienu krāsojumu.

Pavisam skolā mācīsies 356 skolēni (tostarp 7. klasēs – 28, 10. – 85, 12. – 68; strādās 40 skolotāju. Trūkstošie pedagogi atrasti, štati nokomplektēti, problēmas, kā atzīst ģimnāzijas direktore, rada vienīgi skolēnu skaita samazināšanās. Jārēķinās arī, ka labie skolēni vidusskolu izvēlas Rīgā, kur visbiežāk strādā vecāki un kur nenoliedzami ir lielākas iespējas. Atbildot uz J. Šulca jautājumu, kādas perspektīvas Tukumā tapt valsts ģimnāzijai, direktore atzina, ka viens no nosacījumiem – iepriekšējos divos mācību gados 75% skolēnu mācību vērtējums centralizētajos eksāmenos nedrīkst būt zemāks par C līmeni – nav tik vienkārši izpildāms: "Patlaban varam sasniegt kādus 70%, bet tajos 5% ietilpst skolēni, kam nav nekādas motivācijas mācīties, viņiem pietiek ar sešām ballēm. Ir klases, kas pat pārsniedz prasīto līmeni, bet citas – nesasniedz."

Jauns paliek jauns

Tukuma 2. pamatskolā, kā jau skolā, kura aizvadīs tikai otrais mācību gads, vēl viss jauns un skaists; nelielās plaisiņas vēl tiekot aiztaisītas uz garantijas rēķina, vienīgi ģimnāzijas ēkas pagrabā izveidotajai pārejai vienā sienā, iespējams, mitruma dēļ nolobījusies krāsa. J. Šulcs atzina, ka šī vieta jāizpēta un jādomā, ko darīt. Otra problēma – ventilācijas sistēma, kas nepieciešama zālē, taču tās ierīkošana ir sarežģīta – risinājums tiek meklēts sadarbībā ar projektētājiem. Lielākie darbi skolā saistīti ar ķīmijas un fizikas kabinetu iekārtošanu 8. klasēm, kas šajā mācību gadā tiks izveidotas no jauna. Ķīmiju mācīs Dina Putniece, fiziku – Jānis Čilipāns. Darba organizēšanai vēl nepieciešams laborants. Skolā mācīsies … skolēnu, tostarp 60 – 1. klasēs.

lepojas ar jaunu telpu skolotājiem

Tukuma speciālajā skolā šogad mācīsies 137 bērni, tostarp pirmajā klasē – 6, bet cerību klasē – 21. Skola šovasar saņēmusi izzinoša rakstura mācību grāmatas amatu mācībā un mājturībā, lai no nākamā gada uzsāktu profesionāli apmācīt mājkalpotājas un galdnieka palīgus. Šovasar skolā sakārtota ugunsdrošības sistēma (ieguldīti Ls 20 000), kabinetos veikts kosmētiskais remonts, nopirkti četri datori, internāta ēkai par pašvaldības naudu uzlikts jauns jumts. Lielākais ieguvums skolotājiem – logiem bagātā otrā stāva telpā, kur iepriekš bijis pieliekamais, ierīkota skolotāju istaba. Lielākās vajadzības – papildu telpas profesionālo programmu īstenošanai, internātam jānomaina logi, jāsakārto fasāde, jāierīko žogs.

Turpmāk vēl.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

2019.04.20 | 12:00

Daiļslidošana Tukumā 

2019.04.20 | 12:00

Lieldienas Džūkstes pasaku muzejā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool