Trešdiena, 2019. gada 24. aprīlis
Nameda, Visvaldis, Ritvaldis
Foto: Agris Jansons

Sarunā ar Tukuma slimnīcas pārstāvjiem – arī neērti jautājumi

Autors: I. Plaude, A. Puķīte
Twitter
FaceBook
print
2016. gada 18. aprīlis 08:48

Otrdien, 12. aprīlī, uz sarunu redakcijā aicinājām Tukuma slimnīcas pārstāvjus – direktori Dzintru Rabkeviču, galveno ārstu Andri Aleksīnu un galveno māsu Initu Lazari, lai runātu par slimnīcas šodienu – par mums tuvākās medicīnas iestādes attīstību, par finansējumu, kura allaž trūkst, un arī par problēmām, ar kurām saskaramies pēdējā laikā.

Ivonna Plaude:

– Mēs – vietējā laikraksta žurnālisti, esam divdomīgā situācijā – no vienas puses mēs par slimnīcu gribētu rakstīt tikai labu, jo pozitīvais stāsts nereti arī kalpo kā placebo efekts, jo rada sajūtu, ka uz slimnīcu var paļauties, bet no otras puses – pēdējā  laikā ir daudz  sūdzību, cilvēki ir nepamierināti ar rindām, ar uzņemšanas nodaļas darbu… Slimnīcā  ir ieguldīta liela nauda, tajā ir aparatūra, bet trūkst ārstu un, iespējams, nav cilvēku, kas tai uzticas. Tas ir arī stāsts par dzemdību nodaļu – ir vai nav tajā speciālistu; ja to nav vai ja viņi nespēj būt procesā klāt, ir jautājums – kas ir labāk – pakļaut riskam pacientu vai tomēr – lai šādas nodaļas nav? Tātad – kāda ir situācija mūsu slimnīcā?

Dz. Rabkeviča:

– Šorīt mums bija sanāksme ar pašvaldību vadītājiem, ar kuriem pārrunājām situāciju, runājām par līgumiem, kvotām, skatījāmies dabā, kā ir. Secinājums sen ir viens un to atzina arī pašvaldību vadītāji – ļoti daudzas lietas sabiedrība nesaprot. Un veselības aprūpes reformas 10 vai pat 30 gadu garumā ir novedušas tur, kur novedušas. Daudzas labas lietas, varbūt labu gribot, ir izjauktas un vietā nav uzbūvētas. Ir pārmaiņas stacionārā, ambulatorajā daļā un pieejā ārstēšanā, ir ģimenes ārstu institūciju, bet vienalga cilvēki ir apjukuši un sistēmu nesaprot. Arī kadri, kā pareizi uzsvērāt, ir problēma – nevaru teikt, ka tas ir mērķtiecīgi darīts vai neapdomīgi, ka 200 ārsti [augstskolu] beidz, bet rezidentūrā tiek maz. Pagājušajā gadā parakstīju septiņus līgumus, lai nāktu jaunie ārsti uz reģioniem, bet netika [uzņemts] neviens. Šogad ir parakstīts viens līgums un ir cerība, ka tiks apstiprināts. Šobrīd ļoti daudzu specialitāšu ārsti noveco – mums ir daudz ārstu pirmspensijas un pensijas vecumā. Bet es nesaku, ka ir bezcerīgi, jo mums nāk arī jaunie kadri un visas dežūras uzņemšanas nodaļā nodrošinām. Esam to organizatoriski stiprinājuši, cik varējuši – tur dežūrē pamatā divi ārsti terapeiti, arī ginekologs, anesteziologs, ķirurgs, pediatrs.

Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 14. aprīļa, numurā ŠEIT! un piektdienas, 15. aprīļa, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. jautājums? teica:

  Tā kā Latvijas sabiedrībās vīrišķā daļa kļūst aizvien eiropeiskāka un pārņem mūsu saimnieku mītnes zemes seksuālās tradīcijas, tad būtu nepieciešams slimnīcā nodrošināt proktologa diennakts dežūras. Kaut vai uz ginekologa štata vietas rēķina.

 2. Bez komentāriem teica:

  Bez komentāriem par slimnīcas vadības nekonkrētajām un izplūdušajām atbildēm.

 3. Andris teica:

  Kad jūs beidzot sakārtosies to bargākus ar mašīnām, ar kuram ir pilns slimnīcas un poliklīnikas pagalms? Kāpēc nesakartojat to ka tas ir daudzas citas slimnīcas Latvijā, kā slimnīcas pagalmā var atrasties tikai personāla auto ar atļaujām, bet citiem tas būtu liegts, bet ja kāds to ļoti vēlas tad samaksājot 2 € un iebrauc teritorija! Un lūk jums nauda budžeta, ka arī nodrošināt kādu Tukumnieki ar darba vietu, kas varētu kontrolēt iebraukšanu un izbraukšanu. Kustību organizējot, pa vienu pusi iebrauc teritorija, bet pa otru izbrauc. Pašreizējā situācijā ir zem katras kritikas, vafdumsakot bardaks..! Zīmes neviens neievēro, ka grib tā brauc, arī pašvaldības policijaimir pie vienas vietas.

  • . teica:

   Būs laukums. Iestrādes veiktas

  • HA teica:

   Tie “krutie” džipi pagalmā pieder nabaga ārstiem un slimnīcas vadībai, kura vienlaicīgi atrodas savā kabinetā slimnīcā un augstskolu auditorijās, lasot lekcijas. Nez’, kas darba tabelēs rakstīts?

  • teica:

   Tu gan esi baigais zābaks!Ko tu uzskati par slimnīcas pagalmu?To,kur atrodas VSAA,ķīmiskā tīrītava?Un kāpēc man būtu jāmaksā,lai es piebrauktu pie šim iestādēm.Ja nemāki parkoties vai atrast vietu savam lūznim,tad ej ar kājām un nepuksti.

 4. haha teica:

  No ātrajiem cilvēkus ar nopietnām traumām aizdzen uz poliklīniku rindā sēdēt, a te mokās gar stāvvietām autiņiem…klaunu bars..:DD

  • laucinieks teica:

   Bet kāpēc neviens te nerunā par zirgu stāvvietu (slitu) ierīkošanu! Ne jau visi šodienas izlaupītajā valstī ir tik turīgi, lai spētu iegādāties pat kādu lietotu (par 100 euro) spēkratu.

  • hi teica:

   Tas vēl sīkums, ka tikai uz poliklīniku. Ar izmežģītu potīti dzenā reizes četras no atrajiem uz poliklīniku un atpakaļ un tad vēl aukšā lejā pa stāviem.

  • Opaps teica:

   Mīļie cilvēki, No ĀTRAJIEM NEVIENU NEIZDZEN UN NEIZMET!!! ĀTRIE PIE JUMS PIEBRAUC. TĀ IESTĀDE NO KURAS IT KĀ TIEKAT IZMESTI UN IR CITAS PRETENZIJAS, SAUCAS UZŅEMŠANA. Nu nevajag jaukt ātros un uzņemšanu, tad arī iespējams nemetīs laukā utt. Ja neatšķir divus dažādus medicīnas palīdzības sniedzējus, nav brīnhms, ka elementāra paskaidrošana ejiet tur vai tur, tiek uztverta kā izmešana laukā……

 5. Bibi teica:

  Esmu šokā arī par ātrās palīdzības darbu,ne tikai par ģimenes ārstiem un slimnīcas personālu,kas arī ir zem katras kritikas.. Kā ātrā palīdzība var nepaņemt slimu pacentu,attainojoties,ka pacients tak esot vesels,nekad nekaiš…ja ļoti vēlaties varam ko uzrakstīt lai ieliktu slimnīcā…protms tuvinieki nomierinājās,ja jau mediķi tā saka tad jau nav tik ļauni, bet nākošajā dienā pacientu ieveda cita brigāde slimnīcā,ļoti sliktā stāvoklī,kā rezultātā pacients mira… kā tā var būt,kas tie par mediķiem bezatbildīgiem..ejat ielas slaucīt,ja nevēlaties veikt savu darbu korekti.

  • mamma teica:

   tiešām ta!

   • Bibi teica:

    Jā..un tā pacents mira vairāku ārstu bezatbīldības dēļ..jo pirmstam (kādas 3. ned.atpakaļ) šo pašu pacientu slimnīcā, ārstējošais ārsts palaida mājās, jo paziņoja ka viņa tēlojot un ka zāles nedošot…neesot vajadzības..utt.,bet pie miršnas apliecības izdošanas, šis pats ārsts uzrakstīja,ka viss esot ievilts… kur loģika,kā tā var būt..

  • es teica:

   da labiko ta pats neved uz slimnīcu, ja tik loti slikti viss ir? bail, nevar pakustināt pirkstiņu radinieka dēļ???
   tik kliegt māki , dari pats

  • kkk teica:

   Nu jau nu jau,šausmu stāstiņi,kas par antireklāmu…beidziet tak vienreiz jūs šie negatīvo komentāru rakstītāji rakstīt muļķības,tāda sajūta ka jūs esat ideālākie cilvēku pasaulē!

  • nekā teica:

   Jūs atkal apvainos, ka pati neko nezināt, jo, redziet, Ātrās palīdzības mūsu valstī vairs nav, pareizāk, tā ir tā mašīna, kas no mūsu puses slimniekus aizved līdz «Kuršiem», kur pārkrauj citas Ātro brigādes mašīnā. Bet tas, ko mēs uzskatām par ātro palīdzību, tā vieta slimnīcā, uz kuru tu pats ar savām kājām vari aiziet, arī ir tā slavenā Tukuma slimnīcas Uzņemšanas nodaļa. Jā, un tur kā paveicas – ir vai nav ārsts, kas grib un prot uz tevi paskatīties…

 6. opis teica:

  Vaina ir sistēmā kopumā, dakteru bezatbildība ir sasniegusi everestu, un par to prasot lielākas algas – pretī nedod neko, brīžiem liekas, ka viņi sajūtas kā Dievi, savā mērā uz dažiem to varbūt var arī attiecināt, bet lielākā daļa šo nišu ir aizņēmuši tieši atalgojuma dēļ… nevarētu teikt, ka dakteri maz pelna paskatoties uz viņu īpašumiem un automašīnām… mūsu slimnīcā diemžēl var griezties ar kādām dzīvībai mazāk bīstamām kaitēm, jo brīźiem liekas, ka dakters kā akls pa tumsu taustās nosakot diagnozi- tā teikt jāskalda malka, bet šis mazgā traukus – no sērijas darīšu to ko labāk zinu, protu un kas vieglāks…

 7. skurstenis teica:

  Arii piipeetavaa kad darbinieki ir pabijushi, tad tik ir ko sajust.Nu, ne visai patiikami kad ozh rokas un dreebes, kuras ap tevi kraameejas.

 8. es teica:

  Domāju, ka ārsti gan nevarētu sūdzēties par algām viņi saņem lielas algas, bet darba atdeve tāda nav. Tiek pielaistas paviršības un ļoti vienaldzīga attieksme pret pacientiem, gan jau kaut kā.Tāpat šausmīgā gaidīšana pie acu ārsta, kardiologa it kā jau saņem pieklājīgi, bet pieņemšana dažas stundas, jo tālāk privātprakse. Ja kāda negadījuma rezultāta jāgriežas ātrajā palīdzībā, tad attieksme “ko traucējiet” un gandrīz vai jāizlūdzas lai tomēr pieņem.

  • Es teica:

   Es gan domāju, ka mediķu (ne tikai ārstu) algas tieši tā sauktajās valsts un arī pašvaldību slimnīcā ir nepiedodami mazas. Un, manuprāt, tā ir slimnīcas direktores tiešā atbildība (ja par Tukumu runājam)– nevajag savākt šādus tādus un tad viņiem arī kaut ko atmest, bet vajag kārtīgi samaksāt tiem dažiem pat ļoti labie ārstiem, kas tomēr mūsu slimnīcā un poliklīnikā ir, lai viņi neskatās uz savu privātprakšu pusi. Iespējams, ja maksātu vismaz 1,2-1.3 tūkstošus uz rokas varētu vēl dabūt labus ārstus, nevis tādus caurskrējējus no citurienes, kā uzņemšanā. Tāpēc jau arī tāds S. slimniekus sūta prom, jo neko acīmredzot nesajēdz, viņam te, redz, pārāk sarežģīti…

 9. tukumniece teica:

  Ja redzētu algas sarakstus, tad redzētu, ka lielai daļai ārstu algas ir 1,2-1,5 tūkstoši

  • tukumnieks teica:

   Nu, tad parādi to sarakstu. 700-800 Eur uz PAPĪRA varbūt ieraudzīsi par pilnu slodzi. Tā kā nekarsē internetu ar savu spamu…

   • tukumniek- teica:

    mazāk PĻŪTI! Neviens no Tukuma ĢIMENES ārstiem nesaņem mazāk par 1500eur.

    • kas teica:

     kas te runā par ģimenes ārstiem? Mēs runājam par Tukuma slimnīcu un, iespējams, tā arī ir lielākā vaina, ka grūž naudu iekšā visādos smukumos, bet mediķiem atmet to, kas paliek pāri. Ja vienam labam ķirurgam, anesteziologam, ginekologam un diagnostam (tādu mums diemžēl vairs nav)kārtīgi samaksātu gan par slodzi, gan par virsstundām (lai viņiem vēl nav jāskraida pa privātpraksēm), iespējams, slimnīcai nebūtu ne vainas.
     Nu un par to 1.200 uz papīra – tas ir ap 800 uz rokas, aptuveni tik, cik skolotājiem vidēji, un tik, cik VID uzskat jāsaņem teju mums katra. Vai tiešām šķiet, ka tas kārtīgam ārstam ir pietiekami? Brīdī, kad labu ārstu teju nebūs valstī vispār?!

  • ieteikums teica:

   Vajag pārbaudīt vai Tukuma ārsti neaizņem “Panamas ofšoru” sarakstu lielāko daļu.

 10. tam saka teica:

  Piipee, nepiipee, jaa, katrs lai dara kaa grib.Tik peec tam nomazgaa rokas un izskalo muti.Nu varbuut kaadu kosleni iebaazt mutee.

 11. Māsa teica:

  Uzņemšanas nodaļā pēdējā mēneša laikā pabiju vairākkārt, tāpēc mani (izbijušas mediķes)ierosinājumi:
  1)tā meitene, kas sēž pie lodziņa nav kompetenta noteikt, ir vai nav pacients uzreiz jāpieņem (jo paļaujas uz pavadoņu stāstītā, pati pat aci neuzmet slimniekam, līdz ar to var rasties situācijas, ka slimnieka stāvoklis pasliktinās!Tāpēc ir jāizdomā cita kārtība!
  2)Tas ir stulbums, ja uzskata, ka nopietns stāvoklis ir tikai tiem slimniekiem, kuri sauc ātros! Bieži vien cilvēks ir slimnīcai tuvumā un pats aizvelkas vai tiek aizvests uz slimnīcu (labu gribēdams-sak, lai taupītu slimnīcas degvielu!)Citreiz “ātros”sauc nevis tāpēc ka patiešām ir traki, bet gan tādi, kuri baidās pat no sava pirdiena.
  3) ir kaites, kuras uzreiz neizpaužas,piemēram- galvas traumas. Sasit galvu, paguļ, tad attopās un velkās uz slimnīcu. Pa to laiku, kamēr sēž un gaida, sākas smadzeņu tūska, paliek galīgi slikti. Tāpēc, uzņemšanas nodaļas darbiniekiem vajadzētu uzreiz apskatīt slimniekus ar galvas traumām, asiņošanu. Noteikti uzreiz apskatīt bērnus, ja paši to nevar, tad sūtīt uz nodaļu, ja nekas traks- nodaļā bērnu izraksta uz mājām.

 12. lasītājs teica:

  Ja jau tik slikta dzīve ārstiem, lai nopublicē algas,jo apskatoties amatpersonu deklarāciju slimnīcas vadītājai 2015. gadā 27700 eiro, galvenam ārstam arī 26900 eiro neliekas, ka tas būtu maz.

 13. Dr.ģimenes ārste Petrova teica:

  Dr.ģimenes ārste Petrova-pieraksties uz cikiem vēlis-bez 4-6 stundu gaidīšanas klāt netiksi….Laba ārste,bet kaut ko un kā vajag regulēt….nu jā kuri nāk par maksu tie tiek priekšā….

 14. Dr.ģimenes ārste Petrova? teica:

  Dr.ģimenes ārste Petrova?
  Kā es varu zināt un ieplānot,ka Jūs būsiet ikmēneša ārzemju braucienā….???

  • nejaukt! teica:

   nelieciet visu vienā maisā! Mēs te nerunājam par ģimenes ārstiem, kas pa lielam dara ko un kā grib, mēs runājam par pašvaldības slimnīcu, kas izpilda arī valsts pasūtījumu un attiecīgi saņem finansējumu

 15. pareizi teica:

  Pareizi Valsts prezidents saka, ka vispirms jāpārbauda, kur slimnīcas tērē naudu un kā tērē, tikai tad var piešķirt papildus līdzekļus, ja ir pamatojums. Citādi re kā “slimnīcas runči” pelna, bet kur tā atdeve un pakalpojumu kvalitāte ir ???????????? Zivs pūst no galvas ………………………..

 16. Anita teica:

  Es tiešām saņēmu aizdevumu Manā no Mrs Aubrey. es ieteiktu jums sazināties ar viņu pa e-pastu: aubrey_graysonfinance@hotmail.com

 17. loan offer teica:

  Hola Somos una asociación de inversores privados; ponemos a su disposición a todos los préstamos, la tasa de interés anual es del 3%. Los tipos de ofertas de préstamos que fessons: – Préstamo Financiero – préstamo de bienes raíces – Préstamo de Inversión – Préstamo de Auto – Consolidación de la deuda – Adquisición de crédito – Préstamo personal Correo electrónico de contacto: ( bishopjohnloanservice@hotmail.com )

 18. Cherelyn Talle teica:

  Es patiešām ļoti priecājos par manu dzīvi; Varbūt mans vārds ir Cherelyn Talle, es nekad domāju, ka es dzīvoju uz zemes, pirms gada beigsies. Pēdējo četru gadu laikā es esmu cietis no nāvējošas slimības (HIV); Es biju pavadījis daudz naudas, kas iet no vienas vietas uz citu, no baznīcām uz baznīcām, slimnīcas ir manas ikdienas dzīvesvietas. Pastāvīgā pārbaude ir bijusi mans hobijs, bet tikai pagājušajā mēnesī, meklēju internetā, es redzēju liecību par to, kā Dr Quality palīdzēja kādam izārstēt HIV infekciju, ātri nokopēju viņa e-pastu (qualityharbalhome@gmail.com) . Es runāju ar viņu, viņš lūdza man darīt dažas konkrētas lietas, ko es darīju, viņš man teica, ka viņš gatavojas sniegt augu man, ko viņš darīja, tad viņš lūdza man doties uz medicīnisko pārbaudi pēc dažām dienām pēc lietošanas augu izcelsmes zāles, man bija brīva no nāvējošās slimības, viņš tikai lūdza mani izsludināt liecību visā pasaulē, patiesi es to tagad daru, lūdzu, brāļi un māsas, viņš ir lieliski, esmu parādā viņam savu dzīvību. ja jums ir līdzīgas problēmas, vienkārši nosūtiet viņam e-pastu (qualityharbalhome@gmail.com) vai vienkārši, kas viņam ir pieejams: + 22891742175.Viņš var arī izārstēt tādas slimības kā vēzis, diabēts, herpes. Utt. Jūs varat sazināties ar mani pa e-pastu: cherelyntalle@gmail.com
  Palīdziet kopīgot šo, lai glābtu dzīvības ..

 19. MARIA teica:

  Somos hackers, acabamos de tener éxito con una nueva invención. Tenemos tarjetas de cajero automático hackeadas para la venta. Estas tarjetas ATM hackeadas han sido programadas para funcionar en cualquier cajero automático. Las tarjetas se han repasado con $ 1,000,000 Con un retiro diario de $ 20,000 por día (dependiendo de cómo esté programado). Las tarjetas tienen algunas características especiales que incluyen;

  * Desactivar las cámaras CCTV cuando se insertan en el cajero automático,
  * Viene con un pin de 4 dígitos al igual que cualquier otra tarjeta de cajero automático,
  * Se puede recargar cuando se agotó el dinero en él,
  * No se puede rastrear ni detectar.

  Si necesita obtener las tarjetas, solicite una hoy y será enviada a su ubicación. Contáctenos para obtener uno .. (cliffordhackerspays@gmail.com)

 20. Papētiet, kā jauns medikamentu iepirkums teica:

  makslīgi sadalīts daļās 🙂

Pasākumu kalendārs

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Ēst gatavošana «Naglā» 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:00

Kino Kandavā 

2019.04.24 | 17:00

Mezglošana Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool