Sestdiena, 2019. gada 25. maijs
Junora, Anšlavs

Šajā nedēļas nogalē – uz Tukumu pēc smukuma un veselības

Autors: Aija Neilande, Tukuma TIC
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 17. septembris 18:17

Sagaidot astronomisko rudeni, Tukuma puse solās būt pasākumiem bagāta un raiba, tikpat raiba kā gaidāmā gadalaika krāsas. Būs gan gadatirgus, gan cirks, gan jubilejas pasākums, gan tautas dejas un dziesmas, gan sportiskām aktivitātēm pilna svētdiena visas dienas garumā.

Rudentiņš bagāts vīrs ne velti tā saka tautas paruna. Tāpēc piektdien, 18. septembrī, 16.00 visi pirkt un andelēt gribētāji aicināti uz Pūri, kur norisināsies jau par tradīciju kļuvušais Vakartirgus.

Pēc tirgus 19.00 visi aicināti doties uz Tukumu, kur viesosies ceļojošais cirks «Zoo impērija». Uz Tukumu ar cirku būs atceļojuši brūnie lāči, lapsas, polārvilki, rozā pelikāns, Nīlas krokodili, dzeloņcūkas, jenoti, seski, kā arī kaķi un ziemeļu haskiji. Bez zvēriem vēl pārsteigs gaisa vingrotāji, virves dejotāji, akrobāti, klauni, „uguns šovs” un citi agrāk neredzēti priekšnesumi.

Adrese: Revolūcijas iela 2, Tukums.

Savukārt sestdien, 19. septembrī, no 10.00 visi aicināti piedalīties Mobilitātes dienā. Eiropas Mobilitātes dienas laikā galvenā uzmanība ir pievērsta velobraucējiem un kājāmgājējiem, satiksmes intensitātes mazināšanai un aktīvākai informēšanai par ilgtspējīgiem pārvietošanās paradumiem. Šī pasākuma ietvaros Talsu ielas 4 stāvlaukumā Tukumā, kopā ar CSDD varēsiet iegūt velosipēdista apliecību, reģistrēt velosipēdu CSDD datubāzē un uzzināt ko vairāk par zaļās nākotnes vīziju. Visas dienas garumā būs iespēja apskatīt un iepazīt pašvaldības iegādātos elektromobīļus un elektrovelosipēdu, kā arī Tukuma specializētajos velosipēdu veikalos «Velo divi», Talsu ielā 12, Tukumā un «Velo serviss», Raiņa ielā 12, Tukumā iegādāties visu nepieciešamo velobraukšanai par īpašām mobilitātes dienas atlaidēm. No 11.00 ceļu satiksmes drošības programmā kopā ar Runci Rūdi un Bebru Bruno no Valsts policijas turpat Talsu ielas 4 laukumā uzzināsiet, kā pareizi piedalīties satiksmē, bet 14.00 būs iespēja pievienoties velobraucienam no Jaunmoku pils maršrutā «Jaunmokas – Vecmokas».

Adrese: Talsu iela 4, Tukums.

Vēl sestdien, 19. septembrī, patriotisks pasākums norisināsies Lestenes pusē, kur no 11.00 Lestenes baznīcā, Brāļu kapos un Tautas namā norisināsies Brāļu kapu 15. dzimšanas dienas sarīkojums, tiks pieminēta latviešu strēlnieku bataljona 100. dzimšanas diena un Daugavas Vanagu organizācijas 70. dzimšanas diena. Šajā dienā ar militāru godu pārapbedīs Daugavas Vanagu organizācijas dibinātāja, virsniekvietnieka Oskara Baltputna urnu, būs svētbrīdis baznīcā un svinīgais pasākums Brāļu kapos. Pasākumā piedalīsies seniora sieviešu koris «Daugavas Vanadzes» un NBS orķestris, bet 15.00 Lestenes Tautas namā uzstāsies Dobeles zemessargu vokālais ansamblis Artūra Reinika vadībā.

Adrese: Lestenes brāļu kapi un Lestenes Tautas nams, Lestene, Tukums novads.

Tautas deju un dziesmu cienītāji sestdien, 19. septembrī, 15.00 Tukuma pilsētas kultūras namā aicināti uz Tautasdziesmu sadziedāšanos un latvju danču mācīšanos «Vai tamdēļ nedziedāju» kopā ar folkloras kopu «Avots», viesiem no Rucavas un Līvbērzes. Ieejas maksa – cienasts lielajam saimes galdam.

Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums.

Svētdien, 20. septembrī, uz Tukumu aicināti visi sportot gribētāji, jo 12.00 ar atklāšanas parādi apkārt Lauktehnikas stadionam tiks atklāti Tukuma Sporta un Veselības svētki. Pēc atklāšanas ikviens ir aicināts reģistrēties un piedalīties dažādās sportiskās sacensību aktivitātēs, kas noritēs laika posmā no 12.30 līdz 15.30. Ne par vienu sporta veidu netiks aizmirsts. Būs smilšu volejbols, vieglatlētika, balansa riteņu braukšana, strītbols, labirinta orientēšanās, riteņbraukšana un daudzi citi sportiski pasākumi. Būs arī iespēja stumt testa bobu – „ķerru” un skatīties Latvijas spēka vīru šovu.

Visas dienas garumā arī pašiem mazākajiem būs iespēja līdzdarboties dažādās aktivitātēs, darbosies arī radošās darbnīcas. Pasākumu spēcinās restorāns «Terase» no Pūres un tā šefpavārs Nauris Hauka ar veselīgiem, spēcinošiem un gardiem ēdieniem. Savus vēderus varēs iepriecini arī ar Tukuma mājražotāju biedrības lauku labumiem, zaļajiem kokteiļiem, rožu un priežu pumpuru ievārījumiem.
Sporta un Veselības svētku noslēgumā
18.00 vakarā, kad visi būs aktīvi līdzdarbojušies, turpat stadionā notiks bezmaksas koncerts, kurā uzstāsies Ivo Fomins. Kā iesildītāji uzstāsies mūsu pašu cīņu meistara Vladimira Lavrinoviča grupa «Lavrix Band».

Lauktehnika, Kuldīgas iela 74, Tukums.Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.05.25 | 6:00

Kandavas novada svētki 

2019.05.25 | 6:00

Makšķerēšana Kandavā 

2019.05.25 | 10:00

Orientēšanās Kandavā 

2019.05.25 | 12:00

Skeitparka sezonas atklāšana Kandavā 

2019.05.25 | 17:00

Futbols Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Maijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool