Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands
Attēlam ir ilustratīva nozīme
Foto: kasjauns.lv

Radiatori ar regulatoru sadārdzināja maksu par apkuri

Autors: Liena Trēde
Twitter
FaceBook
print
2013. gada 5. aprīlis 13:00

Jautā lasītājs:Tā kā iepriekš iedzīvotāji Meža ielā 25 nespēja vienoties, kādai temperatūrai mājā vajadzētu būt, šai apkures sezonai sākoties, tika uzstādīti skaitītāji un uz radiatoriem uzlikti regulatori – lai katrs var pagriezt tādu temperatūru kā vēlas. Tomēr rezultātā šobrīd maksājam 2,32 Ls par m², salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad tas bija 1,47 Ls/m². It kā jau mūs brīdināja, ka mazstāvu mājā tas nebūs izdevīgi, tomēr nomainījām logus, arī temperatūru turam zemu kā vēl nekad… Kāpēc tāda atšķirība?

Redakcija: kaut sapulce konkrētās mājas iedzīvotājiem jau bija notikusi, SIA «Tukuma nami» vadītājs Uldis Eglītis konkrēto situāciju izskaidroja arī mums: ”Jāņem vērā, ka mājai ir kopējais apkures skaitītājs, kas arī norāda, cik patērēts un par ko jānorēķinās. Savukārt individuālie regulatori šajā gadījumā tikai nosaka, kā patērētais tiek sadalīts mājas iedzīvotāju vidū. Un šajā situācijā neizdevīgākā pozīcijā ir to dzīvokļu īpašnieki, kas atrodas pa mājas perimetru, ārpusē, jo viņiem sanāk tērēt it kā vairāk. Tai pat laikā citos dzīvokļos iespējams siltuma padevi noregulēt zemāku, jo sava daļa siltuma tiek saņemta no apkārtējiem dzīvokļiem. Problēma arī tā, ka konkrētajā mājā kopumā dzīvokļu ir maz un nav iespējams ārējiem dzīvokļiem piemērot atlaides, kā tas tiek darīts lielākās dzīvojamās mājās. Un, lai uzlabotu energoefektivitāti, šajā gadījumā nepietiek vien ar individuāliem pasākumiem – būtu nepieciešama mājas renovācija, kas gan konkrētajā mājā atkal nozīmētu lielākus izdevumus katram iedzīvotājam, jo dzīvokļu skaits ir neliels. Tomēr ilgtermiņā energoefektivitāte šādi tiktu uzlabota, ko skaidrojām arī iedzīvotāju sapulcē. Vēl jāņem vērā, ka visā pilsētā tarifs ir viens – 48,12 MWh.

Kopumā Tukumā iespēju uzstādīt individuālos regulatorus ir izmantojušas trīs dzīvojamās mājas – Meža iela 13 un 25, un Spartaka iela 26.”Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. mestnijs teica:

  Nu apšnāca jūs kapitāli!

 2. meža 13 teica:

  ja nedaudz pasalst, sanāk lētāk nekā bija(būtu) jamaksā par m2 bez skaititājiem

 3. siltums teica:

  bet visu laiku tiekam krāpti- kāpēc maksājam dubultu pvn- siltumam un namiem, elektrība siltummezgliem, parādnieku maksājumi…. ???

 4. teica:

  Protams, ka šie regulējamie pie radiatoriem jau neietaupa siltumu. Tas viss notiek pagrabā pie siltuma skaitītāja.
  Apšmauca cilvēkus. Māju vajag siltināt!

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool