Aleksejs, Aleksis, Alekss
Foto: OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plāno izsolīt Praviņu skolu

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 24. jūnijs 10:37

Tukuma novada domes Finanšu komitejas sēdē, kas notika 19. jūnijā,  deputāti bez lieliem iebildumiem deva zaļo gaismu Praviņu skolas pārdošanai izsolē. Kā sēdē skaidroja priekšsēdētājs Ēriks Lukmans, ir analizētas dažādas iespējas, piemēram, izmantot šo ēku sportistiem, nometnēm, tautas skolai, taču visas idejas atdūrušās tikai pret vienu problēmu – grantētais ceļš. Bijusi arī iecere Tukuma 2. vidusskolas rekonstrukcijas laikā šajā ēkā izvietot daļu šīs skolas, tomēr telpas atzītas par neatbilstošām.

Īpašums «Praviņu skola» Degoles pagastā 8,42 ha platībā ir pašvaldības īpašums, kas sastāv no divām zemes vienībām – zemes gabala 5,46 ha un zemes gabala 2,96 ha platībā, uz kura atrodas četras ēkas, kā arī nekustamais īpašums «Starpbrīži» 0,1085 ha platībā, uz kuras atrodas ēdnīca un sporta zāle.

Atbilstoši sertificēta vērtētāja – SIA «Interbaltija» – novērtējumam, kopējā šo nekustamo īpašumu tirgus vērtība ir 73 200 eiro, izdevumi par vērtēšanu – 484 eiro, kustamā manta – 6 311,52 eiro, savukārt izsoles objekta cena 80 000 eiro.

Pēc sēdes interesējāmies, kāpēc šajā vietā ir divi īpašumi. Domes Īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs skaidroja, ka vēl pagasta laikā jaunuzceltās ēkas ir nodalītas no vecās skolas ēkas, taču iemesls, kāpēc tā darīts, neesot zināms. Uz deputāta Aivara Volfa jautājumu, kas tās par iekārtām, kas izmaksā tik dārgi, Tumes un Degoles pagastu pārvaldes vadītāja Lidija Legzdiņa skaidroja, ka ēdnīcas ēkā atrodas iebūvētā virtuves iekārta, kuru nav iespējams izņemt un kas izmaksā dārgi.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. Vija teica:

  Tā izskatās,ka Dome grib šo vietu no zemes virsas noslaucīt,jo viss traucē,nabadziņiem skolas ēka nav vajadzīga,jo ceļu nevar sakārtot,bet grants karjeru arī pārdod izsolē.Viss ,kas bija saglabāts neprot apsaimniekot,tikai izpārdo,izšķērdē naudu,vai iegrūž Legzdiņa izsaimniekotā Tumē.

 2. Eriks teica:

  Tukums Grimst Suudos, man liekas ka pratigaak buutu likvideet Tukuma novadu un pievienot Jurmalai. Jo tapat netiek nekas atistiits, ne Tukuma centrs ir savests kartibaa nekaa. Seit izskataas ka viss nonaak kadam kabataa tas arii viss.

 3. , teica:

  Tā ir. Tukuma centrà tikai nekam nederīgas kafejnīcas viena pretī otrai un nesakoptas mājas. Nekādas attīstības. Ne smakas no radošuma un romantikas. Ne skaistas koncertzāles,ne skaista atpūtas nama,nekā

 4. Z teica:

  Tuckums vislabākais!!!

 5. Vānēnieks teica:

  Toties Tukumā ir 2 fēniksi, zilais dimants, Džokeris un liela iespēja norauties pa muti vakaros!

 6. tukumnieks teica:

  Īgņas :). Tukums, viss foršākā pilsēta Latvijā! Pilsētas parks, Katrīnas laukums, Ledus halle, Jauns sporta nams, Lauktehnikas sporta komplekss – parks, Melnezers, superīgākas vietas pagastos (Slampe, Džūkste, Pūre, Tume, Irlava). Un daudz, daudz ,kā cita! Protams , ka centru vajadzētu uzfrišināt…

 7. lupata teica:

  Pat tāda mazpilsēta kā Dobele ir vairāk acij tīkama,kā Tukums.Sakārtotāka,jo Dobelē nevalda domes mafija.Tukumā pie teikšanas ir tie,kas paši nenomaksā budžetam nodokļus,bet ir pirmie bauri,ka tas ir slikti un vajag tā kā parādnieki vēlas .Lukmanim vajadzētu kaunēties par savu izvēli un neizdarībām.Bezmugurkaulnieks,nav savas nostājas.Centrā viesiem nav ko parādīt,izņemot Katrīnas laukumu.Vispirms vajadzēja sākt ar centru un beigt ar asfaltu pilsētas nomalēs.Tagad ir otrādi.

 8. xx teica:

  Būtu ceļu noasfaltējuši, būtu arī sporta zāles lietotāji, un arī nometnes varētu rīkot, nav īstie saimnieki pie varas! Ka tik pārdot visu…

 9. jap teica:

  ceļi ir valsts.. gan no cinevilas puses, gan vienības.. diez vai ceļš uz šo objektu ir valsts prioritāšu sarakstā.. ja jau uz raudu, ķīšiem, cēri nav.. pašvaldībai tur īpašas ietekmes nav..

 10. Wecais teica:

  Tukuma valdonīši spēj lemt tikai par dažu sev pietuvināto sponsoru izdevīgumu! Par apkārtējiem pagastiem tiem uzspłaut! Galvenais, lai nodokłus tik maksā!

 11. kurzemniece teica:

  ja, vajadzetu gan sakopt centru un tāpat vecpilsētu – vismaz tā – lai sauklis: “uz Tukumu pec smukuma” butu atbilstošs … – Vīlušies ir daudzi tie ciemiņi, kuri mērojuši tālu ceļu ..

 12. to lupata teica:

  Protama, vienmēr labāk, zaļāka zāle un gaišāks skats ir tur, kur mūsu nav. Nu nav arī Dobele nekāda zelta bedre ar sudraba maliņām. Arī tur ir tāds pats bardaks.

 13. Zx teica:

  Piekrītu. Un iet “spēlēties” visdažādāko profesiju pārstāvji-arī tādi’kuri ir kā piemērs jaunajai paaudzei

 14. Dobelniece lupatam.... teica:

  Nu gan salīdzināji pelēko Dobeli ar ziediem bagāto un krāsaino Tukumu. Dobelē ir tikai viens liels pelēks laukums, ar koka kastēm, kurās metru virs zemes sastādītas puķes – it kā zemes būtu par maz. Un Kur nu vēl šovasar izcili no Tenaksa materiāla izgrieztie milzu burti Tiem blakus Brīvības pieminekli un baznīcu gandrīz nevar ieraudzīt. Dobelē ir vienkārši izcili bezgaumīgs labiekārtošanas priekšnieks.

 15. ekskursante teica:

  Dobele izskatās ļoti attīstujusies labiekārtošanā, Interesanti dabas objekti pilsētā, sakopta pilsēta.

 16. Es teica:

  Tukums tik var lepoties ar savu karalaika strūklaku

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool