Ramona, Ritma
Celtnieku ielas 3. namā paredzēts paaugstināt siltumefektivitāti

Pavasarī sāks īstenot vairākus projektus

Twitter
FaceBook
print
2008. gada 30. janvāris 13:11

Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, Tukuma pilsētā tiks īstenoti vairāki lieli darbi – vērienīgā ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstības projekta ietvaros sāksies tehniskā projekta izstrāde, bet gājēju un velobraucēju drošības uzlabošanai ierīkos gājēju un velobraucēju celiņu Rīgas, Kurzemes un Talsu ielā.

Projektēs ūdensvada un kanalizācijas tīklus

Tukuma domes attīstības departamenta vadītāja Anita Šēlunda pastāstīja, ka ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstības projektu, kas atbilstoši Eiropas ūdens direktīvai paredz nodrošināt 95% pilsētas iedzīvotāju ar centralizētu ūdens apgādi un kanalizācijas pakalpojumiem, līdzfinansē Eiropas savienības Kohēzijas fonds. Pagājušajā gadā noslēgusies Vides ministrijas organizētā iepirkuma procedūra tehniskā projekta izstrādei un tajā tiesības tīklus projektēt ieguva SIA «VentEko». Patlaban Vides ministrija saskaņo darbu izpildes procedūru ar labuma saņēmējiem jeb pasūtītāju SIA «Tukuma ūdens». Tiks slēgts līgums ar projektētājiem, kas sāks izvērtēt paredzamos darbus un izstrādās topogrāfiju 50 km ūdens apgādes tīklu un 52 km kanalizācijas tīklu.

Paredzams, ka jau pavasarī iedzīvotāji pilsētas mikrorajonos redzēs speciālistus, kas veiks dažādus mērījumus topogrāfijas izstrādei.

A. Šēlunda skaidroja, ka projekta ietvaros nevarēs nodrošināt komunikāciju ierīkošanu pilnīgi visās pilsētas ielās. Lielākoties tie norisināsies tā sauktajās mugurkaula jeb lielākajās ielas, savukārt mazākajās ielās darbi norisināsies tālākajos etapos ilgākā termiņā.

Gājēju un veloceliņu ierīkošanai izsludināts atklāts konkurss

Pagājušajā nedēļā Tukuma dome izsludināja atklātu konkursu gājēju un veloceliņu ierīkošanai Rīgas ielā no Meža ielas līdz pilsētas robežai un Kurzemes ielā no Smilšu ielas līdz Talsu ielai, kā arī Talsu ielā no Kurzemes ielas līdz pilsētas robežai. Konkurss noslēgsies 25. februārī, savukārt darbi jāpabeidz līdz 1. augustam.

A. Šēlunda skaidroja, ka tehniskais projekts šiem darbiem jau izstrādāts, daļēju līdzfinansējumu nodrošina Eiropas reģionālās attīstības fonds.

Top projekta pieteikumi

A. Šēlunda pastāstīja, ka iesniegšanai valsts investīciju programmā tiek gatavots projekta pieteikums Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas piebūves celtniecībai, kā arī projekta pieteikumi bērnudārza izbūvei Smilšu ielā, sociālās mājas Celtnieku ielā 3 siltumefektivitātes paaugstināšanai un daudzdzīvokļu mājas celtniecībai Spartaka ielā.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. puk teica:

    Beernudaarzs jau viens jau ir Smilshu ielaa! Kaapeec jaataisa veelviens? Leetaak tak sanaak rekonstrueet veco un taadeejaadi uzlabot taa ietilpiibu!

  2. Mare teica:

    tas bērnudārzs ir specializētais. Smilšu ielā laikam tāpēc, ka tur pilsētai vēl pieder zeme. Pats galvenais taču ir tas, ka būs kur bērniņus vest! Un rajons nav tas sliktākais- svaigs gaiss no tuvējā meža un laukiem.

  3. puk teica:

    Tuveejais mezs un lauki driiz paartaps 62 privaatmaaju ciemataa! Buus gan gaiss, gan sabiedriiba! 😀

Pasākumu kalendārs

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

2019.07.20 | 10:00

Irlavas svētki 

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool