Otrdiena, 2018. gada 18. decembris
Klinta, Kristaps, Kristofers, Krists, Kristers

Par Tukuma kultūras nama direktori apstiprināta Anete Pitena

Twitter
FaceBook
print
2018. gada 5. decembris 09:01

Jau novembra Tukuma novada domes sēdē deputāti par Tukuma kultūras nama vadītāju apstiprināja Aneti Pitenu, kas desmit cilvēku konkurencē bija atzīta par piemērotāko pretendenti gan izglītības, gan pieredzes ziņā.

3. decembris bija Anetes pirmā darba diena, kad izvaicājām viņu gan par iepriekšējo darba pieredzi, gan arī iecerēm jaunajā darba vietā. Kā noskaidrojām, Anete jau trīs gadus ir mūsu novadniece: “Esmu rīdziniece, bet pirms trim gadiem mēs ar ģimeni izlēmām, ka vēlamies dzīvot laukos – tuvāk dabai, un iegādājāmies skaistu lauku viensētu Tumes pagastā. Tā kā bērni ir mazi, bija tikai loģiski, ka darba vietu meklēju tuvāk mājām – un viss saslēdzās necerēti veiksmīgi.” Vaicāta, kāda ir viņas izglītība un iepriekšējā darba pieredze, Anete Pitena stāstīja, ka Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolā ieguvusi personāla vadītājas specialitāti un Latvijas Kultūras koledžā – kultūras menedžera izglītību ar specializāciju mūzikas menedžmentā: “Pirmo darba pieredzi guvu Arhitektoniskās izpētes grupā, kas nodarbojas ar vēsturiskā mantojuma pētniecību, tur strādāju par biroja administratoru; pēc tam strādāju koncertorganizācijā «Ave Sol», kur pārraudzīju koncertzāles darbu. Kopš 2011. gada biju projektu vadītājs Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienībā, kurā ietilpst deviņas dažādu nozaru un apjoma pašvaldības kultūras iestādes – te manā pārraudzībā pamatā bija pasākumu publicitāte. Vienlaikus pēdējos gados arī individuāli iesaistos dažādu projektu īstenošanā – pamatā tie ir kamermūzikas projekti, neliela apjoma izrādes un citi pasākumi.

Arī Tukumā ir uzsākts viens projekts – katoļu baznīcas ērģeļu atjaunošana – to uzņēmušies veikt restauratori Alvis Melbārdis un Kārlis Rubenis. Ceram, ka jau 2019. gada nogalē baznīcā būs apskatāms un dzirdams restaurēts 18. gadsimta instruments, kas pilsētas un novada kontekstā ir liela vērtība.”

Runājot par jauno darba vietu – kultūras nama vadītāja amatu – kā atzina A. Pitena, tik liela saimniecība viņas pārraudzībā nekad nav bijusi, tāpēc šis būs liels izaicinājums: “Taču es centīšos izdarīt visu, kas būs manos spēkos. te gan gribu piebilst – es neesmu solists, esmu izteikts komandas cilvēks, un – ja būs laba komanda – izdarīsim lielas lietas. Ir arī vīzijas par nākotni, tajās nozīmīga vieta atvēlēta Tukuma kultūras dzīves satura veidošanai, kurā ar laiku gribētos ieviest jaunas lietas, piemēram, vairāk nodrošināt profesionālās mākslas pieejamību.”

Izmantojot izdevību, vaicājām, vai Tukumā vajadzētu jaunu kultūras namu vai arī būtu jāatjauno vecais, kultūras nama vadītāja atzina, ka viņai vispirms jāizpēta situācija un jāiepazīst šī māja, ko līdz šim esot izstaigājusi tieši vienu reizi: “Zinu vien tik daudz, ka kultūras nama vecā daļa ir vēsturiskais Viesīgās biedrības nams, un ka ir 80. gados piebūvēta jaunā daļa. Es noteikti esmu par to, ka atjaunot un saglabāt vēsturiskās ēkas ir ētiskāk un pilsētai draudzīgāk, nekā celt jaunas, ja vien tam nav pārliecinošs funkcionāls pamatojums.”


Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Anna teica:

    Lai veicās!

  2. Ro teica:

    Beidzot admins izdarījis labu darbu – nodzēsis trulu un tupu komentāru. Runājot par jauno direktori – jū, lai Jums veicas un viss iecerētais izdodas ! 😉

Pasākumu kalendārs

2018.12.18 | 10:47

Ziemassvētku koncerts 

2018.12.18 | 14:30

«Lasītāju klubiņš» Jaunpilī 

2018.12.18 | 16:30

Pasākums Jaunpils bērnudārzā 

2018.12.18 | 19:30

Basketbols Kandavā 

2018.12.19 | 15:30

Ceps piparkūkas Kandavas «Naglā» 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool