Meldra, Meldris, Melisa
Foto: Kristīne Bērziņa

Par Tukuma ēdienu izvēlēts veltnītis ķiršu mērcē

Autors: Liene Ratniece, Tukuma TIC
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 30. aprīlis 10:15

Dodoties uz citu pilsētu vai pat valsti, ceļotājiem vienmēr ir interese par vietējiem ēdieniem un ražojumiem. Tāpat savā darbā Tukuma tūrisma informācijas centrā bieži saskaramies ar jautājumiem – kur var garšīgi paēst, kur var nobaudīt vietējo, Jums raksturīgo ēdienu? Līdz šim varējām ieteikt garšīgo Rožu kokteili, bet kā tad ar ēdienu?

Ikvienam tūristam ēdiens ir neatņemama ceļojuma sastāvdaļa, un ne velti saka, ka paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks.

Sadarbībā ar ēdināšanas uzņēmumiem Tukuma apkārtnē aptuveni gada garumā, tika organizētas tikšanās, semināri un meistarklases, un kopīga darba rezultātā esam veiksmīgi atradušu savu īpašo Tukuma ēdienu. Ceļš nav bijis viegls un ne vienmēr no uzņēmēju puses guvām cerēto atsaucību, taču ir liels prieks par aktīvajiem un inovatīvajiem uzņēmējiem, kas mainās līdzi laikam.

Kā radās Tukuma veltnītis?

Ideja, ka Tukumam vajag savu ēdienu, bija jau sen. Taču par to, ka tas varētu būt veltnītis, lēmums radās pēc semināra ar pazīstamā šefpavāra Ērika Dreibanta un bijušās kafejnīcas «Tukums» šefpavāres Guntas Kalviņas dalību. Veltnītis «Tukums» pēc Kalviņas receptes tika radīts jau 20. gadsimta 70. gadu beigās un Republikas Kulinārijas padomē tika prezentēts un apstiprināts kā firmas ēdiens, kuru drīkst gatavot un arī oficiāli publicēt pavāru grāmatās (tāda bija to laiku kārtība). To pasniedza kafejnīcā «Tukums».

Attīstot ideju par mūsdienīga Tukuma veltnīša radīšanu, ēdināšanas uzņēmēji pagatavoja savus ēdienu variantus, kurus degustēja un izvērtēja neatkarīga žūrija. Savus ēdienus (Tukuma veltnīšus) prezentēja vairāki ēdināšanas uzņēmēji. Pasākumā varēja nodegustēt arī ēdienus ar citu ideju, kurus vērtēšanai iesniedza Tukuma Muzejs, kafejnīca «Būda» un Marita Dubiniauska.

Svarīgs kritērijs, izvērtējot jauno Tukuma ēdienu, bija vietējo produktu izmantošana un to saistība ar Tukumu. Tāpat šim ēdienam bija jābūt vienkārši pagatavojamam un ieviešamam ikdienas ēdienkartē un, protams, lai tas labi garšo.

Par garšīgāko un piemērotāko Tukuma ēdienu rezultātā ir atzīts Aijas Rudovskas (kafejnīcas «Apsīte») «Tukuma veltnītis ķiršu mērcē».
Iecerēts, ka kafejnīcās Tukuma ēdiens būs nobaudāms jau sākot ar 1. maiju. Kur gan to meklēt? Šobrīd kā pasniegšanas vietas sevi ir pieteikusi Tukuma Ledus halles kafejnīca, kafejnīca «Aplis», restorāns «Smukausis» un kafejnīca«Twists»Tukumā, kā arī kafejnīca «Apsīte» Apšuciemā, kuras saimniece ir ēdiena autore, restorāns «Valguma pasaule», Jaunmoku pils restorāns «Liepaleja» un kafejnīca «Apšukrogs» Pūrē.

Un vēl, ja dodies uz Tukumu 1. maijā, neaizmirsti, ka modināsim strūklaku, kas ir ikgadējs pasākums Tukumā. Svētki sāksies jau no 13.00. Jau pierasts, ka Brīvības laukuma strūklaka pati no ziemas miega neceļas – tā jāmodina. Šogad būs iespēja uz mirkli iekļūt kādā tik labi zināmās filmas «Īsa pamācība mīlēšanā» epizodē. “Sanāciet! Sanāciet! Pirmo reizi…”, tā saucas viena no Liepājas cirka studijas «BezTemata» izrādēm. Jau dalībnieku uzskaitījums vien parāda, cik daudzveidīga un interesanta solās būt programma. Brāļi – priekšmetu pavēlnieki, burvju mākslas profesore, sieviete – stipriniece, sieviete – faķīrs. Pie visa vēl klāt varēs piedalīties brīnumainās atrakcijās.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. haha teica:

    Vēl būtu kaut viena normāla kroga, kur bez riska noķert kādu vēdera kaiti šo veltnīti baudīt…..

  2. Ņam teica:

    Liepājniekiem ir “Liepājas menciņi” (mmm, super garšīgi!), līvāniešiem “Daugavas un Dubnas akmeņi”(kartupeļu klimpas – riktīgi labās!). Varbūt vēl kādai pilsētai ir savs firmas ēdiens? Feini, ka mums arī būs! Noteikti nogaršošu!

  3. llkk teica:

    Visi Aijas gatavotie ēdieni ir supergaršīgi. Paldies. Aija!

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool