Trešdiena, 2019. gada 19. jūnijs
Nils, Viktors

Par «Katrīnas kausu 2018» cīnījās 16 komandas

Autors: Turnīra organizatores – dāmu basketbola komanda «Tukums»
Twitter
FaceBook
print
2018. gada 30. novembris 16:12

Jau piekto gadu Starptautiskais basketbola turnīrs «Katrīnas kauss» pulcē dalībniekus mūsu Tukuma pilsētā. Kā ierasts, sportot gribētāju pulks ir skaitliski bagāts – arī šajā reizē, jo turnīrā piedalījās 16 komandas (8 sieviešu komandas un 8 vīriešu komandas). Sieviešu komandas pārstāvēja: BK «Lapmežciems» (LV), BK «Cēsis» (LV), «Uch-Mergos» (LT), «Mažeikiai» (LT), BK «Dobele» (LV), «Radviliškis-Šeduvos» «Malunas» (LT), «Augma» (LV), BK «Tukums». Vīriešu komandas pārstāvēja: «Vakaru Viesulas» (LT), «Nommerkrusi» (EE), BK «Ikšķile» (LV), «Vilnius» (LT), «Vesse» (EE), BK «Kraukļi» (LV), BK «Tukums» (LV), «Mažeikiai» (LT).

Turnīra mērķis ir stiprināt sadraudzību starp valstīm, pilsētām un akcentēt sportisku un veselīgu dzīves veidu. Tā kā šī bija sporta pasākuma piektā dzimšanas diena un tas gadā, kad zīmīgas jubilejas atzīmēja visas trīs Baltijas valstis, tad bija jāpadomā par spilgtāku turnīra atklāšanu. Un tas tiešām izdevās. Šeit jāsaka lielu paldies ikvienam, kas pielika savu izdomu un radošumu. Paldies sakām U10 un U11 meiteņu trenerei Inesei Degterjonokai, kas ne tikai kā spēlētāja palīdzēja kaldināt Tukuma dāmu komandas uzvaras, bet arī  koordinēja mazo dalībnieču piedalīšanos turnīra atklāšanā. Katrai jaunajai basketbolistei uzticēja savu komandu, kuru bija jāpavada turnīra atklāšanas parādē, kas tad tika godam izpildīts. Sports ir azartisks un ne vienmēr laiks, kas paredzēts sporta spēlēm, pakļaujas plānam, tāpēc liels paldies meiteņu vecākiem, kuri bija kopā ar mums un izprata atklāšanas gaidīšanu! Paldies TDK «Laisma», kas priecēja mūs ar latviešu tautas dejām, kuras krāšņākas darīja iznesīgie dejotāji. Viņa bija padomājuši par latviskumu gan tērpos, gan arī ar  dejas izvēlē.

Azarts un cīņas spars bija katrā spēlē. Lai spēles iznākums būtu neprognozējams līdz pat pēdējai sekundei, bijām padomājušas par pirms- un pēcspēles soda metieniem, kas kopējo spēles rezultātu mainīja neparedzamos ciparos. Ne viena komanda nebija gatava uzdāvināt pretinieku komandai vieglu uzvaru, cīņas ritēja līdzvērtīgi. Sieviešu komandām uzvaras laurus plūca un 1. vietu ieguva komanda «Mažeikiai» (Mažeiķi, LT), aiz sevis 2. vietā atstājot BK «Tukums» spēlētājas, 3. vietā komanda «Augma» (Klaipēda, LT). Vīriešu komandām 1. vietu izcīnīja «Vilnius» (Viļņa, LT), 2. vietā BK «Kraukļi» (Liepāja, LV), 3. vietā – «Vakaru Viesulas» (Klaipēda, LT).

Basketbols ir komandas spēle, bet, lai turnīram piešķirtu arī individualitāti, notika trāpīgākā metēja konkurss. Katra komanda deleģēja vienu spēlētāju, kam vienas minūtes laikā bija jāsamet pēc iespējas vairāk punktu. Metieni notika ar 5, 6, 7 izmēra basketbola bumbām un vienu volejbola bumbu. Metieni bija jāveic no trīspunktu metienu attāluma. Katrs trāpīgais metiens ar basketbola bumbu deva 1 punktu, bet iemestais grozs ar volejbola bumbu deva 10 punktu. Trāpīgākie metēji bija no Lietuvas – Rita Mileškiene no komandas «Mažeikiai» un Egidijus Butvidas, kurš pārstāvēja komandu «Vakaru Viesulas» no Klaipēdas. Esam gandarīti par paveikto, saņemam daudz labus vārdus un vēlējumus nākamajam Basketbola turnīram «Katrīnas kauss».

Sakām lielu paldies mūsu ilggadējiem atbalstītājiem un labvēļiem, kas šo turnīru padarīja bagātāku un pilnvērtīgāku – Tukuma piens BALTAIS, Tukuma Tūrisma informācijas centram, Tukuma pilsētas domei, basketbola klubam «Tukums», «TU FOOD», «MP Sock», SIA «TELMS», SIA «Kalna optika», TLH, Tukuma Sporta skolai, J. Pinetem, A. Liepiņam! Lepojamies, ka Starptautiskais basketbola turnīrs «Katrīnas Kauss» varēja noritēt jaunatvērtajā Sporta hallē, Pauzera ielā 7. Dalībnieku skaits apliecina, ka Basketbola Turnīram «Katrīnas Kauss» ir nākotne. Uz tikšanos nākamajā  Starptautiskajā basketbola turnīrā «Katrīnas Kauss 2019»!

 Komentēt

Pasākumu kalendārs

2019.06.20 | 10:00

Donoru diena Kandavā 

2019.06.20 | 18:30

Skriešana Jaunpilī 

2019.06.20 | 19:00

Ielīgošana Jaunpilī 

2019.06.20 | 20:00

Ielīgošana Jaunsātos 

2019.06.20 | 21:00

Uguns rituāls Engurē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūnijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool