Linda, Janīna

Par Brīvības laukuma pārbūvi Tukumā – asas diskusijas

Twitter
FaceBook
print
2017. gada 7. marts 19:55

3. martā Tukuma novada domē uz Brīvības laukuma jaunā tēla apspriešanu tika aicināti nekustamo īpašumu saimnieki un uzņēmēji, lai kopā ar pašvaldības un projektēšanas uzņēmuma «Mark arhitekti» pārstāvjiem pārrunātu laukuma pārbūvi.

Metu konkurss Brīvības laukuma rekonstrukcijai tika izsludināts 2013. gadā; tajā piedalījās četri pretendenti, no kuriem par labāko žūrija atzina SIA «Mark arhitekti» piedāvājumu. Ar šo firmu arī tika uzsākta sarunu procedūra par līguma noslēgšanu.

Uzņēmuma projektētajai teritorijai ir augstuma starpība, tāpēc pašu centrālo laukumu kā taisnu plakni plānots iekļaut pārējā teritorijā, dabīgo reljefu ar laukumu savienojot ar kāpnēm vai pandusiem. Visa teritorija ir sadalīta zonās, svarīgākā daļa ir izlīdzinātā plakne jeb svētku laukums, kurā ir integrēta strūklaka citā veidolā – kā ūdens spogulis, līdz pieciem centimetriem dziļš un ar melnu granīta iesegumu, savukārt strūklaka varētu būt tāda kā ierastā vai arī kā mākonis, kam var iziet cauri, vai ar daudzām dažāda augstuma strūklām. Un vēl te varētu atrasties tēlniecības objekts – dejojoša sieviete kā turpinājums brīvības tēmai. Vēl šajā laukumā varētu būt arī skatuve. Trešā daļa ir skvērs laukuma ziemeļu daļā, kas būtu potenciāla telpa laukuma attīstībai nākotnē un kas paredzēta atpūtai, kafejnīcai.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 7. marta, numurā ŠEIT!Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. ss teica:

  Jūtu, ka būs kišs mišs. Vēsturiskā vecpilsētā iekļaut skicē redzamo mūsdienīgo objektu….. Tā jau ir pieļauta kļūda ar Vejmars ēku. Vajag veidot uz 19gs stila pamatu vecpilsētas centru, bet jaunās pilsētas centru varbūt vajag veidot citā vietā

 2. ! teica:

  Labāk būtu uzcēluši jaunu mūzikas un mākslas skolu blakus superneto

 3. sssss teica:

  NU JA LABAK LAUKUMUS UZTURET UN IEGULDIT NEKA DZEMDIBAS SLIMNICU KA NAV KAUNA

 4. SSSS teica:

  LIKVIDEJIET ARI TUKUMA SPECIALO INTERNATSKOLU JO KADEL TUKUMA TADA SKOLA IR VAJADZIGA SLIMNICA DZEMDIBU ARI NAV VAJADZIGA PROTAMS UN PRIVATOS TAKSOMETRUS ARI NEVAJAGA

 5. drausmas teica:

  tikai betons, neviena koka ēnai, kur visu dienu saule karsēs. Kam tie soliņi domāti- vai kā digitālie ? Vai kā cepešpannas? Vai tiešām domē strādā tikai algas pēc. Neiedomājama tuvredzība priekš pilsētas centrālā laukuma. Interesanti, kādi bija sliktākie, ja šito atzina par labāko…

  • doh teica:

   Kaut kā nav redzēts, ka tagad cilvēki baigi slēptos no saules zem tām apgraizītajām, kroplajām liepām.
   Tagad jau arī tie laukuma soliņi visi ir ēnā vai ne?

 6. andris teica:

  Kaut kas mūsu ievēlētajiem Tautas kalpiem ar to prātiņu nav kārtībā… Mainīsim akmeni pret citu akmeni par lielām summām un tajā pašā laikā likvidēsim ikdienā Tautai nepieciešamo dzemdību nodaļu.. Dārgie Tukuma patrioti, Domes darbinieki! Lūdzu, reiz dariet ko Tautas labā, nedz tik piesaistiet Eiropas līdzekļus bezgaumīgiem, naudas izšķērdējošiem projekteļiem, kam blusu vērtība!!!

 7. tērauds teica:

  Piedodiet, bet projekta autors totāla “0”

 8. K.G. teica:

  Jā, visu vajag nolīdzināt. Tad Tukumā vispār nebūs, kur cilvēkiem sēdēt, kur nu vēl paēnā atpūsties. Pa visu Tukuma centru dažus kokus var saskaitīt, apgraizītās liepas pie ielas.

 9. Opis teica:

  Vispār tā ir visatļautība – vēsturisko centru dome var pārbūvēt kā grib – pamēģini savam īpašumā esošajam vēstures piemineklim fasādes krāsu pamainīt un tiksi sodīts! Atkal kādam otkats jānopelna!

  • Fakts teica:

   Vārds vietā!

   • trakmens teica:

    Tiešām vārds vietā!!

    pamēģini vēl vēsturiskajām ēkam ko pamainīt vai pakešu logus salikt vai pat piebūves sataisīt.. un te pēkšņi vēsturisko centru vēlas pārbūvēt! Personīgi man no tā zaudējums, nevis ieguvums..vislielākā domes visatļautība, lai naudu atmazgātu! Pret šo .

  • O pis teica:

   Kaut kāda aizdoma, ka komentētājs opis ir esoš domes deputāts, kurš neko nav izdarījis. Ļaudis, padomājam, kurš tas varētu būt un rakstām šeit!

 10. Fakts teica:

  Muļķu zemē viss joprojām ir kārtībā!

 11. vēlētājs teica:

  3.jūnijā ir pašvaldību vēlēšanas,tad viss taču ir Jūsu rokās par kuru partiju balsot,būs arī jaunas partijas,kas Tukumā vēlēšanās vēl nav piedalījušās.

  • Cukurs-Zuckerman teica:

   Jaunas partijas ar jauniem Zīgeristiem un Zatleristiem.
   Balsojiet par tiem , kuri dos resnākos banānus!

  • ass teica:

   vai tik tu nesi agitators

  • trakmens teica:

   Nevis vēlēšanas te palīdzēs bet protes palīdzēs pret šo visu! Pret pārbūvis būs tie kam īpašumi ir pilsētas centrā a pārējiem būs nospļauties..atbilde nu un lai būvē-pilsētas ”skaistāka tapšot”

   Kādi tad likumi uz šo vesturisko centru darbojas ”Gudrā Tukuma dome”, manuprāt tie paši likumi kas uz privāti vēsturiskajām ēkām, tā tad aizmirstiet par pārbūvi (tā tad tikai jūs varat atrestaurēt nevis pārbūvēt

 12. Pilnīgs piii teica:

  Nu lūk paskaidrojiet man laikam totālam nesaprašam 😀 jau gadiem pilsētas iedzivotāji sauc pēc – pilsētā nav pirts ( vajadzīga visām paaudzēm , gan maziem ,gan lieliem ) uz baseinu kaudze Tukumnieku no maziem līdz lieliem braukā ārpus Tukuma,( baseins totāli nepieciešams kā maziem tā lieliem kā pilsētniekiem tā arī novadniekiem – kā nekā veselība 1 vietā , būtu jābūt !! ) Kultūras nams tukšs un aizvēsturisks ,( varbūt tāpēc tur gandrīz neviens no sakarīgiem moderniem kolektīviem negrib braukt ! ? ) bet ” mēs” tik pucējam un ceļam jaunas ielas un laukumus , kurā vietā ir smadzenes !! ??

  • Jok ! teica:

   Vārds vietā !!!! A atbildes tāpat nav un nebūs, rullēs tik tālāk !Tici man !!

   • Jā gan! teica:

    Jā, norullēs centru gludu ar akmeņiem, granītiem, u.c. Tukuma vēsturiskajā centrā nav parku, nav koku paēnas. Rullē tik nost! Vai tā vēlas vairums tukumnieku? Vai tukumnieki vēlas Meirovica pieminekli tādā izpildījumā, kā tas ir apstiprināts? P.S.Zukermans domes aģents.

  • Dačele teica:

   Baseins labi.Bet kāda pirts?! Vai tiešām tāda aizvēsture ir vajadzīga kā publiskā pirts?! Agrāk cilvēkiem tā bija vienkārši vienīgā vieta kur mazgāties, bet tagad.. Kāds prieks un vēlme mazgāties kopā ar citiem, svešiem un plikiem cilvēkie?1 Pilnīgi nesaprotami.. Kauna sajūtas nemaz nevienam nav?!

   • Dačelei teica:

    Tu meitēn nesajēdz neko – ne no modes, ne vēstures, ne kā! Paskaties “Vieglu garu” un tu sapratīsi, kas ir publiskā pirts. Ja tu nejēdz, kāpēc cilvēki uz turieni ir devušies paaudžu paaudzēs, tad paklusē.

  • GN teica:

   Kas tā par mazohistisku vēlmi iet kaut kādā publiskā (utainā) pirtī kopā ar bomžiem, pusbomžiem utt, mazgāties cinkotās vannelēs? Gribi pirti -cel pats vai brauc uz īrētu, tīru, kvalitatīvi pirti.

   • ZR teica:

    tu neko nesaproti. Kāpēc veči iet uz copi? tie ir mazohisti pēc tavām domām? Kāpēc veči iet uz garāžām? Ko viņi tur dara pēc tavām domām? Mašīnas labo? ha!

    • GN teica:

     Normāli-izglītoti cilvēki to dara civilizēti savos sakārtotos īpašumos. Tā,kā jūs minējāt, dara padomju laika alkāni, kuriem tā ir vienīgā iespēja izmukt no blokmājas dzīvokļa Jauntukumā. Žēl jūs…

     • ZR teica:

      žēlo sevi savā tualetē. Ja nezini, kas ir pirts, kas ir lāva, un kas ir satikšanās un apmainīšanās ar ziņām gan par to, kas dārzā izaudzis, gan tirgū dabonams, gan domes kabinetos dizrdēts, tad.. ej uz savu “individuālo” pirts telpu, un kleknē tur!

     • >GN teica:

      normāli izglītotais/tā GN, vai nepaskaidrosi, ko tavā leksikā nozīmē “alkāni”

 13. Cukurs-Zuckerman teica:

  Šajos laikos pirts ir elitāra lieta un līdz ar to nemaz nav tik lēta.Tukuma apkārtnē ir daudzas labas pirtis, bez tam daudzi savās mājās ir sabūvējuši pirtiņas.
  Padomju nostaļģijas māktie sapņo par padomju laika pirti Lielās un Talsu ielas kontingentam.

 14. Kaspars teica:

  Kādas vēl diskusijas? Šitā “gudri” diskutējot, mēs arī turpināsim dzīvot graustos un par skaistu labiekārtotu pilsētu varēsim aizmirst. Attopieties vienreiz

  • Opis teica:

   Grausts un sena atjaunota vai labi uzturēta ēka ir divas dažādas lietas! Labāk lai māja izskatās pēc kluci tavā izpratnē???

  • Gunita teica:

   paskaties, kāda izskatās Kuldīga, kur pilsētas vadība saprot, kāda vērtība ir vēsturiskajām mājām, ko tu sauc par graustiem. Tur naudiņu no ES fondiem piesaista šo māju restaurācijai. Arī pagalmus paskaties, arī tos uzpoš un atjauno pat vecos ūdens pumpjus.

 15. Dačele teica:

  Skatos uz to bildi. Nu vienkārši šausmīgi izskatās. Ar tām vecajām mājām tas laukums pilnīgi kopā neiet. Tās mājas tur kā tādas nejauši iestutētas pārmoderizēta laukuma malā 🙁

  • Dačel! teica:

   Tev kaut kas sagriezies galviņā? Pirtī kauns iet, mājas vecas……
   Laiks paaugties!

   • Dačele teica:

    Nujā, kurā tur gadsimta mājas jaunas ja? Man nav kauns iet pirtī, jo es tādā neeju. Saunā vienīgi, kur ar svešiem kopā nemazgājas, bet karsējs. Bet ja ir vēlme kopā ar svešiem mazgāties (!!!) tas nav veseli…

 16. Ideja teica:

  Es domaju, ka forshi buutu, ja sastadiitu visadus kocinjus, zaljumus, ar daudz solinjiem kur vasara pasedet, jo tukuma tadas vietas principa nav. Ja gribi kkur uzsedet, apkart bomzhi un piemeslots. Protams struklaku ari vajadzetu.. butu smuki. Neaizmirsisim par kameram, savadak viss tiks apzimets un izdemolets pirmaja nedelja..

 17. Dačele teica:

  Nu šitā bilde ar kokiem jau izskatas labāk. Bet tapat..kaut kas tads parak pliks un peleks. Ierasta tagad esošā apmalīte ap strūklaku tomēr.. Tagad sanāks, ka nekāds norobežojums no brauktuves nebūs?

 18. Saimnieks teica:

  Kārtigs saimnieks zin, ka dzīvojot uz kredītiem !!!!!!!nevar pucēt pogas un pirkt karietes ,rodas jautājums, ja jau Tukumā pēkśņi tik daudz brivu lidzekļu uzraduśies ka varam granīta laukumus stutēt,tad tak labāk radīti jaunas darba vietas. Par baseinu un pirts vispār nav ko disputet ,tās ir pilnigi elementāras lietas kurā ir jābūt tik lielā pilsetā. Varbūt beidzot būtu jāpārlasa kadiem mērķiem tad tikai veidojas paśvaldības un kādi ir tās pienākumi pret iedzīvotājiem !!!!
  Kaut kā nav lasits, kā tad jaunizveidotā ieliņa jūtas ,varbūt vajadzētu tur iztērēto naudu atmaksāt atpakaļ lūk arī lidzekļi gan pirtij gan baseinam utt

  ,

  • saimniekam teica:

   Nu ir mums tās jaunās darba vietas, šuvējas vajag kā ēst, ārstu, medmāsu nav. Taču stāsts nav par vietām, bet par algām. Visi ”investori”, kas te ienāk, jau nāk pēc lētā darbaspēka.

 19. diemžēl teica:

  ”Smuko” laukumu žūrija izvēlējās un naudas balvu uzvarētājiem piešķīra nevis domes darbinieki. Tiem nebija un nav NEKĀDA teikšana ne par laukuma izskatu, ne naudas saprātīgu tērēšanu.

 20. Nikki teica:

  Es saprastu, ja pie mums būtu neglīti, bet ir taču ļoti skaists centrs! 🙂 Man visi citpilsētnieki ir teikuši cik pie mums ir skaisti!

  • Nikki teica:

   Kā arī uzskatu, ka par tik svarīgām tēmām būtu jāļauj balsot Tukuma iedzīvotājiem, jo cik runāju ar saviem tuviniekiem, neviens nevēlas savādāku centru. Pašlaik ir ļoti skaisti! 🙂

 21. Dace teica:

  1.Pirms cik ilga laika tika izbūvēts esošais Laukums?15,20?
  Vai arhitekte un dome apzinās ,ka mūsu naudu tik fundamentāliem pasākumiem nedrīkst šķērdēt uz tik īsiem laika sprīžiem?
  2.Ieceļot šo helikopteru nolaišanās laukumu vēsturiskajā vecpilsētā ,tiks saglabāta pilsētas dvēsele?
  Varbūt tomēr izstaigāt pilsētu atvērtām acīm un pakustināt smadzenes kā sakopt šis bezcerīgi nolaistās mājas.
  Vai iet vienkāršāko ceļu ,ieķert kādu Eiropas piķi un ievilkt
  ķeksīti .

 22. Tukums1 teica:

  Ideali,tukums kaa nujorka driz bus. Tikai aizmirsa rekonstruet Tukuma pasvaldibas augstaa amata ienemejus,parak bagati paliek pedejos gadus. Neaizmirstat ludzu rekonstruet ari vecaas pasvaldibu koka maajas kuras taisas nobrukt kadam uz galvas.ideoti…

 23. tuk-tuk teica:

  Projekts ir jāpārtaisa. Dēļ šādas bruģa pārlikšanas nav jēgas tik lielu naudu tērēt.

  • Nifiga teica:

   Šāds projekts uz doto brīdi vispār nav vajadzīgs !!!!Pašvaldībai ir vēl kaudze darāmo pienākumu ( vēl līdz vēlēšanās variet paspēt 😀 😀 !!) pret iedzīvotājiem, ar steigu tiem jāķeras klāt ( nu kaut vai palūkojiet šodienas rakstu par dzīvošanu Dārza ielā !!)utt.

 24. KNAB teica:

  Izskatās ka kāds stipri vēlas ieraut kaut ko nāsī, un pārbūves rēķina. Kas vainas esošajam laukumam? Labāk to naudu izlietot lietderīgāk, piemēram uzliet asfaltu kādā no granšainajām ielām.

 25. Noe teica:

  OK. Un tagad visi iedomājamies, ka laukums paliks kāds ir!
  Tiešām labāk?

  Tusiņš komentāru sadaļā, izskatās pēc tautas, kura ir izmisusi, izsalkusi, deresīva…

  Dodiet maizi tautai, lai paēd. Tad parunāsim par publisko telpu un estētiskām vērībām.

  • Opis teica:

   Ok un tagad iedomājamies ka laukumam paredzētos līdzekļus novirzam kurzemes ielas sakārtošanai – VAI labāk

   • Noe teica:

    par to mums nelemt. varam izteikt savas domas, bet par prioritātēm izlems attīstības cilvēki. vai Tukumā tādi ir? vai ir attīstības plāns? jābūt taču prioritāriem objektiem un pamatojumam…

  • GN teica:

   Šiem jau ušaks vajadzīgs, bezmaksas rijamais, pabraukt pa velti, publiskā pirtī cinkota skārda bļodā dirsu nomazgāt, lētu šņabi iedzert, tālāk šie neredz… Nu ir tāds līmenis mūsu pilsētas iedzīvotājiem. Esmu par to nedaudz šokēts. Es tomēr ceru, ka tas nav vairākumam.

 26. Una teica:

  Tas laukums ar tiem karogiem malās izskatās pēc tādas sporta arēnas, nevis vēsturiska pilsētas laukuma! Absolūta bezgaumība un stila izpratnes trūkums!

 27. bobiks teica:

  Tukuma centraa vajag pirti uzbuuveet.

 28. Eriks teica:

  Struklaka ir normaala 21 gadsimta normaam un arii laukums ir prieks pasakumiem. Ja kas man patiik, tur sen vajadzeeja remontu un parbuuvi.

 29. Vento teica:

  Tā bilde gan tādā labvēlīgā rakursā, ne briesmīgā māja ar aizsistajiem logiem, no policijas drupas. Bet paskatieties, tās mājas tomēr tur Brīvības laukuma viņā pusē ir.Nav jau jēga te cepties, balsot par Meierovica pieminekli utt. Beigās LIELĀ ŽURIJA izdomās bez mums. Kaut kādu ķieģeļu pieminekli, pliku, saules piekarsētu laukumu bez bērnu stūrīša, bez soliņiem, kur pasēdēt. Šitāds pliks laukums gan laikam lielu naudu maksā, vai ne?
  Tik ilgus gadus dome nespēj pat sakārtot modernas pirts iespēju, baseinu. Cilvēki brauc uz Jūrmalu, tur septiņu veidu pirtis komplektā, bet Tukumā vienīgās domas par skārda bļodu un paša plūktu pirts slotu.

  • tā ir katastrofa teica:

   cilvēki no Tukuma brauc uz Jūrmalu, lai ieietu normālā pirtī, no Tukuma brauc sievietes uz Jūrmalu, Dobeli vai Jelgavu dzemdēt, .. ko vēl darīt būs jābrauc prom no Tukuma?

  • Un pie tam teica:

   Cik tad var stutēt šos ” tukšos” laukumus, Katrīnas laukums vekur tepat blakus, un kā ? nu jā, ir kur mašīnas sastutēt un tas arī viss.Tā vien reizēm liekas ka varbūt vispār tāda Novada Dome nemaz nav vajadzīga , ups pārteicos, iedzīvotāji tai nav vajadzīgi( nu ja nu vienīgi lai nodokļu samaksājam, citādi tu,tū nebūs aldziņas !) jo savas personīgās (kuš, kuš nevienam nezināmas 🙂 ) ir loģiski svarīgākas

 30. nodoklu_maksatajs teica:

  Nejēdzīga naudas tērēšana – neglīts projekts!
  Pēc padomijas tur jau nauda vienreiz iztērēta, savukārt, apzīmētais grauzts stāv bez izmaiņām, policijas ēka -katastrofa. Eko produktu veikals – bankrotējis grauzts utt. Varbūt vienreiz jūs – tērmaņi, ja gribat man -sabiedrībai, tad uzceļat Kultūras namu, bērniem mākslas skolu un mūzikas skolu. Kur idejas un naudu ņemt? Nevazāties pa ārzemju komandējumiem, bet aizbraucat tepat, uz blakus novadiem.KAUNS!!!

 31. vēlētājs teica:

  Galvaspilsētā nu vismaz ir kas jauns parādījies – būs par ko vēlēt 3.jūnijā. A par ko Tukumā? Nāni krika!

  • I nebūs ar ! teica:

   Nemaz nav ko cerēt, kā bija ,tā būs ! lai kaut cik ,kaut kas mainītos, būtu jānomaina visa 100% administrācija, tad uz kaut ko varam cerēt. Citādāk nekas nebūs kā vajadzētu iedzīvotājiem, būs tā kā lielais ONKA teiks !!

 32. baisi teica:

  Tādi plakani masīvi laukumi atgādina Uzvaras parku Torņakalnā

 33. Wecais teica:

  Cik tas prieks maksās? Kopā – ar visām žūrijām, projektēšanu, granītu utt.!
  Kāds ir tās pankūkas mērķis un kāds būs ieguvums?

 34. Sandra teica:

  Iepirkumu uzraudzības biroja lapā redzams, ka Mark arhitekti par šī laukuma projektēšanu saņems EUR 70600 bez PVN…Būvniecība būs daudzmiljonu projekts…
  Un tas viss pilsētā, kurā katra ēka ar pašvaldības dzīvojamo fondu brēc pēc kapitālā remonta un katra otrā – pēc rekonstrukcijas. Pilsētā ar katastrofālā stāvoklī esošām pašvaldības nomas telpām. Pilsētā bez Kultūras nama, kurā nav kauns ieiet, uz kur sevi cienoši mākslinieki vairs nebrauc uzstāties. Pilsētā ar netīrām ietvēm un bedrainām ielām. Pilsētā, kurā ir neomulīgi doties pastaigā, jo nav ne dienas, kad nebūtu redzami bomži, piedzērušies streipuļojoši alkoholiķi, atkritumu kalni šķirojamo atkritumu laukumos, grausti, kūla, aprakstītas māju sienas, centrs ar neapdzīvotām mājā, kam aizsistas logu ailas un šīferis vējā lido uz galvas…. Novadā, kur brīvpusdiena skolā ir līdz 4.klasei, kaut ir mazāki novadi ar daudz mazāku budžetu un brīvpusdienām līdz 9. un pat 12.klasei. …
  Secinājums – darāmā ir ļooti daudz elementārām lietām un ne šis laukums,ne Meierovica piemineklis (dome ir pateikusi, cik tas no budžeta izmaksās?, jo tauta ziedo kūtri)nav tie steidzamākie darbi, ko darīt. KAUNS.

Pasākumu kalendārs

2019.08.21 | 11:00

Futbols Tukumā 

2019.08.22 | 18:00

Skriešana Engurē 

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 15:00

Seminārs uzņēmējiem 

2019.08.23 | 16:00

Senioru saiets Tumē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool