Bernhards, Boriss, Rojs
Foto: Staņislavs Peipiņš

Mūsu brīvprātīgie ugunsdzēsēji kļūst par «Brašajiem ugunsdzēsējiem» /FOTO/

Autors: Staņislavs Peipiņš
Twitter
FaceBook
print
2015. gada 28. septembris 19:31

Piektdien, 25. septembrī, pļavā pretī Jelgavas pilij, Lielupes krastā, norisinājās starptautiskas sacensības ugunsdzēsības sportā «Brašais ugunsdzēsējs», kur spēkiem mērojās 38 komandas no visas Latvijas un Lietuvas. Sacensībās dalībnieki sacentās četrās grupās – VUGD struktūrvienību, brīvprātīgo ugunsdzēsēju, jauniešu un sieviešu grupa.

Bijušais Tukuma rajons tika pārstāvēts ar lielāko komandu skaitu. Mūsu brīvprātīgos ugunsdzēsējus pārstāvēja septiņas komandas – Engures jauniešu un meiteņu komanda, Lapmežciema un Jaunpils vīru komanda, kā arī trīs Zantes komandas. Un visas šīs komandas sacensībām gatavoja Aivars Mozulis.

Dalībniekiem komandās nācās apliecināt savas ugunsdzēsības iemaņas šļūteņu izvilkšanā, savienošanā, motorsūkņa darbināšanā, ūdens padošanā pa šļūtenēm no ūdenstilpnes un mērķu piepildīšanā ar ūdeni. Rezultātu ieskaitīja tikai tad, ja visas darbības izpilda precīzi. Šajās sacensībās par uzvarētājiem kļuva Jaunpils brīvprātīgie ugunsdzēsēji Māra Lagzdiņa vadībā. Turklāt viņu rezultāts – 43,72 sek. – bija pārāks par vairumu profesionālo komandu. Jaunpilniekiem – arī ceļojošais kauss, turklāt – atkārtoti. Izcilus rezultātus šais sacensībās guva arī Zantes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Pirmkārt, tāpēc, ka šo nelielo Kandavas novada pagastu Ievas Ābeles vadībā pārstāvēja trīs komandas – jauniešu, sieviešu un vīru komanda. Un Zantes vīri izcīnīja trešo vietu ar rezultātu 51,48 sek. ”Sacensības bija tiešām ļoti labi organizētas. Par katru dalībnieku bija padomāts, katram bija pa īpaši gatavotai medaļai. Šī bija ļoti laba pieredze, īpaši jauniešu komandām, lai spētu saliedēti darboties komandā, koncentrēties un parādīt labāko no tā, kas apgūts treniņos,” tā I. Ābele. Zantes sieviešu komanda sacensības beidza ar rezultātu 1 min un 15, 48 sek, Zantes jaunieši – 59,11 sek., Engures meitenes – 1 min 10,39 sek., Engures jaunieši – 49,11 sek., bet Lapmežciema vīru komandas gala rezultātu – 2 min 7,59 sek. – ietekmēja viena liktenīga kļūda – otrādi apvērsts šļūteņu sadalītājs…

VUGD Zemgales reģiona brigādes komandieris Dainis Bērziņš sacensību dienā atklāja, ka 4. maijā, Lietuvas Ugunsdzēsēju dienā, lietuvieši uzstādīja rekordu, vienā ugunsdzēsēju mašīnā ietilpinot 96 ugunsdzēsējus. Jelgavā rekords pārspēts ar uzviju – vienā ugunsdzēsēju mašīnā satilpa 236 ugunsdzēsēji!

Sacensības «Brašais ugunsdzēsējs» Jelgavā norisinājās no 1998. gada līdz 2008. gadam. 2014. gada rudenī sacensību rīkošanas tradīcija tika atjaunota, un šogad tiek aizvadītas jau 12. ugunsdzēsības sporta sacensības.

Sacensības organizēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes un Jelgavas pašvaldības.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Ilze teica:

    Malači !
    super pasākums !
    izturību visiem ugunsdzēsējiem !

Pasākumu kalendārs

2019.08.22 | 18:30

Skriešana Ragaciemā 

2019.08.23 | 19:00

Taku skriešana Matkulē 

2019.08.24 | 9:00

Bezceļa rallijs Zantē 

2019.08.24 | 10:00

«Abavas ceļotāju diena» 

2019.08.24 | 10:00

Kapu svētki Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Augusts
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool