Otrdiena, 2019. gada 23. aprīlis
Jurģis, Juris, Georgs

Intars Kleinhofs: «Viduma» dejotāji – tie ir manējie (4)

Sestdien, 31. oktobrī, 19.00 vidējās paaudzes deju kolektīvs «Vidums» Tukuma kultūras namā svinēs 10. dzimšanas dienu – nu jau trīs gadus kolektīvu vada Intars Kleinhofs. Kad viņš kļuva par «Viduma» vadītāju, daudziem tas bija pārsteigums, jo tobrīd (un arī tagad) viņa galvenais pienākums kultūras namā ir saimnieciskais darbs.

Tukumā taps piemineklis Latvijas pirmajam ārlietu ministram Meierovicam (15)

Dzejniece Māra Zālīte: “Meierovics ir Tukuma novadam piederīga izcilība, un ja Tukuma novads izlemtu uzlikt šai personībai Tukumā pieminekli, ar šo notikumu pašvaldība varētu par viņa nopelniem Latvijas valsts dibināšanā atgādināt gan pašiem sev, gan visai Latvijai.”

Iepirkumu “Jelgavas krustojumam” izsludina par 2 miljoniem eiro mazāku (16)

Šonedēļ a/s «Latvijas valsts ceļi» (LVC) izsludināja atklātu konkursu autoceļa A10 (Rīga-Ventspils) 57,76. līdz 68,6. km pārbūvei. Šī ir labā ziņa visiem, kas gaida tā saucama “Jelgavas krustojuma” – “melnā punkta” pārbūvi, jo projekts paredz gan ceļa rekonstrukciju posmā no Ozolpils līdz pat Lauktehnikas aplim, gan arī apļa ierīkošanu.

Tukuma «U-18» futbolisti izcīna 2. vietu Latvijas čempionātā (FOTO) 

21. un 22. oktobrī ar finālspēlēm Valmierā noslēdzās Latvijas jaunatnes futbola čempionāta «U-18» vecuma grupas (1997./1998. gadā dzimušo) puišu sezona, kur kopvērtējumā pie sudraba medaļām tika Tukuma un Jūrmalas apvienotā komanda.

Tukuma pilsētas parka rekonstrukcija rit pilnā sparā (10)

Šoruden uzsākta Tukuma pilsētas parka rekonstrukcija norisinās raiti – SIA «Strabag» strādā pēc plāna un ir apsteidzis iepriekš saskaņoto darbu grafiku, jo laika apstākļi ir bijuši āra darbiem labvēlīgi.

Tukumā nozāģē bojātos kokus un iestāda jaunus (3)

Pagājušajā piektdienā, 23. oktobrī, tika nozāģēts koks pie Tukuma policijas ēkas Brīvības laukumā. Šī goba nokaltusi jau pirms šīs vasaras Tukuma pilsētas svētkiem.

Kārlis Fogelis – vienīgais biatlonists mūspusē (3)

Kārli Fogeli esam pieminējuši vairākkārt, vairāk gan ziemas periodā. Nu jau trīs gadus 17 gadus vecais Tukuma Raiņa skolas 11. klases audzēknis Kārlis trenējas biatlonā pie pieredzējušā trenera Jēkaba Nākuma un ir iekļauts Latvijas valsts izlasē.

Nedarbosies luksofors pie Tukuma 2. vidusskolas (3)

Otrdien, 27. oktobrī, no 10.00 līdz 17.00, plānota elektrības pārtraukuma dēļ nedarbosies luksofors Tukumā, Raudas un Kurzemes ielu krustojumā (pie Tukuma 2. vidusskolas). Atgādinām, ka galvenais ceļš ir pa Raudas ielu braucošajiem!

Diennakts tumšajā laikā – tikai ar atstarojošu vesti (3)

Ikviens aicināts kļūt par gaismas ”vest-nesi”. Tas ir, būt pašiem par piemēru un diennakts tumšajās stundās, ejot pa ceļu, vienmēr valkāt atstarojošās drošības vestes, kā arī atbalstīt Samariešu kustības aizsākto akciju un dalīt vestes tiem, kam to nav. Ceļu satiksmes drošības direkcija atzīst, ka diemžēl šī akcija joprojām mūsu valstī ir skaudra nepieciešamība…

Atgriezušies no Īrijas: “Ir jāpriecājas par to, kas ir!” (10)

Zane Zorina ir dzimusi un augusi Tukumā, taču vēl šovasar viņas ģimene – vīrs Arkādijs, dēls Marks un mazā Katrīna – par savām mājām sauca skaisto Īrijas zemi – mazos Īrijas ciematiņus, kur viņiem laimējās dzīvot, un mīļos draugus, kas iekrituši sirdī un kurus tagad viņa plāno aicināt ciemoties Latvijā.

Miruša mājdzīvnieka utilizācija var izmaksāt līdz pat 300 eiro (10)

Tukumā, Pauzera pļavā kāds apglabājis savu četrkājaino draugu – no pie krusta piestiprinātā foto raugās skaists suns. Šāda suņa apglabāšana īpašniekam var izmaksāt no 7 līdz 350 eiro – tāds ir administratīvais sods, jo nomirušu dzīvnieku zemē rakt nedrīkst…

Noris otrais Tukuma kamermūzikas festivāls /FOTO/ (1)

Piektdien, 23. oktobrī, Tukuma mūzikas skolā un Durbes pilī norisinās 2. Tukuma kamermūzikas festivāls «Rudens krāsas mūzikā». Tā iniciatore Tukuma Mūzikas skolas direktore Ligita Zemniece stāstīja, ka krāšņo lapu laiks ir īstais mirklis, kad aicināt ciemos draugus un ļaut skanēt tikpat krāšņiem mūzikas instrumentiem.

Tukuma muzejs un mediķi veido slimnīcas vēsturi (3)

Trešdien, 21. oktobrī, Tukuma slimnīcas kafejnīcas telpās bija sapulcējušies slimnīcas un poliklīnikas bijušie un tagadējie mediķi “ar stāžu”. Viņi bija atsaukušies muzeja aicinājumam – gatavojoties slimnīcas 130. gadu jubilejai, izstāstīt savus stāstus, parādīt un atpazīt fotogrāfijas, kurās iemūžināta Tukuma slimnīcas vēsture.

Helmane-Soročenkova piedalīsies Pasaules čempionātā 50 km skriešanā (11)

Tukuma novada sportiste Karīna Helmane-Soročenkova Latvijas izlases sastāvā piedalīsies Pasaules čempionātā 50 km skriešanā. Čempionāts notiks Dohā (Katara) 4. decembrī.

Tukums maksās par transportu Mākslas un Mūzikas skolas bērniem, kas dzīvo pagastos (1)

Tukuma novada pašvaldība daļēji segs transporta izmaksas un palīdzēs novada pagastos dzīvojošajiem bērniem apgūt profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmas Tukuma Mākslas skolā un Tukuma Mūzikas skolā.

Pasākumu kalendārs

2019.04.23 | 19:00

Liepājas teātra izrāde Slampē 

2019.04.24 | 11:00

Teātra festivāls Kandavā 

2019.04.24 | 16:00

Tikšanās ar kolekcionāriem «Pils tornī» 

2019.04.24 | 17:30

Karjera apspriešanas sapulce Degolē 

2019.04.27 | 11:30

Tikšanās ar mākslinieci Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool