Ceturtdiena, 2019. gada 24. janvāris
Krišs, Eglons, Ksenija

Tukuma novada Pateicības diena /FOTO/ (1)

Piektdien, 15. janvārī, Tukuma kultūras namā notika jau tradicionālā Pateicības diena, kurā novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans teica paldies uzņēmējiem un aktīviem novada iedzīvotājiem, kas ar savu darbu atbalstījuši pašvaldību un tās cilvēkus.

Atjaunos Rīgas un Durbes ielas krustojumu Tukumā (59)

Izveidojot apbraucamo ceļu Jelgavas ielas rekonstrukcijas laikā, tika mainīts galvenā ceļa virziens, pagrieziens uz Durbi pa Durbes ielu kļuva svarīgāks par braukšanu taisni Milzkalnes virzienā. Kopš tā laika šis krustojums kļuvis par sava veida pilsētas melno punktu.

Uzmanīgi – dzelzceļa pārbrauktuves nedrīkst kaisīt (6)

Jautā lasītājs: – Vai tiek kaisīta Durbes ielas dzelzceļa pārbrauktuve Tukumā un brauktuve pirms šīs pārbrauktuves, kur ir kāpums – tieši šai vietā autovadītājiem ir problēmas. Tā kā pirms pārbrauktuves jāapstājas pie ceļazīmes «Stop», slidenās brauktuves dēļ grūti uzsākt braukšanu.

Tukumā trūkst autostāvvietas gan pie skolām, gan pie daudzdzīvokļu mājām (30)

Neapskaužama situācija pirms 8.00 no rīta ir pie visām Tukuma skolām. Domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs skaidroja, ka no iedzīvotājiem šādi lūgumi pēc palīdzības ir saņemti vairākkārt, tāpēc risinājums ir jāmeklē.

Tukuma ielas ziemā tīra un kaisa par 690 tūkstošiem eiro (13)

Pirmās Tukuma pilsētā iztīra A klases jeb tranzīta ielas ar satiksmes intensitāti (vairāk par 5000 automašīnām diennaktī) – Jelgavas, Zemītes, Raudas, Kurzemes, Meža, Talsu, Revolūcijas un Stacijas – trīs stundas pēc snigšanas.

Iedzīvotāji vēlas pārcelt autobusu pieturu, bet «Tukuma auto» – ieviest jaunas pieturvietas (12)

Tukuma iedzīvotāji lūguši mainīt autobusa pieturu atrašanās vietu Kurzemes ielā – pārcelt pieturu no Aleksandra ielas starp veikaliem «Mājai un dārzam» un «Maxima».

Tukumā būs vēl viens apļveida krustojums (28)

Par satiksmes organizāciju Kurzemes ielā Tukumā novada domē saņemti gan uzņēmēju, gan iedzīvotāju jautājumi. Kurzemes-Mednieku-Mazās Smilšu-Pavārkalna ielas krustojumā SIA «Tukuma auto» autobusu un smagā transporta izbraukšanai traucē gan ielas malā novietotās automašīnas, gan arī neskaidrības par kustību no pārējām ielām.

Naktī aizliegts apstāties Pasta un Baznīcas ielā Tukumā (6)

Baznīcas un Pasta ielā sniega tīrīšanas laikā uzstādītas ceļa zīmes «Apstāties aizliegts» ar darbības laiku nakts stundās no 3.00 līdz 7.00. Šīs zīmes uzliktas, lai atvieglotu ielu tīrīšanu no sniega un radītu drošu vidi gan gājējiem, gan autobraucējiem.

Tukumnieku radītie koka velosipēdi – pasaulē plašajā /FOTO/ (10)

Par tukumnieci Kitiju Gaili (25) un viņas draugu Rinaldu Grauzi (26) savulaik esam jau rakstījuši. Toreiz Kitija piedalījās riteņbraukšanas sacensībās, savukārt par viņas velosipēda tehnisko stāvokli atbildīgs bija Rinalds. Abi jaunie cilvēki turpina darboties kopā, vien nu jau paši izgatavojot velosipēdus – no koka.

No Tukuma izved sniegu, autovadītājiem jātīra teritorija ap savu auto (8)

Piektdien, 15. janvārī, Tukuma novada domes komunālā nodaļa organizēja sniega izvešanu no Lielās ielas pilsētas centrā, vienlaikus arī iztīrīja daļu Brīvības laukuma un Lielās un Jaunās ielas krustojumu.

Tukumniekus aicina tīrīt māju jumtus (5)

Tukuma novada dome aicina nekustamo īpašumu saimniekus pārbaudīt un vajadzības gadījumā arī notīrīt māju jumtus. Tā kā vienlaikus ar sniegu turpina piesalt, uz jumtiem veidojas pamatīga sniega kārta.

Kādas ir Tukuma un Engures novada skolotāju algas? (42)

Jau tad, kad skolotāji pērn gatavojās streikam, ne viens vien lasītājs interesējās, vai tiešām skolotāji saņem tik mazas algas, kā publiski izskanējis, 420 eiro mēnesī un no šīs summas trešdaļu vēl samaksā nodokļos.

Vai skolēni turpmāk ēdienu meklēs veikalos? (29)

Tā kā kopš šī, 2016. gada, 1. janvāra, krietni sarucis to produktu klāsts, ko ēdinātājs drīkst piedāvāt izglītības un valsts aprūpes iestādēs, devāmies noskaidrot, kas mainījies skolas bufetēs un ko par to domā paši skolēni.

Laustiķa mazdārziņos sāks rakt grāvjus (3)

Jau nākamajā nedēļā SIA «Meliorceltnieks» sāks rakšanas darbus Laustiķa mazdārziņos. Pagājušajā rudenī visi mazdārziņu īpašnieki, kurus šie darbi varētu skart, tika aicināti uz Tukuma novada domi.

Tukuma muzejam – 80 /FOTO/ (1)

Otrdien, 5. janvārī, Tukuma Raiņa ģimnāzijā skanēja zvans uz neparastu stundu – tā notika ģimnāzijās zālē un to vadīja Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, Mākslas muzeja vadītāja Inese Klestrova un krājuma glabātāja Anita Neimane

Pasākumu kalendārs

2019.01.23 | 10:00

Māmiņu kluba atklāšana Engurē 

2019.01.23 | 17:00

Pērļošanas nodarbība Smārdē 

2019.01.23 | 19:30

Galda teniss Lapmežciemā 

2019.01.23 | 19:30

Volejbols Pūrē 

2019.01.24 | 10:00

Karjeras diena 2. vidusskolā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool