Otrdiena, 2018. gada 13. novembris
Jevgēņija, Jevgēņijs, Eižens

Tukuma lidlaukā drīkst nosēsties līdz pat 120 tonnas smaga lidmašīna (46)

13. janvārī Tukumā un 18. janvārī Smārdē notika sabiedriskās apspriešanas sapulces, kurās tika vērtēta SIA «Sky Port» (līdz 22.10.2015 – SIA «Tukums Airport») ietekme uz vidi, ko varētu radīt lidlauka SIA «Sky Port» vēlme paplašināt darbību.

Palīdzēsim saimniekiem atrast savu mīluļus 

Aizvadītajā nedēļā mūspusē noklīduši divi palaidņi – Kaukāza aitu šķirnes suns un draudzīga suņu meitene vārdā Lote.

Kādas ir būtiskākās atšķirības Latvijas un Somijas izglītības sistēmā? (4)

Cik nu laiks un finanses atļauj, jaunu pieredzi izglītošanas prasmēs cenšas izmantot daudzi skolotāji. Šādu iespēju, apmeklējot Somiju, pērnā gada rudenī izmantojusi arī Tukuma Raiņa ģimnāzijas informātikas un ekonomikas skolotāja Aiga Paegle.

21. janvārī izvedīs sniegu no Tukuma vecpilsētas (4)

Ceturtdien, 21. janvārī, Tukuma novada dome organizēs sniega izvešanu no Tukuma vecpilsētas ielām. Iedzīvotāji aicināti no 8.00 līdz 17.00 nenovietot transportlīdzekļus Dārza, Zirgu, Jaunajā un Harmonijas ielā.

Tukuma novada Pateicības diena /FOTO/ (1)

Piektdien, 15. janvārī, Tukuma kultūras namā notika jau tradicionālā Pateicības diena, kurā novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans teica paldies uzņēmējiem un aktīviem novada iedzīvotājiem, kas ar savu darbu atbalstījuši pašvaldību un tās cilvēkus.

Atjaunos Rīgas un Durbes ielas krustojumu Tukumā (59)

Izveidojot apbraucamo ceļu Jelgavas ielas rekonstrukcijas laikā, tika mainīts galvenā ceļa virziens, pagrieziens uz Durbi pa Durbes ielu kļuva svarīgāks par braukšanu taisni Milzkalnes virzienā. Kopš tā laika šis krustojums kļuvis par sava veida pilsētas melno punktu.

Uzmanīgi – dzelzceļa pārbrauktuves nedrīkst kaisīt (6)

Jautā lasītājs: – Vai tiek kaisīta Durbes ielas dzelzceļa pārbrauktuve Tukumā un brauktuve pirms šīs pārbrauktuves, kur ir kāpums – tieši šai vietā autovadītājiem ir problēmas. Tā kā pirms pārbrauktuves jāapstājas pie ceļazīmes «Stop», slidenās brauktuves dēļ grūti uzsākt braukšanu.

Tukumā trūkst autostāvvietas gan pie skolām, gan pie daudzdzīvokļu mājām (30)

Neapskaužama situācija pirms 8.00 no rīta ir pie visām Tukuma skolām. Domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs skaidroja, ka no iedzīvotājiem šādi lūgumi pēc palīdzības ir saņemti vairākkārt, tāpēc risinājums ir jāmeklē.

Tukuma ielas ziemā tīra un kaisa par 690 tūkstošiem eiro (13)

Pirmās Tukuma pilsētā iztīra A klases jeb tranzīta ielas ar satiksmes intensitāti (vairāk par 5000 automašīnām diennaktī) – Jelgavas, Zemītes, Raudas, Kurzemes, Meža, Talsu, Revolūcijas un Stacijas – trīs stundas pēc snigšanas.

Iedzīvotāji vēlas pārcelt autobusu pieturu, bet «Tukuma auto» – ieviest jaunas pieturvietas (12)

Tukuma iedzīvotāji lūguši mainīt autobusa pieturu atrašanās vietu Kurzemes ielā – pārcelt pieturu no Aleksandra ielas starp veikaliem «Mājai un dārzam» un «Maxima».

Tukumā būs vēl viens apļveida krustojums (28)

Par satiksmes organizāciju Kurzemes ielā Tukumā novada domē saņemti gan uzņēmēju, gan iedzīvotāju jautājumi. Kurzemes-Mednieku-Mazās Smilšu-Pavārkalna ielas krustojumā SIA «Tukuma auto» autobusu un smagā transporta izbraukšanai traucē gan ielas malā novietotās automašīnas, gan arī neskaidrības par kustību no pārējām ielām.

Naktī aizliegts apstāties Pasta un Baznīcas ielā Tukumā (6)

Baznīcas un Pasta ielā sniega tīrīšanas laikā uzstādītas ceļa zīmes «Apstāties aizliegts» ar darbības laiku nakts stundās no 3.00 līdz 7.00. Šīs zīmes uzliktas, lai atvieglotu ielu tīrīšanu no sniega un radītu drošu vidi gan gājējiem, gan autobraucējiem.

Tukumnieku radītie koka velosipēdi – pasaulē plašajā /FOTO/ (10)

Par tukumnieci Kitiju Gaili (25) un viņas draugu Rinaldu Grauzi (26) savulaik esam jau rakstījuši. Toreiz Kitija piedalījās riteņbraukšanas sacensībās, savukārt par viņas velosipēda tehnisko stāvokli atbildīgs bija Rinalds. Abi jaunie cilvēki turpina darboties kopā, vien nu jau paši izgatavojot velosipēdus – no koka.

No Tukuma izved sniegu, autovadītājiem jātīra teritorija ap savu auto (8)

Piektdien, 15. janvārī, Tukuma novada domes komunālā nodaļa organizēja sniega izvešanu no Lielās ielas pilsētas centrā, vienlaikus arī iztīrīja daļu Brīvības laukuma un Lielās un Jaunās ielas krustojumu.

Tukumniekus aicina tīrīt māju jumtus (5)

Tukuma novada dome aicina nekustamo īpašumu saimniekus pārbaudīt un vajadzības gadījumā arī notīrīt māju jumtus. Tā kā vienlaikus ar sniegu turpina piesalt, uz jumtiem veidojas pamatīga sniega kārta.

Pasākumu kalendārs

2018.11.12 | 9:00

Lāčplēša stunda Rubuļu kapos Jaunpilī 

2018.11.12 | 9:00

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

2018.11.12 | 10:15

Lāčplēša diena Džūkstē 

2018.11.12 | 10:15

Grāmatu lasīšana Pūres bibliotēkā 

2018.11.13 | 12:30

Lasījumi Jaunpils bibliotēkā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool