Otrdiena, 2018. gada 20. novembris
Anda, Andīna

Atklātas Tukuma muzeja restaurācijas darbnīcas telpas /FOTO/ (1)

18. aprīlī Durbes pils klēts ēkā tika atklātas Tukuma muzeja restaurācijas darbnīcas telpas un vienlaikus atzīmēta Starptautiskā kultūras pieminekļu un ievērojamu vietu diena.

Tukumā būs vēl viens bērnudārzs (29)

Jau pērn, lai mazinātu bērnudārzu rindu, Tukuma novada dome apsvēra iespēju telpas bērnudārzam veidot Tukuma 3. pamatskolas mazajā ēkā, Lielajā ielā 31, kur šobrīd darbojas bērnu uzraudzības grupa «Ķepa».

Andris Piebalgs – par partijas lietām, izglītību un pārmaiņām (8)

13. aprīlī jau krietni pēc darba laika beigām – 19.30 mūsu laikraksta redakcijā viesojās politiķis un diplomāts, bijušais Eirokomisārs, tagad partijas «Vienotība» valdes loceklis Andris Piebalgs.

Un kā būtu, ja kas gadītos Tukuma sociālajās mājās? (1)

Aizvadītās nedēļas nogale atnesa skumju ziņu par ugunsgrēku sociālajā mājā Salaspilī, kur bojā gājuši trīs cilvēki un vēl 23 sniegta medicīniskā palīdzība. Līdzīgas konstrukcijas ēkas ir arī Tukumā – Celtnieku ielā 3 un 10, kurās arī ir viena ieeja un katrā stāvā viena kāpņu telpa, no kuras uz sāniem novietoti gari gaiteņi ar dzīvokļiem.

Brīvprātīgais no Itālijas Tukumu iepazīstina ar itāļu virtuvi /FOTO/ 

13. aprīļa vakarā picērijā «Kvazi pizza» Katrīnas laukumā Tukumā notika picas cepšanas vakars itāļu noskaņās. Lai arī picas šeit tiek ceptas katru dienu, šis vakars bija īpašs – savu picas cepšanas prasmi rādīja brīvprātīgais Leonardo Čekarīnī (Ceccarini) no Itālijas.

Sarunā ar Tukuma slimnīcas pārstāvjiem – arī neērti jautājumi (46)

Otrdien, 12. aprīlī, uz sarunu redakcijā aicinājām Tukuma slimnīcas pārstāvjus – direktori Dzintru Rabkeviču, galveno ārstu Andri Aleksīnu un galveno māsu Initu Lazari, lai runātu par mums tuvākās medicīnas iestādes attīstību, par finansējumu un arī problēmām, ar kurām saskaramies pēdējā laikā.

Baltijas un tās cilvēku likteņi izstādē Durbes pilī 

Līdz Muzeju naktij Durbes pilī apskatāma ceļojošā izstāde «Baltija un vācieši», kas stāsta par Baltijas valstu likteņiem Eiropas kontekstā. Šis vēstures stāsts izklāstīts 32 lielās planšetēs un ilustrēts ar 300 fotogrāfijām, un sākas ar laiku pirms kristietības.

Vilnim Kozlovskim sportošana ir kā jaunības eliksīrs arī 76 gadu vecumā /FOTO/ (3)

Boksa pasaulē tukumnieks Vilnis Kozlovskis komentārus neprasa. Bokseris, treneris un visādi citādi sportists cilvēks. Vilnim tuvs ir ne tikai bokss – par to ikviens varēja pārliecināties šī gada februārī, kad, būdams cienījamos 76 gados, viņš četru stundu laikā ar divriteni mēroja tālos 60 kilometrus uz Saldu!

Tukumā sācies vēža izpētes projekts (2)

No 1. marta Tukumā darbu sācis kuņģa un zarnu vēža profilakses projekts «GISTAR», kuru vada Starptautiskā vēža pētniecības aģentūra, savukārt Latvijā to pārstāv Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte.

Rotaļlaukumā Tukumā metāla tunelis padarīts lēzenāks (4)

Jau rakstījām, ka atjaunotajā Brīvības laukuma bērnu rotaļlaukumā Tukumā uzliktais metāla tunelis ir pārāk stāvs, tāpēc kāds bērns tajā bija guvis galvas traumu. Par notikušo informējām Tukuma novada domi, kas savukārt lūdza SIA «Jūrmalas mežaparki» tuneli padarīt lēzenāku.

Tukumā noticis ikgadējais «NTZ» pasākums dārzkopjiem un dārzu mīļotājiem /FOTO/ 

9. aprīlī Tukuma ledus hallē notika ikgadējais «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» rīkotais pasākums mūsu lasītājiem – dārzkopjiem un dārzu mīļotājiem. To atklājot, laikraksta redaktore Ivonna Plaude pateicās klātesošajiem par atsaucību daudzu gadu garumā.

Lauksaimniecības izstādē «Rāmava» /FOTO/ 

No 7. līdz 10. aprīlim lauksaimnieki 24. reizi pulcējās izstāžu kompleksā «Rāmava», kur notika starptautiskā lauksaimniecības, mežkopības un komunālās saimniecības nozaru izstāde. Ik gadus izstādi apmeklē gan lielu, gan mazu saimniecību un arī mazdārziņu īpašnieki.

Telpu orientēšanās kļūst daudzveidīga /FOTO/ (1)

Jau vairākus gadus Latvijā notiek daudz, dažāda līmeņa orientēšanās sacensības iekštelpās. Šis interesants un aizraujošs orientēšanās sporta paveids, kā ieraudzīt šķietami pazīstamas telpas no citas puses.

Bērnudārzs «Pepija» vingro un dejo kopā ar draugiem /FOTO/ (1)

Vai zinājāt, ka otro gadu pēc kārtas pirmsskolas izglītības iestādē ««Pepija» Pepija vingro un dejo kopā ar draugiem»? Šoreiz pasākums bija izvērties tik jauks, ka gribas padalīties iespaidos ar citiem. Tātad – 1. aprīlī startēja 6 PII «Pepija» grupas un draugi no PII «Karlsons» un PII «Taurenītis».

Atvērto durvju nedēļa bērnudārzā «Vālodzīte» /FOTO/ (3)

Ģimene ir kā dārzs, kur rast veldzi. Ģimene ir balsts un patvērums. Tā ir bagātība! Pirmsskolas izglītības iestāde «Taurenītis» katru gadu organizē vecākiem atvērto durvju nedēļu. Tā ir jauka, pozitīva pieredze! Arī mēs PII «Vālodzītē» šogad veram durvis ikvienam bērniem tuvam un mīļam cilvēkam

Pasākumu kalendārs

2018.11.23 | 20:00

Zemnieku un uzņēmēju balle Valdeķos 

2018.11.24 | 15:00

Tikšanās ar māksliniecēm «Durvīs» 

2018.11.24 | 16:00

Senioru balle Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool