Piektdiena, 2019. gada 22. februāris
Rigonda, Adrians, Adriāna, Adrija, Ārija

«Karlsons» līgo /FOTO/ (6)

Šodien, 22. jūnijā, arī Tukuma bērnudārzā «Karlsons» bija dzirdamas līgo dziesmas.

Konkurss «Tukuma smukums» sākas 

Kā katru gadu, arī šogad, tuvojoties Tukuma svētkiem, pašvaldība aicina tukumniekus sakopt savus īpašumus un piedalīties konkursā «Tukuma smukums».

Ar Durbes pili saistīti daudzu vācu ģimeņu likteņi 

18. jūnijā, Durbes pilī, tika atvērta jaunākā grāmata muižu izdevumu sērijā «Muižas laikmetu griežos» – stāsts par Tukuma apkārtnes muižām fotogrāfijās un dokumentos.

Jāņi ielīgoti skrējienā Tukums-Apšuciems 

Svētdien, 19. jūnijā, ap pussimts sportiski noskaņojušos Jāņubērnu devās ilgi gaidītajā skrējienā, mērojot ceļo no Lauktehnikas līdz Apšuciema jūras krastam. Šim – Līgo skrējienam – biedrība «Sporta patriots» ar tās vadoni Arvi Stivriņu priekšgalā gatavojās apmēram četrus mēnešus, jo nav nekāda joka lieta vienā piegājienā noskriet teju 23 km!

Papildu stāvvietas Dārzniecības ielā Tukumā, visdrīzāk, nebūs (3)

Par ietvi Dārzniecības ielā, kas no pērnā rudens tā arī nav tikusi pie jauna seguma un par kuru sūdzējušies tukumnieki ne reizi vien, esam rakstījuši vairākkārt. Kad «Latvenergo» pārraka ietvi un ierīkoja savus kabeļus, pašvaldība nepieprasīja atjaunot asfaltu iepriekšējā stāvoklī.

Vasarā bērni Tukuma bibliotēkā var skatīties filmas un radoši darboties (1)

Tukuma bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļa divreiz mēnesī iecerējusi radošas nodarbības bērniem, lai vienlaikus ar bibliotēkas apmeklējumu un grāmatu lasīšanu bērni uzzinātu arī kaut ko jaunu. Tā 14. jūnijā bērni izgrieza dažādus dzīvnieciņus un līmēja uz papīra, kā arī minēja mīklas.

Tukuma novada sociālās aprūpes dalībnieki un darbinieki pirmie ielīgo Jāņus /FOTO/ 

15. jūnijā Tukuma novada pašvaldības sociālās aprūpes iestāžu dalībnieki un darbinieki satikās Durbes estrādē un ielīgoja Jāņus – parādīja, ko labu un interesantu katrā iestādē tās ļaudis ir iemācījušies.

Modulāro ēku ražotne «Forta Medical» Tukumā atklāj jaunu ražotni 

15. jūnijā modulāro ēku ražotnē «Forta Medical» Tukumā, Rūpniecības ielā 3, interesenti tika iepazīstināti gan ar jauno ražotni, gan ar «Framecad» iekārtu, ar kuras palīdzību tiek izgatavoti metāla profili un konstrukcijas.

Tukuma Audēju darbnīcā atvērta izstāde «Zied rozes vainagā» /FOTO/ (1)

11. jūnijā Tukuma Audēju darbnīcā atvērta izstāde «Zied rozes vainagā», kurā apskatāmi audēju darinātie tautastērpi, lakati, vainadziņi un cepurītes no Tukuma muzeja krājuma. Tuvojoties Latvijas simtgadei, Tukuma audējas apņēmušās izgatavot tautastērpu.

Tukumā pēc remonta atklāta «Swedbank» filiāle (13)

13. jūnijā pēc remonta tika atvērtas «Swedbank» Tukuma filiāles telpas Pils ielā, kas iekārtotas tik jūtami atšķirīgi, ka pirmie klienti jutās apmulsuši, augstās letes vietā telpas vidū ieraugot vairākus it kā jaukas kafejnīcas videi piederīgus galdiņus.

Līdzšinējā Tukuma bērnudārza «Vālodzīte» vadītāja turpmāk vadīs «Lotti» (3)

Kad šī gada sākumā Tukuma novada dome izlēma, ka bērnudārzam «Vālodzīte» un tā filiālei «Lotte» būs katrai savs vadītājs, tika nolemts rīkot konkursu uz «Lottes» vadītāja vietu. Tajā par uzvarētāju tika atzīta tagadējā «Vālodzītes» un «Lottes» līdzšinējā vadītāja Daiga Goba.

Represijās cietušos pieminot /papildināts FOTO/ (16)

14. jūnijā Tukumā, represēto iedzīvotāju piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas «Tukums II», kā jau daudzus gadus, šajā dienā pulcējās ļaudis, lai atcerētos un neaizmirstu padomju režīma nodarīto mūsu tautai. Pasākumu organizēja Tukuma kultūras nams, uzrunu teica novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans.

Tukums nepārņems SIA «Amatnieks» stāvlaukumu Brīvības laukumā 10, vien sakārtos to (5)

Šonedēļ Tukumā darbu uzsākuši bruģētāji, kuriem jāsakārto stāvlaukuma (Brīvības laukumā 10) daļa iepretī bankai «Citadele» – citur jāpārliek informācijas stends, jānojauc ietves un zālāja strēmele, lai papildus izveidotu vairākas autostāvvietas.

Pārcelt ietvi par pusotru metru Dārzniecības ielā Tukumā kavē nespēja vienoties ar zemes īpašniekiem (3)

Jautā lasītājs: – Jau ilgāku laiku gājējus mulsina šķemboti puspabeigtā ietve Tukumā, Dārzniecības ielā, iepretī mājai Nr. 3. Kāpēc darbi tā iekavējušies vai nobremzēti? Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis: “Tas tāpēc, ka ilgstoši nevarējām vienoties, kā īsti šajā ielā atrisināt transporta kustības un stāvēšanas problēmas.

Cik ļoti Tukumam nepieciešama jaunā – Īsā – iela? 

Jautā lasītājs: – Gribēju vaicāt, pirmkārt, vai ir plānots asfaltēt pašu jaunāko ielu Tukumā – Īso ielu? Vai tur būs iespēja nogriezties pa kreisi? Visbeidzot, kāpēc tas vispār tiek darīts un kam tas vajadzīgs? Varbūt labāk būtu Kurzemes ielu sakārt, kas šobrīd ir pavisam sliktā stāvoklī…

Pasākumu kalendārs

2019.02.22 | 8:30

Vecāku diena Jaunpils vidusskolā 

2019.02.22 | 10:00

«Skolēni eksperimentē» Tukumā 

2019.02.22 | 10:30

Pasaku lasīšana Jaunsātu bibliotēkā 

2019.02.22 | 11:30

«Skaļā lasīšana» Jaunpilī 

2019.02.22 | 14:00

Vīna degustācija Jaunpilī 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool