Trešdiena, 2018. gada 19. septembris
Verners, Muntis

Bērnudārzs «Pepija» vingro un dejo kopā ar draugiem /FOTO/ (1)

Vai zinājāt, ka otro gadu pēc kārtas pirmsskolas izglītības iestādē ««Pepija» Pepija vingro un dejo kopā ar draugiem»? Šoreiz pasākums bija izvērties tik jauks, ka gribas padalīties iespaidos ar citiem. Tātad – 1. aprīlī startēja 6 PII «Pepija» grupas un draugi no PII «Karlsons» un PII «Taurenītis».

Atvērto durvju nedēļa bērnudārzā «Vālodzīte» /FOTO/ (3)

Ģimene ir kā dārzs, kur rast veldzi. Ģimene ir balsts un patvērums. Tā ir bagātība! Pirmsskolas izglītības iestāde «Taurenītis» katru gadu organizē vecākiem atvērto durvju nedēļu. Tā ir jauka, pozitīva pieredze! Arī mēs PII «Vālodzītē» šogad veram durvis ikvienam bērniem tuvam un mīļam cilvēkam

Mūžībā aizgājis mākslas zinātnieks, leģionārs Arturs Vaidziņš 

Mūžībā aizgājis mākslas zinātnieks, filologs, pedagogs un muzejnieks Arturs Vaidziņš. Viņš bija spilgta personība, mākslas cilvēks ar neierobežotu fantāzijas lidojumu un drosmi iestāties par patiesām vērtībām. Tukumā viņš ienāca 1962. gadā, kad kļuva par Tukuma muzeja (toreiz – Tukuma mākslas un novadpētniecības muzejs) zinātnisko līdzstrādnieku.

Eva Blumberga iegūst 2. vietu Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkursā (1)

Siguldas Mūzikas un mākslas skolā notika IV Starptautiskais Lūcijas Garūtas jauno pianistu konkurss, kurā piedalījās Tukuma Mūzikas skolas pedagoga Mārītes Zutes 5. klavieru klases audzēkne Eva Blumberga.

Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskola rakstnieka jubilejā (1)

7. aprīlī Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas skolēni satikās lielajā skolas zālē un godināja rakstnieku Ernestu Birznieku-Upīti 145. dzimšanas dienā. Skola jau 55 gadus nes rakstnieka vārdu.

Tukuma un Engures novadā viesojas aizsardzības ministrs Bergmanis /FOTO/ 

Piektdien, 8. aprīlī, Engures un Tukuma novadā viesojās aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis. Rītapusē viņš iepazinās ar lidlauku «Jurmala Airport» Engures novadā un pēc tam Melnezera ielā 3 apskatīja Tukuma Sporta skolas, jaunsargu un zemessargu telpas un tikās ar šo jomu pārstāvjiem.

Tukumā būs jauna iela (12)

Līdz 10. aprīlim iedzīvotājiem vēl ir iespēja izteikt savu viedokli par jaunbūvējamas ielas nosaukumu Tukumā. Šī iela būšot 45 m gara un tiek plānota starp īpašumiem Talsu ielā 68 un Talsu ielā 70.

Tukumā šonedēļ sāks siltināt māju Meža ielā 7 (7)

Lai arī valsts siltināšanas programma, kurai paredzēts arī Eiropas Savienības fondu finansējums, vēl tikai gaida starta signālu, Meža ielas 7. mājas iedzīvotāji Tukumā ir lēmuši to darīt pašu spēkiem.

Tukumā un Sēmē debesīs novērots nezināms objekts (10)

Saņēmām Māra Rozenberga foto ar neatpazīstamiem objektiem debesīs, kas tika uzņemti svētdien, 4. aprīlī, Tukumā no 00.30 līdz 01.00. Objekts atradies pie Lielajiem Greizajiem ratiem. Neko tādu iepriekš pieredzējušais fotogrāfs neesot novērojis.

Rakstniekam Ernestam Birzniekam-Upītim – 145 (1)

6. aprīlī aprit 145 gadi, kopš dzimis Tukuma novadnieks, rakstnieks un mecenāts Ernests Birznieks-Upītis (1871 – 1960), kura rakstītajos stāstos lasītājs var iepazīt Tukuma un Dzirciema apkārtni. Par godu izcilā novadnieka jubilejai 6. aprīlī 9.00 viņa vārdā nosauktajā skolā būs svinīgs sarīkojums

Tukuma Tēlotājmākslas studijas izstāde kultūras namā /FOTO/ 

Jau piekto reizi Tukuma kultūras namā mākslas izstādi atklāja Sņežanas Tišleres vadītā «Tukuma Tēlotājmākslas studija». Šoreiz skolotājas gleznoja logus un sagādāja pārsteigumu gan izstādes apmeklētājiem, gan pašas sev.

«Satiec savu meistaru» Tukuma novadā /FOTO/ 

1. aprīlī Slampes kultūras pilī projekta «Satiec savu meistaru» ietvaros atklāja lietišķās mākslas pulciņa izstādi, 2. aprīlī Tukuma audēju darbnīcā notika mezglošanas nodarbība, bet 3. aprīlī Pūres kultūras namā bija iespēja uzzināt, kā mājās tiek cepta maize un pīrāgi.

Tukumā atklāts vienotais klientu apkalpošanas centrs (6)

1. aprīlī Tukuma novada domē Talsu ielā 4 atvērts vienotais valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centrs. Ēkā sastopami ne vien pašvaldības speciālisti, bet arī vairāku valsts iestāžu darbinieki. Diemžēl šeit būs sastopami tikai trīs valsts iestāžu pārstāvji.

Līdzās Durbes pilij vairs nebūšot izgāztuve (3)

Īpašumu Tukumā, Durbes ielā 42, šī gada februārī no iepriekšējā īpašnieka iegādājies uzņēmums SIA «SB Solar». Īpašumā ietilpst vairāk nekā viens hektārs zemes, kā arī vairākas nedzīvojamās ēkas, tostarp kūts, klēts, vairāki šķūņi, garāža, darbnīcas utt. Lai noskaidrotu, kas šajā vietā iecerēts, sazinājāmies ar Gati Mūrnieku – vienu no uzņēmuma SIA «SB Solar» īpašniekiem.

Tukuma «Klasīte» – viena no pagājušā gada labākajām izrādēm (16)

Ir noslēgušās Latvijas amatierteātru iestudējumu skates «Gada izrādes 2015» reģionu skates, kurās piedalījās 74 Latvijas amatierteātru iestudējumi. Tās vērtēja žurnāla «Teātra vēstnesis» galvenā redaktore, teātru kritiķe Ieva Rodiņa, teātru kritiķe Zane Radzobe, režisors Mārtiņā Eihe, režisors Arnis Ozols, režisors Juris Jonelis un dramaturgs Jānis Jurkāns.

Pasākumu kalendārs

2018.09.19 | 10:00

Izrāde Slampē 

2018.09.19 | 10:00

Multiplikācijas filma Zemītē 

2018.09.19 | 10:00

Lekcija par mācību uzņēmumiem Tukumā 

2018.09.19 | 17:00

Rokdarbi Kandavā 

2018.09.19 | 17:30

Radošā nodarbība Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool