Trešdiena, 2019. gada 16. janvāris
Lida, Lidija

Tukumā pēc remonta atklāta «Swedbank» filiāle (13)

13. jūnijā pēc remonta tika atvērtas «Swedbank» Tukuma filiāles telpas Pils ielā, kas iekārtotas tik jūtami atšķirīgi, ka pirmie klienti jutās apmulsuši, augstās letes vietā telpas vidū ieraugot vairākus it kā jaukas kafejnīcas videi piederīgus galdiņus.

Līdzšinējā Tukuma bērnudārza «Vālodzīte» vadītāja turpmāk vadīs «Lotti» (3)

Kad šī gada sākumā Tukuma novada dome izlēma, ka bērnudārzam «Vālodzīte» un tā filiālei «Lotte» būs katrai savs vadītājs, tika nolemts rīkot konkursu uz «Lottes» vadītāja vietu. Tajā par uzvarētāju tika atzīta tagadējā «Vālodzītes» un «Lottes» līdzšinējā vadītāja Daiga Goba.

Represijās cietušos pieminot /papildināts FOTO/ (16)

14. jūnijā Tukumā, represēto iedzīvotāju piemiņas vietā pie dzelzceļa stacijas «Tukums II», kā jau daudzus gadus, šajā dienā pulcējās ļaudis, lai atcerētos un neaizmirstu padomju režīma nodarīto mūsu tautai. Pasākumu organizēja Tukuma kultūras nams, uzrunu teica novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans.

Tukums nepārņems SIA «Amatnieks» stāvlaukumu Brīvības laukumā 10, vien sakārtos to (5)

Šonedēļ Tukumā darbu uzsākuši bruģētāji, kuriem jāsakārto stāvlaukuma (Brīvības laukumā 10) daļa iepretī bankai «Citadele» – citur jāpārliek informācijas stends, jānojauc ietves un zālāja strēmele, lai papildus izveidotu vairākas autostāvvietas.

Pārcelt ietvi par pusotru metru Dārzniecības ielā Tukumā kavē nespēja vienoties ar zemes īpašniekiem (3)

Jautā lasītājs: – Jau ilgāku laiku gājējus mulsina šķemboti puspabeigtā ietve Tukumā, Dārzniecības ielā, iepretī mājai Nr. 3. Kāpēc darbi tā iekavējušies vai nobremzēti? Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis: “Tas tāpēc, ka ilgstoši nevarējām vienoties, kā īsti šajā ielā atrisināt transporta kustības un stāvēšanas problēmas.

Cik ļoti Tukumam nepieciešama jaunā – Īsā – iela? 

Jautā lasītājs: – Gribēju vaicāt, pirmkārt, vai ir plānots asfaltēt pašu jaunāko ielu Tukumā – Īso ielu? Vai tur būs iespēja nogriezties pa kreisi? Visbeidzot, kāpēc tas vispār tiek darīts un kam tas vajadzīgs? Varbūt labāk būtu Kurzemes ielu sakārt, kas šobrīd ir pavisam sliktā stāvoklī…

Latvijas ceļu “melnākā punkta” konkurss noslēdzies, konkurenti pārsūdz rezultātu (27)

3. jūnijā Valsts Iepirkumu uzraudzības birojā notikusi virzība ilgi gaidītajā Jelgavas-Tukuma-Rīga-Ventspils ceļa “apļa lietā”. Konkurss ceļa A10 Rīga-Ventspils posma 57,76. – 68,6. km (no Ozolpils līdz Lauktehnikas aplim) rekonstrukcijai un rotācijas apļa izveidošanai tika izsludināts pagājušā gada 26. oktobrī, savukārt triju pretendentu iesniegtos piedāvājumus «Latvijas valsts ceļi» sāka vērtēt 6. janvārī.

Tukuma Rožu svētkos uguņošanas vietā būs aviošovs (8)

Zināms, ka 16. jūlijā Pauzera pļavās tiks organizēts Rožu pikniks, kura laikā notiks «Baltic Bees» aviošovs. Civilās Aviācijas aģentūra ir gatava šo pasākumu saskaņot, atzīstot, ka tas ir gana drošs. Taču, lai papildus rūpētos par kārtību un drošību šī pasākuma laikā, noris sarunas ar Latvijas Zemessardzi.

Ārlietu ministrs Tukumā sola atbalstu pieminekļa izveidei Z. A. Meierovicam (13)

8. jūnijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītes ietvaros apmeklēja Tukuma novadu, lai tiktos ar Tukuma novada domes vadību, pašvaldības administrācijas pārstāvjiem un Tukuma novada eksportējošiem uzņēmējiem. Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja Tukuma novada domes starptautiskās sadarbības jautājumus, sadarbību ar diasporu.

Plāno apvienot Tukums-1 dzelzceļa staciju un autoostu, arī Tukumā būs augstais perons (19)

Tukuma novada domes izpilddirektors Māris Rudaus-Rudovskis: “Par iespēju apvienot «Pasažieru vilciena» un SIA «Tukuma auto» autoostas uzgaidāmo zāli un kases esam sprieduši jau sen. Stacijā nu ir atbrīvojušās telpas, lai mēs atkal domātu par attīstību un piedāvātu SIA «Tukuma auto» pārcelt autoostas kasi uz dzelzceļa stacijas ēku, kā arī iekārtot autobusu peronus vietā, kur tagad ir taksometru stāvvieta.

Gājēju celiņus Jauntukumā sola nākamgad (5)

Jautā lasītājs: – Ceru, ka beidzot Tukuma vadība padomās par satiksmes drošību Jauntukuma mikrorajonā, jo gājējiem, īpaši ģimenēm ar maziem bērniem, vietām vai grāvī jālec! Alīnas iela vispār ir kā nāvinieku rinda (trīsreiz jānospļauj pār kreiso plecu!) – ietves nav, apgaismojuma nav, ceļa segums labs…

Tukumā top olimpiskā BMX trase (21)

Nu jau kādu laiku Pauzera pļāvās notiek aktīvi darbi, lai no daudzajiem uzbērtajiem kalniņiem te izveidotu BMX trasi. Vēl tikai pusmēness jāiztur, tad trase būšot gatava. Aptuvenās trases izmaksas būšot ap 30 000 eiro. Par trases izveidi maksā biedrība «KMK riteņbraukšanas klubs»

«Durvīs» atklāta Tukuma Mākslas skolas audzēkņu izstāde /FOTO/ (1)

31. maijā galerijā «Durvis» tika atvērta tradicionālā Tukuma mākslas skolas audzēkņu izstāde ar nosaukumu – «17». Tieši tik jaunieši šogad absolvēja skolu un izstrādāja noslēguma darbus, kas apskatāmi līdz pat 7. jūlijam. Tāpat izstādi papildina arī vairāki kursa darbi un interešu izglītības pulciņos tapušais.

Tukuma Mūzikas skolā izskanējis atskaites koncerts (1)

Mostas daba, zied puķes, arvien spožāk spīd saulīte un kārtējais mācību gads tuvojas noslēgumam. Atkal ir pienācis laiks apkopot gadā paveikto un sasniegto, tāpēc 26. maijā skolas audzēkņi, viņu vecāki, pedagogi tika aicināti uz mācību gada atskaites koncertu.

Durbes pilī ciemojās skaņu skola «Dore» /FOTO/ (1)

“Mīļi aicinām uz pavasara koncertu Durbes pilī 29. maijā 12.00. Jums dziedās, smaidīs un muzicēs skaņu skolas «Dore» bērni.” Tā vēsta afiša pie «Dores» durvīm un pils logā. Neraugoties uz skopo reklāmu, vienā zālē visiem apmeklētājiem vietas ir par maz, tādēļ laipnā pils kundze mums atvēl arī otru.

Pasākumu kalendārs

2019.01.16 | 10:00

Audžuģimeņu tikšanās Jaunpilī 

2019.01.16 | 17:00

Radošā nodarbība Kandavā 

2019.01.16 | 18:00

Novuss Lapmežciemā 

2019.01.16 | 18:00

Slēpošanas sacensības «Milzkalnes apļi» 

2019.01.17 | 13:00

Foto izstādes atklāšana Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Decembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool