Piektdiena, 2018. gada 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Kādi būs Tukuma novada autoceļu, ielu, ietvju un ēku pagalmu remonti šogad? (17)

Tukuma novada domē noslēdzies iepirkums par pašvaldības autoceļu, ielu, ietvju un ēku pagalmu seguma remontdarbiem 2016. gadā, un pašlaik iesniegtie piedāvājumi tiek izvērtēti. Līdz tam būs zināms konkursa uzvarētājs, avārijas bedrītes tiek remontētas ar auksto asfalta maisījumu, un to dara uzņēmums «Clean R» pēc komunālā dienesta ierosinājuma.

Tukumā viesojas Jurijs Malihs, kurš Raini pēta Krievijā 

22. aprīlī Tukuma Raiņa ģimnāzijā viesojās un ar skolēniem runāja Jurijs Malihs, kurš, dzīvodams un strādādams Krievijā, Kirovas apgabala Slobodskā, ieinteresējies un izdevis grāmatu par latviešu Jaunās strāvas dalībniekiem, kas savulaik bijuši izsūtīti trimdā uz Kirovu. Grāmata saucas «Likteņlīniju savijums», un šis ”savijums” saista mūsu Tautas dzejnieku Raini.

Tukuma novadā izveidoti 18 bezmaksas pieejas punkti datoram, internetam un skenerim (4)

Tukuma novada dome ar Eiropas līdzfinansējumu 18 vietās novadā ierīkojusi publiskos interneta pieejas punktus, kuros novietots dators ar programmām, daudzfunkcionāla iekārta – kopētājs, printeris (A3 un A4 lapas), skeneris, kā arī ierīkots lokālais bezvadu datortīkls (wi-fi) 50 m rādiusā.

Labākie jaunie satiksmes dalībnieki – no Smārdes /FOTO/ 

19. aprīlī Tukumā norisinājās CSDD «Jauno satiksmes dalībnieku foruma» 1. kārtas sacensības. Tajās piedalījās četras komandas no Smārdes pamatskolas (skolotāja Anda Germova – satiksmes dalībnieku pulciņa vadītāja) un divas komandas no Tukuma 2. pamatskolas (skolotāja Anita Lučkovska).

Atklāta Tukuma mākslinieku grupas gadskārtējā izstāde /FOTO/ 

16. aprīlī galerijā «Durvis» atvērta Tukuma mākslinieku grupas gadskārtējā izstāde, kurai dots nosaukums «Tikšanās durvīs». Tajā no 44 mākslinieku grupas dalībniekiem piedalās 31, kas pārstāv glezniecību un lietišķo mākslu.

Atklātas Tukuma muzeja restaurācijas darbnīcas telpas /FOTO/ (1)

18. aprīlī Durbes pils klēts ēkā tika atklātas Tukuma muzeja restaurācijas darbnīcas telpas un vienlaikus atzīmēta Starptautiskā kultūras pieminekļu un ievērojamu vietu diena.

Tukumā būs vēl viens bērnudārzs (29)

Jau pērn, lai mazinātu bērnudārzu rindu, Tukuma novada dome apsvēra iespēju telpas bērnudārzam veidot Tukuma 3. pamatskolas mazajā ēkā, Lielajā ielā 31, kur šobrīd darbojas bērnu uzraudzības grupa «Ķepa».

Andris Piebalgs – par partijas lietām, izglītību un pārmaiņām (8)

13. aprīlī jau krietni pēc darba laika beigām – 19.30 mūsu laikraksta redakcijā viesojās politiķis un diplomāts, bijušais Eirokomisārs, tagad partijas «Vienotība» valdes loceklis Andris Piebalgs.

Un kā būtu, ja kas gadītos Tukuma sociālajās mājās? (1)

Aizvadītās nedēļas nogale atnesa skumju ziņu par ugunsgrēku sociālajā mājā Salaspilī, kur bojā gājuši trīs cilvēki un vēl 23 sniegta medicīniskā palīdzība. Līdzīgas konstrukcijas ēkas ir arī Tukumā – Celtnieku ielā 3 un 10, kurās arī ir viena ieeja un katrā stāvā viena kāpņu telpa, no kuras uz sāniem novietoti gari gaiteņi ar dzīvokļiem.

Brīvprātīgais no Itālijas Tukumu iepazīstina ar itāļu virtuvi /FOTO/ 

13. aprīļa vakarā picērijā «Kvazi pizza» Katrīnas laukumā Tukumā notika picas cepšanas vakars itāļu noskaņās. Lai arī picas šeit tiek ceptas katru dienu, šis vakars bija īpašs – savu picas cepšanas prasmi rādīja brīvprātīgais Leonardo Čekarīnī (Ceccarini) no Itālijas.

Sarunā ar Tukuma slimnīcas pārstāvjiem – arī neērti jautājumi (45)

Otrdien, 12. aprīlī, uz sarunu redakcijā aicinājām Tukuma slimnīcas pārstāvjus – direktori Dzintru Rabkeviču, galveno ārstu Andri Aleksīnu un galveno māsu Initu Lazari, lai runātu par mums tuvākās medicīnas iestādes attīstību, par finansējumu un arī problēmām, ar kurām saskaramies pēdējā laikā.

Baltijas un tās cilvēku likteņi izstādē Durbes pilī 

Līdz Muzeju naktij Durbes pilī apskatāma ceļojošā izstāde «Baltija un vācieši», kas stāsta par Baltijas valstu likteņiem Eiropas kontekstā. Šis vēstures stāsts izklāstīts 32 lielās planšetēs un ilustrēts ar 300 fotogrāfijām, un sākas ar laiku pirms kristietības.

Vilnim Kozlovskim sportošana ir kā jaunības eliksīrs arī 76 gadu vecumā /FOTO/ (3)

Boksa pasaulē tukumnieks Vilnis Kozlovskis komentārus neprasa. Bokseris, treneris un visādi citādi sportists cilvēks. Vilnim tuvs ir ne tikai bokss – par to ikviens varēja pārliecināties šī gada februārī, kad, būdams cienījamos 76 gados, viņš četru stundu laikā ar divriteni mēroja tālos 60 kilometrus uz Saldu!

Tukumā sācies vēža izpētes projekts (2)

No 1. marta Tukumā darbu sācis kuņģa un zarnu vēža profilakses projekts «GISTAR», kuru vada Starptautiskā vēža pētniecības aģentūra, savukārt Latvijā to pārstāv Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte.

Rotaļlaukumā Tukumā metāla tunelis padarīts lēzenāks (4)

Jau rakstījām, ka atjaunotajā Brīvības laukuma bērnu rotaļlaukumā Tukumā uzliktais metāla tunelis ir pārāk stāvs, tāpēc kāds bērns tajā bija guvis galvas traumu. Par notikušo informējām Tukuma novada domi, kas savukārt lūdza SIA «Jūrmalas mežaparki» tuneli padarīt lēzenāku.

Pasākumu kalendārs

2018.09.21 | 9:30

Olimpiskā diena Kandavā 

2018.09.21 | 10:00

«Olimpiskā diena» Tukumā 

2018.09.21 | 13:00

Izrāde «Dželsamīno melu zemē» Tukumā 

2018.09.21 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

2018.09.21 | 17:30

Lekcija par veselīgu uzturu Zemītē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool