Rozālija, Roze

Otrdien, 25. oktobrī, pārbaudīs sirēnas (12)

Otrdien, 25. oktobrī, no 15.00 līdz 15.10 uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas ar mērķi pārbaudīt civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā.

Joprojām daudz jautājumu par Pārupes ielu Tukumā (219)

23. septembrī, atspoguļojot telefonakcijā ar Tukuma novada domes priekšsēdētāju Ēriku Lukmanu un komunālās nodaļas vadītāju Ģirtu Ruģeli pārrunāto, rakstījām gan par paveiktajiem darbiem Zaļajā un Pārupes ielā, gan arī atklājām, ka daudzi no uzdotajiem jautājumiem palika neatbildēti.

Cik patiesībā izmaksāja Tukuma Rožu svētki? (64)

Lai arī aizvadīto Tukuma Rožu svētku izvērtēšana notika jau jūlijā, sākotnēji nebija apkopoti visi izdevumi. Tomēr īstas skaidrības, vai svētkiem pietika ar 86 489,75 EUR, par ko balsoja deputāti pagājušā gada novembra domes sēdē kā par svētku koptāmes projektu, nebija.

Tukumā siltina nākamo daudzdzīvokļu māju (16)

Tukumā 24 dzīvokļu māja E. Veidenbauma ielā 7 ir nākamā aiz Lauku ielas 2 un Meža ielas 7, kurai uzsākta fasādes siltināšana pēc iedzīvotāju iniciatīvas, paaugstinot apsaimniekošanas maksu. Martā iedzīvotāji apsaimniekotājam SIA «Tukuma nami» lūdza sākt siltināšanas darbus, lai samazinātu rēķinus par apkuri.

Tukumniekam izdevies izaudzēt ananasu (8)

Tukumnieks Eduards Ūdris, kurš Latvijā pazīstams kā žeņšeņa audzētājs un dažādu dziedniecības metožu lietpratējs, pamanījies ananasus izaudzēt savā ziemas dārzā, kur viņam aug vīnkoki, mandarīnkociņi, dažādas puķes u. c. augi.

Engures mākslas studijas jubilejas izstāde Tukumā 

Izstāde «Ceļojums» veidojas no 26 darbiņiem. Izstādes atklāšanas svinībās Tukuma kultūras namā uz galda bija salikti akmeņi ar kaijām no Engures piekrastes. Tos bija darinājusi Engures Mūzikas un mākslas skolas skolotāja, māksliniece keramiķe Velga Melne.

Durbes pils sētu – sakops (7)

Jautā lasītājs: – Cik neglīti izskatās Durbes pils sētas puse! Ziņoju arī dispečerdienestam, ka tur tiek dedzināta plastmasa. Dedzināšana ir pierimusies, bet atkritumu kaudze aug. Dzīvojam Durbē, un parks, pils apkārtne ir mūsu ģimenes iemīļota pastaigu vieta.

Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktajam korim «Savējie» – 25 /FOTO/ (1)

8. oktobrī Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktais koris «Savējie» skolotājas, diriģentes Rasmas Valdmanes vadībā Tukuma evaņģēliski luterāņu dievnamā izdziedāja kora 25. vārda dienu. Koris nosaukumu ieguva 1991. gada augustā.

Senioru teātra festivāls Tukumā (1)

9. oktobra agrā pēcpusdienā uz Tukuma ledus halli steidza ļaudis, kam patīk atrasties skatuves priekškara abās pusēs – gan kā skatītājiem, gan kā aktieriem amatieriem. Šis bija pirmais Tukuma Pensionāru biedrības teātra pulciņa «Kaprīze» organizētais senioru teātru festivāls ar devīzi «Sniedz roku rudenim!»

Tukuma novada jauniešu forums – šoreiz par brīvprātīgo darbu (8)

4. oktobrī Tukuma ledus hallē norisinājās IV Tukuma novada jauniešu forums, kurā jaunieši gan klausījās, gan paši mēģināja radīt savas vīzijas par brīvprātīgo darbu. Šī tikšanās sākās ar iedvesmas stāstiem, kurus stāstīja brīvprātīgo kustības aktīvi atbalstītāji: diriģents, biedrības «Rīga 2014» brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis.

Māksliniekiem Jurim un Andrejam Ģērmaņiem – 75 

Sestdien, 1. oktobrī, Tukuma mākslas muzejā atklāta abu mākslinieku kopīgā izstāde. Izstādi veidoja māksliniece un pedagoģe Gunta Čivle. Juris: “Man šī izstāde bija pārsteigums; gadu vai divus gadus atpakaļ tā bija pieteikta, bet es biju visu aizmirsis.

Sirsnīga pēcpusdiena tautiskā garā 

Tieši tā var nosaukt pagājušajā sestdienā notikušo Tukuma kultūras nama folkloras ansambļa «Avots» trīs gadu jubileju.

Biedrībā «Ligzda» simtiem tukumnieku apguvuši dažādas prasmes 

30. septembrī biedrībā «Ligzda» noslēdzās 10 mēnešu projekts «Atšifrējums Tukumā», kurā bez maksas bija iespēja mācīties strādāt ar mālu, šūt un iegūt jaunas zināšanas latviskajā dzīvesziņā. Rezultāts apskatāms izstādē.

Tukuma bāriņtiesai – 20 (6)

30. septembrī Tukuma bāriņtiesa atskatījās uz 20 darba gadiem un atzīmēja šo jubileju kopā ar sadarbības partneriem – novada domes, Sociālā dienesta, pagastu pārvalžu un Dzimtsarakstu nodaļas kolēģiem.

Par 47 000 eiro pirks ēku nojaukšanai, lai izveidotu stāvlaukumu pie Tukuma slimnīcas (37)

Tukuma novada domes sēdē deputāti vienbalsīgi lēma izmantot pirmpirkuma tiesības uz īpašumu Tukumā, Raudas ielā 10, kas atrodas blakus slimnīcai, un iegādāties to par 47 000 eiro. Tad šajā vietā varētu izveidot stāvlaukumu Tukuma slimnīcas un poliklīnikas vajadzībām. Otrs jautājums ir drošība, jo pirms pāris gadiem ēkā noticis ugunsgrēks, pēc kura poliklīnikas ēkai nācies nomainīt 11 logus.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool