Pirmdiena, 2019. gada 22. aprīlis
Armanda, Armands

Aktīva ziemas nedēļas nogale ar Sniega dienu Tukuma apkārtnē 

Šajā nedēļas nogalē daudzviet Latvijā tiek atzīmēta «Pasaules sniega diena». Šo ikgadējo festivālu, iedibinājusi Starptautiskā Slēpošanas federācija ar mērķi, lai bērni un pieaugušie iepazītu un izmēģinātu visdažādākās aktivitātes uz sniega.

Tukuma autotrasē aizvadītas pirmās ziemas sacensības (8)

7. janvārī Tukuma autotrasē pulcējās tie, kam patīk uzspolēt nu tā – no sirds. Šo trasi savā paspārnē paņēmis PSRS un daudzkārtējs Latvijas čempions autosportā Ainārs Eikerts.

Tukuma jaunākajai skolai – 10 (2)

Tukuma 2. pamatskola pirms 10 gadiem 8. janvārī vēra durvis Raiņa ielā 3A. Skola radās nevis šajā ēkā un nevis pirms 10 gadiem, bet gan 2003. gadā, kad Tukuma Raiņa 1. vidusskolu pārveidoja par ģimnāziju bērniem no 7. līdz 12. klasei, savukārt tā saucamās proģimnāzijas klases – no 1. līdz 6. klasei – vietas trūkuma dēļ toreiz tika nometinātas bijušā bērnudārza ēkā.

Siltumtrases plīsuma dēļ daļā Tukuma nav siltuma (14)

Jau vairākas stundas tā sauktajā Gagarina prospektā jeb posmā, kas atrodas starp mājām Meža ielā 20 un Meža ielā 18 un savieno Meža un Kurzemes ielu, tiek remontēts maģistrālās siltumtrases posms.

Tukuma namu īpašnieki aicināti tīrīt jumtus (7)

Lai arī pirmdien nesniga, snigs pamazām gāžas no namu jumtiem, šaurākajās ielās radot iespaidu, ka iela vai ietve vispār nav tīrīta. Tomēr tā kā pēc lielā sala strauji sācies atkusnis, mitrais sniegs uz jumtiem rada lielu slodzi.

Eiroparlamentārietis Krišjānis Kariņš viesojas Tukumā (16)

5. janvārī Tukumā viesojās Eiropas parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš un viņa padomnieks Krišjānis Bušs – viņi iepazinās ar SIA «Daiļrade koks» Tukuma ražotnes darbu un viesojās «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijā.

Lindai Vilmansonei ēdienu gatavošana ir ne tikai darbs un aizraušanās 

Raidījumu «Gatavo trīs» skatījos ne tik daudz recepšu, cik ieturētā stila un teju meditatīvā miera dēļ – viss bez liekas steigas un skaļām ovācijām. Un vēl arvien šajā triju komandā darbojas Linda Vilmansone.

Pareizticīgie svinēs baltus Ziemassvētkus 

6. janvārī pareizticīgie visā pasaulē sagaidīs Ziemassvētkus. Svētā Nikolaja Tukuma pareizticīgās baznīcas mācītājs Tēvs Joans Ziemassvētkos aicināja rast mīlestību un līdzjūtību.

Tukumā un Talsos uz vietējās nozīmes ceļiem veidojas sniega sanesumi (42)

Tukuma un Talsu pusē joprojām turpinās snigšana, un brāzmainā vēja ietekmē atsevišķi vietējās nozīmes autoceļu posmi ir aizputināti. Autoceļu uzturēšanai piesaistīta arī apakšuzņēmēju ziemas tehnika.

Tukumniecei Jūlijai Zemļickai – 105 (6)

5. janvārī savu 105. dzimšanas dienu svin tukumniece Jūlija Zemļicka. Piecu gadu laikā tiekoties, ikreiz jubilāre ritinājusi atmiņu kamoliņu tālāk un tālāk, izstāstot par tādiem notikumiem, kurus šodien atceras vien tie, kam laimējies sasniegt vismaz 100 gadu vecumu.

Tukumā sākusies sniega izvešana (100)

4. janvāra vakarā no Tukuma ielām sāka izvest sniegu. Vispirms to izveda no Lielās ielas un pēc tam no citām centra ielām, kuru malās bija izveidojušies lieli vaļņi. Tukuma novada dome aicina iedzīvotājus, ja vien tas iespējams, vakaros neatstāt centra ielu malās automašīnas

Tukumā sveikti pašdarbnieki 

Tukuma kultūras namā katra gada nogale ir būtiska ar jau sen iesakņojušos tradīciju – notiek pašdarbnieku balle. Šī kopā būšana ir gan kā atskaite par padarīto, gan kā atskats uz notikušo, gan kā uzmundrinājums ar zemtekstu “jūs jau sen to esat pelnījuši”.

Lielajā ielā Tukumā pārcelts ātruma ierobežojums un būs brīdinājuma luksofors (14)

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs rosinājis Lielajā ielā pie Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas gājēju pārejas nomainīt luksoforu – noņemt esošo uz uzlikt brīdinājuma luksoforu ar dzelteno mirgojošo signālu.

Tukumā vēl divas ielas kļūs par “dzīvojamo zonu” (23)

Tukuma novada domē saņemts iesniegums no iedzīvotājiem par satiksmes organizāciju Cēsu un Zvārtes ielā Tukumā, kurā lūgts abās ielās uzlikt ceļa zīmi «Dzīvojamā zona».

Tezē jaunieši iepazinuši Tukumu /FOTO/ (10)

30. decembrī Tezē jaunieši iepazina Tukumu – piedalījās radošajās darbnīcās biedrībā «Ligzda», kur mācījās gatavot pogu aproces. Jaunieši arī apskatīja Tukuma muzeja Audēju darbnīcu, Pils torni, galeriju «Durvis» un Mākslas muzeju.

Pasākumu kalendārs

2019.04.22 | 11:00

Izstādes atklāšana Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Lieldienas Jaunpilī 

2019.04.22 | 12:00

Skrējiens Engures pagastā 

2019.04.22 | 12:00

Pasākums «Mēs Engurei» 

2019.04.22 | 13:00

Lieldienas Lapmežciemā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool