Trešdiena, 2018. gada 14. novembris
Fricis, Vikentijs, Vincents

Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktajam korim «Savējie» – 25 /FOTO/ (1)

8. oktobrī Tukuma Raiņa ģimnāzijas jauktais koris «Savējie» skolotājas, diriģentes Rasmas Valdmanes vadībā Tukuma evaņģēliski luterāņu dievnamā izdziedāja kora 25. vārda dienu. Koris nosaukumu ieguva 1991. gada augustā.

Senioru teātra festivāls Tukumā (1)

9. oktobra agrā pēcpusdienā uz Tukuma ledus halli steidza ļaudis, kam patīk atrasties skatuves priekškara abās pusēs – gan kā skatītājiem, gan kā aktieriem amatieriem. Šis bija pirmais Tukuma Pensionāru biedrības teātra pulciņa «Kaprīze» organizētais senioru teātru festivāls ar devīzi «Sniedz roku rudenim!»

Tukuma novada jauniešu forums – šoreiz par brīvprātīgo darbu (8)

4. oktobrī Tukuma ledus hallē norisinājās IV Tukuma novada jauniešu forums, kurā jaunieši gan klausījās, gan paši mēģināja radīt savas vīzijas par brīvprātīgo darbu. Šī tikšanās sākās ar iedvesmas stāstiem, kurus stāstīja brīvprātīgo kustības aktīvi atbalstītāji: diriģents, biedrības «Rīga 2014» brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis.

Māksliniekiem Jurim un Andrejam Ģērmaņiem – 75 

Sestdien, 1. oktobrī, Tukuma mākslas muzejā atklāta abu mākslinieku kopīgā izstāde. Izstādi veidoja māksliniece un pedagoģe Gunta Čivle. Juris: “Man šī izstāde bija pārsteigums; gadu vai divus gadus atpakaļ tā bija pieteikta, bet es biju visu aizmirsis.

Sirsnīga pēcpusdiena tautiskā garā 

Tieši tā var nosaukt pagājušajā sestdienā notikušo Tukuma kultūras nama folkloras ansambļa «Avots» trīs gadu jubileju.

Biedrībā «Ligzda» simtiem tukumnieku apguvuši dažādas prasmes 

30. septembrī biedrībā «Ligzda» noslēdzās 10 mēnešu projekts «Atšifrējums Tukumā», kurā bez maksas bija iespēja mācīties strādāt ar mālu, šūt un iegūt jaunas zināšanas latviskajā dzīvesziņā. Rezultāts apskatāms izstādē.

Tukuma bāriņtiesai – 20 (6)

30. septembrī Tukuma bāriņtiesa atskatījās uz 20 darba gadiem un atzīmēja šo jubileju kopā ar sadarbības partneriem – novada domes, Sociālā dienesta, pagastu pārvalžu un Dzimtsarakstu nodaļas kolēģiem.

Par 47 000 eiro pirks ēku nojaukšanai, lai izveidotu stāvlaukumu pie Tukuma slimnīcas (37)

Tukuma novada domes sēdē deputāti vienbalsīgi lēma izmantot pirmpirkuma tiesības uz īpašumu Tukumā, Raudas ielā 10, kas atrodas blakus slimnīcai, un iegādāties to par 47 000 eiro. Tad šajā vietā varētu izveidot stāvlaukumu Tukuma slimnīcas un poliklīnikas vajadzībām. Otrs jautājums ir drošība, jo pirms pāris gadiem ēkā noticis ugunsgrēks, pēc kura poliklīnikas ēkai nācies nomainīt 11 logus.

Braunberga gleznu un Puzuļa keramikas izstāde Tukuma galerijā «Durvis» (8)

24. septembrī Tukuma galerijā «Durvis» atklāta mākslinieka un tukumnieka Emīla Braunberga 85 gadu jubilejas gleznu izstāde «Retrospekcija» un Alūksnes keramikas meistara Uģa Puzuļa izstāde «Ugunī dzimis».

Ieviesta vienotā Tukuma vilciena un autobusa biļete (11)

No 1. oktobra Tukuma novada iedzīvotājiem ir iespēja iegādāties vienoto biļeti, kas paredzēta braucienam ar diviem transportlīdzekļiem – autobusu un vilcienu. Pasažieris, iegādājoties biļeti vilciena biļešu kasē vai pie konduktora, varēs tikt no Rīgas līdz Tukuma stacijai ar vilcienu.

No 1. oktobra slēgts Tukuma skeitparku (42)

No 1. oktobra slēgts Tukuma pilsētas skeitparku Pauzera ielā, un visas iekārtas no šī laukuma tiks aizvāktas. Skeitparka nesošās konstrukcijas savu laiku nokalpojušas, tāpēc tās demontēs.

Tukuma novadā bez maksas var nodot lapas (6)

Tukuma novada dome sadarbībā ar SIA «AAS «Piejūra»» Tukumā, Dienvidu ielā 1, no 1. oktobra līdz 15. novembrim rīko bezmaksas akciju lapu nodošanai. Samaksu par lapām segs pašvaldība, tikai iedzīvotājiem pašiem tās uz Dienvidu ielu 1 jāaizved.

Meierovica pieminekli Tukumā veidos Rēzeknes tēlnieki (36)

23. septembrī Tukuma novada domē tika paziņoti Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa metu konkursa uzvarētāji. 1. vietu (un 1200 eiro naudas balvu) ieguva mets ar nosaukumu «RT 87», kura autori ir Matīss Kalniņš, Zane Elerte un Liene Līce.

Tukumā atklāta 3. pamatskolas pirmsskola /FOTO/ (2)

Līdz šim Lielajā ielā 31 bija Tukuma 3. pamatskolas mazā skoliņa, kur notika sporta nodarbības un kur atradās bērnu pieskatīšanas grupa «Ķepa», taču no 26. septembra šajā ēkā darbojas divas pirmsskolas vecuma grupas.

XI Teātra festivāls «Zentenes rudens» /FOTO/ 

Teātra festivāls «Zentenes rudens», kas 24. septembrī pagasta kultūras namā notika jau 11. gadu, ir viens no nozīmīgākajiem teātra notikumiem, kam jāpakārto visi darbi, lai visas deviņas izrādes redzētu un lai tam atvēlētu piecas stundas.

Pasākumu kalendārs

2018.11.14 | 13:00

Vēstures lekcija «Pils tornī» Tukumā 

2018.11.14 | 14:00

Kino Kandavā 

2018.11.14 | 14:30

Lasītāju klubiņš Jaunpilī 

2018.11.14 | 18:00

Koncerts Tukuma mūzikas skolā 

2018.11.14 | 19:30

Voljebols Smārde 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Novembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool