Ceturtdiena, 2018. gada 20. septembris
Marianna, Ginters, Guntra

Cienījamie Tukuma novada ļaudis! 

Tukuma novada Domes vārdā vēlos jūs sveikt Latvijas Republikas proklamēšanas dienā! Šogad mūsu valstij aprit 98.gadadiena, bet jau pavisam drīz mēs atzīmēsim Latvijas valsts simtgadi. Lai šo nozīmīgo notikumu varētu sagaidīt cienīgi un lepni, visi Latvijas novadi uzsākuši dažādu projektu īstenošanu un aktivitāšu plānošanu.

Novembra svētku brīvdienas Tukumā un apkārtnē (10)

Priekšā novembra svētku brīvdienas. Jāsāk plānot, kā tās pavadīt! Piektdien noteikti apmeklēsim svētku pasākumus, iedegsim svecītes un vērosim uguns puķes – salūtu Tukumā. Bet ko darīsim pārējās brīvdienās? Varbūt vērts doties pārgājienā vai apmeklēt Tukuma muzejus?

Tukumā aizvadīts cīņu šovs «Milžu cīņas» /FOTO/ 

12. novembrī Tukuma ledus hallē nu jau piekto reizi norisinājās cīņas sporta sacensības «Milžu cīņas». Pasākumu atklāja ikgadējais pasākuma vadītājs Verners Akimovs un deju grupa «Demo», tam sekoja Latvijas himna kora «Savējie» izpildījumā.

Žaņa Katlapa balva aktrisei Gunai Zariņai un režisoram Viesturam Kairišam 

Vakar, 11. novembrī – Lāčplēša dienā – Durbes pilī tika pasniegtas režisora un aktiera Žaņa Katlapa balvas. Šo – ceturto balvu – saņēma Jaunā Rīgas teātra aktrise Guna Zariņa un režisors Viesturs Kairišs.

Kas notiek ar kafejnīcas «Elizabete» ēku Tukumā? (70)

Jautā lasītājs: – Tukumā te tāda grupiņa pastaigājāmies un aplūkojām māju Tukumā, Elizabetes ielā 12, kur agrāk dzīvojām. Skumji, ka pa šiem gadiem tā pārvērtusies par teju graustu. Es gribētu pastāstīt, kā šī situācija veidojusies.

Tukuma Mākslas skolas audzēkņiem panākumi Polijā, Grieķijā, Čehijā, Francijā un Taivānā 

Šis gads jaunajiem Tukuma Mākslas skolas grafiķiem bijis īpaši veiksmīgs. Nupat saņēmām sūtījumu no Polijas, XX starptautiskās bērnu grafikas biennāles, kur 9616 darbu konkurencē, kuri iesūtīti no 40 valstīm, iegūtas 2 medaļas.

Lāčplēša diena Tukumā (2)

11. novembrī Lāčplēša dienas svinības Tukumā notika ne tā kā citugad, kad visi pilsētnieki devās lāpu gājienā uz 1. Pasaules kara Brāļu kapiem. Šoreiz pasākums notika Brīvības laukumā.

Tukumniekiem pie sniega vēl jāpierod (22)

Lai saprastu – ir vai nav ziemai gatavi Tukuma ielu uzturētāji –, izvaicājām SIA «Clean R», kuri ielu tīrīšanā iesaista divus tīrītājus-kaisītājus un vienu traktoru, kas tīra tās ielas, kur mašīnas nevar iebraukt.

Tukumā nedomā ne par uzņēmējiem, ne iedzīvotājiem (65)

Tukuma novada dome pēdējā laikā arvien biežāk izteikusies, ka tikai, atbalstot uzņēmējus, pašvaldība var cerēt uz samaksātiem nodokļiem un tādējādi atbalstīt daudzas citas sfēras. Turklāt uzņēmējiem tā var palīdzēt, vienīgi attīstot infrastruktūru.

Šogad Tukumā nenotiks Lāčplēša dienas lāpu gājiens (71)

11. novembrī 18.00 Brīvības laukumā Tukumā būs Lāčplēša dienas piemiņas brīdis «Es karā (i) aiziedams» un svecīšu gaismas apļa veidošana, savukārt ikgadējais lāpu gājiens nenotiks Melnezera ielas rekonstrukcijas dēļ.

Tukuma bērnudārzam «Karlsons» – 5 gadu jubileja (12)

1. novembrī bērnudārzs «Karlsons» Lauktehnikā atzīmēja savu 5. dzimšanas dienu. Šo gadu laikā pasaulē palaisti ap 90 absolventu. «Karlsons» ir pirmais privātās partnerības projekts Tukumā, kas novada pašvaldībai izmaksāja 2 194 432,66 eiro.

Tukumā jābūt slimnīcai (51)

20. oktobrī «NTZ» redakcijā uz lasītāju un žurnālistu uzdotajiem jautājumiem atbildēja valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore Sarmīte Villere.

Tukumnieki – jaunieši, kuri piepildījuši savu sapni (6)

Studente Līga Lebeda, žurnāliste Laura Doveika, aktieris Romāns Bargais un ģimnāziste Lauma Apine ceļu uz savu mērķi lielajā dzīvē sākuši Tukuma Raiņa ģimnāzijā, Džūkstes un Tumes vidusskolā.

Oktobra pēdējā nedēļas nogale Tukuma apkārtnē 

Šajā oktobra pēdējā nedēļas nogalē aicinām kliedēt rudens drēgnumu, apmeklējot dažādus pasākumus uz kuriem aicina gan pilis un muižas, gan Kandavas pilsēta. Sestdien, 29. oktobrī, jau no 11.00 uz Kafijas un tējas svētkiem aicina Kandavas pilsēta. Tie jau septīto gadu pēc kārtas norisinās oktobra pēdējā sestdienā un apmeklētājiem piedāvā nobaudīt dažnedažādus našķus.

Tukumā pabeigta Smilšu ielas siltumtrase (14)

26. oktobrī Tukuma novada domes komisija pieņēma ekspluatācijā šovasar izdarītos Smilšu ielas siltumtrases rekonstrukcijas darbus. SIA «Amatnieks» nomainīja vai no jauna izbūvēja ap 900 m siltumtrases. Projekta būvniecības izmaksas bija 200 655,56 eiro.

Pasākumu kalendārs

2018.09.20 | 10:30

Tikšanās ar dzejnieci Tumē 

2018.09.21 | 9:30

Olimpiskā diena Kandavā 

2018.09.21 | 10:00

«Olimpiskā diena» Tukumā 

2018.09.21 | 13:00

Izrāde «Dželsamīno melu zemē» Tukumā 

2018.09.21 | 16:00

Vakartirgus Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Septembris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool