Meldra, Meldris, Melisa

Tukuma domē jauna sekretāre 

No 19. marta Tukuma domē strādā jauna pārvaldes sekretāre – Aija Lagzdiņa. Viņai ir augstākā izglītība, iepriekš viņa strādājusi Valsts Ieņēmumu dienestā. Lai strādātu domē, viņa izturēja lielu konkursu, sacenšoties ar 18 citām pretendentēm. Viņa pati gan atzina, ka konkursā piedalīties nav bijis grūti, lai gan citas amata pretendentes bijušas līdzvērtīgas.

Rotaļu piramīdu Jauntukumā sabojājuši vietējie bērni (12)

Noskaidroti vainīgie, kas 11. martā ap 13.45 Tukumā, starp Jelgavas ielas 21. un 23. namu, rotaļlaukumā salauza rotaļu ierīci – piramīdu. Pašvaldībai nodarīts zaudējums Ls 1 050 vērtībā. Vainīgie ir četri vietējie bērni vecumā no septiņiem līdz deviņiem gadiem (trīs zēni un viena meitene), taču viņi nav vienīgie, kas bojājuši piramīdu. Roku pielikuši arī pusaudži.

Tukumā – gan veikali, gan daudzdzīvokļu māja 

11. martā notika Tukuma domes būvvaldes sēde, kurā izskatīja 25 jautājumus. Tostarp – saskaņots lielveikala skiču projekts, tehniskais projekts daudzdzīvokļu mājai un sabiedriskajai ēkai, akceptēts Tukuma slimnīcas piebūves tehniskais projekts un citi. Dažu jautājumu izskatīšana atlikta.

Lielgabarīta atkritumu izvešana – lats kubikmetrā 

Preses konferencē Tukuma domē interesējāmies, vai iepriekš lielgabarīta atkritumus neveda par velti. Domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka iepriekš iedzīvotājiem vajadzējis maksāt Ls 0,50 santīmus par kubikmetru, taču tagad tas maksā latu. Tanī pat laikā elektroierīces uz Dienvidu ielu 2 var vest bez maksas, līdz ar to par lielu daļu atkritumu nav jāmaksā.

Tukums Lieldienu rotā! 

No 17. marta Tukumā, Brīvības laukumā, Elizabetes ielas skvērā un aplī pie veikala «Rimi» uzlikti dažādi interesanti dekori – putnu būrīši, olas, ligzdiņas – par godu Lieldienām. Tukuma domes ainavu arhitekte Maija Fogele pastāstīja, ka rotājumu skices izstrādāja un rotājumus pilsētā izlika domes darbinieki, bet atbilstoši noslēgtajam līgumam ideju īstenoja ziedu namiņš «Agnese».

Negaidītais sniegs sagādā darbu ielu tīrītājiem un sētniekiem (8)

Naktī no 17. uz 18. martu uzsnigušais sniegs licis sarosīties Tukuma ielu un ietvju tīrītājiem. 18. martā fiksējām, ka «Tukuma ainavas» traktoriņš cīnās ar sniegu skvēriņā pie invalīdu sporta kluba «Tukums» ēkas un pie «Parex» bankas. Bet sniegs tik snieg un snieg…

Jauntukumā salauž rotaļu ierīci (1)

Pagājušajā nedēļā Tukuma domes ainavu arhitekte Maija Fogele informēja, ka salauzta tīkla piramīda, kas pērn tika uzlikta pie daudzdzīvokļu mājas Jauntukumā, Jelgavas ielā 23. Tukuma domes vadība spriež, ka bērnu rotaļlaukumi pilsētā vandaļu dēļ būs jāplāno iežogoti.

Tukumā gatavojas cīņai ar latvāņiem 

11. martā Tukuma domes finanšu komitejas sēdē deputāti atbalstīja domes iesaistīšanos latvāņu iznīcināšanas projektā, ko iesniegs Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācijas izsludinātajā konkursā. Projekts paredz iznīcināt latvāņus valsts vai pašvaldības īpašumā vai valdījumā esošajās zemēs. Pavisam šim mērķim var iegūt Ls 15 000. Pašvaldībai jāparedz nauda līdzfinansējumam 15% apmērā – Ls 2 250.

Pavasari gaidot, jāsakopj īpašumi (1)

Maz ticams, vai vēl uznāks ziema, tāpēc domes darbinieki aicina iedzīvotājus sakopt īpašumus un tiem piegulošās teritorijas. Lai arī pārlieku lielā mitruma dēļ vēl nav iespējami pamatīgi dārza darbi, papīrus un pudeles no piegulošajām teritorijām savākt var. Lai īpašnieki žiglāk ķertos pie darba, pašvaldības policija jau izgājusi ielās. Domes priekšsēdētājs informēja, ka vairāki protokoli jau noformēti, izteikti arī vairāki brīdinājumi.

Rotaļlaukumam vēlas piesaistīt valsts naudu 

11. martā Tukuma domes finanšu komitejas sēdē deputāti piekrita iesaistīties Bērnu un ģimenes lietu ministrijas izsludinātajā projektu konkursā «Atbalsts pasākumiem bērniem brīvā laika pavadīšanai pašvaldībās – bērnu rotaļu un atpūtas laukumu izveidošana». Kā deputātus informēja projektu vadītāja Dace Zvagule, konkursam varētu pieteikt bērnu rotaļlaukumu Spartaka ielā, kam jau izstrādāts tehniskais projekts.

Demogrāfiskā bilance Tukuma pilsētā 

Tukuma pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā No 11. līdz 15. martam reģistrēts viens mirušais un divas laulības.

Tukumā sāk ūdenssaimniecības attīstības projektu 

17. martā Tukumā darbu sāka ūdenssaimniecības attīstības projekta ieviešanas darba grupa. Kā informēja Tukuma domes izpilddirektors Ēriks Lukmans, tajā darbosies SIA «Tukuma ūdens» padomes priekšsēdētājs Indulis Zariņš, uzņēmuma valdes loceklis Arnis Upmanis, galvenais inženieris Ainārs Feldmanis, ekonomists Kristaps Kārkliņš, projekta izstrādes firmas «Venteko» pārstāvis; grupu vadīs attīstības departamenta vadītāja Anita Šēlunda.

Tukuma komunālo dienestu paveiktais un plānotie darbi 17. līdz 23. martā 

«Tukuma nami» Lielā ielā 15-7, Talsu ielā 6-5, Celtnieku ielā 10-33 remontēs dzīvokļus, Spartaka ielā 3 veiks kāpņu telpas kosmētisko remontu, Strēlnieku ielā 41 nomainīs ārdurvis divām kāpņu telpām, Stacijas ielā 25 remontēs ārdurvis un sienas kāpņu telpās, Kurzemes ielā 2 bruģēs ieejas 5. un 6. kāpņu telpai, Meža ielā 7 – logu aiļu apdare […]

Divas sabiedriskās tualetes Tukumā gadā izmaksā Ls 30 000 gadā 

Tukuma domes komunālo jautājumu komitejas sēdē 5. martā deputāti uzklausīja pilsētsaimniecības departamenta vadītāja Gunta Lekša sagatavoto informāciju par sabiedriskajām tualetēm pilsētā. Viņš norādīja, ka divu tualešu uzturēšanai gadā nepieciešams ap Ls 30 000. Turklāt šajā summā nav ierēķināta maksa par komunālajiem pakalpojumiem.

Tukuma dome dala naudu sabiedriskajām organizācijām 

11. martā Tukuma domes finansu komitejas sēdē deputāti no Tukuma pilsētas pamatbudžetā paredzētajiem līdzekļiem sieviešu invalīdu biedrībai «Tukuma Aspazijas» piešķīra Ls 231,24. Par šo naudu tiks apmaksātas sociālās apdrošināšanas iemaksas algotu pagaidu darbu organizēšanai bezdarbniekam invalīdam, kas iesaistījies Nodarbinātības valsts aģentūras projektā.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool