Pirmdiena, 2019. gada 18. februāris
Kintija, Kora

No šodienas – Tukuma skeitparks vaļā! 

No šodienas, 26. februāra, tiks atvērts skeitparks Pauzera ielā. Lai arī vēl neviens nevarot pateikt, vai neuznāks ziema, kad skeitot nav droši, šobrīd laika apstākļi tam ir pilnīgi piemēroti. Domes izpilddirektors Ēriks Lukmans gan nevarēja pateikt, vai parks strādās noteikumos paredzēto laiku – no 7.00 līdz 23.00 -, bet dienas gaišajā daļā noteikti. Viņš katram parka apmeklētājam lika pie sirds un aicināja ievērot tā lietošanas noteikumus, kas uz vietas teritorijā ir izlikti, kā arī rūpēties par savu drošību.

Pētīs, kā organizēt satiksmi Kurzemes ielā Tukumā 

19. februārī noslēdzās lielveikala «Maxima XX» skiču projekta sabiedriskā apspriešana, savukārt 21. februārī Tukuma pilsētas domes sēdē deputāti ar dažiem iebildumiem apstiprināja apspriešanas rezultātus. Kā deputātiem stāstīja arhitekte Aivita Milta, apspriešana ilgusi četras nedēļas, tās laikā domē saņemtas vien pozitīvas atsauksmes un ieteikumi, piemēram, mudinājums izveidot veikalam interesantāku fasādi. SIA «Maxima Latvija» projektu vadītājs Edgars Kalniņš stāstīja, ka apspriešanas laikā uzņēmums apsvēris iespēju paredzēt jaunu fasādes izpildījuma risinājumu, padarot to interesantāku. Arī skiču projektā tiks izdarītas izmaiņas. Tātad Tukumā būs jaunais modelis.

No rezultātiem – neizbēgt 

Tukuma domes sēdē 21. februārī jau tradicionāli tika skatīts jautājums par sabiedrisko kārtību pilsētā. Par to deputātus informēja rajona policijas priekšnieks Rihards Zariņš, rajona prokuratūras virsprokurors Aigars Bičušs, kārtības policijas vecākais inspektors Janeks Bahs, pašvaldības policijas priekšnieks Armands Hohfelds.

Vai blakus daudzdzīvokļu mājām jādzīvo tumsā? (2)

Jau vairākās «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» rīkotās iknedēļas akcijās «Ceturtdienas sarunas» iedzīvotāji vaicājuši, kāpēc pilsētā tiek pārkāpti noteikumi daudzdzīvokļu māju būvniecībā. Viņi norāda, ka dome, atļaujot būvēt daudzdzīvokļu mājas tik tuvu jau esošajām ēkām, pasliktinājusi iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kā arī tīši ietekmējusi viņu dzīvokļu un blakus esošo privātmāju tirgus vērtību. Savukārt arhitekti skaidro, ka viss atbilst normām.

Dzīvokļu atbrīvošanas pabalstus vēl neizmaksās 

Vairāki iedzīvotāji «Neatkarīgo Tukuma Ziņu» redakcijai vaicājuši, vai dome arī šogad maksās dzīvokļa atbrīvošanas pabalstus iedzīvotājiem, kas gadiem ilgi dzīvojuši denacionalizētajās mājās un tagad vēlas iegādāties citu dzīvokli vai pārcelties dzīvot citur. Tukuma domes dzīvokļu nodaļas vadītāja Ilze Gaile skaidroja, ka pašvaldības budžetā šim mērķim paredzēti Ls 60 000, naudu tam savā budžetā paredzējusi arī valsts, taču šobrīd nav zināms, kad to sāks izmaksāt.

Tukuma domes deputāti lemj par skolēnu skaitu izglītības iestādēs 

6. februārī notika Tukuma domes pilsētas attīstības komitejas sēde, kurā izskatīti divi jautājumi par audzēkņu skaitu pilsētas skolās – noteikumi par skolēnu uzņemšanu 1. klasē un par skolēnu skaitu citās klasēs.

Bērnudārzos – vēl divas vietas 

14. februārī uz sēdi pulcējās komisija, kas piešķir vietas pašvaldības bērnudārzos «Pasaciņa» un «Vālodzīte». Jaunatnes lietu speciāliste Inese Bišofa stāstīja, ka «Pasaciņā» piešķirtas divas vietas 2005. gadā dzimušajiem bērniem.

Balvas par stikla taras nodošanu 

12. februārī noslēdzās akcija «Laiks šķirot stiklu!», kuras izlozē piedalījās tie iedzīvotāji, kas bija atveduši stiklu uz Dienvidu ielu 2 un aizpildījuši anketu. Tukuma domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Šulca pastāstīja, ka domes balva piešķirta Aigaram Karņickim no Kurzemes ielas un Dainim Ozoliņam no Estrādes ielas, «Latvijas Zaļā» punkta balva – Evitai Švarcai no Zemītes pagasta, bet SIA «Kurzemes ainava» balva – Jurim Uzuliņam no Gravas ielas un Daigai Lubarskai no Rīgas ielas. Pavisam akcijā piedalījās 95 Tukuma un rajona iedzīvotāju aizpildītās anketas.

“Aizvāciet sirēnas no krustojumiem!” (1)

Ar šādiem vārdiem par civilās aizsardzības sirēnu skaņām līdzīgo troksni luksoforos iedzīvotāji žurnālistiem stāstīja gan pagājušās nedēļas nogalē, gan 18. februārī. Viņu lūgums bija viens – lielo troksni aizvākt, lai blakus esošajās mājās var gulēt mierīgi un lai nemuļķo cilvēkus krustojumā. Iedzīvotāji norādīja, ka tā arī neesot skaidrs, kādēļ šāds trokšņotājs ierīkots, jo neredzīgam cilvēkam tas nekādi neatvieglo ielas šķērsošanu pie zaļās gaismas. Patiesībā vienlīdz stipru skaņu dod pilnīgi visi luksofori vienlaikus, tāpēc, neredzot gaismas signālu, nemaz nevar pateikt, kurš luksofors rāda zaļo signālu, kurš – sarkano. Turklāt skaņa ir tik spalga, ka blakus esošajā mājā, Meža ielā 2, par mieru vajadzējis aizmirst, jo brīvdienas pagājušas trauksmes gaisotnē. Lai arī dzīvokļos ir jaunie logi, tie skaņu nemaz nav slāpējuši.

Demogrāfiskā bilance Tukuma pilsētā 

Tukuma pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā no 11. līdz 5. februārim reģistrēti pieci dzimušie, pieci mirušie un viena laulība.

Tukuma pilsētas komunālo dienestu paveiktais un ieplānotie darbi no 18. līdz 24. februārim 

SIA «Jauntukums» Centrālās apkures radiatorus remontēja Telegrāfa ielā 13 (vairākos dzīvokļos), bet centrālās apkures stāvvadu nomainīja Aviācijas ielā 10-31 un pagrabstāvā. Kanalizācijas stāvvadu nomainīja Aviācijas ielā 1-34 un 1-37. Jelgavas ielā 23-12 nomainīja dūmvada skārda apmali. «Tukuma nami» Spartaka ielā 3 mainīs kāpņu telpu ārdurvis, Celtnieku ielā 8 mainīs kāpņu telpu logus, Strēlnieku ielā 39 […]

Būt vai nebūt uzņēmēju izstādei? 

Kopš pēdējās Tukuma uzņēmēju izstādes Raiņa ģimnāzijas sporta zālē pagājis diezgan daudz gadu, taču daudzi to joprojām atceras kā interesantu Pilsētas svētku sastāvdaļu. Domes uzņēmējdarbības speciāliste Līga Siliņa stāstīja, ka šī gada pilsētas svētku laikā domāts izstādi atjaunot un iesaistīt tajā uzņēmējus, iestādes, skolas, lai parādītu pilsētas izglītības, saimniecisko, kultūras un ekonomisko dzīvi. Par izstādes tradīcijas atjaunošanu tika runāts arī 13. februārī, kad domes vadība tikās ar uzņēmējiem.

Deputātiem jāaizstāv pašvaldības, ne uzņēmēja intereses (4)

Ar šādiem vārdiem Tukuma pilsētas domes komitejās tika apspriests projekts nomas līgumam, ko Tukuma dome paredzējusi slēgt ar SIA «Ronis» par telpu nomu bibliotēkas vajadzībām. Vairāki deputāti izteica savus priekšlikumus, viens balsoja pret šāda līguma noslēgšanu. Gala vārdu deputāti teiks 21. februārī domes sēdē.

Tukuma svētki – no 18. līdz 20. jūlijam 

13. februārī, kad Tukuma pilsētas domes vadība tikās ar uzņēmējiem, Tukuma pilsētas Izglītības, kultūras un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Smirnova pastāstīja, ka Tukuma svētki, kas šogad norisināsies 14. gadu, notiks no 18. līdz 20. jūlijam. Devīze – «Uz Tukumu pēc smukuma».

Tukuma slimnīcā – 1447 nostrādāti gadi (papildināts) 

 

14. februārī Tukuma slimnīcas darbinieki svinēja Valentīna dienu. Svētkus mediķiem sarīkoja arodbiedrība, kuru vada daktere Maija Palkavniece. 40 darba veterāni, kas slimnīcā nostrādājuši ilgāk par 30 gadiem, par katru nostrādāto gadu saņēma vien latu. Tas – Valentīndienas svinībām.

 

Pasākumu kalendārs

2019.02.18 | 12:00

Konkurss «Balsis» Kandavā 

2019.02.27 | 11:00

Sacensības skolēniem Kandavā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Februāris
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool