Rozālija, Roze

12. aprīlī Tukumā būs slēgts Kurzemes ielas posms 

Lai ierīkotu komunikācijas, tiks slēgta Kurzemes iela posmā no Raudas ielai līdz Tulpju ielai. To varēs apbraukt pa Asteru un Tulpju ielu. Paredzēts, ka iela būs slēgta 12. aprīlī no 15.00 un 13. aprīlī. Kā redakcijai pastāstīja SIA «Amatnieks» valdes loceklis Janeks Žizņevskis, iela jāslēdz, lai Kurzemes un Jāņa ielas krustojumā varētu izveidot aku lietus ūdens kanalizācijai un izdarīt komunikāciju pieslēgumu. Otrs pieslēgums paredzēts Kurzemes un Siltuma ielas krustojumā. Vienlaikus lietus ūdens kanalizācijas sistēma tiek izveidota Kurzemes ielā, kas tiks pieslēgta jau esošajam posmam.

Vides ministrijas balva – Pavārkalnam Tukumā 

Pagājušā gada novembra beigās par pašvaldības ieguldījumu vides infrastruktūras attīstībā un dabas aizsardzībā Tukuma dome ieguva Vides ministrijas balvu «Ābols» un Ls 10 000. Lai varētu tērēt šo naudu, pašvaldībai bija jāiesniedz pamatoti priekšlikumi, kā ieguldījumu ilgtermiņā varēs izmantot pilsētas iedzīvotāji. Sākotnēji par šo naudu bija iecerēts iegādāties konstrukcijas puķēm, lai tādējādi padarītu pilsēta skaistāku, taču ideja tika noraidīta. Savukārt otra iecere – sakopt Pavārkalna apkārtni un sakārtot dīķi – ir atbalstīta.

Bērnudārzam «Vālodzīte» Tukumā būs jauns žogs 

Šonedēļ firma «Melderi V» sāka ierīkot žogu Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes «Vālodzīte» teritorijā. Vecais žogs jau noņemts, izraktas bedres stabiem. Vīri sola, ka nākamās nedēļas sākumā darbiņš tikšot pabeigts. Kā pastāstīja SIA «Melderi V» darbu vadītājs Ivo Niedra, jauns 1,45 m augsts žogs tiks uzlikts 150 metru garā teritorijā gar Spartaka ielu. Cinkota metāla ekosistēmas žogs ir izturīgs, nerūsošs, nav jākrāso. Tam būs divu gadu tehniskā garantija.

Pāri peļķēm pretī panākumiem (3)

Vai tad tā nav Spartaka ielā iepretī Tukuma 2. vidusskolas sākumskoliņai?! Peļķes viena aiz otras – gluži kā Latgales ezeri. Vien miniatūrā un nav tā dzidruma. Mammas un tēti sūkstās: "Nevar bērni no automašīnas izkāpt. Apstājies, kur gribi – tik un tā iekāps peļķē. Jānes pičupaunā, lai kājiņas sausas. Un kur vēl mašīnas, kas starp peļķēm cenšas lavierēt! Brauc, cik vien lēni vari, dubļi tik un tā bišķi pašļakstās un ancuks atkal netīrs."

Smārdes ielas Tukumā iedzīvotāji piekrīt gāzes apkurei 

3. aprīlī VAS «Latvenergo» «Sadales tīklu» ēkā Tukumā par apkures organizēšanu daudzdzīvokļu mājās Smārdes ielā 1 un Smārdes ielā 2c ar iedzīvotājiem runāja Tukuma domes dzīvokļu nodaļas vadītāja Ilze Gaile, komunālinženieris Aleksandrs Fridrihsons un SIA «Tukuma nami» direktors Uldis Eglītis. Iedzīvotājiem bija jāizvēlas: nomāt pašreizējo katlu māju, gādāt par gāzes apkuri vai izmantot kokskaidu granulas.

No 9. aprīļa Tukumā slēgtas Rīgas ielas kāpnes (1)

Remonta laikā, vismaz uz mēnesi, tiks slēgtas Rīgas ielas kāpnes uz autoostu un dzelzceļa staciju, tādēļ iedzīvotājiem nu būs jāizmanto citi apvedceļi – Pasta iela vai Dzelzceļa iela.

Tukuma kultūras nama flīģelis – uz remontu 

3. aprīlī pēc pusdienas Tukuma kultūras nams uz laiku atvadījās no sava flīģeļa – to līdz 1. augustam restaurēs firma «AE klavieres». Tās vīri Edgara Kauķa vadībā 400 kilogramus smago instrumentu sagatavoja pārvešanai un transportēja uz darbnīcu. E. Kauķis pastāstīja, ka flīģeli vispirms kārtīgi izžāvēs, lai redzētu, kā instruments jūtas, kā jūtas rezonatora dēlis.

Kas jauns Tukuma kultūras namā 

* 10. aprīlī 18.00 – Latvijas Jūras spēku orķestra koncerts, ieeja brīva. * 12. aprīlī 17.00 – Retro deju kopas «Valsis» 15 gadu jubilejas koncerts. * 12. aprīlī Slampes kultūras pilī – Deju lielkoncerts «Kurzemes Zelta dejas». Kurzemes novada Deju svētku 2009. gada repertuāra atlases koncerts. Piedalās Tukuma pilsētas kultūras nama TDA «Svīta» vidējā paaudze […]

Demogrāfiskā bilance Tukumā 

Tukuma pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā no 31. marta līdz 4. aprīlim reģistrēti pieci dzimušie un seši mirušie.

Tukuma komunālo dienestu paveiktais un plānotie darbi no 7. līdz 13. aprīlim 

SIA «Jauntukums» Dzīvokļos Aviācijas ielā 6-9 un 6-12 mainīja kanalizācijas stāvvada posmu. Mikrorajona teritorijā tiek apgriezti krūmi. Alīnes ielā 2 nozāģēja sausu bērzu, bet Telegrāfa ielā 6 apzāģēja koku zarus. Parādes ielā 3 un Telegrāfa ielā 4 (bērnu rotaļlaukumā) demontēja slīdkalniņu, ko pirms tam bija salauzuši pusaudži (nodarīti zaudējumi aptuveni Ls 1000 vērtībā). «Tukuma siltums» […]

Vai 40 bērzi Tukumā nav zaļā teritorija? (9)

Tukuma domē līdz 8. aprīlim var piedalīties sabiedriskajā apspriešanā par veikala būvniecības ieceri Tukumā, Jelgavas ielā 15b. 1. aprīlī domē tikās projekta autors, arhitekts Kaspars Leiguts, domes galvenā arhitekte Iveta Vistapole, īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs un arhitekte Aivita Milta. Viņi atbildēja uz žurnālistu jautājumiem – lielākoties par to, kādēļ jānocērt koki, lai varētu uzbūvēt veikalu.

Iepirkumos – daudz piedāvājumu un problēmu 

Tukuma domes sēdē 20. martā domes izpilddirektors Ēriks Lukmans informēja par pašvaldībā jau notikušajiem iepirkumiem, to rezultātiem un ar tiem saistītajām problēmām:

– Kopīgā tendence ir tāda, ka piedāvājumu paliek arvien vairāk, cenas kļūst zemākas. Tiesa gan, nereti ir tā, ka piedāvājums ir, bet netiek iesniegti tie dokumenti, kas iepirkuma nosacījumos paredzēti.

Sācies tīrīšanas un sakopšanas laiks! 

1. aprīlī sākusies ielu, piegulošo teritoriju un īpašumu sakopšana pavasarī. Viens no darbiem, kurā pašvaldība aicina iesaistīties iedzīvotājus, ir smilšu, gružu un netīrumu savākšana ielu malās. Viss, kas pie ietves vai ielas malā sakrājies pa ziemu, jāsaslauka kaudzītēs, lai avārijas brigāde varētu aizvest.

Var izteikties par apbūvi «Spīdoņu» teritorijā 

28. martā sākās «Spīdoņu» detālplānojuma sabiedriskā apriešana. Teritorija atrodas Jauntukuma mikrorajonā starp garāžu kooperatīvu «Sigulda 21» un Aviācijas ielu. Plānojuma apspriešana ilgs trīs nedēļas – līdz 18. aprīlim. Tukuma domes teritorijas plānotāja Zane Skrūzkalne pastāstīja, ka plānojumā iekļautas mazstāvu dzīvojamās apbūves, daudzstāvu dzīvojamās apbūves teritorijas, rekreācijas (atpūtas) zona un stāvlaukums.

Demogrāfiskā bilance Tukumā 

Tukuma pilsētas Dzimtsarakstu nodaļā no 25. līdz 28. martam reģistrēti seši dzimušie un pieci mirušie.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool