Meldra, Meldris, Melisa

Nomas maksa – 1,5 % no zemes privatizācijas vērtības 

Tukuma domes finanšu komitejas sēdē 15. aprīlī deputāti izskatīja lēmuma projektu par zemes nomas maksas noteikšanu 2008. gadā. Dome saņēmusi piecus nomnieku iesniegumus ar lūgumu nomas maksas apmēru pārskatīt, jo pēc kadastrālās vērtības paaugstināšanās dažam tā pieaugusi pat desmit reižu.

Lai ripo droši! 

17. aprīlī, notika jauno satiksmes dalībnieku forums. To jau 15. gadu pēc kārtas visos rajonos un lielākajās pilsētās rīko Ceļu Satiksmes drošības direkcija (CSDD). Tukumā par velo speciem vēlējās kļūt 40 jauni riteņbraucēji no četrām skolu komandām. Tukums ir otrā pilsēta, kur notika šāds pasākums. 15. aprīlī Rīgas Motormuzejā piedalījās sešas komandas.

Lai plānos, projektos un likumos nepazustu galvenais – tīra un sakopta vide 

Jau rakstījām par konfliktu starp SIA «Tukuma metāls», SIA «Kurzemes ainava» un Tukuma domi, kas radās, nespējot panākt vienošanos atkritumu apsaimniekošanas jomā. SIA «Tukuma metāls» vēlējās ievest atkritumus izgāztuvē, bet otrs – konkurējošais atkritumu pārstrādes uzņēmums SIA «Kurzemes ainava», kam ir līgums ar domi, – to neļāva. Savukārt dome atteicās slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu.

Nebradājiet apstādījumus! 

Jau rakstījām, ka rekonstrukcijas laikā slēgtas Rīgas ielas kāpnītes uz autoostu un dzelzceļa staciju. Diemžēl gājēji nav ņēmuši vērā pašvaldības lūgumu izmantot apkārtceļus un nobradājuši jau uzziedējušo tulpju un citu puķu stādījumus. Lūgums gājējiem – saudzēt to, kas šajā vietā jau izdarīts un tik grūti ieaugas – bradātāju, postītāju un čurātāju dēļ.

Kādam būt Tukuma tēlam? (1)

Šodien Tukuma domē notika diskusija par to, kādam būt Tukuma tēlam. Sarunā piedalījās Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš, institūta speciālistes, kā arī Tūrisma informācijas centra un domes darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, deputāti, uzņēmēji.

Ukrainas pašvaldību vadītāji – Tukumā 

Vakar Tukumā viesojās pilsētu mēri un dažāda ranga ministriju un pašvaldību amatpersonas no Ukrainas – Kijevas, Ivanofrankovskas, Izjuma, Ternopoles, Hersonas, Čerņigovas, Borispoles, Solomjanskas, Pustomiti. Viņi apskatīja atdzelžošanas staciju, ledus halli, Tukuma 2. pamatskolu, sociālo departamentu, Tukuma slimnīcu, ka arī tikās ar pašvaldības vadītāju Juri Šulcu un citiem domes darbiniekiem.

Tukuma ielas greiderēs 

Tukuma domes pilsētsaimniecības departamenta vadītājs Guntis Leksis informēja, ka daudzi iedzīvotāji satraukušies par to, ka netiek greiderētas mazās ieliņas pilsētas mikrorajonos. Viņi norāda, ka tās ir tik bedrainas, ka vairs nav izbraucamas.

KNAB pārbauda divus Tukuma pilsētas domes darījumus (18)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbauda divus Tukuma pilsētas domes darījumus – par ledus halli, kas pērn no privātpersonām nopirkta par 2 250 000 latiem, un par nomas līgumu ar SIA "Ronis" par telpu iznomāšanu bibliotēkai, šodien raksta "Latvijas Avīze".

Jauna kārtība Tukuma pilsētas skolēnu un skolotāju apbalvošanā 

Tukuma pilsētas domes attīstības komitejas sēdē izglītības, kultūras un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Smirnova iepazīstināja deputātus ar noteikumu projektu izglītojamo un viņu pedagogu apbalvošanai ar naudas balvām. Atšķirībā no iepriekšējiem noteikumiem šajos izdarītas izmaiņas: palielināts naudas balvas apmērs, vienādu balvu saņem gan skolēni, gan skolotāji, kā arī – lielāks uzsvars likts uz mācību darbu.

Par karstā ūdens piegādes pārtraukšanu Tukumā vēl lems 

9. aprīlī Tukuma domes komunālo jautājumu komitejas sēdē tika izskatīts jautājums par karstā ūdens piegādes (siltumapgādes) pārtraukšanu Tukumā. Šāds laikposms, kad iedzīvotāji nesaņem karsto ūdeni, tiek noteikts katru gadu, lai SIA «Tukuma siltums» varētu veikt katlu un siltumtrases remontus. Šogad uzņēmums izteicis priekšlikumu siltumapgādi atslēgt no 25. jūnija līdz 14. jūlijam. Galīgo lēmumu deputāti pieņems domes sēdē, kas plānota 24. aprīlī.

Brīvības laukumā Tukumā – labiekārtošanas darbi 

No 14. aprīļa Brīvības laukumā Tukumā, vietā, kur pērn izraka dzīvžogu, firma «Uzars» sāka labiekārtošanas darbus. Tukuma domes ainavu arhitekte Maija Fogele pastāstīja, ka šajā vietā uzliks jaunas maliņas, kā arī veidos laukakmens iesegumu, daļu zemes mulčēs, bet vēl vienā daļā ierīkos stādījumus. Šobrīd vēl nav zināms, vai starp kokiem stādīs stefanandras, klājeniskās rozes vai klājeniskās klintenes – tas būs atkarīgs no tā, cik dziļi varēs sastrādāt augsni. Domāts, ka nedēļas laikā firma darbu pabeigs.

Pasākumi Tukuma kultūras namā 

* 15. aprīlī 19.00 «Omulības klubiņā» – Naudas plānošanas centrs ar lekciju «Ģimenes budžeta plānošana».* 16. aprīlī 11.00 – Rīgas Leļļu teātra izrāde «Lapsa Kūmiņa un vilks Znotiņš».* 19. aprīlī 22.00 – Pavasara Pilnmēness Laikmetīgās mākslas nakts šovs.* 20. aprīlī 16.00 – Deju svētku koncertuzvedums «No sirsniņas sirsniņai».* Kultūras nama Kamīnzālē no 5. līdz 18. […]

Tukuma pašvaldības policijas paveiktais no 4. līdz 10. aprīlim 

Šajā laikā noformēti 19 protokoli: deviņi – par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā; četri – par bērna atrašanos uz ielas pēc 23.00; divi – par dzīvošanu bez derīgas pases vai to aizstājoša dokumenta; trīs – par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu un viens – par to, ka nepilngadīgais atradās sabiedriskā vietā alkohola reibuma stāvoklī.Par auto novietošanu […]

Tukuma komunālo dienestu paveiktais un plānotie darbi no 14. līdz 20. aprīlim 

Dzīvnieku patversme Pagājušajā nedēļā Tukumā noķēra četrus suņus un četrus kaķus. SIA «Jauntukums» Pagrabus tīrīja Aviācijas ielā 14. Aviācijas ielā 6 (9. un 12. dzīvoklī) mainīja kanalizācijas stāvvadus. Telegrāfa ielā 6 apzāģēja koku zarus, bet Alīnes ielā 2 nozāģēja vienu lielo, sauso bērzu, kas apdraudēja cilvēku drošību. «Tukuma nami» Celtnieku ielā 10-49 veiks logu aiļu […]

26. aprīlī – visi tukumnieki uz talku! (1)

Sestdien, 26. aprīlī, Tukuma dome rīko talku, kurā aicina piedalīties ikvienu pilsētas iedzīvotāju, tostarp skolēnus, iestāžu un uzņēmumu pārstāvjus – gan individuāli, gan kolektīvi. Tukuma domes ainavu arhitekte Maija Fogele pastāstīja, ka plānots sakopt Pavārkalnu, Pilsētas parku, Mālkalnu, Saules dārzu, Veļķu priedes un citas vietas.

Pasākumu kalendārs

2019.07.21 | 13:00

Irlavas svētki 

2019.07.22 | 20:00

Koncerts «3×3» nometnē Jaunpilī 

2019.07.26 | 13:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

2019.07.27 | 12:00

Brīvbode «Ligzdā» Tukumā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators
coloring.cool