Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna

Lai Tumes kultūras namā vienmēr ļaužu daudz!

Twitter
FaceBook
print
2010. gada 25. jūnijs 17:42

Līgo svētku noskaņās un noskaņojumā otrdienas vakarā Tumes pagasta ļaudis pulcējās pie sava kultūras nama tā atkal atklāšanas pasākumā. Nams šovasar gan no ārpuses, gan iekšpuses atdzimis no jauna – izremontētas telpas un komunikācijas, kā arī ar bruģētiem celiņiem, soliņiem, atkritumu urnām un jauniem zālieniem labiekārtota tā apkārtne.

Kā atzina Jēkabs Spickus, SIA «Dzimtene» valdes priekšsēdētājs, kura laikā 1969. gadā kultūras nams tika atklāts un kuram pirmajam deva vārdu atklāšanas pasākumā, šī esot trešā reize, kad šādā pasākumā celtne tiekot godināta. Viņa vēlējums, kam pievienojās arī novada domes deputāts Arvīds Driķis, kurš uz saviem pleciem šo projektu iznesis, un Tumes un Degoles pagastu pārvaldes vadītāja Lidija Legzdiņa, – lai šai ēkai ilgs mūžs un lai tā vienmēr tiktu izmantota pilnā apmērā.
Savukārt mācītājs Oskars Laugalis, kurš pats ir aktīvs pašdarbības kolektīva dalībnieks, atzina, ka ļaudis nāk uz kultūras namu dziedāt un dejot, lai kļūtu labāki: "Turklāt svarīgi ir ne tik daudz ņemt un baudīt pašiem, kā dot sava darba rezultātus citiem. Tieši šī došana pašdarbniekiem ir tik saprotama."
Kad simboliskā atklāšanas lenta bija iesvētīta un pārgriezta, kultūras darbinieces Liene Bēniņa un Maruta Čauva pasākuma dalībniekus aicināja namā ienākt un iziet ar tautas dziesmas vārdiem "Kultūras namam trejas durvis/Pa vienām saule lēca, pa otrām – norietēja/Pa trešām ciema ļaudis/Nāca svētkus kuplināt." Un tā, deju kolektīva «Solis» un Tumes jauktā kora pavadījumā, visas trīs nama durvis tika iemēģinātas…
Savukārt foajē tika atklātas mākslinieces Dzidras Baumas gleznu izstāde un fotogrāfa Agra Jansona un skolotājas Ārijas Vertulaites fotostāsts par nozīmīgām Degoles puses vietām un ēkām, to vēsturi. Pēc svinīgajām uzrunām un apsveikumiem visus iepriecināja svētku koncerts.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

  1. Aldis teica:

    Lasot šo rakstu pārņem nostalģiska noskaņa (mazliet),bet prieks lielāks.Labi,ka var dot citiem prieku, kura šobrīd ir maz.Malači.(bij.Tumenieks)

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool