Hermīne, Estere
Foto: Agita Puķīte

Kur palicis Durbes avotiņš?

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 26. jūnijs 19:27

– Jau pirms kāda laika domē interesējos, kur palicis Durbes avotiņš, taču man neviens neko jēdzīgu nevarēja paskaidrot, tāpēc zvanu jums. Pirms ūdenssaimniecības projekta daudzi cilvēki ņēma ūdeni Durbē no avotiņa, bet tagad tā ūdens ir pazudis, pareizāk, tas tek cauri oļiem un aiztek grāvī, taču tā, lai to varētu satecināt traukos un ņemt līdzi, vairs nav. Noskaidrojiet, lūdzu, kas tur ir noticis!

Redakcija: Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis jau pirms vairākām nedēļām skaidroja, ka pēc apjomīgajiem rakšanas darbiem ūdens plūsmai jānoregulējas; kad tas notiks, visdrīzāk ūdens plūsma atjaunosies. Līdzīgi bijis arī ar ūdeni akās – kad komunikāciju grāvji pērn izrakti, ūdens pazudis akās un dīķos, bet pēc tam tas atjaunojies.

Diemžēl pagājis vairāk nekā mēnesis un ūdens avotiņā nav atjaunojies. Vairāki tukumnieki jau par to ir interesējušies, taču īstas atbildes nav – kas ar avotiņu noticis. Uz vietas pārliecinājāmies, ka no caurulītes lielajā akā nekas ārā netek, taču ūdens burzguļo turpat oļos pie akas un pēc tam čalodams aiztek grāvī ielas malā. Ģ. Ruģelis atzina – kamēr aka nav atvērta, nevar pateikt, kas noticis – kāds grods iesēdies vai kas cits. Tikai tad, kad piecementēto akas vāku noņems, redzēs, kas ir noticis, taču bez kārtīgas tehnikas tas nav izdarāms. Tāpēc – turpināsim sekot notikumu gaitai.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. tantuks teica:

  Gribētos zināt, kurš “gudrelis” un ar kura “visgudreļa” ziņu to vāku piecementēja. Un – galvenais- kāpēc?!
  Joprojām atrodas cilvēki,kas nesaprot, KAS IR AVOTS… Tā Dabas DĀVANA cilvēkam. Taču cilvēks vēl joprojām nav iemācījies to novērtēt!

 2. bet loģiski>tantuks teica:

  Gudrelim bija smadzenes galvā, jo lai pasargātu avotu no pie..ūkošanas nepieciešams novērst piekļuvi. Kas būs, ja tur pārgudreļi sāks visu ko mest iekšā???

 3. andris teica:

  Katru gadu tā ir bijis ka karstajā laikā samazinās ūdens daudzums, domāju, tas nav saistīts ar rakšanas darbiem.

 4. kapteinis Nemo teica:

  Vienkārši te kaut kas nav līdz galam izdomāts un tas arī viss. Karstā laika dēļ ūdens avotiņā, kā arī visās citās ūdenstecēs un tilpnēs samazinās. Cienījamie akas būvnieki nav paredzējuši, ka karstā laikā ūdens samazinās un nevar vairs “aizvilkties” līdz tai caurulei.

 5. ely teica:

  es arī gaidu atpakaļ avotiņu…..:(

 6. sanita teica:

  Labien ? Es nedzīvoju bet ar riteni bieži pagaišgad braucu pēc avotiņa jo viņš bija ļoti garšīgs ūdens,un ceru ka atjaunos tuvakajā laikā.Jo daudzi cilēki ņēma kanām avota ūdeni ,un izmantoja un mums liels lūgums lai lielie kungi padomā arī par mums maziem cilēkiem kas dzīvo Durbes apkaimē.

 7. dtd teica:

  man arī vajag šo avotu tur vismaz rindu nebija

 8. ee teica:

  avotam nav ūdens skaitītāja. arī par kanalizācijas aizvadīšanu maksu nevar iekasēt ….

 9. Jaa teica:

  Laikam jau pat par dabas parādībām kāds vainīgais ir jāmeklē šeit komentētājiem. Katru gadu sausās vasarās ūdens avotiņā samazinās, arī citur, ne tikai šajā.

 10. vetis teica:

  Vēlēšanas ir beigušās. Naivie cilvēciņi.

 11. Dzintra teica:

  23.jūl.satecināju ūdeni cik gribēju, paldies,vis notiek.2013g.

Pasākumu kalendārs

2019.07.18 | 15:00

Pasākums bērniem Viesatu bibliotēkā 

2019.07.19 | 11:00

Svētki Pūrē 

2019.07.19 | 17:30

Velobrauciens Kandavā 

2019.07.19 | 19:00

Koncerts un izstāde Irlavā 

2019.07.20 | 9:30

Sporta svētki Pūrē 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Jūlijs
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool