Kas Tukuma novadā izdarīts 2013. gadā, un kas plānots paveikt šogad?

Sācies daudz pieminētais jaunais plānošanas periods no 2014. līdz 2020. gadam, kurā pašvaldībām būs iespēja piesaistīt dažādu Eiropas programmu finansējumu. Juris Šulcs un Ēriks Lukmans sarunā par to, kā palīdzēt uzņēmējiem; kā novadam veicies ar 2013. gadā solīto darbu izpildi un kas plānots šogad.

Sācies daudz pieminētais jaunais plānošanas periods no 2014. līdz 2020. gadam, kurā pašvaldībām būs iespēja piesaistīt dažādu Eiropas programmu finansējumu. Par to, kā ar šo programmu palīdzību palīdzēt uzņēmējiem; kā novadam veicies ar 2013. gadā solīto darbu izpildi un kas plānots šogad, runājām ar Tukuma novada domes priekšsēdētāju Juris Šulcu un viņa vietnieku Ēriku Lukmanu.

– Vai ir zināms, uz kādu naudu Tukuma novads var cerēt jaunajā plānošanas periodā?

– Patiesībā šobrīd – kādas piecas minūtes par vēlu – mēģinām panākt, lai uz kaut ko varētu cerēt. Mūsu valstī tā notiek: kad ūdens smeļas mutē, visi kaut ko grābj un vēlas pilnveidot, bet laikam jau visos citos darbos ir tāpat. Bet [Eiropas naudas] vilcienam tiešām durvis jau ir gandrīz aiztaisījušās. Ministru kabinets ir apstiprinājis Partnerības līgumu par Eiropas struktūrfondu un investīciju fondu finansējumu 2014. līdz 2020. gada plānošanas periodam, kas ir aizsūtīts Eiropas Komisijai, un tas nozīmē, ka lielais aktivitāšu rāmis vairs nav maināms. Savā ziņā labi, savā ziņā slikti – būtu labāk, ja tas būtu iepriekš izdiskutēts un visiem saprotams, bet tā nebija. Tāpēc tagad pašvaldības intensīvi strādā, lai programmu ietvaros varētu panākt sev labvēlīgākus nosacījumus.

– Par ko jūs – mūsu novada pārstāvji – cīnāties?

– Eiropas nauda tiks piešķirta pēc formulas 9+21 – tas nozīmē finansējumu deviņām lielajām pilsētām, 21 reģionālajam policentriskajam centram, kura skaitā esam arī mēs, un 89 pašvaldībām. 21 pašvaldība ir uzrakstījusi vēstuli Ministru kabinetam, pagājušajā piektdienā bija arī tikšanās ar jauno vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Eināru Cilinski, lai mēģinātu šīs programmas precizēt un lai pašvaldības spētu šo naudu izmantot. Tāda programma, ko mēs varētu izmantot, piemēram, ir pilsētu degradēto teritoriju revitalizācija atbilstoši pašvaldību integrētās attīstības programmām – 21 reģionālajam centram pavisam tajā paredzēts 81 miljons eiro. Vienkārši runājot – par šo naudu būtu jāatjauno sagrautās rūpnieciskās zonas. Taču tā ir  fantastiska nauda, jo – kurā no pilsētām, izņemot Liepājas kara ostu, šādas teritorijas ir pašvaldības īpašumā?! Visi šie uzņēmumi tika privatizēti, teritorijas privatizētas. Tāpēc mēs cīnāmies, lai par šo naudu šādās vietās varētu atjaunot pievedceļus, komunikācijas, elektrības pieslēgumus un tā uzņēmējam palīdzētu. Turklāt uzņēmējs vairs nereti nemaz nevēlas pārveidot veco rūpnīcu, jo daudz vieglāk ir veco nojaukt un vietā uzcelt jaunu un modernu cehu.

Tālāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 30. janvāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. Šulcs: ..Taču tā ir fantastiska nauda, jo – kurā no pilsētām, izņemot Liepājas kara ostu, šādas teritorijas ir pašvaldības īpašumā?! Visi šie uzņēmumi tika privatizēti, teritorijas privatizētas. Tāpēc mēs cīnāmies, lai par šo naudu šādās vietās varētu atjaunot pievedceļus, komunikācijas, elektrības pieslēgumus un tā uzņēmējam palīdzētu.

    1. Tiešām,Ozolniekos,kur dzīvo māsa, pa ielu pat traktoriem nedrīkst braukt,uzlika zīmes,kas darbojas precīzi pie māsas iebraucamā ceļa 10 m.Pie meitas dzīvojamās mājas par ES finansējumu uzstādīja mazbērniem rotaļu laukumu uz nomas zemes.Tad vēl rīkojam balles ar salūtiem…,tikai neatrisinātas ir tualetes problēmas,kuru rezultātā visi kaimiņu krūmi pēc tam smird visas atlikušās vasaras garumā.

  2. tas labi, citur jau arī ir liels ģimenes un draugu uzņēmums, tā jau drošāk, viss paliek pie savējiem.

  3. šulc beidz vienreiz to demagoģiju-palīdz viņš uzņēmējiem /CSK STEEL BŪŠOT 130 DARBAVIETAS-KAĶIM JĀSMEJAS,KUR TAD TIE STRĀDĀS VIENS OTRAM UZ GALVAS

    1. izlasiiji rakstu??? CSK cels jaunu ražošanas ēku blakus jaunuzceltajai noliktavai.

  4. Par cilvēkiem vajag domāt un beidzot to pirti uzcelt. Citādi jāperas te kā pa tādu utu ciematu. Nožēlojami!

    1. nu tad jaajies prom no taa utu ciema uz riigu,tur pirtis hotj zhopaij sunj

  5. pirti vajag normāliem cilvēkiem normālā pilsētā, ja pat tādu gribam uzskatīt Tukumu

  6. Nu par šito baru ar nosaukumu “Tukuma pilsētai un novadam” toč vairs nebalsošu nākamajās vēlēšanās. Viens ūdens, ko mums te lej uz galvas ar saviem solījumiem. Visi zinam, kā realitātē notiek Tukumā. Kā tiek pie pašvaldības pasūtījumiem.

    1. Agrāk nekādu ES fondu nebija un pilsēta ziedeja un būvējās,visi strādāja savā pilsētā!Visiem 100% bija darbs un iztika!Nebija pazemojosās zupas virtuves un ES pakas!Nebija trūcīgo!Algas un nodokļus maksāja laicīgi un pilnā apmērā.Būvējās skolas,rūpnīcas un ceļi,nevis tikai universalveikali.Un visiem bija ko ēst,un tikai dabisko produkciju,nevis ar E un ar palmu eļlas taisīto!Un nevajāg stāstīt,kā tagād pasaule ir atvērtā!Brauc prom nevis izklaidēties,bēt tapēc, kā savai valstij nav vajadzīgi!

      1. pilsētas ziedēja, un cilvēki stāvēja rindās pēc desas maizes u.t.t. jo bija nauda, bet nevarēja neko nopirkt, tagad visa kā daudz un cik gribi, tapēc cilvēki pērk vai vajag vai nē un tik ņem kredītus un tad sūdzās, ka slikti dzīvojam, nevajag dzīvot pāri saviem līdzekļiem, tieši tie kuri ņēma kredītus ir pacēluši pieprasījumu precēm un pakalpojumiem, mākslīgi uzpūšot, to cenas! Un tas nav tikai Latvijā – tas jau ir visas pasaules mērogā – vienkārši tas saucās Jaunie jeb modernie laiki, kuri pamazām dzen mūs nabadzībā

        1. Pasaulē pārsvarā dzīvo no kredītiem, bet ne jau Latvijā. Pie mums vairāk no kukuļiem, otkatiem un izsaimniekotas eiropas naudas pārtiek, kredītu īpatsvars ir salīdzinoši neliels. Un kredītu ņēmeji cenas neizlīdzina, tās pievelkās pie eiropas cenām, jo nav robežu.

  7. ZB-tukuma netīreļi vienreiz var aizvērties par to pirti-kāpēc man kā nodokļu maksātājam būtu jāsponsorē kādu perversu tipu izpriecas(kā savādāk nosaukt kāri pēc publiskas atkailināšanās) :O

    1. es tak saku tas velk uz svingerismu, kautkas ar tiem netiirelliem nav kaartiibaa .

      ps pirti nevajag!!!!!

  8. Viss jau te skaisti, ko plāno Tukumā darīt. Gribas jau cerēt, ka Dagnīte ar Jurīti saņemsies un to pirtiņu mums patiešām uzcels. Tas gan būtu glauni.

  9. tad pasaki, kāpēc man – nodokļu maksātājam jāapmaksā Kampara izpriecas Tukumā? Bibliotēkas pakalpojumus neizmantoju. Taču Dome īrē par manu un tavu naudu no šamā firmas bibliotēkas telpas. Tas nav perversi?!

    1. Nu pilnīgi trāpīts 10-kā!
      Tāpat ir ar Ledus halli, nesaku, ka nevajag, bet to izmanto tikai daļa tukumnieku. Tāpat būtu arī ar pirti, tos pakalpojumus izmantotu tie, kuri neapmeklē bibliotēku un Ledus halli. Būtu līdzsvars.
      Tāpēc jau nevajag runāt par perversumu u.c. lietām. Ne jau visiem pa krānu tek ūdens dzīvoklī.

  10. pareizajam…. saka:
    2014. gada 6. februāris 19:39
    …Tāpat būtu arī ar pirti, tos pakalpojumus izmantotu tie, kuri neapmeklē bibliotēku un Ledus halli. Būtu līdzsvars.
    Tāpēc jau nevajag runāt par perversumu u.c. lietām. Ne jau visiem pa krānu tek ūdens dzīvoklī.
    —————
    Es, piemēram, strādāju Tukumā un īrēju tur dzīvokli ar malkas apkuri un ūdeni akā. Neesmu ne netīrelis, ne svingeris, kā te kāds balamute izsakās. Es būtu tikai priecīgs, ja varētu apmeklēt pirti.

  11. Kas te tajā Tukumā notiek? Lidojošie šķīvīši, rimi aizklopē, pirts nav!!!!!!!!!!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *