Piektdiena, 2019. gada 26. aprīlis
Rūsiņš, Sandris, Alīna
Tukums, Kalna iela
Foto: Agita Puķīte

Kāpēc Tukumā nenoasfaltēja Kalna ielu?

Twitter
FaceBook
print
2014. gada 7. septembris 10:48

Jautā lasītājs: – Stāsts par Kalna ielu ir sens, un tas sākās vienlaikus ar ūdenssaimniecības projektu. Mūsu ielā bija bruģis, kuru toreiz, kad sākās rakšanas darbi, noņēma. Pēc tam visus darbus pabeidza, uzbēra granti, un tā arī iela palika grantēta. Kad interesējāmies, kur palika mūsu ielas bruģis, domē teica, ka to atpakaļ neliks, lai gan reāli – kā visur solīja? Ka ielas atjaunos iepriekšējā stāvoklī. Tomēr neviens nevarēja pateikt, kur tas vecais bruģis palika un kāpēc to atpakaļ neatlika. Labi, ja neatlika – tad neatlika. Bet tad parādījās informācija, ka Tukumā asfaltēs ielas – pēc ūdenssaimniecības projekta, taču tajā saraksta Kalna ielu neatradām. Tai pat laikā, kā tagad zonām, ir noasfaltētas arī tādas ielas, kurās nekad nebija bijis asfalts, tikai ne Kalna iela. Kādi tad bija principi, pēc kuriem šīs ielas izvēlējās? Mūsu ielu regulāri izskalo, turklāt grants pa to nonāk uz Talsu ielas, kas arī rada problēmas.

Redakcija: Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs skaidroja, ka Kalna ielas bruģis bija ļoti sliktā stāvoklī – vietām tas bija un vietām tā nebija, tāpēc bija apgrūtināta šis ielas kopšana un arī pārvietošanās pa to, tāpēc tika nolemts akmeņus noņemt un ielā izveidot grants segumu. Par ielu asfaltēšanu priekšsēdētājs skaidroja: “Mums bija jāpamato, kur šo Eiropas naudu izmantosim. Tā nav tikai to ielu asfaltēšana, kurās bija norisinājies ūdenssaimniecības projekts; tās ir ielas, kas nodrošina iedzīvotāju plūsmu, kas savieno maģistrālās ielas, kas savieno mikrorajonus. Visas ielas šajā sarakstā nevarējām iekļaut – tie bija nepilni 6,2 km. Mēs skatījāmies, lai pa kādai asfaltētai ielai būtu visos mikrorajonos. Un centrā tāda ir Smilšu iela, kas savieno Talsu un Kurzemes ielu un kuru jau sen solījām asfaltēt. Pa šo ielu bērni iet uz skolu, taču līdz šim posms no Kurzemes ielas līdz Lauku ielai bija bedrains un dubļains. Protams, mēs gribētu visas ielas noasfaltēt, bet tas nav iespējams, ceram, ka arī turpmākos gadus varēsim šo darbu turpināt.”

Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Ģirts Ruģelis pastāstīja, ka daļa Kalna ielas akmeņu tika salikti Rīgas ielas aplī, bet pārējie glabājas AAS «Piejūra», Dienvidu ielā 1.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. haha teica:

  Vēl jau ir palikušas Raiņa, Zirgu, Harmonijas ielas!tur ar vajag noplēst bruģi,un nolikt lai “glabājas”…uzbērs granti, un būs labi! Šādus saimniekotājus ar sūdainu koku ir jādauza! Iespēju viņiem nav…

 2. boss teica:

  Pūpolu ielas bedres ar jau mēnesi taisa!Kauns!

 3. JP teica:

  A jums nav kauns te zākāt tos, kas dara? Bļaut un redzēt tikai savu durvjupriekšu un vairāk neko!?!? Vai par maz šogad ir izdarīts pilsētā?

  • fedja teica:

   Jā, par maz,…
   Tu apmēram tā, priecājaties par sastādītām aplaistītām puķēm, priecājaties par mazu mazumiņu,…ja cilvēks ir savā amatā, tad viņam ir jādara viss lai cilvēkiem ir labi, un uz visiem 100. nevis savas intreses jākārto… un par cilvēkiem pēc tam, kaut kad pēc gada. izsmiekls vien ir,…

  • doma teica:

   Ja tu runā par durvju priekšu,tad cepuri nost…tiešām durvju priekšā par ES fondiem mazbērniem rotaļu laukumiņu uztaisīja,kurš stāv neizmantots,jo atrodas uz privātīpašuma zemes.

  • haha teica:

   Muti būtu paturējis! gan jau pats no tās siles barojies, un nu te nīdi!..

   • re re teica:

    Ja jau tev tā mute tik šķība,turi pats un vēlams abām rokām,man viņa nost nekrīt un ir savā vietā,tāpēc nav jātur,bet taisnība,ai kā iekoda!

  • lola teica:

   Dārgais JP….ārpus centra arī dzīvo cilvēki!!!!!

  • hi teica:

   Ja kaut viens projekts būtu pārdomāt un neradītu problēmas tuvumā dzīvojošiem tad varbūt nelamātu arī par mazumiņu. Pamēģini pabraukt ar velosipēdu pa bruģētajiem velo celiņien. asfaltētiem šķērsojot mazās ieliņas apmales uztaisītas lai lauztu riteņus. Es to stulbo projektētāju gribētu uzsēdināt uz velosipēda un izdzenāt pa visiem velo celiņiem lai izbauda kādu hujņu sataisījusi, īpaši pa Kurzemes ielu.

  • iedzivotaja teica:

   JP-jums,vienmer,viss ir labi,mums skaidrs no kura māja esat,bet katrs iedzivotajs ir tiesigs izteikt savu viedokli uz to,kas viņu neapmierina,patik jums tas vai nepatik!

 4. AS teica:

  Ja man jāsalīdzina bruģi ar grants segumu, piedodiet, bet priekšroku dodu grantij. Novēlu pacietību Kalna ielas iedzīvotajiem un ceru, ka tuvāko projektu ietvaros tiksiet pie asfalta seguma.

  • kalna ielas iedzīvotājs teica:

   Es gribētu ,lai jūs izbrauktu pa mūsu ielu pēc kārtīgām lietusgāzēm….un ziemā arī…iela netiek tīrīta vispār!

  • haha teica:

   Kādas tad ir tās grants ceļa priekšrocības? Laukos varbūt, bet pilsētā kur māja pie mājas un putekļi nāk pa logu iekšā pēc katras braucošas mašīnas, ļoti nepatīkami.

   • AS teica:

    Braukt pa bruģi ir katastrofa, savukārt slapjā laikā vai ziemā kājāmgājējs var sprandu nolauzt (nerunāju par mūsdienu bruģīti, bet gan par tiem zirgu laika akmeņiem, kuru reljefs vietām par 10 cm atšķiras. Pēdējos 20 gadus dzīvoju grantēta cēļa ielā – kaimiņi nelido uz 70km/h, putekļi minimāli, slapjā laikā par plūdiem un dubļiem nesūdzējos. Piedodiet – mans subjektīvais viedoklis. Ja runa ietu par asfalta segumu, man argumentu nebūtu, bet tas trakais kara laika bruģis…

 5. hi teica:

  Ko čīkstat, Bērzu iela kādreiz bija normāla iela. Kopš ir izbūvēts trotuārs ar velo celiņu Raudas ielā, katru vasaru izskalo . Tai vietā lai sakārtotu notekūdeņus Raudas ielā, katru gadu ved kravām granti un līdzina. Drīz iela būs uzbērta līdz logiem! Cīnamies kā mākam lai ūdens netecētu sētās, visi projekti Tukumā caur pakaļu taisīti. Vispār netiek domāts par iedzīvotājiem. Būs laikam pašiem jāuzlauž asfalts Raudas ielā vun jāizveido grāvis uz otru ielas pusi.

 6. Nu gan teica:

  Nu gan čīkstētãju saradies! Nekas nav labi! Mums Kandavā ar skaudību uz Tukumu skatās- tik daudz kas izdarīts! Un nevar jau uzreiz vienā gadā visas ielas noasfaltēt, tas taču ir jāsaprot!

 7. OK teica:

  Kā jau pie latviešiem- ja nav man izdarīts kāds labums, tad tas kas citiem, ir slikti! Ko var raudāt, būtu priecājušies ka tik daudz šogad izdarīts:) gan jau arī tiks pie citām ielām arī

 8. PROGRESA IELA teica:

  UN KĀPĒC PROGRESA IELU? NAV IESPĒJAMS BRAUKT, KAA TIEK IZSKALOTA GRANTS PĒC LIETIEM, TĀ IR NENORMĀLĀS BEDRES.

 9. mierpilsoniitis teica:

  bljinj juus chiiksteetaaji aizverat tak savas paakstis vienreiz.piegriezies lasiit shito iideeshanu

 10. Jānis teica:

  Te man un vairākumam ritrnbraucējiem ir nesaprasšana kāpēc ielu krustojumos pārtaisa velo celiņus neizbraucamus,domes darbiniekiem vajadzētu pievērst tam uzmanību.Paskataties Dārzu un Lielās ielas velobrauktuvi.Tas viss ir jāpārtaisa.

 11. bo teica:

  Miera ielā arī nav asfalta. Visi smagie, kas ved malku uz tirgu brauc pa Miera ielu, tā ir vienīgā iela pa kuru nepārkāpjot noteikumus smagie var iebraukt, jo citur ir zīmes-smagajiem braukt aizliegts.Tātad braucot no LLT pie MC DUS ir zīme-smagajiem braukt aizliegts. Tātad jāgriež pa kreisi un nonākam jau Kurzemes ielā, kur vienīgā vieta, kur atļauts iebraukt ir Miera iela.No Statoil puses – pie videnes pa kreisi nedrīkst, Jāņa iela- nē, Aleksandra iela- nē, Miera iela-jā, Smilšu iela- nē.Ēdot zupu jāver logi ciet, citādi čirkst grants starp zobiem.

 12. nemiers teica:

  Jāuzliek Miera ielā arī zīme, lai smagie uz tirgu pa gaisu lido vai brauc pa Raudas un Lauku ielu.

 13. Jurka teica:

  Kad arī beidzot noasfaltēs ceļu uz RAUDU?????????????

Pasākumu kalendārs

2019.04.26 | 10:45

Atvērto durvju dienas tehnikumā 

2019.04.26 | 14:00

Talka un pikniks Kandavā 

2019.04.26 | 14:00

Kustību festivāls Jaunpilī 

2019.04.26 | 17:00

Sarunas par teātri Tukumā 

2019.04.26 | 17:00

Senioru balle Šlokenbekā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool