Google Maps

Kāpēc Tukumā ir tik liels nekustamā īpašuma nodoklis?

Jautā lasītājs: – Esam saņēmuši nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu, kas pārsniedz 200 eiro. Esam šī dzīvokļa īrnieki Tukumā, Pasta ielā 11, dzīvoklis mums nepieder, tad kāpēc mums jāmaksā tik daudz? Pagājušajā gadā tie bija 37 lati…

Jautā lasītājs:
– Esam saņēmuši nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu, kas pārsniedz 200 eiro. Esam šī dzīvokļa īrnieki Tukumā, Pasta ielā 11, dzīvoklis mums nepieder, tad kāpēc mums jāmaksā tik daudz? Pagājušajā gadā tie bija 37 lati jeb 53 eiro, bet šogad gandrīz 250 eiro! Dzīvoklis šai laikā nav palicis ne vērtīgāks, ne pārnests citā cietā; mēs godīgi maksājam visus komunālos maksājumus, tad kāpēc dome uzliek tik lielus maksājumus? 

Atbild Tukuma novada domes īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs. Viņš pastāstīja, ka šādu nodokļa pieaugumu nosaka likums «Par nekustamā īpašuma nodokli», kura 3. pantā noteikts: dzīvojamajām mājām, telpām vai telpu grupām, kuru lietošanas veids saistīts ar dzīvošanu un kas atrodas komersanta īpašumā, nekustamā īpašuma nodokļa likme ir 1,5% no īpašuma kadastrālās vērtības, ja vien īres tiesības uz šiem objektiem nav nostiprinātas Zemesgrāmatā.

SIA «Amatnieks» valdes priekšsēdētājs Janeks Žizņevskis pastāstīja, ka likuma grozījumi radījuši milzīgu slogu uzņēmējiem, jo nodoklis pieaudzis nesamērīgi. Lai arī tas sadalīts starp īrniekiem, tas patiesībā problēmu neatrisina, jo arī iedzīvotājiem šīs naudas summas ir ļoti lielas. Un tas nostāda mājas īpašnieku sarežģītā situācijā, jo viņš nevēlas pazaudēt labus īrniekus un tai pat laikā arī viņam ir ļoti sarežģīti šo nodokļa summu samaksāt.

– Vai jūs piedāvāsiet iedzīvotājiem iespēju īres līgumu nostiprināt Zemesgrāmatā, jo tas ļauj nodokļa summu samazināt?

– Tiem iedzīvotājiem, kas īrē dzīvokli ilgāk par trim mēnešiem un kuri godprātīgi maksā, tiks piedāvāta iespēja reģistrēt īres līgumus Zemesgrāmatā, taču šai ziņā ir vēl kāda problēma – arī tas prasa zināmus līdzekļus no cilvēkiem. Iespējams, kādam, kas dzīvo īsāku laiku un nav plānojis to darīt ilgtermiņā, šādi izdevumi nemaz nav izdevīgi. Tai pat laikā iedzīvotājiem jāsaprot, ka īres līgums, īpaši, ja tas reģistrēts Zemesgrāmatā, uzliek pienākumus gan īrniekam, gan izīrētājam. Reģistrēt līgumu ar īrnieku, kas par pakalpojumiem nemaksā, ir mans risks, tāpēc šo situāciju pārrunājam ar juristiem, lai saprastu, kā rīkoties.

Vairāk lasiet ceturtdienas, 20. marta, laikrakstā ŠEIT!

Komentāri

  1. tapeec,ka kreeslos seedoshajiem ir pie di…s.as.vinji sanjem algu,atmaksaatus dziivoklus,telefona rekinus,dienesta mashiina(ar shoferi)komandeejumi(izklaide protams) utt..
    klausies,shulc,izziivo ar 300 eiro meenesii,piemeeram triisistabu dziivoklii ar dazhiem beerniem.tu hu..ju,nospraagtu jau peec dazhiem meeneshiem.
    toka tu slampes pagastaa suudus savaarijis esi,to es zinu.veel jau tik naaks gaismaa…

  2. Tukumā daudzi liekēži ir aizsēdējušies Domē, apsaimniekotājā un citos valsts kantoros.

    1. Gan jau, ka L39 zina, ko raksta. Vienīgi veids, kā to dara, varēja būt pieklājīgāks.
      Bet taisnība jau viņam ir.

    1. Pabalsti Tukumā samazināti līdz minimumam, kā nevienā citā pilsētā. Tikai laukos vēl tik mazi. Labāk būtu pats sev algu samazinājis. Tas liekēžu bars kas domē sēž arī ir par daudz. Ja samazinās darba apjoms jebkurā uzņēmumā darbiniekus atlaiž, bet Tukuma domē turpina sēdēt un izlikties ka strādā. Pilnīgi derdzas darba laikā domes kundzītes redzēt pa veikaliem un tirgu vazājamies.

      1. Uzskatu 4.maija režīmu par okupācijas režīmu, tāpēc mani nemaz nepārsteidz šo kolaboracionistu izdarības – Latvijas vienkāršā tauta taču tikai tāpēc eksistē, lai nodrošinātu šo diedelnieku vajadzības.

    1. Kā ta netiek, jau gadiem ss un pie visādiem mākleriem rēgojas. Tik neviens nepērk, jo
      Tukums ir pilsēta bez nākotnes. Kam te dzīvot, ja darbs tikai pa blatu domē dabonams, budžets tiek izsaimniekots nedomājot par rītdienu.

        1. Starp citu pilsētas nākotne ir tās iedzīvotāju rokās, nevis Jura. Pacel programmu, atbalstītājus un strādā labāk. Kā latvieši mūžam ir skandinājuši – nevis slinkojot un pūstot.

  3. b52 saka: 2014. gada 20. marts 17:35
    priccom tur ssulcs vaitad vinns Riigaa seezz un piennem likumus

    ————
    nu riigaa jau neseezh.vinshs seezh tukumaa!tukuma novada domee..man patiik cilveeki,kas kautko dara.reaali,lietas labaa,nevis kasa kaajstarpi.
    cik nu zinu,M.F/ G R. ir Sakariigi domaajoshi cilveeki.

  4. vini jau tukuma nodoklu naudu izmanto savam vaidzibam ne jau cilveku laba..viniem pohuj cik tu maksa un par ko maksa..tapec vajag zakt ja mak.

  5. NI nodoklim ar Tukuma domi nav nekāda sakara, ja kāds to vēl nezin.
    Un normāli, ka komersants maksā dārgāk. Tikai standarta īres līgumos, NI maksā īpašnieks, nevis īrnieks. Par to jau ir atbildīgs izīrētājs nevis Juris, Valdis vai vēl kāds Jūsu izpratnē biezais nekā nedarītājs 🙂

  6. Nevajag īrēt dzīvokli mājā, kas pieder uzņēmumam, tad nebūs tāds nodoklis jāmaksā. Ja nevar atļauties, tad jādzīvo vienkāršākos apartamentos. 70% īrnieku tur ir parādā n-tām bankām, bet jūtas, kā vietējie bagātnieki.
    Un vēl jautājums, cik šie īres līgumi ir oficiāli?

  7. Patiesībā kontekstā ar novada atkritumu apsaimniekošanu, siltuma rēkiniem un vēl šo-man vairs nav ko teikt.Vienkārši Novēlu ikvienam, kas negotprātīgi saimnieko aizrīties tā no sirds. Ta pamatīgi. Jauku pavasari, mani mīļie ierēdņi un tautas kalpi, kuri visveiklāk par visu prot izsūtīt rēķinus. Āmen.

  8. Iespējams, kādam, kas dzīvo īsāku laiku un nav plānojis to darīt ilgtermiņā, šādi izdevumi nemaz nav izdevīgi.

    TIEšI Tā, JA TAS IR BEZMAKSAS VAI PAR SIMBOLISKU MAKSU BūTU CITA RUNA….

    eKS MILJONARI IEGūST MAZNODROšINATO STATUSUS LAI NAV JAMAKSā TIESAS NODEVAS UN IZDEVUMUS….

  9. ne jau Tukumā vien paaugstin’ti nodokļi Kandavas novadā arī viss ir augšā ,tikai nesaprotu par savu zemi jamaksā un jamaksā katru gadu uz augšu ,bet es taču viņu esmu izpirkusi savā īpašumā ,bet tik saka tāda tirgus cenas kāp,bet es taču netaisos tirgoties ar viņu.

    1. Kā gan jūs variet to nesaprast – kungiem taču katru gadu ir jāpalielina sev, kā arī siltās vietiņās iefīrētajiem radiem un brūtēm algas, bet cita ienākumu avota dziļi pakaļā esošajam novadam taču nav.

  10. Tukuma novada pašvaldība ar stipendijām pabalsta studentus, lai piesaistītu speciālistus novadam, speciāliste Maija Šulca informēja,
    Stipendijas apmērs ir 1500 eiro studiju gadā katram stipendiātam. Šajā mācību gadā stipendijas saņem trīs studentes,kas mācās(farmāciju),(matemātiku)un uzņēmējdarbību.

    1. Tai pašā laikā citi tukumnieki studē ārzemēs, un ar savām zināšanām bez blatiem ir izcīnījuši ārvalstu stipendijas. Tukuma dome nemaz nezina par saviem gudrajiem cilvēkiem, lai gan viņi, viņu vecāki un vecvecāki dzimuši, skolojušies, strādājuši un vēl joprojām strādā Tukumā.Pabalstus nekad nav prsījuši.

    2. Stipendijas vēl ir tas mazākais ko domes izstrādātā blatu sistēma ierauj nāsīs. Maksājiet vien cītīgāk īpašuma nodokli.

    1. Redz, cik jauki!

      Visas 3 studentes mācās tikai 1.kursā, un nav zināms, vai viņas strādās Tukuma novadā! Tā saka Šulca. Bet stipendiju 1500,00 jau maksā gan!
      Es arī tā gribētu.

  11. 250 eiro man ar liekas nesamērīgi liela summas par zemes nodokli. Bet ja nevar atļauties tādas summas tad ir jāmeklē risinājumi, vai nu dala šo summu ar īpašuma īpašnieku vai arī jāmeklē cits dzīvoklis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *