Sestdiena, 2019. gada 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte
Foto: Agita Puķīte

Kāpēc pie skolas Spartaka ielā Tukumā nevar apstāties?

Twitter
FaceBook
print
2013. gada 13. decembris 12:05

Jautā lasītājs:– Kurš izdomāja, ka pie skolas Spartaka ielā vairs nevar apstāties? Šajā rajonā nav tādu vietu, kur bērnus var droši izlaist. Lai dome ierīko stāvlaukumu, ja nevar citādāk; ir viegli uzlikt zīmes, bet vai kāds ir izdomājis alternatīvu?!

Leonarda Koršunova: “Ceļa zīmes «Apstāties aizliegts» ar papildplāksnēm Spartaka ielā pie skolas tika uzliktas pagājušajā nedēļā. Un tas ticis darīts atbilstoši Satiksmes organizācijas un kustības drošības komisijas atzinumam, izvērtējot reālo situāciju pie skolas darbdienās no 7.40 līdz 8.00: Problēmas rodas tieši tajā vietā, kur Spartaka iela pieslēdzas Raudas ielai – vēl pirms krustojuma veidojas tāds kā pudeles kakla sašaurinājums. Ja šajā vietā pie skolas, kur tās teritorijā ieiet daudz bērnu, vēl tiek novietotas automašīnas, rodas bīstamas situācijas.

Apskatoties Spartaka ielā izvietotās ceļa zīmes uz vietas, mums radās šaubas, vai labajā pusē uzlikto apstāšanās aizlieguma zīmi neaizsedz pirms tās uzliktā zīme ar ātruma ierobežojumu. L. Koršunova solīja, ka lūgs zīmju izvietotājus pārliecināties, vai tās uzliktas pārredzami un vai autovadītājs tās var laikus ieraudzīt.Komentēt

Komentāru secība: dilstoši

 1. UOsis teica:

  … bet tad piedāvājiet alternatīvu.

  • kaka teica:

   Vēl Spartaka ielā vajadzētu uzlikt zīmi, lai nekakina suņus uz ietves un nomalē, jo bērni un pārējie, kuri pārvietojas pa ietvi ar kājām, bieži iekāpj šajās k…s.

 2. uģis teica:

  kāda alternatīva ir tiem autovadītājiem,kam jābrauc pa šo ielu, bet nevajag izlaist bērnus pie skolas? Tur traks var palikt skatoties, kā vecāki “rūpējas” par savām atvasēm.

 3. Lienīte teica:

  Bet jautājums paliek bez atbildes – kā tad izlaist tos bērnus pie skolas?

 4. uģis teica:

  skolai ir stāvlaukums. Ja vecāki nestātos, kā auni tad nebūtu šāda situācija izveidojusies, ka jāuzstāda šādas ceļazīmes. Problēmas ir pie visām skolām un bērnudārziem, labākais risinājums būtu pārējiem autovadītājiem no 7:30-8:30 vispār nekustēties.

 5. Juris teica:

  Problēma jau tā, ka bērnus ved arī jaunās māmiņas, kuru braukšanas prasmes ar nekādām zīmēm neuzlabosiet. Izlaist bērnu var 10 sek. laikā un nav nepieciešams stāvlaukums. Pietiktu ja zīme būtu uzstādīta tikai kreisajā pusē.

  • uģis teica:

   Pavēro no rītiem – kas un kā tur notiek. 10 sekundēs iekļausies 10 gb vadītāju. p;ar;ejie ķēmosies ilgi un dikti neskatoties uz nepārtraukto līniju, trotuāru utt.

 6. uģis teica:

  Risinājums būtu aizliegt stāvēšanu un apstāšanos no Celtnieku ielas līdz Raudas ielai neskolas pusē un ielu šajā posmā noteikt kā vienvirziena – virzienā uz raudas ielu. Bet tādam risinājumam nepiekritīs Spartaka ielas autovadītāji.

 7. Sanita teica:

  Tur pat uz Raudas ielas ir autobusa pietura, kur domāju var arī izlaist bērnus. Un ērti pāriet gājēju pārejai.

 8. asas teica:

  ja bērns viens nevar aiziet līdz skolai,apstājamis atļautā vietā ņemam viņu pie rokas un pavadam līdz skolai,ja bērns var aiziet viens apstājamies atļautā vietā izlaižam bērnu un viņš aiziet uz skolu,it kā vienkārši

 9. janks teica:

  jopt…. !!! Aizejiet tos 10m ar kājām!!! Varbūt vel klasē iebrauksiet !!!

 10. teica:

  Daži vecāki ja vien varētu iebraukt skolā līdz garderobei, to arī darītu.

 11. VP teica:

  Šī vieta Tukumā bija jāsakārto sen, jau gadiem šeit ir problēmas ar satiksmi…! Kā jebkurā situācijā ir Par un Pret, bet no drošības viedokļa, šajā vietā ceļš sašaurinās, un Normāliem auto vadītājiem būtu jāsaprot, ka šeit nevar apstāties un kur nu vēl stāvēt. Bet diemžēl vadītāju kultūra ir īpašs jautājums, vecāki lai savu Mīluli nogādātu skolā gatavi visam, bet ne tikai noteikumu ievērošanai…!Arī bez šīm ceļa zīmēm šeit nevarēja apstāties, šaura vieta, nepārtraukta līnija, guļošais policists. Bijušas situācijas, ka vecāki ar saviem bērniem šķērso Guļošo policistu tuvu braucošai mašīnai, domājot ka šī ir pāreja, velta vadītājiem Asus vārdus. Tas vien pierāda cik labi mēs zinām satiksmes noteikumus un ko no tā visa redz un mācas mūsu bērni. Viss kas notiek no rītiem laika posmā no 7:45-8:10 paliek mūsu jaunatnē, un kas būs no viņiem vēlāk…! Mūsu steiga, neapmierinātība, visatļautība….
  Šo ielu izmanto arī vecāki kuri ved bērnus uz Spartaka ielas bērnu dārzu, un pēc tam lai izbrauktu uz Raudas ielu, tās ir lielas problēmas, jo redz kāds novietojis savu auto šaurajā vietā, kāds bariņš apstājas lai izlaistu bērnus- un sastrēgums garantēts. Policijā bija ļoti daudz sūdzību par šo vietu, un beidzot pēc iesnieguma Domes Satiksmes komisijai šajā vietā papildus uzstāda vēl zīmes Apstāties aizliegts. Šīs zīmes papildus liek aizdomāties vadītājiem, lai tiktu ievēroti satiksmes noteikumi. Bet vecāki turpina Klaji ignorēt zīmes, un pārkāpj noteikumus.
  Pavēstīšu, ka šai vietai tiks pievērsta papildus uzmanība, un visi pārkāpēji tiks sodīti.
  Cienijamie vecāki, aizdomājamies ko mēs mācam saviem bērniem? Vai nav labāk izbraukt no mājām 10 minūtes ātrāk, novietot auto atļautā vietā, un bez steigas pavadīt savu bērnu uz skolu?
  Cienat Sevi, un citi Jūs arī cienīs.
  Atbilde uz aktuālo jautājumu:
  ir uzstādītas zīmes, pretējā pusē no skolas, kur var novietot auto, kā arī skolai ir pagalms, kur var iebraukt un izlaist savu skolnieku. Tā pat, neviens Jums neaizliedz izlaist vai uzņemt pasažieri autobusa pieturā uz Raudas ielas, izlaižat bērnu un viņš pa ietvi šķērsojot Spartaka ielu pa gājēju pāreju droši nokļūs skolā. Tā pat ir pretī Raudas ielas 28 mājai, mala kur var droši izlaist bērnu un tas pa ietvi dodas uz skolu. Protams, te jau atkal atgriežamies pie teiktā, Ja durvis būtu lielākas, mēs pat skolā iebrauktu.
  Nerodam problēmas, nenotiks taču nekas, ja bērns 30 metrus uz skolu pastaigāsies ar kājām.

  Ar cieņu VP

 12. andrejs teica:

  gribētos redzēt vaigā šos “izcilos speciālistus” no komisijas un parādīt gājēju pāreju izgaismojumu,zīmju lietderību,brauktuvju izbūvi utt.un palūgt komentārus-lila daļa,kā teikt,būtu bez komentāriem…..

 13. uģis teica:

  Tagad vajadzētu šulcam prasīt – vai tad kad ļāva šajā ēkā ierīkot skolu tika paredzēta šada situācija un kadi risin;ajumi tika piedāvāti?

 14. vvv teica:

  nu vediet sīkos uz lauku skolām,tur daudz vietas,lielas pļavas un nav ceļu zīmes,kuras neviens tāpat nesajēdz

 15. Klitija teica:

  Man skolā mācīja, ka pieturā apstāties arī nedrīkst. Bet te pat VP rekomendē.

 16. teica:

  Šorīt Spartaka ielā bija šovs. Policijas auto ar ieslēgtām bākugunīm, ceptuves lielieli suņi rej kā traki. Māju iedzīvotāji satraukti vēro notiekošo……
  Vai tad bērnu vecāki-autobraucēji nevar apstāties visā ielas garumā, lai bērns pa trotuāru mazu gabaliņu paiet ar kājām?
  Tāpat vecāki drīkst pavadīt bērnu līdz skoliņai, ejot kājām. Ir dažādi varianti, ja vēlas lietas kārtot civilizēti.

 17. Tukumnieks teica:

  Noteikumi neļauj, bet lai izietu no attiecīgas situācijas un neradītu Sastrēgumus rīta stundās, nekas nenotiks ja izlaidīs bērnu autobusa pieturā…! Šī pieturas vieta ir gara, un netraucēs autobusiem kuri kursē vienu reizi pa stundu…!
  Nemeklējat atrunas, vienkārši ievērojat satiksmes noteikumus un visa problēma atrisināta.

 18. lolita teica:

  Slampee pie beernu daarza no riitiem arii biistama situaacija,visi iet uz skolu,uz darbu,vel malaa sastaajas masiinas-ari biistama situaacija.

Pasākumu kalendārs

2019.04.20 | 10:00

Novuss Engurē 

2019.04.20 | 10:30

Motosacensības Bušu karjerā 

2019.04.20 | 11:00

Lieldienu koncerts Lestenē 

2019.04.20 | 12:00

Daiļslidošana Tukumā 

2019.04.20 | 12:00

Lieldienas Džūkstes pasaku muzejā 

Visi pasākumi
Jaunākās galerijas
Mēness kalendārs
Aprīlis
Atvērt kalendāru
Horoskopi
Auns Vērsis Dvīņi Vēzis Lauva Jaunava Svari Skorpions Strēlnieks Mežāzis Ūdensvīrs Zivs Visi horoskopi
Facebook.com
Neatkarīgās Tukuma Ziņas iekš tā Facebook.com
Draugiem.lv
Eirokalkulators

coloring.cool